NGT
Jaki aparat? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Jaki aparat? (/thread-2072.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE:Jaki aparat? - horus - 08-03-2011

Czyli Piotrunio - dobrze zrobiłem nie kupując Nikona D90 po rostrzaskaniu mojego D40 :D ?




RE:Jaki aparat? - Piotrunio - 08-03-2011

Jeżeli robisz w jotpegach, miałeś tylko obiektyw kitowy, to dobrze zrobiłeś. :-)




RE:Jaki aparat? - RoKo - 08-03-2011

Dobrze, bo szkoda byłoby roztrzaskać D90 :(
-------------------------------------------
Robert




RE:Jaki aparat? - RoKo - 08-03-2011

>Piotrunio - wyższość lustrzanki uwidacznia się w trudniejszych warunkach - słabe oświetlenie, ''łapanie'' ostrości. W lustrzankach matryca zwykle ma większe rozmiary niż w hybrydach czy zaawansowanych kompaktach co przekłada się na niższe szumy.

No i cena - b.dobrze oceniany kompakt Lx-3 jeśli dobrze pamiętam kosztował ok 1800 zł z powiększeniem raptem 2.5 x.

Trudno więc porównywać kompakt za ok 1000 zł (zoom x 10) z lustrzanką, której sam korpus kosztuje np. 2500.

Czy potrzebna jest lustrzanka i jakie zdjęcia wykonamy najdroższym aparatem to zupełnie inna sprawa.
-------------------------------------------
Robert




RE:Jaki aparat? - horus - 08-03-2011

Aczkolwiek przed zakupem dość ostro przewertowałem różnorakie fora, oraz spotykałem się troszku z fotografami, którzy pracuję i testują sprzęt - i właśnie obiektyw do nikona D90 18-105 to jeden z najlepszych kitów aktualnie na rynku i właśnie dlatego tak mnie kusił - bez porównania wogóle do kitów canonowskich - dlatego kupiłem sobie sigmę 17-70 i póki co nieźle jest - może uda się na zlot wyskoczyć to znowu trochę potestuję ;)




RE:Jaki aparat? - Piotrunio - 08-03-2011

~RoKo, też o tym słyszałem... ;-)
LX3 ma jasny obiektyw i zakres ogniskowych od 24mm, stąd niewielki zumik, ale i tak aparacik niezły, chyba nawet robił RAW-y... Dla 90% cykaczy obsłuży 95% sytuacji zdjęciowych.
Warto się zastanowić jeżeli miałbym kupić lustrzankę za podobną cenę (niski model tylko z kitem), bo wtedy z przewag pozostanie już tylko większa matryca.

~Horus, mam ten obiektyw i potwierdzam, że jest świetny. Ale reszty wywodu nie rozumiem...
Kupiłeś Canona?
---
Edytowany: 2011-03-08 16:29:33




RE:Jaki aparat? - horus - 08-03-2011

Tak - kupiłem canona - tylko zrezygnowałem z kita canona i kupiłem do niego właśnie tą sigmę




RE:Jaki aparat? - RoKo - 09-03-2011

>Piotrunio - ceny to ciekawy temat np. korpus D90 u nas to ok 2400, UK 1600 zł, USA ok 1200 zł.

Jest pewna staroć warta zainteresowania: niewielka lustrzanka Olympusa E-450 z kitowym obiektywem kosztuje obecnie ok 1250 zł, z dwoma obiektywami ok. 1600. Ma trochę wad jak wszystko, ale z jednym obiektywem jest w cenie zaawansowanego kompaktu.

W cenie LX3 była Sony Alfa-500 (ok 1750 zl) z kitowym obiektywem.

'Malucha' typu F200EXR zawsze można mieć ze sobą, robić zdjęcia bez zwracania uwagi (są takie miejsca). Mieści się w dłoni i waży ok 170 g.

Być może za jakiś czas dojdę do wniosku, że mimo wszystko warto
targać w góry coś wielkości i jakości D90.
-------------------------------------------
Robert




RE:Jaki aparat? - cinEDesign - 11-03-2011

Mimo wszystko, wolę duży ale porządny aparat niż mały ale wypluwający obrazki kiepskiej jakości.
Oczywiście najważniejszą kwestią jest dobry (!) obiektyw.




RE:Jaki aparat? - Dwusłodowy - 11-03-2011

Czy matryca ? Czy kupa innych czesci.




RE:Jaki aparat? - cinEDesign - 11-03-2011

Matryca jest ważna ale obiektyw ważniejszy.




RE:Jaki aparat? - rep_men - 11-03-2011

Całkiem niezłym kompromisem między kompaktem a lustrem był by aparacik systemowy taki jak Sony NEX-5.
Aparacik ma magnezowy korpus i (praktycznie ) parametry lustra, jedyny mankament to brak stopki lampy błyskowej , ale ogólnie zdjęcia na plus.




RE:Jaki aparat? - kuusamo - 11-03-2011

wygląda na to że towarzystwo outdoorowe zagustowało w Lumixach GF1

przykładowo:

http://www.hikinginfinlan...mix-gf1-field-report.html
http://hrxxlight.com/?p=709
http://backpackingnorth.b...alk-lumix-gf1-review.html




RE:Jaki aparat? - piteros - 20-07-2011

Możecie mi doradzic który z tych trzech aparacików bedzie w miarę przyzwoity do fotografii górskiej w bardziej zimniejszym klimacie dla kobietki tzw kieszonkowy ultrazoom ;-)

Lumix dmc tz8 , Canon sx130 is czy Fujifilm FinePix F300EXR budżet do 800zł
---
Edytowany: 2011-07-20 20:35:37




RE:Jaki aparat? - horus - 20-07-2011

zależy na co bardziej się nastawiasz - panasonic kręci sporo lepsze filmy aniżeli robi zdjęcia, dlatego jeśli masz zamiar więcej ''kręcić'' niż ''cykać'' to panasonic, jeśli zdjęcia - to wybrałbym canona, może i fuji ma ciut lepszy obiektyw, ale uważam, że canon to jednak canon ;)




RE:Jaki aparat? - piteros - 21-07-2011

Do filmowania to są kamery ;-) bardziej mi zależy na dobrej jakości fotkach Lumix ma doby obiektyw a Canon dobry procesor hm.
---
Edytowany: 2011-07-21 07:53:27




RE:Jaki aparat? - joeL - 21-07-2011

Powiem tak. Od czterech lat używam DMC-TZ4 (poprzedni model) i jestem zadowlony. Małe to to i jakość zdjęć jest akceptowalna. Oczywiście w porównaniu z lustrzanką widać dużą różnicę, ale bez tego porównania zdjęcia są super. Rok temu ze względu na te różnice kupiliśmy z żoną Samsunga EX1 o rewelacyjnym obiektywie (bardzo jasny choć o małym zoomie) i jakość zdjęć przeniosła się na wyższy poziom, choć nadal są nieco gorsze niż z lustrzanki.
Żeby nie było - używam też lustrzanki - Pentax K200 z kompletem różnych szkieł, ale powiem szczerze: jadąć w góry z reguły aparat pakujemy na końcu i wybór jest z reguły prosty - około kilograma lustrzanki czy 300g kompaktu... W większości sytuacji robimy zdjęcia, że tak powiem ''z biodra'' - trzeba szybko coś uwiecznić albo wisi się na ścianie i wtedy taszczenie lustrzanki nie ma sensu. Oczywiście jeśli jedziemy w super teren, to zawsze taszczymy większe szkło.
Wybór jest zatem pomiędzy wagą i poręcznością a nieco niższą jakością.

A co do Canona i Panosonica, to ten drugi wypada co najmniej tak dobrze jak ten ''canon to jednak canon''.




RE:Jaki aparat? - Zbynek Ltd. - 21-07-2011

Kupując sprzęt należy także wziąć pod uwagę ewentualny serwis. Canon miał tylko serwis centralny. Legendarna ul. Żytnia, Warszawa. Dlaczego legendarna? Z powodu tego serwisu. Popytajcie na grupie dyskusyjnej foto.cyfrowa. Gorszy serwis to tylko małpa może robić. A i to nie na pewno. Sam miałem z nimi przeboje. Aparat poszedł na drobną usterkę i oczywiście go zepsuli bardziej - wrócił z większą. No i zaczęło się - prawie rok trwała wymiana paczek. Kolejnym razem został uświniony w serwisie przez brudasa - szczecina wewnątrz aparatu. Można powiedzieć, że pracują tam sabotażyści niszczący sprzęt klienta.

Sam mam nadal Canona, niestety już niedostępnego.




RE:Jaki aparat? - kuusamo - 21-07-2011

Na dpreview ukazał się grupowy test ''travel zoom''. Test rekomenduje: Canon SX230HS Nikon S9100 i Sony HX9V

http://dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/
-------------------------------------------
kuusamo




RE:Jaki aparat? - kivak - 23-07-2011

Piteros - ja mam lumixa tz10. Obudowa alu, guziki alu, da sie robic zdjecia w rekawicach, acz do menu trudno wtedy sie dobrac. Szumi w niskim oswietleniu na podstawowym programie. Da sie to obejsc. W teren aparat znakomity. Docenisz jak ci upadnie ;)
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.