NGT
Jaki aparat? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Jaki aparat? (/thread-2072.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE:Jaki aparat? - Dwusłodowy - 25-11-2013

Ja mam coś takiego, oceny powiedzą więcej niz moja opinia. Bagnet A, czyli sony.
www.optyczne.pl/10-Sigma_17-70_mm_f_2.8-4.5_DC_Macro-specyfikacja_obiektywu.html




RE:Jaki aparat? - Kris@Bia - 25-11-2013

zająć - ja z racji zawodu tez czasami cykam arch i miasto :D
tu z reguły czym szerzej tym lepiej ;)
Z aparatem kupiłem w zestawie N18-105 bardzo ostry trochę ciemny ale dobre szkło , po kupnie Sigmy zalega na półce ;)
polecam jeżeli masz czas wyjść do np fotojokera itp. i pobawić się na sklepie
porównać wagę prędkość działania AF
prawda jest taka że różnice dla większości użytkowników sa ''pomijalne'' . Ogniskowe 17i 18 również, natomiast różnica 70 a 135 mm to już całkiem sporo
dodatkowo to najprostszy sposób aby porównać oba obiektywy w tych samych warunkach i parametrach, zwróciłbym uwagę na kontrast obrazu po powrocie do domu
---
Edytowany: 2013-11-25 12:44:54
---
Edytowany: 2013-11-25 13:00:12




RE:Jaki aparat? - radziq - 28-12-2013

Sony zrobiło pierszego bezlusterkowca z pełną klatka! Brawo soniacz!
Czytajcie miłośnicy lusterek, co w XXI wieku w trawie piszczy!
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!




RE:Jaki aparat? - pet77 - 28-12-2013

Milosnicy dobrych zdjec czekaja od dawna na miniaturyzacje sprzetu. Ja czekam na rozsadne ceny bezlusterkowcow I obiektywow do nich. Na chwile obecna, ich ceny Sa kosmiczne w porownaniu do mozliwosci.




RE:Jaki aparat? - Kris@Bia - 28-12-2013

Ansel Adams w pracy :D dla osób niezorientowanych taki guru fotografii krajobrazowej
http://tiny.pl/qd9b4
oczywiście dopinguje zmianom
ale nie popadałbym w paranoję , FF wymaga pokrycia i obiektywy nigdy nie będą małe (Fizyki / optyki nie oszukasz), a lekkie wytrzymałe , lub lekkie wytrzymałe ale tanie ;)
Nie zapominajmy o ergonomii mała pucha z takim obiektywem jak np 70-200 :D bez odpowiedniego chwytu to masakra.
Ogólnie to fajnie że jest wybór i producenci którzy wybierają inną drogę , ale szału bez, ani to dużo mniejsze czy lżejsze od małych lustrzanek FF np Nikona D610 no i tańsze też nie jest , kolejny minus to bardzo drogie szkła systemowe.




RE:Jaki aparat? - klajso - 09-01-2014

Na gwałt muszę kupić aparat. Mój stary Canon A95 po 10 latach wyzionął ducha ''E18'', a teraz w ogóle nie działa. Wymianę planowałem już dawno, ale zawsze były ważniejsze wydatki :) Budżet do 800zł a z 500zł będę wielce zadowolony. Poszukuję małpki bo zdjęcia robię na szybko. Puki co zastanawiam się nad tymi:
Canon sx270 hs - nowy ze sklepu
Canon s95/s100/110 - używki z allegro (s95 prawie niedostępny)
Który z nich wybrać ? a może jest coś lepszego bądź tańszego ?




RE:Jaki aparat? - lucke_sz - 09-01-2014

Tylko nie wrzucaj na forum zdjęć z gwałtu - ;)
Sorki za OT
-------------------------------------------
www.gadabout.pl




RE:Jaki aparat? - Marcinekk - 09-01-2014

Ktoś używa może Sony HX50? z tego co można przeczytać fajny aparat typu ''slim'' ...




RE:Jaki aparat? - klajso - 09-01-2014

Nie martw się nie wrzucę, ale aparat na ten ''szybki gwałt'' potrzebuję :P




RE:Jaki aparat? - jędruś - 09-01-2014

Klajso - Samsung EX1. Cena używek na allegro jest śmiesznie niska. Bardzo dobry i nieweilki aparat. Osługuje RAWy. Mam od kilku lat i polecam.




RE:Jaki aparat? - PRS - 09-01-2014

@klajso stałem przed podobnym dylematem... dosłownie stałem w miejscu przez 3 lata :)
Przeglądanie zdjęć w necie, recenzje i opisy, pytanie forumowiczów itd.
W konsekwencji wydałem dwa razy więcej niż planowałem za aparat 2 razy cięższy niż chciałem. Mogę Ci powiedzieć tylko jedno - tanie małpki nawet do powiedzmy 800 zł jakościowo wykonują zdjęcia zbliżone do komórek. Piszę tu o odbitkach 10x15 i ,,galeriach'' w necie (oglądanych na laptopach/tabletach) a nie o wydrukach wielkoformatowych.
Kupując aparat zwróć też uwagę na:
- pojemność baterii
- cenę i dostępność dodatkowej baterii
- cenę i dostępność multiładowarki (takiej co ładuje z sieci i z 12V i ładuje ,,gołą'' baterię
- obsługiwane karty pamięci
- mozliwość uruchomienia aparatu jedną ręką
- zaopatrzenie go w ,,boczny chwyt'' jeżeli jego waga będzie przekraczała 200 g
- ochronę ,,szkiełka'' obiektywu.
- zabezpieczenie karty i baterii przed wypadaniem




RE:Jaki aparat? - leppy - 09-01-2014

@PRS polecisz jakieś konkretne modele?
Zgadzam się z Tobą i również doradzam rozejrzenie się wśród bardziej zaawansowanych kompaktów: Olympus Stylus XZ-2, Nikon Coolpix P7700/P7800, Canon PowerShot G15/G16 lub S110/S120 lub G1X, Sony DSC-RX100/DSC-RX100 II.




RE:Jaki aparat? - jędruś - 09-01-2014

Klajso - w razie pytań pisz na priva.




RE:Jaki aparat? - PRS - 09-01-2014

@leppy nie polecę. Jak coś jest dobre, w miarę sprawdzone, warte swojej ceny to zaraz ,,wypada'' z rynku. I pozostaje tylko wtórny, a to rodzi prawdopodobieństwo, że możemy kupić aparat po ,,krosach''.
Ja kupiłem Soniaka w momencie gdy (ten) model już był wycofywany, nowszy miał jeszcze więcej prądożernych bajerów itp. Teraz pewnie jest już kolejny ,,nowszy - lepszy'', a jak nie to niebawem pewnie będą jakieś ,,targi'' i się pojawi.
Odnośnie Soniaka to mogę napisać, że są 4 instrukcje obsł. ( 2 papierowe i 2 elektroniczne). Pierwsza papierowa (rozkładana kartka) nadaje się... ;) np do podpalenia ogniska. Są w niej informacje typu nie wrzucać baterii do ogniska. Druga ,,książkowa'' nadaje się do pacnięcia muchy. Wydanie multijęzykowe nadaje jej odpowiednią wagę niezbędną do mordu. Informacje w niej zawarte to jak włożyć baterię do aparatu.
W trzeciej (PDF), którą można wydrukować znajdziemy już trochę uzytecznych informacji by coś tam ustawić i coś wyłączyć. Niestety szybka lektura rozczarowuje - jest tam naprawdę niewiele o ,,zaawansowanych funkcjach'' za które płacimy. Tą instrukcję sobie wydrukowałem i podczas jazdy PKP poustawiałem co mogłem i jakoś... no własnie jakoś jest i pół roku zleciało.
4 instr. jest także elektroniczna, ale już w postaci okienek-->odsyłaczy.
By ją wykorzystać nalezy mieć odpalony komp z dostępem do netu ( a najlepiej dwa) i wchodząc na poszczególne zakładki ,,ustawiamy'' aparatos robiąc jednocześnie ,,kontrolne'' zdjęcia, które oglądamy na drugim kompie bo ekranik aparatosa upiększa i przekłamuje.
Ja nie mam tyle czasu, leniwy jestem, wolę na rower wyskoczyć niż z balkonu pstrykać zdjęcia. Więc nigdy tego nie ustawiłem.
Czyli wykorzystuję 3 nastawy - debil, inteligentny debil i scena (ust. na krajobraz). Debil o inteligentnego debila rózni się tym, że ten pierwszy wali (prawie) zawsze po gałach fleszem a ten drugi pstryka serię 3 zdjęć.
Czyli zdjęcia są prześwietlone lub niedoświetlone.
Z pozostałych pińciuset możliwości za które zapłaciłem nie skorzystałem bo a) nie potrafię b) nie potrzebuję. Ale jestem zadowolony.
I chyba o to chodzi :)




RE:Jaki aparat? - Kris@Bia - 09-01-2014

PRS od dziś będę przytaczał na przykład Twoją osobę że sa lepsi :D
ja 1 aparat cyfrowy wybierałem 2-3 miechy , czytanie testów rozmowy z użytkownikami itp ale 3 lata :D nie dziwię się że Ci modele z rynku znikały ;)

klajso - nie mam doświadczenia ani wiedzy w tym segmencie ale wbij w googlacza aparat do 500 i będziesz miał masę stron, polecam testy z fotopolis, cyfrowe. światobrazu
http://tiny.pl/qf6r7
ktoś wspominał o RAWach to duży plus w takim segmencie

moje uwagi to właściwości optyczne
1.szukałbym aparatu który zaczynałby się dość szerokim kątem im szerszy tym lepiej , nawet kosztem dłuższej ogniskowej (mniejszego zooma)
czyli Ogniskowa (dla 35 mm): np:28 - 140 mm im niższa pierwsza liczba tym lepiej (szczególnie dla zdjęć krajobrazowych, wnętrza zabytków itd.) widzę że sporo jest już z ogniskową zaczynającą się od 22mm i to już jest ok
2.jasność takiego obiektywu np: 2.8-6.9 im mniejsza liczba z przodu tym lepiej
3.porównywałbym sample z poszczególnych modeli bo ostatecznie istotą jest to jakie zdjęcie z tej puszki wyjdzie na koniec ;), odwzorowanie detali czy np ilość szumu




RE:Jaki aparat? - Krakus - 09-01-2014

Mam S95 i polecam.

Ken Rockwell uznał S95/S100/S110 za najlepsze aparaty kieszonkowe.

http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm

Kiedyś na rynku były dwa dobre kompakty: wyżej wymienione i

Lumix lx3/ lx5 i lx7. Lx7 zaczyna się od 24 mm i F 1.4

Potem dołączyli inni.




RE:Jaki aparat? - Kris@Bia - 09-01-2014

test Canon S100 IS
http://tiny.pl/qf6lz

fajny kieszonkowiec ale w sklepie koszmarnie drogi




RE:Jaki aparat? - prophet - 09-01-2014

A ja mam pytanie z innej beczki - czym wolicie robić zdjęcia lustrem czy kompaktem/hybrydą? Szukam aparatu i w zasadzie myślę co wybrać - uwielbiam jakość zdjęć lustrzanek, ale ich wielkość jest dla mnie sporym minusem. Wykorzystanie przy trekingu, wspinaczce, via ferrata, zdjęcia rodzinne, wycieczki rowerowe itd itp. Zastanawiam się co kupić. Na lustrzankę chciałem przeznaczyć 2000 zł - miałem chrapkę na Nikona 5100 z obiektywem 18-105 Nikona.




RE:Jaki aparat? - Nemesis - 09-01-2014

&prophet, prosta sprawa, kup bezlusterkowca z wymienną optyką. W końcu to przyszłość fotografii




RE:Jaki aparat? - Agrypa - 09-01-2014

Tylko lustro. Nic więcej nie potrzebujesz. Nie zawiedzie Cię na wycieczce czy przed rodziną...no prostu niezastąpiony kompan.

I lustrzanki nie są takie wielkie. a mój k-x jest całkiem malutki :). ''Prawie'' kieszonkowy.
Jego następca k-r jest na allle w przystępnej cenie,

&prophet, A na lustro chrapkę to ciągle masz.