NGT
Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. (/thread-2013.html)



RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Darek Fjord Nansen - 05-03-2015

Fotofx; prośba nie podawaj mojego tel. prywatnego, a jak maila podajesz to wstaw jakiś znaczek zamiast @ każdy się skapnie a ja mniej spamu będę dostawał

Piotr; Poczekaj chwile zaraz powjeżdżają do sklepów naszych i nie tylko różne nowe modele i nie trzeba za granica kupować :) Tylko ty szukasz dużej dwójki czy namiotu dla 3 osób z majdanem. Pamiętaj u nas w tuttu jak się przestrzelisz ze sprzedawcą co do modelu. Np. nie zmieści ci się 6 butów i 3 plecaki do przedsionka . To do miesiąca używany namiot będziesz mógł wymienić na inny.

Mi się wydaje, że warto mieć gwaranta, sklep w Polsce.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - fotofx - 05-03-2015

Darku przepraszam Ciebie podałem jedynie ogólnodostępne dane i więcej tego nie zrobię




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - piotr.r - 05-03-2015

Dzięki Darku za prpozycje. Hm! Tylko jest mały problem, widzisz ja mieszkam za granicą, dokładnie we Francji. Szukam namiotu na trzy osoby, trzysezonowego o sporej sypialni, do max 3 kilo. Do max 350€. 8)
Obserwuję wątek o namiocie idealnym i powiem szczerze, że twoja propozycja zrobiła fajną burze mózgów. Jeżeli udałoby się jeszcze zrealizować to co tam powstanie to będzie super sprawa.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - fotofx - 06-03-2015

Piotrze zapoznaj się z namiotem Nemo LOSI LS™ 3P BACKPACKING gdzieś widziałem ten namiot w ofercie USA za 399 $
http://www.nemoequipment.com/product/?p=Losi+LS+3P


[Obrazek: 2013-1057-1.jpg]


[Obrazek: 2013-1057-2.jpg]




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Darek Fjord Nansen - 06-03-2015

fotofx ; dzięki.

Piotr jest konkurencja może gdzieś maja taka opcję zwrotu. Mam wrażenie że możesz zrewidować swój pomysł lekkiego igloo z małymi przedsionkami. Jak ustawisz 3 menaż, 3 pary butów...

Wolfskin który jest dostępny we Francji ma takie uczciwe trójki. Tzn poprawne wymiar bez ukrytych cudów jak wysokość to odpowiednia podobnie z długością itd. taki VV lub mercedes . No i maja trójkę ala nasz tordis. Nie bój się jej wymiarów bo możesz spokojnie go porównać z igloo o wymiarach 170cm/na 235cm. Spokojnie można grac w 4 osoby w karty. Waga 2,3kg!!! tylko cena w Polsce ok 2050 ale jak wyczekasz jakąś promo to i 20% urwiesz. https://www.youtube.com/watch?v=CyhF90UbDww My czasami z żoną w góry jedziemy bez dzieci i wtedy super bo masz 2,3kg

Tylko chwile poczekaj bo tak jak u nas wszystkim będą schodzić nowe modele do sklepów

Warto mieć zaufany sklep gdzieś blisko bo nawet w DAC stelażu kiedyś z pieprzyli jakiś łacznik.

Na spokojniejsze wyjazdy albo spływy polecam dodatkowo tarpa




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Shelka - 19-03-2015

Hej ho,

Wybrałem model Loap Sande 2 Evo ale w tym momencie nie sposób go kupić w Polsce, ma ktoś może namiary? Na sezon 2015 zmieniona została nazwa na Alta 2, pisałem do producenta ale zero odzewu, czeskie sklepy też milczą na temat przesyłki zagranicznej. Może model Sane 2 Evo został całkowicie wykupiony i dopiero zaczęli szyć Alta 2 :D
Potrzebuję:
- konstrukcji samonośnej,
- jedno lub dwuosobowej z dwoma wejściami,
- dwuwarstwowej z możliwością rozłożenia samej moskitiery,
- z pałąkami tylko z tworzywa (czasem jest problem z aluminiowymi które chce się przenieść w bagażu podręcznym)
- waga do 2,5 kg bo będę go dźwigał najczęściej sam w plecaku,
- cena do 400 zł bo czasem rozbijam na tarkach itp. więc żeby nie było szkoda zepsuć ;)
Jakieś inne propozycje polecacie? W tej cenie nie znalazłem nic porównywalnego oprócz King Camp Summit.

*****************************************************************

Moje wątpliwości się rozwiązały, Decathlon wypuścił Arpenaz 2 Fresh http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-2-fresh-id_8321523.html#anchor_ComponentP roductFeatures
---
Edytowany: 2015-03-19 19:39:43
-------------------------------------------
Paweł




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - matchless - 10-04-2015

matchless
2015-04-08 15:48:25
31.11.241.218
nr 1
głosów -5

Witam wszystkich odwiedzających mój temat.
Stoję przed wyborem namiotu, który stanie się moją przenośną bazą podczas miesięcznej wyrypy w okolicach czerwca-sierpnia.
Z jednej strony kuszą mnie lekkie tunele, które szybko się rozstawi i zniknie w buszu. Z drugiej komfort dwupowłokowca z przedsionkiem do gotowania chociażby, zdaje się przebijać tą ofertę przebijać mimo większej masy. Nie będę tam kilka dni czy nawet tydzień a dłuższy czas, więc chyba sam już sobie odpowiedziałem co było by lepsze... ;)

Tylko który model będzie najlepszy w budżecie do ok.700zł?
Zależy mi wiadomo na wadze, dwie powłoki, kolor nieoczojebny. Fajnie jakby był przedsionek do gotowania.

Znalazłem kilka pozycji, może jest z nich coś warta:

Eureka Spitfire SOLO - szkoda, że brak przedsionka
Fjord Nansen Tordis I - nie za ciężki? Poza tym bardzo mi się podoba
Camp Minima I - wersja SL wali po oczach żółcią z kilometra
Vango Soul 100 - cena świetna, reszta nieznana dla mnie

A może coś z zagranicy ściągnąć?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - jędruś - 10-04-2015

jędruś
2015-04-08 15:53:26
188.121.27.254
nr 2
głosów -1

Może ten
http://www.decathlon.pl/namiot-turystyczny-dwuosobowy-quickhikerultralight-ii- id_8245650.html

Co prawda w internecie niedostępny, ale stacjonarnie jest.
O namiotach Decata jest cały wątek.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Arni - 10-04-2015

Arni
2015-04-08 16:10:53
77.45.14.139
nr 3
głosów -1

Już widzę jak w takim Muwangu I czy Minimie gotujesz w przedsionku na leżąco ... :-)
Powodzenia.

Na długie wyjazdy górskie proponuję namiot 2 osobowy, wyższy od twoich propozycji, w którym swobodnie usiądziesz, a w przedsionku pozostawisz mokre buty, gary i inny drobny sprzęt. Może być jakaś ciasna dwójka, ale jednak dwójka. Po tygodniu codziennych biwaków poczujesz różnicę. Niestety w parze nie idzie waga, a może idzie tylko cena nie ta.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - matchless - 10-04-2015

matchless
2015-04-08 16:22:44
31.11.241.218
nr 4
głosów -1

Myślę, że z tą dwójką możesz mieć wiele racji. Z początki może nie odczuje różnicy, lecz później docenie większą przestrzeń.
Jaką zatem lekką dwójkę byś proponował?

Jędruś powiem Ci, że mimo posiadania kilku rzeczy z deka to za namiotami nie rozglądałem sie u nich. Ten który podałeś wygląda na całkiem sprytny. Jest i przedsionek, otwierany obustronnie i jak na dwójkę chyba nie taki znowu ciężki aż.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Arni - 10-04-2015

Arni
2015-04-08 16:30:39
77.45.14.139
nr 5
głosów -1

Dobre opinie zbiera testowany tu Tordis od Fjorda.
https://ngt.pl/thread-8765.html
Chwalę też sobie typowe tunele, ale czy znajdziesz coś za 700zł?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Yatzek - 10-04-2015

Yatzek
2015-04-08 16:34:22
5.172.247.222
nr 6
głosów -1

Na dłuższy wypad potrzeba będzie więcej niż minimum komfortu. Z jedynek byłby dobry Tordis I, - właściwie idealny do potrzeb.
Gdyby jednak Tordis I nie podszedł, to też optuję za dwójką. Ale tu nie mam w tym przedziale cenowym faworyta, choć nasuwa się ...Tordis II.

Można pomyśleć o czymś tanim, bo po miesiącu użytkowania non-stop, taki namiot może wyglądać dość biednie, jeśli nie będzie na bieżąco możliwości wykonania mniejszych czy większych napraw. Warto się na to przygotować.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - matchless - 10-04-2015

matchless
2015-04-08 18:59:45
31.11.241.218
nr 7
głosów -1

Mógłbym ewentualnie nagiąć budżet i wydać więcej jeżeli produkt byłby naprawdę tego wart.


Byłem dziś w deka popatrzeć za tym quickhikerem ultra. Był rozstawiony i szczerze mówiąc to dobrego wrażenia na mnie nie zrobił. Wydawał mi się bardzo delikatny, a szczególnie siatka na tropiku. Nie jestem przekonany czy przetrwałby ze mną.
---
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - BialyXXL - 10-04-2015

Nie wiem gdzie wyjeżdżasz i czy potrzebujesz się szczelnie odciąć od otoczenia ale ja polecam tarpa. Jest lekki, przestronny, mały po złożeniu i stosunkowo tani. Potrzebne są tylko kijki, jakiś patyk albo drzewo. Tu jest test
http://www.beskidmaly.pl/pun/topic2386.html

tu jest kilka opcji rozkładania
https://www.youtube.com/watch?v=2pYvWUn8UaE

ale na youtubie jest dużo filmików.

Sam niestety jeszcze nie testowałem tego rozwiązanie, pierwsze testy dopiero we wrześniu w karpatach rumuńskich.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - Krakus - 10-04-2015

Ten tarp to 900 aż gramów!

Samonośny namiot HiM Viper, komfortowa jedynka/teoretycznie dwuosobowy, z czterema szpilkami to 1450 g.




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - BialyXXL - 10-04-2015

w wersji superlight wszystko bez problemu zamknie się w 600-700g. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o Namiocie Viper ale wątpię aby dał tyle miejsca co tarp ... z resztą kto co lubi :-)




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - rytmar - 10-04-2015

No tak, tylko skąd wiesz co Ty lubisz, skoro nie używałeś tarpa:
''Sam niestety jeszcze nie testowałem tego rozwiązanie, pierwsze testy dopiero we wrześniu w karpatach rumuńskich.''
Dlaczgo więc polecasz? Jak można polecać coś co jest znane jedynie z czytania, bądź oglądania?

Prześpij kilkanaście nocy pod tarpem, w różnych warunkach pogodowych i terenowych, poznaj wszystkie zalety, ale również wady takiego rozwiązania - wtedy będziesz mógł podzielić się swoją opinią i ewentualnie coś takiego polecać lub odradzać.

Teraz tekst: ''...ja polecam tarpa'' brzmi co najmniej niepoważnie.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - kivak - 11-04-2015

Jeśli tarp, to może samoróbka jak u Sołtysa? Ma na blogu adres.

Ja jednak tarpa nie polece, nigdy nie używałem i jakoś w warunkach polskich, widzę więcej wad, niż zalet. No waga to zaleta. A wady? Owady i robactwo. Zacinający deszcz. Wszechobecna wilgoć. Hulający wiatr. Brak intymności. Do tego śnieg. No i na piasku nie rozbijesz. Sam nie stoi - się nie nosi. Wspominałem deszcz? W efekcie pod tarpem trzeba spać w bivi. A plecak i rzeczy mieć w ekstra worze.

Pewnie sobie te wady już sam wyobrażam i pewnie zwolennicy i wielbiciele tarpów się ze mną nie zgodzą. Widzę, pochwalam, wybieram gorsze (cięższe).


Ja polecę namiot, który akurat posiadam. Ma wady - słabo znosi wiatr. Jak się chce, żeby miał przedsionki, to trzeba wbić mu szpilki (dwie). W przypadku mocnego deszczu, trzeba wbić szpilki do odciągów (cztery). Za to oferuje dużą przestrzeń i waży poniżej 2kg, za dwie osoby, dwa przedsionki i dwa wejścia.

MSR Hubba Hubba HP (teraz wycofany z produkcji, można wyrwać jakieś ostatnie sztuki, albo używany).

https://ngt.pl/thread-8792.html
-------------------------------------------
http://softgrit.blogspot.co.uk




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - BialyXXL - 11-04-2015

Chodzi mi tylko o to aby matchless rozważył tarpa jako alternatywę dla namiotu. Nie rozpisuję się nad wadami i zaletami tego rozwiązania tylko wskazuje go jako inne rozwiązanie, a jeżeli będzie zainteresowany bez problemu wygoogla opinie za i przeciw i sam zdecyduje.
-------------------------------------------
Bialyxxl




RE:Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os. - matchless - 13-04-2015

Dziękuje za propozycje, jednak Tarp nie jest tym czego szukam, za mała uniwersalność jak dla mnie.

Przepatrzyłem sporo testów i wypowiedzi oraz przeszukałem możliwe promocje i obniżki. Chciałbym jeszcze Was prosić o poradę co do wyboru z pośród tych 4 namiotów:

Msr Elixir 2 - 900zł
Marmot Limelight FC 2P - 550zł
FJ Tordis II - 700zł
Husky Sawaj 2 - 850zł