NGT
Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. (/thread-2013.html)



RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Arni - 04-04-2018

cantores, 205cm dł. sypialni to o 15cm mniej niż ma mój zimowy śpiwór. Ja przy wzroście ok. 185cm leżąc, wyciągam się na ok. 195cm. Nie ma zatem bata, bym denkiem śpiwora i kapturem nie wytarł wszystkiego co skropli się na burtach podłogi. Za taki namiot serdecznie dziękuję. Oczywiście, jak ktoś ma mniej niż 170cm, a seryjne śpiwory Cumulusa skraca o jedną komorę, to mu te 205cm wystarczy. Ile jest takich osób? Połowa europejskiej populacji?

Właśnie w rozmiarach tkwi sekret niskiej wagi chińczyków. Gdyby uszyte były w europejskich rozmiarach czyli 135x220 waga poszła by w górę o ok. 300/400g i te namiociki stały by się totalnie nieatrakcyjne.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - cantores - 04-04-2018

Ponieważ ja nie używam namiotu w zimie więc mi te wymiary wystarczą, tym bardziej, że zdarza mi się spać w pojedynkę (układam się wtedy lekko po skosie). Inna rzecz, że mój namiot na zimę się nie nadaje- nie ma fartuchów i tropik też mógłby być trochę dłuższy ze wzgl. na wiatr :) Za to nie ma problemów z wentylacją i odpowiadając na Twoje pytanie Romek- jest wywietrznik w tropiku.
Mam swoje lata i jak już targam namiot przy plecaku to wolę mieć lekki, nawet kosztem komfortu- a z sypialni nie zrezygnuję :)
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - maaakkk - 18-04-2018

Parę dni temu przyszedł mój chiński namiot, Naturehike Cloud Peak 2. Pierwsze wrażenia i próby deszczowe bardzo pozytywne: ładny, dobrze uszyty, sztywna i mocna konstrukcja. Kupiłem przez stronę banggood.com (kosztował wtedy 149USD + 71 zł VAT doliczyli w Polsce), paczka szła 12 dni. Jak wrócę z Lenina, napiszę czy się sprawdził w boju.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - canidy - 30-04-2018

@cantores, dzięki za podpowiedź :)
skusiłem się ostatecznie na Wind-Wing https://www.naturehike.com/wind-wing-two-man-tent-for-three-seasons/
Niestety pierwsze testyw terenie zaplanowałem dopiero na sierpień :(




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Gwynbleidd - 30-04-2018

Hej,
widzieliście? Nowy chyba namiot tunelowy do NH
https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Ultralight-Opalus-Tunnel-Tent-for-3 -Persons-20D-210T-Fabric-Camping-Tent-NH17L001-L-with/32853441573.html

co myslicie? Wygląda fajnie, w końcu trochę dłuższa sypialnia, dla dwóch osób powinno być spoko. Testowałem Hiby i był trochę krótki, tutaj powinno być lepiej.

EDIT: ten trochę duży jest po złożeniu, większy od Hiby ale teoretycznie poniżej 3kg ciągle.
---
Edytowany: 2018-05-01 00:02:36




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Zbynek Ltd. - 01-05-2018

Widzieliśmy :-)
Od 2-3 lat są :-)
Gdyby jeszcze był teraz bez wielkiego przedsionka. Kiedyś był. Ale cena była z kosmosu.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Gwynbleidd - 01-05-2018

A to sorka mi jakoś to umknęło. Czyli raczej nie warto? W sumie konstrukcja nie wygląda też na mocną, mocniejszy wiatr może być cieżko utrzymać




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Zbynek Ltd. - 01-05-2018

Co do jakości nie wypowiem się.
Wygląda zupełnie jak namioty renomowanych firm. I tam też materiał wygląda jakby miał podrzeć się od patrzenia. Zielony kolor tropiku przypomina mi od razu namioty Vaude. Tak wielki namiot tej ostatniej by kosztował ze 2000-2500 PLN-ów. Czy warto brać od majfrendów za 800 ten ''Twój'' to musisz już sam ocenić.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Gwynbleidd - 01-05-2018

Nie no dla mnie trochę za duży(do noszenia), zostawiłem Star Rivera, choć jest trochę przy mały ale lepiej się będzie nosić :)
---
Edytowany: 2018-05-01 17:43:16




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Gwynbleidd - 04-05-2018

ach meczyl mnie ten Opulus wiec go zamowilem na sprawdzenie :)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Zbynek Ltd. - 04-05-2018

Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami po pierwszym rozbiciu.
Wygląda fajnie. Jak odliczyć wagę dodatkowej podłogi to całkiem nieźle waży. Choć przedsionek to salon, to wolałbym kupić namiot bez niego.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Gwynbleidd - 05-05-2018

no przedsionek przesadzony, dla mnie to głównie wycieczki 2-3 dniowe więc aż tak na wagę nie muszę zwracać bardzo uwagi. Kupiłem głownie własnie żeby sprawdzić jak wyglada itd ale nie wiem czy go uzyję w terenie, jak mi nie podpasuje to po prostu odsprzedam lokalnie ale wrażeniami z rozbicia się podzielę :) pewnie jakiś nawet filmik skręcę.
Kurs dolara dobry, dostałem zniżkę za 180$ więc się nie zastanawiałem długo ;)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - andrew72 - 10-05-2018

Witajcie
Czy ktoś potrafi ocenić stabilność konstrukcji namiotu Hannah Eagle 2. Pozostałe parametry mi pasują ale mam dużą wątpliwość wytrzymałości i stabilności konstrukcji na boczny wiatr. Nigdzie nie ma żadnych ani filmów ani testów ani opinii bo to chyba ''nowość''. Nie wiem czemu ale wydaje mi się że. może poskładać tak jak zawias i że jedynie ratują odciągi boczne.
---
Edytowany: 2018-05-11 00:10:37




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Arni - 11-05-2018

Dobra konstrukcja jak na taki namiot biwakowy. Dodatkowo możesz sobie podwoić odciągi czyli zamiast 4 linek będzie 8, a wtedy żadne wiatry zmienne go nie ruszą, a jak go ruszą, to uwierz, będziesz pragnął jak najszybciej uciec w dolinę.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Agata_Be - 25-05-2018

Hej,
szukam namiotu i ciężko mi to idzie. Do tej pory używałam HIMOUNTAIN SUPERLITE 2 i byłam z niego bardzo zadowolona. Niestety po ponad 10 latach użytkowania musi odejść na zasłużoną emeryturę. Teraz chciałabym znaleźć coś podobnego ale bardziej obszernego, funkcjonalnego, samonośnego i szybko montowanego. Może ktoś mi pomoże w wyborze? Ma to być obszerna dwójka, czyli raczej trójka. zależy mi na dwóch wejściach i dobrej wentylacji, czyli koniecznie moskitiera na całym wejściu a nie połowie, jak to ma miejsce w większości namiotów. dość duży przedsionek, spora ilość kieszeni wewnątrz. musi być w miarę solidny, bo nie chciałabym za 2 lata kupować nowego. namiot przeznaczony byłby głównie na wielodniowe spływy kajakowe więc waga nie jest wielkim ograniczeniem, chociaż powyżej 5 kg jest już nieakceptowalna. przejrzałam mnóstwo namiotów ale prawie w każdemu czegoś brakuje. Proszę o pomoc




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - FilipA - 25-05-2018

Agata,

https://www.fjordnansen.pl/product-und-1574-Namiot-SIERRA-III-3-8-kg.html

Jedynie czego nie posiada to moskitiera na całym wejściu (jest do połowy). Pomimo tego wg mnie ma dobrą wentylację. W szczycie namiotu jest siateczka w sypialni przy wywietrznikach. Ma fajne kieszenie, na całej szerokości pólki (po trzy lub cztery, nie pamiętam).

Z pozdrowieniami!




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Agata_Be - 25-05-2018

Dzięki Filip.
Teraz znalazłam coś takiego, co byłoby prawie idealne gdyby miało podwieszoną pod sufitem półkę a chyba nie ma bo ani na filmach a ni w opisie nie widzę
https://www.e-horyzont.pl/yellowstone-iii-vent-cactus-green-157501.html

ten niby ma półkę ale chyba słabsza podłoga https://www.e-horyzont.pl/skyrocket-iii-dome-green-tea-139482.html . Nie wiem czym się dokładnie różni.
Czy ktoś używa namiotów Jack Wolfskin? Chyba są mało popularne. Nie wiem jak u nich z jakością.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - pannory - 27-05-2018

Witam serdecznie, miał ktokolwiek styczność z namiotem hannah falcon 2? Jak się sprawuje w deszczu i na wietrze? Jak przeżył próbę czasu? Nigdy nie spałem w namiocie z nylonu i obawiam się, że to ''oklapywanie'' na deszczu to może być poważny problem albo, że będzie wymagał ciągłej konserwacji. Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.
-------------------------------------------
Arek




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Agata_Be - 28-05-2018

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat namiotu Salewy Sierra Leone III? Czy on ma jakieś kieszenie wewnętrzne i ile moskitier i czy one są na stałe czy zasuwane?
Jak z jakością?
-------------------------------------------
Agata




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - ramol - 28-05-2018

Sprzedałem Sierrę , namiot wytrzymał kilka lat, a potem zaczął się rozklejać.
O ile pamiętam miał kieszenie z jednej strony, siateczka sypialni zasuwana, dziwny daszek nad wejściem,nigdy nie potrafłem go naciągnąć. Jeśli do 7-800 zł to warto.
-------------------------------------------
ramol