NGT
[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu (/thread-1934.html)

Strony: 1 2 3 4


RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Andron - 30-08-2010

Tak gosc w sklepie powiedzial, pewnie chodzi o to ze ''no name''. W Waie maja Black Diamonda,ale nie beda pasowaly ;(




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Spirit - 23-10-2011

Mam kije teleskopowe Masters, od jakiegoś czasu miałam problem z jednym z nich a po ostatniej wycieczce to już wogóle kij ''poszedł'' że tak powiem.Mianowicie górna część po rozkręceniu i próbie ustawienia na jakąkolwiek długość za chiny nie da się zakręcić, kręci się cały czas i nic, po złożeniu tej części całkiem można ją zakręcić.Ratunku, czy da się coś z tym zrobić bo kije fajne i służą mi już długo i szkoda kasy na nowe wydawać zwłaszcza, że drugi kij jest dobry.
-------------------------------------------
Spirit




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 16-02-2014

Kto się zajmuje naprawa kijków Komperdell w Polsce?




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 24-02-2014

Albo kto w ogole zajmuje się naprawa kijków??




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Arni - 25-02-2014

Ja się zajmuje, ale ostatnio w Czarnejhorze mi nie wyszło i z 3 częściowego zrobiłem sobie 4 częściowy:-)




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 25-02-2014

W moim problem jest taki, ze czesc srodkowa weszla cala w czesc gorna (ta z raczka) i nie mam jak jej wyjac...




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - boguś b - 25-02-2014

Możesz mi podesłać zdjęcia na maila,spróbuję coś doradzić.




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 26-02-2014

A możesz jakos podac mail?
Bo jak chce wejść w Twój profil, to mam jakiś blad




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - boguś b - 26-02-2014

brak odzewu do usunięcia
---
Edytowany: 2014-02-28 16:26:59




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 02-03-2014

sorry, nie było mnie w domu.
Daj jeszcze raz prosze




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - boguś b - 02-03-2014

kontakt nawiązany,proszę o posprzątanie
---
Edytowany: 2014-03-03 15:08:15




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Dalamar - 02-03-2014

poszlo




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Wspinka81 - 16-03-2015

Ratujcie, hej!
czy metalowe końcówki w kijkach ( groty) są uniwersalne?
Jedna w końcówek mi się ułamała podczas ostatniego wyjazdu i nie wiem czy te która znalazłam w necie będą pasowały. Kijki są Himountain, sprzed 4 lat, chyba.

dzięki za pomoc,

pozdrawiam,
-------------------------------------------
Agnieszka




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Arni - 16-03-2015

A dajesz radę odkręcić końcówkę (grot)? Pokaz fotkę jeśli rozkręcisz, może od Leki albo BD podpasi?




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - TadDab - 16-04-2015

TadDab

2015-04-15 12:13:32
83.30.243.192
nr 1
głosów -1

Korzystam z kijów trekkingowych od roku 2000. Miałem kilka modeli zarówno zakręcanych jak i typu klik-klak. Obecnie używam kije firmy Viking model NAINEN. Mam je od kilku tygodni. Testowałem je w Tatrach i Wysokich Taurach. Prawie ideał ale jest jedno ale to sposób mocowania klik-klaka, miedziany walec włożony do plastykowej nakrętki. Po wielokrotnym zamykaniu i otwieraniu, miedziana tuleja wysuwa się z plastykowego korpusu nakrętki co skutkuje niebezpiecznym składaniem się kija przy większym obciążeniu. Wada ta jest bardzo poważnym problemem, grozi wypadkiem. Zgłosiłem ten problem producentowi
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - greenking - 23-03-2016

A ja mam pytanie dot. kijów fizan everest. Otóż nie potrafię rozkminić jak zdjąć talerze nie niszcząc ich. We wszystkich kijach z którymi do tej pory się spotkałem talerze są odkręcane. W fizanach talerze są wciskane. Wszedł w miarę gładko gdyż opór jest w kształcie stożka. Nie mogę ich natomiast zdjąć. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.
-------------------------------------------
Marcin




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Yatzek - 23-03-2016

greenking - ależ to proste! Włóż do gorącej wody - takiej prawie wrzącej, a zdejmiesz i założysz co zechcesz.
-------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.pl :)




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - ezechielu - 19-07-2016

Wymiana grotu w Black Diamond Trail Back (i zarazem wiekszość kijków BD)

Po ostatniej wycieczce okazało się, że jednemu kijkowi brakuje widiowej końcówki (wygląda jak wyłamane/wyrwane z plastiku). Dokupiłem standardowe końcówki do kijków Black Diamond. Różnią się delikatnie od moich starych (2012) - w tych nowych można wykręcić i wymienić sam widiowy koniuszek, w starych trzeba było cały grot (razem z tym czarnym plastikiem).

Wymiana
Ściągnięcie końcówki poszło bezproblemowo, delikatnie dokręciłem francuza tuż ponad czarną końcówką, stuknąłem trzy razy małym młoteczkiem (w klucz) i plastik spadł.

Trudniejsze okazało się założenie nowego grotu. Na sucho waląc młotkiem (również konstrukcja z francuzem) nie weszło do końca, brakowało około centymetra. Następnie po podgrzaniu końcówki we wrzątku dobiłem o kolejne 5mm i dalej już nie chce wejść w cywilizowany sposób. Takiej różnicy nie poczuję przy chodzeniu, więc zostawiam jak jest.

W dokupionych grotach nie ma w zestawie letnich talerzyków, więc trzeba pamiętać o ściągnięciu ich ze starych i przełożeniu do nowych.




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - 123asia1 - 22-07-2016

Witam, nie bardzo wiedziałam pod jaki temat to podpiąć więc wybrałam ten.
Mianowicie czy użytkował ktoś kije fizan speed? Jak sie sprawują? Czy są awaryjne? Jakieś opinie?
-------------------------------------------
Asia




RE:[Kijki] konserwacja / naprawa kija / wymiana grotu - Samuel - 07-02-2017

Połamał mi się ostatnio grot w kijkach z włóka węglowego z lidla.
Stwierdziłem że będą pasować te groty
http://www.tuttu.pl/product-pol-25078-Grot-VIDIA-TIP-11-mm.html
A sklep tuttu twierdził że będą do nich pasować talerzyki FJ
Mam takie same talerzyki jak te http://www.tuttu.pl/product-pol-7629-Talerzyk-sniegowy-SNOWFLAKE-88-mm.html może to nie jest FJ ale wyglądaja tak samo, więc pomyślałem że pewnie ta sama chińska fabryka, ale jednak nie pasują. Czy to możliwe? Ma ktoś talerzyki zimowe FJ?