NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - kashpir_pl - 08-01-2010

Coraz bardziej myślę o spróbowaniu jak to jest na tych biegówkach. Jestem po lekturze wszystkich stron wątku i mam już wstępne pojęcie, ale zdanie i porady doświadczonych biegaczy z pewnością mi pomogą rozjaśnić pewne kwestie. To może po kolei:
- jak rozumiem najtańszym sposobem na rozpoczęcie przygody z biegówkami są narty z wiązaniami NN75, ale o ile dobrze zrozumiałem buty do tych wiązań zupełnie nie nadają się aby w nich chodzić. Czy tak? Rozumiem, że buty do nowszych wiązań (SNS i NNN) nie mają aż takiej przypadłości?
- jeśli np. SNS to jaki powinienem mieć początkowy budżet na zestaw nowe buty + używane narty z wiązaniami?
- interesuje mnie rekreacyjna jazda po nizinnych drogach leśnych i polnych, nie przygotowanych, co najwyżej ze śniegiem ubitym przez piechurów - jako, żem Warszawiak to w grę na początek wchodziłby Las Kabacki, jakieś okoliczne pola, może Puszcza Kampinoska. Wychodzi mi, że potrzebuję śladówek, z łuską, szerokich na minimum 50. Czy dobrze kombinuję? Wzrost 183 cm, waga ok. 87kg plus ciuchy plus ewentualnie mały plecaczek foto - czy narty 195 cm będą dla mnie dobre? kijki mają siegać do ramion, to wiem na pewno :-)
- czy na giełdzie na Stegnach w Warszawie będę miał wybór butów? Bo rozumiem, że z zakupem używanych nart nie ma tam problemu. Jeśli nie giełda to czy oprócz sklepu Podróżnika jest jeszcze jakieś godne polecenia miejsce w Warszawie?
Z góry dzięki za pomoc.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Kosu - 08-01-2010

Na nowe buty w promocji trzeba przeznaczyć ok 200-250 zł. Bywają tańsze, ale mogą Ci nie pasować. Za 250 zł masz już dość szeroki wybór. Zasada jak zawsze - jak uciska w sklepie, to lepiej już nie będzie. No i warto zadbać o ochronę przed śniegiem (odradzam buty z językiem i sznurówkami na wierzchu - wg. mnie warto dopłacić do takich z suwakiem). Używane narty z wiązaniem <200 zł (ja bym więcej nie dał). W szczytowej promocji w SP kupisz za 250 nowy zestaw.
W KPN nigdy nie jeździłem, ale podobno da się tam nawet trafić na założony ślad. Ścieżki w Kabackim są tak ubite, że da się jeździć łyżwą (bardziej łyżwą niż klasykiem :)). Jeśli śladówki są sztywne, to 195cm będzie ok. Ja mam touringowe 205cm przy 82kg i są idealne.
Oprócz SP są sklepy Intersport i Delta Sport z niezłymi promocjami, ale małym wyborem. Jest też MGB Sport - dystrybutor Alpina, Rottefella i Madshus.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - semow - 08-01-2010

Odnośnie ochrony przed śniegiem - używa się stuptutów?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - greentrek - 08-01-2010

Tak, ale ze względów technicznych nie da się ich założyć do touringowych SNS - linka przechodząca pod butem koliduje z szyną wiązania; w SNS BC buty mają wyższe podbicie, natomiast obie wersje NNN mają inaczej rozwiązaną prowadnicę i tam w ogóle nie ma żadnego problemu.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - pagórek - 09-01-2010

Witam wszystkich na forum nart biegowych, na które pierwszy raz zawitałem.
Uzyskałem juz dla mnie cenne opinie na forum nart, bo pytałem o narty zjazdowe i biegowe.
Ale jak zobaczyłem , że istnieje osobne forum nt biegówek
to pyslałem, że nie zawadzi jeszcze kogos zapytac o biegówki.
Otóż dotychczas wogule na nich nie jeździłem ( a na nartach też już bardzo, , bardzo dawno temu) i cos chciałbym wiedzieć z różnych stron
jakie kupować narty , wiązania buty kijki na początek oraz jeśli miałbym wybór to na jakie patrzeć firmy jeśłi to ma jakieś znaczenie?
Pozdrawiam i z góry dziekuje za odzew.
-------------------------------------------
Pagórek.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - greentrek - 09-01-2010

To jest forum ogólnoturystyczne, tylko temat o biegówkach. Forum typowo biegówkowe, o znacznie większym zasobie wiedzy, jest zupełnie gdzie indziej - www.biegowki.pl




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - pagórek - 09-01-2010

dzięki
-------------------------------------------
Pagórek.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - nowy - 13-01-2010

Witam ,czy wymiana wiązań starego typu na nowe np SNS profile jest jakims problemem dla kogos kto ma śrubokręt , francuza ,ósemkę i wiertarkę :] ?
-------------------------------------------
Jarek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - nowy - 13-01-2010

Tak jest wszystko jest na www.biegówki.pl także bez głupich pytań
-------------------------------------------
Jarek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - arekgol - 17-01-2010

Planuję kupno nart do chodzenia po œwieżym głebokim sniegu w lesie.
Tak w zasadzie to narty maja zastapić rakiety snieżne.
Na co w szczególnoœci powinienem zwrócić uwagę przy ich wyborze?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - kenyn1 - 17-01-2010

zobacz tutaj http://sorba.pl/index.php?k=strony&ns=44&d=44
kupowałem tu cały komplet i dokładnie mi doradzili
-------------------------------------------
Andrzej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - braavosi - 22-01-2010

użytkownika ~ Penczul prosimy o zarejestrowanie się po lekturze wątku:
https://ngt.pl/thread-6058.html




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - rg - 25-01-2010

Witam,
prosze o porade, jestem zawodnikiem rugby, kiedyś za juniora biegałemsporo na nartach bo to super sprawa. Obecnie jednak nabrałem sporo masy ok. 125 kg wagi, czy jest możliwe bieganie na nartach przy tej wadze czy będę brodził 10 cm pod powierzchnią śniegu. Zaznaczam że z kondycją nie ma problemu i siły w nogach nadal sporo, więc chyba coś szerokiego i twardego? uprzejmie proszę o poradę żebym nie wyrzucił pieniędzy.
Pozdrawiam,
RG
-------------------------------------------
rg




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - m - 25-01-2010

Wszystko zależy od podłoża, sam ważę dokładnie tyle samo i generalnie biegam na ścieżkach nad rzeką które są udeptywane przez ludzi wyprowadzających psy i nie mam problemu. Najlepsze warunki są jak trochę popada i śnieg nie jest całkiem ubity. W głębszym śniegu to dużo zależy od tego jaki jest śnieg - czasami narta ładnie tnie śnieg, czasami gdy jest cięższy narta najeżdża na powierzchnie i przy przeniesieniu ciężaru zapada się co strasznie spowalnia bieg.
Jeśli chcesz nart używać w terenie to może poszukaj śladówek, albo lekkich telemarków.
Aha, moje mają 210cm i 5cm szerokości, łuska na większości ślizgu.
-------------------------------------------
m




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - nice - 25-01-2010

Może ktoś ma wiedzę gdzie można kupić koszyczki (byłoby idealnie jakby miały widiowy grot) do kijków biegowych na średnicę rurki 16mm?

pozdr,




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - julka-j3 - 25-01-2010

witam wszystkich napalenców nart biegowych.

Byłam ostatnio na giełdzie w Warszawie, na stegnach i muszę przyznać, że jest tam facet na przeciwko bramy głównej, który sprzedaje biegówki. Ma używany sprzęt i nowy, narty jak i buty. Tylko używane buty trochę nie do użytku ale da się wytrzymać. Ma nie drogo bo narta używana z nowym butem ok 400,00 komplet a nowa narta z nowym butem ok 650,00 zł. Kurna słuchajcie doradza bardzo dobrze i nie wciska na hama. Super. Chyba jego syn (młodszy) zna się lepiej i jeszcze nie widziałam tak uczciwych ludzi.

Nie kupiłam kompletu bo miałam za moło kasy ale w sobote czy w niedzielę się wybieram i idę szosować bo śnieg jeszcze długo nie zniknie a dodatkowo do tego ma jeszcze padać.

dla mnie BOMBA.
-------------------------------------------
julka




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - yaro1986 - 25-01-2010

W sklepie podroznika najtanszy nowy zestaw narty+buty+wiazania+kije (tylko te wiazania i buty starego typu, wiazania NN75 czy jakos tak) kosztuje ponizej 500zl chyba 470zl.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - nice - 25-01-2010

~Julka: oczywiście subiektywnie rzecz biorąc to 650 za nowy komplet... to zależy co to za narta i do czego... ale polemizowałbym czy to jest tanio. Na allegro pojawiają się NOWE turystyczne Madshus'y dla średniej wagi narciarza poniżej 200zł... :) Z tymże trzeba to odpowiednio szybko namierzyć :) Zalecam najpierw poczytać i obgadać temat w kilku miejscach, a esencja sama się wyklaruje.

Ja do tej pory poza SP (Katowice) nie spotkałem jeszcze człowieka, który miałby odpowiednią wiedzę nt. biegówek. Osobiście odradzam duże sklepy sportowe.

Czy ktoś ma wiedzę nt. cen i zaopatrzenia w sprzęt biegowy na giełdzie narciarskiej w Katowicach?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Asad - 25-01-2010

Gdzie w Łodzi można kupić narty biegowe ? poza Sklepem Podróżnika i Intersportem ?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - migot - 25-01-2010

Salomon w Manufakturze?
-------------------------------------------
Robert