NGT
Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany (/thread-2055.html)



RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - zulu - 24-08-2007

dzięki za opinie




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Grunger - 01-09-2007

Austriacka Kurtka Górska

Było coś takiego kiedyś na rangershopie.Zainteresowało mnie to.Choć wolałem przezornie w tej samej cenie kupić kurtkę TNF.Nie mniej chętnie bym sie dowiedział czy wojsko Austriackie faktycznie dysponuje dobrymi kurtkami z jakaś ciekawą membraną.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - jagular - 01-09-2007

MaTyS sorki ale wyleciało mi z głowy.jeden jest truudno dostepny przynajmniej w krakowie firmy BAMA, a drugi dobry to z intersportu przepraszam nazwy niepamietam, sprzedawca upierał sie bardzo przy nikwaxie i z oporem po jakims czasie podał mi ten w sprayu

Grunger z tego co wiem to te autsryjackie kurtki górskie to raczej czysta bawełna zaimpregnowana czyms tak, membrana moze jest ale bawełniana:)a te kurtki alpejskie tez z rangeshopu to maja oddychalnosci i nieprzemakalnoci po 3000 wiec tez nierewelacja
-------------------------------------------
w bezkształtnej bryle uwięziony tyle lat...




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 01-09-2007

Czekaj czekaj jagular, nie wiem czy w jakichś nowszych kurtkach austriackich nie ma membrany właśnie...
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 01-09-2007

dzieki
i
pozdro
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - marcin - 02-09-2007

cześć! możecie mi powiedzieć czy są jakieś wojskowe kurtki z membraną gore tex w czarnym kolorze? i czy taka kurtka jest dobrą inwestycją na całodzienną jazdę w deszczu , śniegu na rowerze? a i jeśli można jak się kształtują ceny?
-------------------------------------------
dzięki




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 03-09-2007

Z tego co sie orientuje to czarne kurtki gore-tex sa ecwcs 2 gen. Kiedys widzialem kilka na allegro do kupienia ale ceny nie pamietam. Wiem ze nie byly nowe i chyba trudno je zdobyc.

Jesli chodzi o nowe to sa brytyjskie kurki za okolo 90zl na allegro.(Tylko one nie sa czarne- ciemny granat prawie jak czarny ;) ).

Musisz troche poszukac na allegro bo obecnie ich nie ma ale pojawiaja sie co jakis czas.

A jesli chodzi o pytanie czy to dobry zakup? hmm... niech sie inni wypowiedza ;)

Pozdrawiam
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Krogulec - 03-09-2007

W goretexie na rowerze mozesz sie ugotowac, to zalezy jak sie pocisz. Ja osobiscie bym odradzal zaduzy wysilek w membanie, chociazby mowili ze ma niewiadomo jaka oddychalnosc.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - marcin - 03-09-2007

hmm... Krogulcu w sumie możesz mieć racje z tym gotowaniem... ale mi chodzi o naprawdę ekstremalne warunki , tzn. mocny deszcz przez cały dzień , śnieg z deszczem no i w ogóle taka ostra pogoda. No ale jeśli nie gore tex to co byście polecali na taką naprawdę najgorszą pogodę??????????????????? (bardzo zależy mi na tym abym miał suche ubrania na torsie)
-------------------------------------------
dzięki




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - pab66 - 03-09-2007

Nie ma możliwości abyś był suchy po dniu jazdy na rowerze w deszczu ( bez deszczu raczej też). Jeśli nie będziesz mokry od deszczu to na pewno od potu.Chociaż jeśli jedziesz nie jest to takie uciążliwe.Gorzej gdy się zatrzymasz.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Krogulec - 04-09-2007

No to wlasnie tez zalezy czy po dojechaniu na miejsce bedziesz mial suche lokum, prysznic itp, czy tylko np. namiot.

Ale jesli to ma byc w opisywanych warunkach pogodowych i ma byc naprawde zimno no to ostatecznie mozesz sprobowac w jakims 'lzejszym' gore-texie, czyli na pewno nie w odpowiedniku amerykanskoarmijnej 1 generacji (potrojny laminat plus podszewka zdaje sie).

Na allegro sa kurtki III generacji ale z tego co kojarze tylko w pikselach (ATC i moze MARPAT) za dosyc sporo bo od 800 w gore.
Wiec chyba lepiej juz cos cywilnego i lepiej dopasowanego kupowac.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - marcin - 04-09-2007

A co sądzicie o tym : czy to jest jakiś gore tex? bardzo niska cena jak na gore?http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229059029
-------------------------------------------
dzięki




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Blatio - 04-09-2007

Hmmm... z tego co wiem, ten sprzedawca ma tylko oryginały i jest godny zaufania. Nie wiem co z tą kurtką jest nie tak, bo wygląda ok, ale cena jest coś za niska... możesz do niego napisać maila i się spytać czemu tylko 199 zł...
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 04-09-2007

ta kurtka z linka jest 1 gen ale najstarszej. Waska listwa kryjaca zamek, inny kaptur itp.
No i na metce nie widac numeru kontraktu jest tylko numer nsn. Kurtka moze byc troche stara i nie wiem czy to bedzie mialo wplyw na membrane???????

Sprzedawca jest ok. Sam u niego kupilem kurtke ;)
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 04-09-2007

Zapytaj sie sprzedawcy czy od wewnatrz sa napisy gore-tex i gore-seam bo na amerykanskich kontraktowych sa. Ta kurtka moze nie byc kontraktowa ale moze jest z gore wiec chyba nic strasznego???? No chyba ze zalezy ci na kontrakcie??

Najlepiej spytaj sie sprzedawcy i niech ktos jeszcze sie wypowie bo moge sie mylic ;) a nie chce w blad wprowadzac.

Dane z numeru nsn sie zgadzaja bo sprawdzalem;)

Pozdro
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Królik - 04-09-2007

Zapytaj sie sprzedawcy czy od wewnatrz sa napisy gore-tex i gore-seam bo na amerykanskich kontraktowych sa.

Założymy się, że to nie jest reguła?




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 05-09-2007

Przeciez napisalem ze moge sie mylic wiec o co ci chodzi???
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - MaTyS - 05-09-2007

Niech zgadne: Chodzi ci o kurtki acu 3 generacji??? bo one sa w srodku czarne??

No tak tylko pytanie bylo odnosnie kurtki z linka czyli 1 gen.

Nie prosciej bylo odpowiedziec na pytanie ~marcina tylko sie czepiac???

Pozdro
-------------------------------------------
matys




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Krogulec - 05-09-2007

Sprzedawca zaznacza:

KURTKA UŻYWANA STAN DOBRY !!!

Jak piszą ze stan dobry to juz wiadomo ze cos z nia jest nie tak.
Nie zdziwilbym sie jakby miala jakies przetarcie tu i tam, a membrana przepuszczala.

Ja sie nauczylem ze jesli cos z membrana sie kupuje to tylko nowe.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Królik - 05-09-2007

Matys - nie wszystkie KONTRAKTOWE kurtki I gen. mają oznaczenia materiału i taśmy. To nie jest czepianie, to prostowanie nieścisości w wypowiedziach przedmówców.

Co do pytania Marcina - co mu można odpowiedzieć nie mając tej kurtki w ręku? Podomyślać się czemu cena niska? Podywagować o uszkodzeniach?