NGT
Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. (/thread-2013.html)



RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - marider - 04-04-2016

MSR Hubba Hubba jest przereklamowany, sciagnalem 2 lata temu nowa sztuke z USA z dodatkowym przedsionkiem za $300 cos - promocja w REI, rozstawilem go RAZ na przymiarke i celem sprawdzenia ''ochów i achów'' i sprzedalem w cholere :) Jak masz to brac to lepiej kup HP, chyba ze wybierasz sie w tropiki to NX jest z siatki.. Plus ze jest lekki ale reszta zastosowanych rozwiazan jakos mnie nie zachwycila (podobnie polski Fjord Nansen Tordis 2)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - beskidbike - 05-04-2016

To może nowość od FN?
http://www.tuttu.pl/product-pol-22875-Namiot-TROMVIK-II.html
Plusem jest gwarancja i serwis na miejscu.
---
Edytowany: 2016-04-05 09:09:32




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - PRS - 05-04-2016

Cena dla mnie zaporowa. Nareszcie ,,profesjonalne'' zdjęcia :)
Czekamy na tradycyjny filmik. Interesująca jest możliwość rozbicia samego tropiku.
Bo to łączyło by zalety namiotu ze stelażem zewnętrznym i wewnętrznym.
Podoba mi się, tylko ta cena...
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Alpamayo84 - 05-04-2016

Marider skoro ganisz już HH to wymień kilka istotnych wad które według Ciebie zadecydowały że sprzedałeś ją w ''cholere'' Używam tego namiotu w wersji HP od kilku lat i nie doszukałem się w nim przez ten okres żadnych poważnych wad. Spełnia doskonale swoje zadanie i gdybym miał stanąć ponownie przed wyborem to zdecydowałbym się raz kolejny właśnie na niego.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - fotofx - 05-04-2016

Fjord Nansen TROMVIK II jest interesujący dobra waga i cena do zaakceptowania biorąc pod uwagę , że z serwisem nie będzie najmniejszych problemów tylko ta szerokość sypialni 120 cm na dwie osoby :(


[Obrazek: 2013-1319-1.jpg]


[Obrazek: 2013-1319-2.jpg]


[Obrazek: 2013-1319-3.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Jaga - 05-04-2016

Ciekawy, ale dla mnie też cena zaporowa (mówię o Tromviku). Dlatego właśnie zdecydowałam się na NH o tej samej konstrukcji: http://tiny.pl/g74k2
Kosztował mnie 510 zł (przesyłka wliczona w cenę).
Poważnych wad się nie dopatrzyłam, jakieś drobne ma, ale cudów nie potrzebuję, a cena była dla mnie jednym z kryteriów przy zakupie (nie głównym, ale jednak).
Na razie leży i czeka na weekend majowy :)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Jolan - 05-04-2016

Czcigodni, dzięki za Wasze opinie:)
- o NH naczytałem się tu już całkiem sporo. Część z Was chwali, ale też ktoś miał wtopę z NH jak otrzymał paczke. Boje się ''komplikacji'' z ewentualną zabawą w reklamacje. Inna sprawa, że do tej pory nie zamawiałem nic z Chin
- MSR HH w wersji HP moge mieć z USA za około 1,2-1,3k (kurs vs czas dostawy), w recce Kivaka i opiniach nie było jakiś info o wadach czy problemach z HH HP
- chetnie kupiłbym cos z PL, ale Tromvik ma naprawde przesadzona cene, moze jakies promo, ale to nowosc wiec pewnie FN poczeka...
- musze podumać, ale namiot planuje kupic na lata i póki jeszcze moge - kawaler;)
potem moze byc problem z budzetem i pozostanie mi faktycznie tylko NH;)))
---
Edytowany: 2016-04-05 12:57:05




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - fotofx - 05-04-2016

@Jolan skoro kupujesz namiot na wieloletnie użytkowanie wybierz sobie wymarzony namiot z najlepszych materiałów nawet wyższa cena zamortyzuje się po czasie , a Ty będziesz mieć od razu wypas




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - grendel - 05-04-2016

@PRS napisał:
''Cena dla mnie zaporowa (...)''.

Całkowita zgoda. To właśnie przekleństwo większości (bo nie wszystkich ale niestety w mniejszości) wytwórców/sprzedawców z naszego dzielnego słowiańskiego kraju. Co ma w sobie z technologii NASA ten namiot, że cenowo dorównuje MSR Hubba Hubba z jankieskiego rynku o wyższej stopie życia? To jest niepojęte przez umysł, jak rzekła pewna bohaterka polskiego filmu.

''...Interesująca jest możliwość rozbicia samego tropiku. Bo to łączyło by zalety namiotu ze stelażem zewnętrznym i wewnętrznym.''

NatureHike tak mają...
-------------------------------------------
-- nigdy nie mów nigdy --


[Obrazek: 2013-1323-1.jpg]


[Obrazek: 2013-1323-2.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - PRS - 05-04-2016

W sumie cały ,,pic'' polega na podwieszaniu sypialni do pałąków (stelaża) a nie do tropiku (jak np. jest w Sierrze).
Tyle, że od razu rodzi się pytanie o wytrzymałość tasiemek (a dokładnie ich wszycia) na powiewy wiatru. Bo łatwo sobie wyobrazić, parną, duszną letnią noc, żadnego powiewu... zasypiamy i budzimy się w powiewie nawałnicy.
Na pewno jakimś plusem Tordisa jest to, że używając repów można założyć milionpińcet odciągów w różnych kierunkach.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - grendel - 05-04-2016

NH mają w tropiku trzy pętelki na linki - jedna centralnie z tyłu w górnej części, dwie pozostałe - po obu stronach wejścia w miejscach przechodzenia przodu w bok (ale zamieszałem.. 😎). W każde z tych miejsc po przygodzie z tornadem pakowałem po dwa odciągi.
Mucha nie siadała!


[Obrazek: 2013-1325-1.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - marider - 05-04-2016

@ Alpamayo84 - odpisalem Ci na maila co mnie draznilo w MSRze, przyznam ze wymagajacy jestem jesli chodzi o sprzet, cena to rzecz drugorzedna ;)

A przy okazji zapytam - czy mozna gdzies w Polsce kupic material taki jak tropik w Tordisie 2, lekki nieprzemakalny ripstop w kolorze ciemna zielen lub cos podbite ''silikonem'' jak w MSRze? Chyba dam zarobic jakiejs ogarnietej krawcowej i sam sobie uszyje funkcjonalny namiot :)) Natomiast patrzac na TROMVIKa /kolejna kopia MSR?/ to ten kolor zupelnie mi nie podchodzi a wejscia sa chyba dla krasnali albo do wczolgiwania sie, siatki wentylacyjnej chocby ''w rombie'' na gorze tez brak..




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - PRS - 05-04-2016

grendel miałem na myśli samą sialnię. Pomimo tego, że jest ,,ażurowa'' to jest to jednak 2m2 ,,żagla''.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - grendel - 05-04-2016

sialnię (sypialnię, rozumiem. Ech, te gesty na klawiszach. Śmieszne rzeczy wychodzą czasami 😝) też możesz samą... A czasem nawet z rodzynkiem w środku 😇.


[Obrazek: 2013-1328-1.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - marcink - 06-04-2016

@marider

Niedawno się naszukałem i niestety w Polsce nie udało mi się znaleźć. Natomiast jest tego trochę na Aliexpresie tylko bez promocji ceny są moim zdaniem wysokie (ale znalazłem promo za bodajże 2,5$)
---
Edytowany: 2016-04-06 09:47:21




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Darek Fjord Nansen - 06-04-2016

W planach mamy przekazanie wam do testowania Tromvika :) i to na dniach.

Cena no nie niska 1400. Ale Huba Hp kosztuje ok 800 zł wiecej i jeszcze musisz kupić podłoge za ok 250 zł, jak chcesz mieć mozliwość rozbijania podczas deszczu (przy okazji +200gr). A u nas tasmy masz w cenie i ważą 70 gr. Jak ktos chce przyoszczedzić warto zapisać się do newslettera sklepu co ma ten namiot, do sezonu jest szansa że będzie jakies promo ogólne na wszystko.

Merider te siatki o których piszesz to ci chodzi o wentylacje? Przerabialismy tak nam sie wydaje wszystkie opcje. Na samej górze jest płasko i cieżko zrobic jakąś klasyczną wentylacje. Wg nas wentylacja w MSR gorzej funkcjonuje bo jest niżej.

Marider; podeslij swój projekt , jak zainspirujesz nas dostaniesz za free namiot tak jak kiedyś dostał z forum PTB współtwórca Tordisa. Darekxfjordnansen.pl (najlepiej za potwierdzieniem odbioru). Tylko coś co wydaje sie czasami na papierze fajne po wykonaniu już takie nie jest. Kiedys zrobilismy wg nas fajny prototyp lekkiej 2 ale jak weszlismy fizycznie do niej to od x zmieniliśmy zdanie :) O dziwo podobny namiot Marmot wprowadził do kolekcji i potem sie z niego wycofał. A przed stworzeniem naszego prototypu nie widzielismy Marmota ( chyba w tym samym momencie kombinowali ) bo bysmy nawet prototypu nie robili.

Taka ogólna uwagą; Dziwne rzeczy dzieją sie na rynku i trzeba uważać także na tzw dobre materiały czego jeszcze parę lat temu nie było. Od 3-4 lat pojawiły sie np stelaże duraluminowe 7001 które wg nas nie mają nic wspólnego z firmowymi stelażami? Pękł nam przy lekim nagieciu jak cos tam kombinowaliśmy a `oryginalny` nie pękł. A mogło by sie wydawać że 7001 T6 powinien się równać 7001 T6. Jak zaczeliśmy drążyć temat to dowiedzielismy sie że to jest 7001 T6 ale taki tańszy odpowiednik :) :) No to ja dziękuję a namiot na sklepie mógłby byc tańszy ponad 100 zł

Konstrukcje namiotów oparte na Y mają sporo plusów ale i minusy!!! Tak jak auto typu minivan fajne bo dużo miejsca ale sa bardziej podatne na wiatry i warto wybierając konkretny namiot mieć mozliwość podstawienia kijków trekingowych pod górny poprzeczny maszt jak Tromvik czy Huba. Pisze to bo czasami wrzucacie takie dziwne konstrukcje ale jak przy mocnym wietrze niedosztywnicie kijkami to moze być słabo.

Nature Hike; no ceny niezłe. Ciekawe jak z parametrami w długim okresie czasu :) bo z tym nawet porządni producenci maja problemy. Maja jakąś oficjalna stronę ?
-------------------------------------------
Darek




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - fotofx - 06-04-2016

Chińskie strony są blokowane widziałem katalog wyrobów NH przywieziony z Chińskich targów i po wpisaniu adresu strony internetowej z tego katalogu nic się nie wyświetliło ( NH to nazwa handlowa , a firma produkująca czy tylko handlująca tymi wyrobami ma inną nazwę)
---
Edytowany: 2016-04-06 19:06:41




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - grendel - 06-04-2016

@Darek Fjord Nansen
Przykro mi to stwierdzić, bo chciałbym wspierać rodzimych wytwórców i propagować zakup ich wyrobów tam, dokąd mnie nogi doniosą…. Ale zwyczajnie mnie na to nie stać. Finansowo. A Twoje słowa tylko potwierdzają moją tezę. W żaden sposób nie odniosłeś się do kwestii wysokości ceny i podstawy jej oszacowania.

Powoływanie się na różnicę cenową 800 zł‚ w stosunku do kraju o znacznie wyższej stopie życiowej i wartości nabywczej pieniądza jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. Zawsze przecież można powiedzieć, że ''a w Ameryce to Murzynów biją''.

Zauważ, że cena 1.400 zł za Tromvika, to kwota wyższa niż dochód miesięczny netto niejednej osoby pracującej w naszym kraju na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu.
Kwota 300 GBP czy 400 USD stanowi natomiast zaledwie część (i to niższą niż 50%) dochodu miesięcznego osób, pracujących poza rejonem leżącym między Odrą a Bugiem.

Nie wprowadzacie na rynek nowej technologii, przy której opracowaniu ponieśliście nakłady badań, doświadczeń itp. Korzystacie z gotowych półproduktów, które montujecie w całość. Nic, powtarzam z całą stanowczością, nic nie uzasadnia takiej horrendalnej ceny. Nie dziwią potem cudowne, ''okazyjne'' wyprzedaże i przeceny o 50%. Sprzedawca czy producent to nie matka Teresa z Kalkuty i na pewno do interesu nie dołoży. I przy tej cudownej przecenie również ma zysk.

Ja to sobie tłumaczę (bez obrazy, bo opinia nie tyczy tylko tego wyrobu i tylko Waszej firmy) zwykłą pazernością sprzedawców, producentów, dealerów, organizatorów. I nie jestem odosobniony w swym osądzie - na forum wypowiedziało się więcej osób z takim zdaniem.

Co do duraluminium 7001 T6... W moim, chińskim namiocie NH pałąk z zapewne chińskiego 7001 robił skłony maksymalne. Przez jakieś 60-90 min. I nie pękł. Nie wiem, czy to jest dobre 7001 czy odpowiednik dobrego 7001.

Napisałeś: ''...Jak zaczeliśmy drążyć temat to dowiedzielismy sie że to jest 7001 T6 ale taki tańszy odpowiednik...'' Jeśli odpowiednik - to nie powinien się nazywać 7001 T6. Wydaje się, że jako sprzedawcy takie zagadnienia nie powinny być Ci obce. Nie mówimy tutaj o przypadku bezczelnej imitacji oryginału, bo zacytowałeś ''...to jest 7001 T6 ale taki tańszy odpowiednik..'' A słowa mają znaczenie.

@fotofx napisał:
''Chińskie strony są blokowane (...) po wpisaniu adresu strony internetowej z tego katalogu nic się nie wyświetliło...''

No nie bardzo... Strona do wyboru, chińska lub Hongkong. Zawartość taka sama:
http://www.naturehike.com.cn/index2.asp
http://www.naturehike.hk/index2.asp

Zatem strony są acz raczej bardziej niż skromne. Ale jak to w Chinach, na jeden temat piszą wiele, na inny wcale. Tyle, że Chiny nie są wyjątkiem. Na promie NOR-DK popełniłem w fantastycznej cenie sweterek puchowy Scandinavian Explorer. Browar dla osoby, która znajdzie stronę...
---
Edytowany: 2016-04-06 21:59:12
-------------------------------------------
--- Brzechwa kłamie ---


[Obrazek: 2013-1332-1.jpg]


[Obrazek: 2013-1332-2.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - kolanito - 06-04-2016

@ grendel
http://scandinavianexplorer.com/
:)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - grendel - 06-04-2016

Upps, naprawili. Słowo się rzekło. Reszta na priv.
-------------------------------------------
--- Brzechwa kłamie ---