NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 11-01-2007

nysa
z tabeli dla ciebie wychodzi 185
as
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 12-01-2007

a do jakich nart stosuje sie tą zaleznośc ze narta powinna być 15cm wyzsza od uzytkownika lub wystawić reke do gory i narta powinna siegac do nadgarstka, bo wczesniej takie porady czytałem.A w tej tabeli rzeczywiscie jezeli dobrze to czytam to wychodzi 185cm.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 12-01-2007

a kijki wychodzi mi 152cm.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - glabro - 16-01-2007

hejka ;)

mam pytanie dotyczace nart. jestem amatorem. zrobilem kilka wyjazdow na wyciagi. swietna sprawa. ale bez grupy przyjaciol wyciagi to nuda. napalilem sie na skitur lecz ze wzgledu na cene i brak mozliwosci czestych wyjazdow (mieszkam w centrum Polski) chcialbym zaczac od biegowek. mam ochote robic wypady po lasach. biegowek raz juz sprobowalem. swietny sport.
co moglibyscie mi polecic? moze jakies szersze sladowki np sporten ranger? chodzi o bieganie po lasach gdzie moze byc troche sniegu.
mam 180cm wzrotsu waze okolo 75kg. czy rangery 180 cm bylyby dobre ?
i jeszcze jedno czy na tych nartach mozna zjezdzac, jesli tak to z jakich nachylen?

pozdrawiam i gory dzieki za rade
-------------------------------------------
glabro




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - grzegorz - 17-01-2007

polecam narty back country
jeżdzę na takim sprzęcie od zeszłego sezonu:
Rossignol BC 90 + Rottefella NNN BC + buty Rossignol BC X3.
Narty szer 90-70-80 i dł 180 przy mojej wadze ok70kg pozwalaja jechać w puchu bez zapadania się, a buty sprawdzone w glębokim śniegu nie przemakają.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 18-01-2007

Nysa
to co mi wiadomo i to co opisujesz to stare zasady teraz każda firma określa własne parametry doboru narty. Podana tabela jest budowana na danych z firmy Sporten. Ja dobrałem z niej długość i jest OK.
AS
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - raffi - 18-01-2007

as >> też tak myślę
glabro >> o długości właśnie tu się gada, popatrz na posty z tej strony, grzegorz proponuje Ci wypasiony sprzęt, jeśli chcesz to poczytaj ten wątek a będziesz wiedział co jeszcze możesz kupić; jeśli będziesz jeździł drogami leśnymi/polnymi wystarczy Ci coś węższego (ze sportena) - w końcu u Was zaspy to raczej rzadko bywają;
zjeżdża się z niewielkich pagórków - jak kto umie i lubi; zawsze możesz trawersować coś wyższego; dopóki jesteś w stanie wbiec, to i zjedziesz :-)




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - glabro - 18-01-2007

no wlasnie mi chodzilo o pola i sciezki w niekoniecznie glebokim sniegu. jak patrze na ta szarzyzna za oknem watpie ze w polsce w ogole kiedys spadnie snieg. dziwne ze na stronie nie podaja wagi narty tak zeby kulo w oczy no chyba ze przeoczylem. backcountry w moj teren to troche za ciezkie dzialo mysle, w koncu raczej to bedzie bieganie i chodzenie czasem mala gorka i to wszystko wiec chyba cos wezszego
-------------------------------------------
glabro




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - blukawsk - 19-01-2007

Z opowiadań różnych osób wnioskuję, że wiązania i buty tzw. ''kaczy dziób'' utrudniają biegania i mogą zniechęcić do tej dyscypliny.
Czy warto na początek kupic narty szersze ok. 52mm i te wiązania
Pozdrawiam
blukawsk@poczta.fm
-------------------------------------------
blukawsk




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 22-01-2007

blukawsk
Narta 52-54 mm to typowa narta śladowa i wydaje mi się, że takiej musisz szukać zastanów się czy będziesz potrzebował narty z krawędzią.
Z mojego doświadczenia jeśli będziesz śmigał raczej po płaskim terenie to znaczy po utwardzonym ścieżki leśne, polne drogi to bez okucia jeśli wchodzisz na teren nie ubity typowy las i pola przyda Ci się krawędź. Jeśli chodzi o kacze dzioby to ten kto pisze o zniechęceniu uważam że przegina. Jest to stary sposób, ale biegałem na tym systemie długi czas i uważam, że w porównaniu do nowych rozwiązań ma plusy jak i minusy, ale w sumie jest w dalszym ciągu OK. Ten system jest o wiele tańszy.

-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 22-01-2007

Złozyłem zamowienie w sorbie na forestery 185cm z łuska prasowana.Niestety okazało sie ze sa tylko z ciętą.I raczej prasowana nie bedzie wczesniej niz w sierpniu. Czy jako amator odczuje duza roznice w rodzaju łuski?Kupiłbym z ta cieta ale boje sie ze potem cos bedzie nie tak.
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Lenin - 27-01-2007

Czy w Warszawie jest sklep w którum można kupić narty Sporten i buty Botas?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - aziolko1 - 27-01-2007

buty Botas najlepiej kupić w sklepie internetowym www.botas.pl , narty nie wiem
-------------------------------------------
az




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - paula - 28-01-2007

Witam, jestem poczatkujaca, zamierzam kupic sobie sprzet do nauki, jesli ktos ma na zbyciu najlepiej komplet moze byc uzywany ale w dobrym stanie i w rozsadnej cenie:)( moze byc bez butow, wiazania sns najlepiej) to jestem zainteresowana.
-------------------------------------------
paula




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Mat79 - 30-01-2007

Przy wzroście 169 i 64 kg jakie długie narty
-------------------------------------------
vv




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Mat79 - 30-01-2007

Gdzie można znaleść info o technice jazdy na biegówkach?? Jestem totalnie zielony w tej kwestji:))))))


-------------------------------------------
vv




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - raffi - 30-01-2007

Długość - za mało danych podałeś. Polecam Ci poczytanie choćby ostatnich 3-4 stron oraz forum biegowki.pl.
O technice też tam powinno coś być.
Jeśli jesteś zielony przeczytaj cały ten wątek i j/w. Mnie to dużo dało, jak byłem zielony :-).




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Mat79 - 30-01-2007

Wg tabeli jaką znalazłem na stronie Sorba-centrumsportu i turystyki narty przełajowe przy wadze ok 65 kg powinny mieć 185 cm (czy to odpowiednia długość przy 169cm wzostu)
-------------------------------------------
vv




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - raffi - 30-01-2007

Ogólnie - myślę że tak. Też mam takie i dobrze mi się biega po drogach, polach czy górach (stokówkami, jeśli stromo - np. z Koninek na Tobołów, w Gorcach).




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - zosia - 30-01-2007

mamy narty biegowe fischery jakies stare ale calkiem fajne mamy teraz wakacje mieszkamy w lesniczowce jest bardzo duzo sniegu al enasz problem to nie umiemy jeździc czy moglibysmy z synem Kubalem ( 10 Lat 0 prosic o instrukcje dla stylu klasycznego lub polecic strone z takową. Mieszkamuy na podlasiu i o fachowcu instruktorze na razie nie mozemy pomazyc adres miraplocka@gmail.com bede bardzo wdzięczna za pomoc zosia i kuba
-------------------------------------------
zosia