NGT
Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany (/thread-2055.html)



RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 11-11-2009

bodhek powiem tak jakieś 2-3 lata temu kupiłem sobie buty firmy magnum...ale to było 2 lata temu. Na dzień dzisiejszy jakość obuwia się znacząco pogorszyła...a jeśli jakość kurtki odpowiada dzisiejszej jakości butów to lepiej kup sobie jakiegoś kontrakta, czy to made in USej czy to france;)

tutaj jest jakaś wzmianka o membranie w tej kurtce:
https://ngt.pl/thread-6021-page-4.html

poszperaj jeszcze na forum...

w każdym razie ja nigdy wcześniej nie używałem gore + polar ale dużo osób sobie chwali takie rozwiązanie, niedługo i ja zobaczę jak to się sprawdza...organoleptycznie;) to dam znać;)

Jeśli potrzebujesz kurtki do chodzenia po mieście to sprawdz ofertę Helikona, i też bedziesz miał w niej trójlaminat jako membranę. Ja używałem kopi ECWCS II gen i mam miłe wspomnienia.
:)jakby co ja teraz szukam chętnego do kupienia kopi helikonowskiej kurtki ECWCS II gen. w kolorze czarnym i rozmiarze ''M'':)
może ktoś jest chętny?? (kurtka nowa i nie urzywana)




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - garf - 11-11-2009

Hawryl - Teddy Bear to zwyczajny polar US ARMY, tylko będący elementem ECWCS I a nie II gen. Jest (jak niektórzy twierdzą, ja się nie zgadzam) paskudny z wyglądu, ale ciepły i można go kupić za małe pieniądze.
Chociażby tu, proszę: http://tiny.pl/hx79d




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 11-11-2009

garf no ogólnie już wcześniej myślałem o Teddy'm...a teraz faktycznie za psie pieniądze można go mieć...tylko może orientujesz sie jaki rozmiar byłby dobry na wzrost 178 i obwód klatki ok 110cm?

Aha drugie pytanie...Czy ktoś sie może orientuje jak wyglada rozmiarówka francuskich polarów?na wzrost, który podałem wyżej jaki byłby lepszy rozmiar 88S czy 96M??
:) potzebuje co do tego francuza szybkiej odpowiedzi:P...
z góry dziekuje




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 12-11-2009

Hawryl, na 178/110 to będzie rozmiar Large.

Garf, przez Ciebie właśnie kupiłem tego Teddy'ego :P
Za takie pieniądze aż żal nie brać :D
-------------------------------------------
''Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca.''




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

Czyli Blatio mówisz że ten z licytacji podanej przez Garfa bedzie dobry na mnie?

zresztą nie ważne już...:D..ja też się skusiłem i zakupiłem...hehe
---
Edytowany: 2009-11-12 01:34:40




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - garf - 12-11-2009

Hawryl, L będzie na Ciebie dopasowana, praktycznie bez luzów.

Też się przez chwilę zastanowiłem nad zakupem... Ale udało mi się samego siebie przekonać, że przecież już takiego mam i nie potrzebuje kolejnego :-D




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Rych - 12-11-2009

Bohdek miałem nawet na mysli te sama kurtke co wkleiłes linka:) kurtki magnum sa ponoc dobrej jakosci...taktyczne kurtki wykorzystywane w policji,ochronie itp..Ponawiam pytanie co lepiej ociepli gore+polar czy kurtka typu 3w 1 +dodatkowo polar




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - m - 12-11-2009

To zależy jaki polar w pierwszym zestawie a jaka wpina i jaki polar w drugim.
-------------------------------------------
m




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - bodhek - 12-11-2009

No właśnie za Magnum przemawia firma a z kolei Dommnator podoba mi się pod względem wizualnym. Szkoda, że nikkt nic nie wie o produktach tej firmy.
Jedyne co znalazłem to info. na temat Trylaminatu, który jest zastosowany jako membrama.
Co do m - polary są w zestawach. Pewnie są to polary tylko z nazwy ale jeżeli ktoś jest zielony w tych tematach ta jak ja to nie przywiąże dużej wagi do jakości materjałów a potem pretensje do samego siebie.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Rych - 12-11-2009

Bodhek nie wszystkie z magnuma maja polary.Np magnum tundra ma pikowana podpinke.Masz tez ciekawa rzecz tzn.kieszen na plecach :)




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

Garf myślisz ze L będzie na mnie mała??tam w tym opisie obwód klatki podany jest jako 120 cm, i cała reszta po zmierzeniu się centymetrem pasuje...hmmm no nic najwyżej wystawie go znowu na allegro:)
...grunt żeby był w dobrym stanie;)

...aha...a co do Tego francuskiego polaru to jak myślicie jaki rozmiar??bo sprzedawca mi jeszcze nie odpowiedział na to pytanie...a ten polar też chce mieć;) a co:D
---
Edytowany: 2009-11-12 19:30:47




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 12-11-2009

Hawryl, nie obwód klatki człowieka, tylko obwód POLARU w klatce. 120 cm obwodu bluzy w klacie to absolutne minimum, żeby jeszcze czuć się w tym swobodnie.
Ja mam 108 w klacie i przykładowy polar o obwodzie 120 cm (60 cm na płasko) jest mi w sam raz na styk.
-------------------------------------------
''Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca.''




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

hmm...już zajażyłem o co chodzi...ale mierzyłem przed momentem polary które nosze obecnie i obydwa miały od 60 do 61 cm na płasko...wiec powinno być ok:)
Najwyżej będę chodził w bieliznie termicznej, koszulce i tym polarze;) no i oczywiście gore na wierz...chyba powinno być ciepło??:)

...a jak będzie za ciasno mimo wszystko to po prostu go spróbuje sprzedać na allegro...ale jestem dobrej myśli:)

PS. Aha Blatio a co z tym francuzem???miałeś go kiedyś w rekach??przymierzałeś??jak tam z tą rozmiarówką jest, bo gdzieś mi sie o oczy rzuciło, że jakoś dziwnie..
---
Edytowany: 2009-11-12 20:13:44




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 12-11-2009

O francuzie się nie wypowiadam, na żywo nigdy na oczy nie widziałem. Devilll coś więcej o tym wie, niech on odpowie ;)
O Teddy Bearze napiszę jak już do mnie dojdzie :)
-------------------------------------------
''Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca.''




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

no ja właśnie też jestem ciekawy tego niedzwiedzia:)właśnie nie wytrzymałem i wysłałem wiadomość do sprzedającego z zapytaniem jaki jest jego stan...jak bede coś wiedział to napisze.

Devilll daj coś znać.:)




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 12-11-2009

Teddy Beara miałem kiedyś w rękach, używkę. Wierzchnia warstwa ma tendencję do mechacenia się (robią się takie kuleczki) i wyglądania brzydko, ale z tego co mi wiadomo, nie zmniejsza to właściwości polara. Znajomy, który tego używa (bawi się w ASG, rekonstrukcje Marines itp.) mówił, że bardzo ciepłe dziadostwo. Tak samo ciepłe jak brzydkie ;)
-------------------------------------------
''Miarą wielkości góry jest zmęczenie wędrowca.''




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

heheh tak to już jest..to tak jak z lekami..im bardziej paskudne w smaku tym lepiej leczą:) może tu jest tak samo??:D
... pozatym czy ja wiem czy takie brzydkie jest??jest inne tak bym powiedział;)
---
Edytowany: 2009-11-12 21:03:18




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - devilll - 12-11-2009

ten francuz jest dość ciepły wygodny ,nie krepuje ruchów ma 4 kieszeni 2 wew ,2 zew z bluza powinno być ok ,jesienia mi sam wystarczał ,wczesna jesienia miałem go w górach 1,5h podejście i całkiem przyzwoicie się spisał nie jest za piękny ,ale ciepły to jest chyba taka 250 ,ale popatrz tez na brytyjski polar ten nowszy model z kołnierzem




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Hawryl - 12-11-2009

francuza kupiłem (wziąłem M mam nadzieje ze bedzie ok.) ...także niedługo mam nadzieje przyjdzie,to go organoleptycznie i ''ordynarnie'' pomacam:) a brytyjski po patrze..dzięki za info




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - garf - 12-11-2009

Ech, pluszowy wcale nie jest brzydki. To, że Kuba Bosski tak twierdził, wcale nie znaczy, że tak jest :-)
Może nie robi na pierwszy rzut oka szczególnego wrażenia, ale naprawdę jest po pierwsze całkiem sympatyczny, taki właśnie misiowaty, po drugie cieplutki, po trzecie... No sam nie wiem, ma w sobie to ''coś''. Praktyczność też ma niezłą, pojemne kieszenie na trzymanie rąk są idealne na chłód a całość jest pancerna, nie wiem to trzebaby robić żeby go zniszczyć. Co do mechacenia się, to mój ma już rok w mojej służbie z czego całą poprzednią zimę w nim przechodziłem i nic się nie mechaci. A nie kupiłem nowego.

Ale, wracając do tematu (w końcu to wątek o gore) to jako ciekawostkę powiem, że parka ECWCS II ma jeden ficzer, o którym chyba nikt w opisach nie pisze. Otóż ma w bardzo przemyślnym miejscu ukrytą kieszonkę na długopis :-)