NGT
Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany (/thread-2055.html)



RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - królik - 14-12-2006

A ja dałem ceny NOWYCH kompletów APECS i ECWCS II gen z eBay. Używanych ani nie kupuję, ani nie polecam nikomu, co można sprawdzić w tym wątku.

Dokonałeś wyliczenia dla ceny 250USD, a nie zrobiłeś tego dla ceny 49USD (cena KOMPLETU II gen. M/R), ale posiłkując się tym, co Ci wyszło, można łatwo wyliczyć, że to jakieś 5x taniej.
Na marginesie dodam, że kontraktowy APECS u Proppera kosztuje około 175USD za kurtkę.
Tak więc polecam serdecznie kupowanie w US Cavalry czy Elitegear.
Ja pozostanę przy eBay.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Nautilius - 14-12-2006

Jak Nowe kurtka + spodnie -207$ z przesyłką ok.700zł
http://cgi.ebay.pl/BRAND-NEW-USMC-MARPAT-GORE-TEX-goretex-Parka-Pants-LR_W0QQitemZ270067199413QQihZ017QQcategoryZ104023QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - królik - 14-12-2006

To połowa aukcji.
Ta się już kończy:
http://cgi.ebay.com/GEN-2-ECWCS-MILITARY-GORE-TEX-JACKET-TROUSER-SET-USMC_W0QQitemZ290061402109QQihZ019QQcategoryZ36071QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
I który droższy?




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wydra - 14-12-2006

Zwróćcie uwagę na konstrukcje i krój APECSA, jak na standardy wojskowe to może i jest rewelacja ale za podobne pieniądze można kupić kurtkę która jest o niebo lepsza: z przemyślanym kapturem o pełnej regulacji, o kroju który nie jest żywcem zerżnięty z worka na ziemniaki, kieszeniach podniesionych powyżej linii pasa i nie zrobionych z tego samego laminatu co reszta kurtki (co zwiększa ciężar, zmniejsza oddychalność całośći konstrukcji), bez idiotycznych potężnych suchych kieszeni na klatce piersiowej które także zmniejszają zasadniczo oddychalność oraz last but not least o sensownie rozmieszczonych szwach (co ogranicza konieczność nadużywania taśmy uszczelniającej) lub też wogóle prawie bez szwów dzięki technologii ''welding''. Wystarczy spojrzeć chociażby na alpinista (alpinist stretch firmy vaude, cena w HM bez zniżek to bodajże 999). APECS to konstrukcja bardzo specyficzna, dla specyficznego użytkownika, który dostaje ją za darmo i z zasady nie marudzi tylko wykonuje polecenia bez szemrania. Z własnej woli wydać ponad 800 na takie coś to lekka przesada moim zdaniem.
-------------------------------------------





RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wydra - 14-12-2006

Zresztą produkty linii leaf arcteryxa (alpha jacket), hardshell ICE tactical, czy TAD gear w niczym nie powtarzają cech parek APECS czy ECWCS, ale są praktycznie takie same jak topowe górskie kurtki cywilne, różni je w zasadzie głównie kolorystyka, duże kieszenie na ramionach oraz czasami jakieś ekstra szczegóły. Nijak nie powielają one rozwiązań konstrukcyjnych APECS bo czym innym jest masowa produkcja dla niewymagającego użytkownika któremu można wcisnąć byle co, a czym innym jest produkcja dla świadomie dokonującego wyboru klienta któremu trzeba zaproponować funkcjonalny design.
-------------------------------------------





RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - królik - 14-12-2006

Wydra, a zauważyłeś tytuł topicu?

Kurtki wojskowe gore tex

Więc jeżeli komuś ZALEŻY na kurtce wojskowej, to takiej będzie szukał. Tu nikt nie porównuje ich do kurtek cywilnych, a wymieniane są opinie na temat poszczególnywch wzorów kurtek WOJSKOWYCH.
Jak komuś APECS pasuje i pała chęcią posiadania fo, to kupi nawet za 950PLN tylko dlatego, że chce taką mieć. Podobna sytuacja jak z M65 - przestarzałe, nieoddychające, ciężkie, średnio nieprzemakalne, ale ludzie to kupują, bo CHCĄ to mieć.
Ja mam APECSA, bo mi się podoba. Nie dałbym za niego 950, bo za 100PLN więcej kupiłem komplet. BO MI SIĘ PODOBA i jak dla mnie jest wygodny i funkcjonalny zwłaszcza, że pod spód zakładam również przeznaczone do APECS ciuchy.
Za to nie podobają mi się kolorowe kurtki turystyczne, których nie chciałbym nawet za darmo, bo to po prostu nie mój styl.
Prosta sprawa - de gustibus non disputandum est.

ALPHA Arcteryxa ma chyba suche kieszenia, za to nie ma dolnych, których funkcjonalność wiele osób sobie ceni. Masą jest zbliżona do APECSA, kaptur to rzecz gustu - jedni wolą stały, inni chowany.

Cena - cóż, towar jest wart tyle, ile kupujący za niego zapłaci. I ja i wielu innych ludków w tym i z tego forum, złamanego grosza nie da za kolorowe kurtki turystyczne, za to wywali ciężką kasę za coś, co - Twoim zdaniem - jest niepraktyczne, niefunkcjonalne i do bani. Taki lajf.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - królik - 14-12-2006

A, i takie pytanie: przymierzałeś kiedyś APECS czy znasz go tylko ze zdjęć?
Tak z ciekawości.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wydra - 14-12-2006

Tylko oglądałem, na żywca wprawdzie ale bez przymierzania:(
Nie chodzi o chowanie kaptura (alpha ma chowany) ale o jego regulacje (te różne ściągacze w paru miejscach). Suche kieszenie alphy są dość małe, chociaż tą kurteczkę to znam tylko ze zdjęć (czy to aż taki wstyd i już mam o niej nie pisać nic a nic?).
Tak, zapewniam cię że wiem jaki jest temat tego wątku. sam nosze np od bardzo niedawna lvl5 PCU i bardzo sobie chwalę, całe lata biegałem po górkach i mieście w ECWCS g1 i g2, doceniam trwałość i design (tu już tylko niektórych) produktów wojskowych (np. wspomnianej lvl5 pcu), ale nie widzę powodu dla którego nie miałbym wyrazić swojej opinii, szczególnie że po części także porównałem APECS do niszowych ale jednak wojskowych produktów (ICE, TAD, Arcteryx).
Jak ktos czuje się dobrze w APECS to super, ma swoje zalety: np doskonały kamuflaż.

-------------------------------------------





RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - królik - 14-12-2006

A żałuj, bo po przymierzeniu i dopsowaniu ściągaczami nie mozna narzekać.
Nie widziałem ALPHY na żywca, a na zdjęciu wygląda jakby miała dwa ściągacze kaptura, jak APECS.
A wyrażaj opinie, ale wątek trochę nie taki. Może nowy? Coś w stylu ''porównanie jakościowe i cenowe kurtek cywilnych i wojskowych''?




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - AdAm - 14-12-2006

Ja się kiedyś zastanawiałem chwilkę, czemu APECS jako kurtka wojskowa projektu Arcteryxa tak różni się od np. Alphy tej samej firmy i odpowiedź jest prosta. Może i projektanci firmy uważali techniczny krój Alphy za w jakis tam sposób lepszy w tego rodzaju wdziankach membranowych, może i nawet proponowali zamawiającym z USMC tego rodzaju konstrukcję, ale klient nasz pan. Widać Marines okazali nieco bardziej konserwatywne podejście i mieli sprecyzowane pewne wymagania co do kurtki. Chcieli coś co znają i uważają za sprawdzone, czyli bardziej klasyczne rozwiązania z ECWCS. Stąd APECS to taka kompilacja tradycyjnego kroju z kieszeniami dolnymi, kieszeniami do chowania łapek i patentów nowoczesnych w postaci suwaków bryzgoszczelnych i braku dodatkowych listw zapinanych na suwakach, no i zdaje się, że mniejszej masy całego wdzianka w porównainu do ECWCS-a. Mi się podoba ;) zwłaszcza w pustynnym marpacie ładniutki on.

Ja tam zresztą konserwatywne marinesów podejście rozumiem ;) Sam widząc kiedyś po raz pierwszy odkryte zapięcie na bryzgoszczelny suwak, którego nie dubluje taśma na zatrzaski, w pierwszej chwili pomyślałem, że o kurcze, a co jak się suwak zepsuje, np. zapiaszczy i nie będziw można kurtki lub otworu wentylacyjnego zamknąć. Podobne wątpliwości miałem odnośnie kaptura nie chowanego w kołnierz, a stałego i składanego czy kieszeni ponad biodrami zamiast kieszeni dolnych. Mam jednak od kilku miechów kurtałkę z tym wszystkimi nowymi dla mnie kiedyś rozwiązaniami i ze wszystkich jestem bardzo kontent, co nie znaczy, że tradycyjny krój już uważam za jakiś specjalnie dużo gorszy (bo i taki wciąż chętnie użytkuję).

Zawsze można sobie posiąść APECS-a i ECWCS Levela 7 (ceratkę ;)
-------------------------------------------
AdAm




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Tresor - 15-12-2006

taki maly off top :D zauwazyliscie w ECWCS 1 gen Alphy w kapturze od srodka sa podszyte 2 gumy,dobre rozwiazanie bo kaptur trzyma sie idealnie glowy

btw kto mi sprzeda APECSa ale wiecie taniego :D hehe




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Nautilius - 17-12-2006

http://www.allegro.pl/item150585731_kurtka_mysliwska_gore_tex_czapka_gratis.html
krój z gen2. Czyż nie?




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Tresor - 17-12-2006

ano wyglada na kroj 2 Gen,fajne kamo do lasu... tylko czy to jest gore?? zadnej metki na focie




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Wydra - 17-12-2006

Ma wpinaną zamkiem podpinkę, taki ekstra dodatek :) ale też wątpię czy aby na pewno jest to gorek.
-------------------------------------------





RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - łowca jeleni - 17-12-2006

>tresor- to ma każda gtx us army-te 2 białe gumki...




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Tresor - 17-12-2006

lowca dopiero w Alphie z 98 roku kontrakt zauwazylem biale gumy,inne gore (starsze roczniki) nie maja,sprawdzalem przed chwila :) mam jedna z 87 roku :) i pare sztuk z 92-95 r




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - matys - 18-12-2006

dobra ta kurtka mysliwska
ale kapelusz jeszcze lepszy ;)
-------------------------------------------
male piwko




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Nautilius - 18-12-2006

A to?
http://www.allegro.pl/item150919066_acu_gen3_wydanie_us_army_nowa_kurtka_l_r_gore_tex.html




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - Królik - 18-12-2006

ECWCS III gen. Goretex paclite.
Taka narzutka bez kieszeni (tylko dwie przelotowe).
Fajne, ale na pewno nie za te pieniądze. Max to 100USD, choć póki co kosztuje więcej.




RE:Kurtki wojskowe gore tex + inne membrany - flyingdutchman - 18-12-2006

male pytanko: jest jakis GORE w woodlandzie z mozliwoscia podpiecia ( zamek, guziki, zatrzaski ) polaru, a jesli hamerykanie tego nie stosuja to co jest jeszcze gode polecenia prócz PL, z góry dzieki za info