NGT
[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba (/thread-2064.html)

Strony: 1 2 3


[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - cubas - 08-03-2005

no właśnie, chodzi ktoś może w tych butkach i może posłużyć opinią ?




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - cubas - 10-03-2005

nikt nie chidzi w atlasach ?? niemożliwe !!




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Kosmos - 10-03-2005

Znalazłem tutaj jedną wypowiedź.
-------------------------------------------
GG 1201995




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - titu - 10-03-2005

Mam kumpla, który chodzi w Atlasach i bardzo je sobie chwali. Jeśli potrzebujesz konkretniejszych informacji to pisz.




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - cubas - 11-03-2005

mam pytanie apropos podeszwy i jej wytrzymałości - bo ja zdzieram podeszwy wydawać by się mogło wytrzymałe (a szczególnie na pięcie).

A poza tym jak działa membrana i ogólnie komfort noszenia. Czy te butki warte są tej ceny ?




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - cubas - 11-03-2005

kosmos ---> fenks




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - titu - 11-03-2005

Gadałem z kumplem i oto co usłyszałem:
1. buty nosze już 3lata i podeszwa daje radę - czytaj jest wytrzymała i mimo, że dużo chodzi nie starła się zanadto, protektor wciąż widoczny; podeszwa vibram
2. membrana - dry line działa nieźle, jak to membrany; nie zaobserwowano wyższości gore nad dryline w butach [odczucia własne]
3. komfort - super wygodne! na początku mogą wymagać trochę rozchodzenia i dopasowania, ale później super!
4. jak najbardziej warte swojej ceny




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - sachar - 13-03-2005

HEJ
Mam te buciki już od czterech lat. Na poczatku obcierały mnie trochę a w szczególności na pięcie. Po drugie trzeba się przyzwycaić do dość twardej podeszwy. Oczywiście to jest pojęcie trochę względne, ale dla mnie były one dość twarde. Podeszwa nie starła się bardzo, co jest jej ewidentnym plusem.
Po użytowaniu cztery lata (średnio intensywnie używam ich tylko do chodzenia po górach po mieście podeszwa dla mnie za twarda) skóra jest w dobrej kondycji. Trochę się ''zniszczyła'' na czubkach od chodzenia w twardym śniegu ale nie jest to bardzo widoczne i nie przeszkadza.
Co do przemakalności to chyba nie jest źle chociaż w ostatnie wakacje podczas potężnej burzy w Słowacji bardzo przemokły. Ale z drugiej strony buty innych ludzi spotkanych na szlaku też były przemoknięte, więc atlasy nie odchodzą od normy.
Oddchalność. Moje stopy w lecie bardzo się pocą nawet w sandałach, więc w takich butach tym bardziej, ale nawet przy bardzo dużym upale stopy nie ''pływają'' w środku. Oczywiście przy użyciu skarpet treknigowych, co dużo pomaga.
Ogólnie buty bardzo trwałe od zakupu nie mam żadnych problemów z niczym. Nic się nie odkleja nie pruje. Co do oddychalności to napewno nie mogę napisać że stopa jest sucha w każdych warunkach nawet przy plus 30 ale myśle że nie ma takich butów to raz a dwa użycie niezłych skarpet poprawia bardzo komfort użytkowania.
W tej cenie jest na pewno duży wybór, ale atlasy moim zdaniem są godne polecania.
Jeśli masz jakieś pytania to wal postaram się na nie odpowiedzieć w miarę mojej wiedzy.




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - zielaq - 30-08-2005

ja wlasnie kupilem dzisiaj borealki atlas wygladaja na solidne najfajniejszy jest w nich jezyk, jest poprostu kawalkiem buta nie jakis doszywany, zobaczymy jak sie beda sprawowaly jak narazie nieobcieraja zobaczymy w gorach




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Endrju - 31-08-2005

Cubas mam dobrą nowinę dla Ciebie. W najnowszym NPM-ie jest test bucików klasy B i B/C.Dobrze pamietam że jest test Boreali trzy modele i wydaje mi się, że Atlasy też sa tam uwzględnione. Idż do Empiku i poczytaj.Ja właśnie też zastanawiam sie nad bucikami ale właśnuie dostałem wypowiedzeinie:(:( i zakup musi poczekać.Z tego co pamiętam na 100%był model Asan Verde i Bulnes.
-------------------------------------------
Góry sa jak kobieta




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Walter02 - 31-08-2005

co do testów butów w NPM-ie to nie podniecałbym się tak za bardzo - np. jest tam test Contacta 1000, który niezupełnie odpowiada moim doznaniom (a mam te butki już ponad rok)




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - cubas - 31-08-2005

dzięki wszystkim za odzew :). Zalookam sobie na ten teścik w NPM, ale chyba się zdecyduje na te buciki i rozpoczne żmudne zbieranie forsy, bo moje gredosy niestety coraz gorzej się mają. Pozdro i jeszcze raz thx.




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Endrju - 31-08-2005

Walter z tym podniecenim to przesadziles. Test jak to test. Są tylko wybrane numery i o dziwo wszystkie zebrały dobre recenzje jesli mi pamięć nie myli. Ale zawsze to jakies dodatkowe info, które byc może mu pomoże.
-------------------------------------------
Góry sa jak kobieta




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - miff - 21-10-2005

https://ngt.pl/thread-2156.html&page =2

tam już coś na ten temat pisałem....




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Lau - 25-07-2006

Temacik stary, ale go odświeżę...
Czy jest tu ktoś, kto zna ''sposób'' na otarte pięty w tychże butach? Niedawno kupiłam sobie boreale Atlasy, buciki jak na moją stopę szyte, ale osławione tortury pięt i mnie dopadły.
Do wyjazdu zostały mi cztery tygodnie, tymczasem chodzę w nich z plasterkami w nadziei, że stopniowe rozchadzanie obuwia doprowadzi do poprawy sytuacji.
Czy ktoś z Użytkowników zna sprawdzone metody, żeby w miarę bezboleśnie, a zarazem w czasie wspomnianych czterech tygodni doprowadzić buty i stopy do stanu dopasowania? :)




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Lodowata - 25-07-2006

Dobrze robisz! Ja mam Bulnesy boreala- dopasowanie ich do mojej nogi lub odwrotnie;-) zajeło mi parę miesięcy, ale nie chodziłam w nich codziennie! Powinieneś się wyrobić do wyjazdu. Mój znajomy rozchodził swoje Boreale dopiero w górach, łaził w nich przez miesiąc i kosztowało go to wiele krwi.Teraz mają już 9 lat i nadal się trzymają...razem. Ciesz się że nie nosisz raków! Powodzenia i zabierz dużo plastra!!!




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Lau - 25-07-2006

Dzięki za odpowiedź! Mam tylko jeszcze jedno pytanie - wrażliwsi niech przestaną czytać :] - Jak sądzisz? Czy to bardziej but się dopasowuje czy stopa? Chodzi mi o to czy np. powinnam chodzić teraz lajtowo, ale bez plastrów i wyhodować sobie grubszą skórę na piętach :]? Czy wręcz przeciwnie - chodzić z wielką warstwa plastrów i czekać aż się buty ułożą, nie dopuszczając do uszkodzenia pięt?




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - raffi - 25-07-2006

Nie robiłem nigdy tego, o co pytasz, ale na bazie swoich doświadczeń jeśli ten model jest taki zjadliwy dla pięt (pięt czy też może achillesa ? jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby but mi obskrobał piętę ;-) ) to nosiłbym je maksymalnie długo na codzień. Przy założeniu że nie chodzi bardzo dużo, bo wtedy buty zaatakują Twoje pięty zanim opuścisz miasto. Czyli trochę po domu/pracy i trochę po mieście. Plastry Ci nie zaszkodzą. Szczególnie w pierwszych 3 dniach. W razie niepokojących oznak odstaw je na 2-3 dni i znowu ujeżdżaj.
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - Lau - 29-07-2006

raffi napisał: ''jeśli ten model jest taki zjadliwy dla pięt (pięt czy też może achillesa ? jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby but mi obskrobał piętę ;-) )''

Tak, wspomniany but uciska mi piętę a nie achillesa. Po prostu z tyłu pięty, zdecydowanie z dala od ścięgna (na szczęscie...) robi mi się odparzenie. Głównie, kiedy podchodzę pod jakąś górkę, czyli kiedy pięta naciska na tył buta. Ale ze ścięgnem nie ma to nic wspólnego.




RE:[Obuwie] Boreal / w tym Atlas, Yucatan, Kariba - raffi - 30-07-2006

hmmm... więc jeśli to nie problem z Twoją piętą, to może on jest zbyt dopasowany do Twojej pięty (za szcupły dla niej) ? Moje rady - aktualne.
-------------------------------------------
smog wawelski