NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 25-11-2012

gumbear i McTofik.dzieki za wyrozumiałość.miałem mieszane uczucia.sklep jest zgodny z moimi zainteresowaniami.co może dla mnie okazać się wręcz zgubne ;).jest tez forum.jeżeli ktoś z Was może podzielić się swoimi wyprawami na mojej stronie to będę zaszczycony :).Samemu do siebie to tak jak.. z ognistymi napojami.Nicku raczej nie zmienię ponieważ nie uważam się za fachowca,handlowca.Mogę czasami dodac swoją opinię/niekoniecznie najlepszą/Przyszedłem na NGT jako Peterka i niech tak już zostanie.Jeżeli macie jakieś sugestie i krytyczne uwagi dotyczące sklepu to chętnie skorzystam z podpowiedzi.Jak będę miał jakieś kolejne gorsze lub lepsze,,pomysły'' to dam znać na NGT.Pozdrawiam.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gumibear - 26-11-2012

peterka rzuc okiem na te stronke: http://www.sorba.pl/

U tego czlowieka (pasjonat) kupilem narty BC dla siebie i żony.

Na swojej stronie rozkręcil forum z poradami: http://forum.sorba.pl/

Rzuć okiem bo widzę pewne podobieństwa




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka 71 - 26-11-2012

sama strona jest wzorcowa. znam.rok temu c
hciałem kupić u nich narty. ceny dosyć wysokie. zaproponowali ciastko i kawe za darmo ;).kupiłem w koncu w czeskim topnarty. dodatkowo koledzy z czech przysłali mi przydatne linki do tamtejszych tras.polecam sympatyczną konkurencję :)




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gumibear - 28-11-2012

No i z Finlandii przez jakuszyce dotarly do mnie a raczej do mojej 5letniej córy narty Karhu Teddy. Jak na kinder narty to caaaalkiem calkiem. Jakby ktos szukal dla pacholęcia nart to polecam centrum testowe karhu w jakuszycach i pasjonatę który tym się zajmuje p.Jarka Michalika. Świetny kontakt.

A narty? Rok temu moje dziecko zakumalo bieganie na zwyklych marketowych plastikach. W tym roku ojciec postawil wyższy cel:) Moze jeszcze nie krysztalowa kula ale juz profesjonalne narty z łuską. Niedługo jedziem na trasy więc zobaczymy. Jakby ktos szukal dla siebie lub pacholęcia nart to sluze kontaktem




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 30-11-2012

2 l temu wracajac skrotem ceprostradowym do Jakuszyc widziałem dziecko ok 5-6l na biegowkach.poczynalo sobie całkiem-całkiem :).energia dzieciaka to jest to czego z wiekiem zaczyna brakować .




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 09-12-2012

Śnieg sie pojawił w moich okolicach.widziałem dzisiaj na spacerze w lesie pierwsze ślady biegówek.jednak te 3cm to troche za mało.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - łowca - 09-12-2012

potrzebna Wasza pomoc - 185cm, 100kg, zupełny amator- jakie narty, buty, wiązania ?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - dannsa - 09-12-2012

łowco, poczytaj najpierw, np biegowki.pl/forum, zorientuj się jaki rodzaj biegania Ci pasuje (tory, klasyk czy łyżwa, a może backcountry, na lekko czy z plecorem). Potem pytaj o porady, bo na razie nikt Ci nic nie jest w stanie powiedzieć.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 09-12-2012

Na poczatku chyba człapanie.dobre szersze sladówki.pewnie bedzie klasyk.amator raczej nie zaczyna od łyżwy.no chyba ze juz smigal na rolkach.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gumibear - 09-12-2012

skoro lowca trafil na NGT to podejrzewam że do łyzwy nart nie szuka. Łowca cos czuje że szukasz nart BC ale to strzal na ślepo wiec zapodaj cos wiecej
-------------------------------------------
biegacz amator z zacięciem




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka 71 - 10-12-2012

jak łowca zaczyna to proponowaliśmy sportem perun. sporten favorit silver lub alpina energy NIS. te ostatnie mają zintegrowana płytę i możliwość prostego montażu do narty .bez wierceń.dobra szeroka narta.na latwy teren i przygotowany tor.BC to sprzęt bardziej dla zaawansowanych .hm. turystów i biegaczy ;)




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - łowca - 10-12-2012

Szukam do BC - ala nie ma wyboru w stacjonarnych sklepach. Jedyne co jest to Sporten Ranger- zupełeni nie znam takiej firmy. Może ktoś się orientuje ?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 10-12-2012

wcale nie jest tak źle.Jest jeszcze Sporten FORESTER I HIGHLANDER/bardziej uniwersalne BC ,ponieważ mieszcza sie w przygotowanym śladzie.Ranger sie zmieści od biedy-zakładajac że przygotowany tor bedzie miekki.Alpina ma modele WOODY/odpowiednik Rangera/Discovery taki sam profil ,stalowa krawedź na 3/4 długosci oraz red bird-odpowiednik highlandera.Sa jeszcze salomony,fishery,madshusy.Pisze o tych najbardziej popularnych.
zadaj sobie podstawowe pytanie:gdzie bedziesz śmigał na tych nartach?Czy musisz mieć najszersze narty?Czy tylko i wyłącznie nieprzetarte szlaki i bezdroża?
Ja mam na stanie w sklepiku Sporteny i Alpiny.Podpowiem nawet konkurencje ;)
moj email: pomyslynaszlaku@gmail.com
Jeżeli wolisz salomony i fishery to na poprzednich stronach znajdziesz namiary na sklepy z tymi markami.Biegówki to fajna zabawa :).pozdrawiam




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - peterka71 - 10-12-2012

Sporten to czeska firma www.sporten.cz .Całkiem przyzwoita i bardzo popularna w Polsce.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Jachol - 21-12-2012

Witam

uzywal ktos z was kiedys wiazan Flexi
zastanawia mnie jak sprawdzaja sie ze sztywnymi butami typu LS nepal
mysle nad zamontowaniem ich do nart typu BC z krawedzia do uzytku jurajsko gorcowego

a wogule to mam hytry plan wykonania ich samemu ;)

http://www.icetrek.com/index.php?id=778




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - semow - 21-12-2012

patrząc na konstrukcję, to o ile jurajsko nie widzę problemu, to gorcowo stoi pod znakiem zapytania ze względu na ewentualną słabą wytrzymałość tej płyty przy wywrotkach
współpraca z butami z całkowicie sztywną podeszwą też stanowi pytanie, na ile wygodnie będzie to współrgrać z pracą płyty

w miarę sprawdzone są x-trace Hagana, możesz na engiecie o nich poczytać i na skiturowym kampress o nich pisał
widać że Pim też o nich myślał bo linkuje w teście

niewątpliwym plusem jest faktycznie możliwość samodzielnego wykonania i eksperymentowania z konstrukcją, zależnie od potrzeb
grunt to znaleźć odpowiednio wytrzymały i elastyczny plastik




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Jachol - 21-12-2012

semow te wiazania sa 1000 x bardziej sprawdzone niz te xtracy ;)
sam plsatik znalazlem, 5mm, metr na dwa plyta tego cuda kosztuje 195 zlociszy wiec wiazan natluc moge dla pol ngt

o jure i wiazanie sie nie martwie od 5 roku zycia smigam na starych n75 z mieciutkim butem i szczerze to nie widze roznicy w wytrzymalosci moich starych rosolow ze starymi butami i
tej plyty co byla na biegunach ponad 200 razy


jedyne co mnie nurtuje to czy da rade to stosowac ze sztywniejszymi butami
czy nie jest przypadkiem tak, ze dzialac to bedzie poprawnie tylko z trekami ze wzglednie miekka podeszwa, cudow sie nie spodziewam ale wydaje mi sie za takie sztywniejsze, wyzsze buty + to wiazanie bedzie mialo wystarczajaca sztywnosc poprzeczna w koncu ziomkowie idac na biegun czy przez grenlandie jakos przez te torosy te pulki ciagna i te wiazania sie sprawdzaja

Niby kolo wczepia tam jakies zimowsze scarpy

prostota tego mnie powalila
juz takie webery wydawaly mi sie banalne ale to to juz jest mega zmyslny patent
moze Rzez spotkal sie z patentem
---
Edytowany: 2012-12-21 12:16:11




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - McTofik - 21-12-2012

@Jachol
Chytry plan:) W sumie to najważniejsze wydaje się dobranie materiału płyty, tak żeby nie pękło na większym mrozie i żeby zmęczenie materiału za szybko tego nie dopadło.
No chyba że te 2 metry płyty, o której pisałeś to dokładnie to samo tworzywo. W innym wypadku lepiej byłoby kupić kilka mniejszych kawałków różnych materiałów: ''plastiki'' PE, PP; sztywniejsze gatunki gumy etc.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - semow - 21-12-2012

No chyba że tak, nie interesowałem się tematem poza xtrace'ami
do szerokich śladówek założyłem tele rottefella chilli i plastikowe buty, na gorce w sam raz




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Jachol - 21-12-2012

to dokladnie to samo o tej samej grubosci

jak przeczytalem specyfikacje materialu to wiem dlaczego uzyli tego a nie czegos innego ;)

ja nie chce inwestowac !!!

Jak bym chcial inwestowac to bym kupil cos zupelnie innego
zestaw skiturowy mam
zestaw sladowy jakis mam
ale ja chce stosowac zwykle buty bez wydawania fortuny ;)