NGT
Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany (/thread-2055.html)



RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Sturmzeit - 16-12-2010

@ Blatio
Jasne, że od ocieplacz BW trzeba wrzucić jakiś polarek (mi wystarczy forclaz 50+ koszulka termo). Co do Gore US- ostatnio na Allegro widziałem używane PCU gen. 2 L6 z gore w alpha green. Pytanie tylko, czy warto dać kilka stówek za amerykańskie Gore zamiast kilkudziesięciu PLN za BW. Ja się nauczyłem, że Gore spełnia swoją rolę wyciągane z plecaka w sytuacjach awaryjnych, tak do zarzucenia np. na smocka albo softshella.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - tyron - 20-12-2010

Panowie ktora to jest generacja,i ile takie kurtki chodza w sklepach,czy wogole warto ja licytowac

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140490947803&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2186wt_1137
-------------------------------------------
marbo




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - m - 20-12-2010

Ja czuję różnicę pomiędzy gore bd a paclite i to sporą
-------------------------------------------
m




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - m - 20-12-2010

skąd taki wniosek troop? miałeś obie na sobie?
Ja odczuwam sporą różnicę między paclite a gore bd. Paclite oddycha znacząco lepiej, ale 3l lepiej się nosi
-------------------------------------------
m




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Zbynek Ltd. - 21-12-2010

Czy firma Adventure Tech nadal istnieje? Ich strona www.adventuretech.com nie istnieje.
Aukcja z kurtką dwustronną, gdzie ta ''druga'' strona to luźna podszewka, wyglądająca w realu jak luźna podszewka:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1354318971
Radosna podróbka?




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 21-12-2010

@ Sturmzeit - dokładnie ;) Gore w górę jak jest dupówa, ja też uważam, że nie warto za dużo płacić.

@ ~marbo, to jest II generacja. Za te 20$ to chyba warto ;)




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - don kichot - 21-12-2010

http://www.goreprotectivefabrics.com/remote/Satellite/Army/Combat-Rain-Suit?sectorid=1169509172251&activity1=Army&prodtype1=Outerwear


to chyba coś takiego

ta druga strona to kamuflaż pustynny nocny




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Zbynek Ltd. - 21-12-2010

Byłem już na tej stronie.
Wprawdzie występuje na niej słowo ''noc'', ale nie ma ono nic wspólnego z kamuflażem nocnym.
Ten, jak to sprzedawca nazywa - kamuflaż nocny, to nie desert w ciemnych kolorach, tylko jakaś zielona kratka z plamkami gdzieniegdzie, jak na zdjęciu.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - tulo - 22-12-2010

Dokładnie tak wygląda ten kamuflaż jak na zdjęciu z aukcji. Czasy 1 wojny Irackiej a zakładało się to na mundur.
Jeśli chodzi Adventure Tech to produkuję teraz wraz z propperem swoją wersję ECWCS 3 gen.
Odnośnie kurtki dwustronnej to nie jest luźna podszewka i występowała w wariantach: woodland/3color, 3color/night grid, black/multicam.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Troop - 22-12-2010

''skąd taki wniosek troop? miałeś obie na sobie?
Ja odczuwam sporą różnicę między paclite a gore bd. Paclite oddycha znacząco lepiej, ale 3l lepiej się nosi''

Bzdury opowiadasz.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - marbo30 - 22-12-2010

Blatio tylko,ze to jest aukcja ,a najgorsze ze konczy sie kolo 2 w nocy ,a powiedzcie mi ile kosztuje taka kurtka bo nie wiem do jakiej ceny podbic




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - tulo - 22-12-2010

marbo30: Około 400 zł, kontrakt 94 to może być problem choć znajomy ma super trzymającą się 1 gen z 91.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Zbynek Ltd. - 22-12-2010

tulo, nie wiem, czy nie jest luźna gdzie indziej. W tej z aukcji jest luźna. To nie jest trzecia warstwa laminatu 3-warstwowego.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - tulo - 23-12-2010

Możliwe, nie mam już jej by sprawdzić. Moja to była woodland/3color w porównaniu do 1 czy 2 generacji to było coś zupełnie innego. Lżejsza, cieńsza, mniej sztywna i bardziej pakowna. Dobra jako awaryjne zabezpieczenie przed deszczem.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - marbo30 - 30-12-2010

Nonareszcie udalo mi sie kupic kurtke na ebayu us wylicytowalem za 70 dol mam nadzieje ze sie oplacalo jest nowa z metkami ,teraz tylko zostaly mi spodnie sa po ok 30-60 dol nowe ,powiedzcie mi czy warto kupic spodnie z96 roku za 30 dol czy lepiej dolozyc i kupic nowsze czy bedzie wogole jakas roznica miedzy nimi,oczywiscie pisze tu o ecwcs camouflage




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - bolas - 11-01-2011

Czekam an swoją kurtałkę wz.128/MON i przy okazji podzielę się ciekawostką, którą dowiedziałem się przy okazji poszukiwań kompletu. Otóż jeden ze sprzedawców zwrócił mi uwagę, że z polskimi gore jest pewna prawidłowość w temacie jakości membran i ogólnie sprawności. Ponoć najlepsze sa kurtki produkowane do 2003 roku, gdyż w nich są jeszcze oryginalne goretexowe membrany. Później stosowano już te nasze TLS-y ... kolejny spadek jakości to kurtki robione po 2009 roku. Ponoć sa o wiele gorsze nawet od tych starszych z TLS. Ponoć za komplety z Goretexem sprzed 2003 WP płaciło ponad 2,2k za sztukę, późniejsze z TLS były o tysiąc prawie tańsze, a obecnie robione to już wg. tego sprzedawcy prawdziwe g... i odradzał mi obiecując znalezienie starszego. WP ponoć mocno cięło budżet i nie jakość a cena grała rolę ... stąd wszędzie cięto koszta i zaczęły się pojawiać tańsze odpowiedniki - analogicznie jak np. w butach wz.928/MON - Kupczaki wypadły, pojawiły się o wiele tańsze Demary, Wojasy itp ...

Czy ktoś z Was może to potwierdzić ? Nie słyszałem za dużo na ten temat ...




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Troop - 11-01-2011

No cóż, sprzedawca namieszał, jak zwykle. Otóż kurtki wz 127/B były robione z oryginalnego Gore-Texu. Później MON po prostu zerżnął tą membranę, więc dalsze sorty to było gore bez metki. Tak jest do dzisiaj tyle tylko, że jeszcze nie widziałem kurtki, która byłaby po 2009 wyprodukowana. W 2010 MON ostro pociął budżet na umundurowanie i dlatego dzisiaj żołnierze dostają Bechatki sprzed 20 lat. Nawiasem mówiąc przez te cięcia nie wszedł jeszcze do produkcji mundur wz. 08.
Ja między Gore, a TLS'em nie czuję żadnej różnicy.

A Kupczak to zupełnie inna historia. Dał się wydymać przez MON, bo startując do przetargu musieli oddać patent. Kupczak był za drogi, więc na podstawie patentu wykonanie butów przekazano Demarowi i Wojasowi, które robią to taniej.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Królik - 11-01-2011

MON zerżnął membranę. No ciekawe rzeczy opowiadasz...
-------------------------------------------
Królik




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Zbynek Ltd. - 11-01-2011

No zerżnął i kopiuje w warsztacie pod Łodzią. A może pod łodzią :-D




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 11-01-2011

To jak było naprawdę?