NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Giez - 29-12-2006

Blukawsk szukaj nart o szerokości powyżej 50 mm i z łuską obojętnie prasowana, czy cięta, bo to i tak chwyt reklamowy dla snobów. Na płaskim i niewielkich wzniesieniach /nie w górach/ łuska się przydaje. Zapraszam również na www.biegówki.pl
-------------------------------------------
Giez




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 04-01-2007

W przyszłym tygodniu chce zamowic jakis sprzet. Zastanawiam sie nad trzema przypadkami:
1)Sporten Highlander

2)Sporten Horizont

3)Sporten Forester

Bardziej sie skłaniam ku temu trzeciemu przypadkowi bo jednak wiekszosc wypraw to beda nieprzygotowane trasy gorskie i lesne.Co o tym sadzicie?





-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 05-01-2007



http://sorba.pl/index.php?k=strony_p&m=21&ns=36

Jeśli chodzi o foki jest to nakładka na narty z włoskami pomaga to przy podchodzeniu włoski są pod kątem i jak narta idzie do przodu to włoski ślizgają się po śniegu a jak narta chce się cofnąć to włoski wbijają się w śnieg. Tak to wygląda z grubsza. Stosuje się foki raczej w b. trudnych warunkach
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - raffi - 05-01-2007

mw.nysa >>
wchodzi na grząski grunt - jeśli nie chcesz wydać niepotrzebnie kasy na wyimaginowaną koncepcję, to koniecznie poczytaj ten wątek i i forum biegówkowe. Nie używam fok, a np. rumcajs używa, ale istotne jest to jakie masz narty, czy z łuską czy bez, w jakim terenie będziesz śmigał, jaki styl preferujesz itd. Jeśli chcesz porady to, napisz więcej o tych planowanych górach. W skrajnym przypadku powinieneś szukać tourów, nie BC, ale to pewno już wiesz. Foki przy BC (do biegówek to IMHO nie mają w ogóle sensu) wykorzystasz w bardzo wąskim zakresie.
Opieram się nie na swoim doświadczeniu (bo nie używam fok), tylko na tym co wyczytałem i pobiegałem bez nich ...
-------------------------------------------
hej w Gorce, hej !




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 05-01-2007

AS

Czyli wnioskuje ze forestery sa bardziej uniwersalne bo nadaja sie zarówno na trudne trasy nieprzygotowane oraz na przygotowane. Zastanawia mnie tylko waga tych nart. Czy sa duze róznice pomiedzy higlanderem a foresterem?
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - blukawsk - 07-01-2007

~as
Witam
przesłałem swój kontakt do osoby, która ma na zbyciu komplet i przez 7 dni cisza.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
blukawsk@poczta.fm




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 07-01-2007



3) Narty przełajowe 54/48/45 c) trasy nie przygotowane średnie
są z metalową Highlander b) trasy nie przygotowane łatwe
krawędzią a) trasy przygotowane

Kolejność wymienionych tras jest nieprzypadkowa, pierwsza to jej przeznaczenie a pozostałe to możliwość stosowania, wydaje mi się, że jest to fajny opis bo można zastanowić się jakie trasy i warunki będą przez nas najczęściej używane i nie kupować sprzętu na wyrost. Taki błąd zrobiłem w tamtym roku i musiałem kupić drugą parę cale szczęście, że do nart założyłem nyple i mogę przerzucać sobie wiązania z narty do narty. Forester jest bardziej uniwersalna ale zdecydowanie trudniej się poruszać na nie na trasach przygotowanych co prawa mieści się w rowku ale biega się kiepsko. Na dzikie tereny jest dla mnie idealna
AS


-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 07-01-2007

Nysa
posłuchaj się raffiego i wybij sobie foki to do nart turowych to inna ''półka'' inne narty, inne buty i wiązania.
as
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 07-01-2007

''cale szczęście, że do nart założyłem nyple i mogę przerzucać sobie wiązania z narty do narty''

Jak to wygląda? Tak tez myslalem ze jezeli kiedys chciałbym wybrac sie na przygotowaną trase to wziąłbym zwykłe śladówki te które miałem do tej pory ale nie wiem czy wiązania będą pasowały a to ze mozna je przerzucac z narty do narty to wogóle nie miałem pojęcia.
To zamawiam forestery.Mój teren to zwykle lasy pola i pagórki takze mysle ze sie sprawdzą.Jaką łuska jest lepsza - cięta czy nacinana?
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 07-01-2007

tzn. Cięta czy prasowana? bo mozna zamówić taką i taką.

i jeszcze zastanawia mnie waga tych nart. Czy są duze róznice pomiedzy np highlanderem a foresterem?
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - stork - 08-01-2007

Witam,
Czy warto wchodzić w taki zestaw na wykorzystywanie poza szlakami?
Ma on posłużyć na moje początki w tym sporcie:).
Przy czym czytając duskusję z forum mam wątpliwość, czy nie są jednak za długie (mam 180 i 60kg). Odpadałoby jednak dopasowywanie wiązań do butów, a to jak przeczytałam potrafi byc kłopotliwe jeśli bazuje się na używanym sprzęcie.

http://www.allegro.pl/item155634676_narty_biegowe_fischer_200_buty_rozm_42.html

będę wdzięczna za sugestie.

-------------------------------------------
Bocian




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - CzareK - 08-01-2007

Wszystko zależy...
Co prawda na obrazkach wiele nie widać, a wystawiający nie raczył napisać nic o profilu, ale wyglądają na zwykłe rekreacyjne deseczki 50mm lub nieco szersze proste śladówki, model sprzed kilku [może nawet -nastu?] lat. Poza szlak - właściwie trochę za wąskie i delikatne, ale w końcu nie na takich wynalazkach się zaczynało... Nie będą za długie, ja używam bardzo podobnych i pewnie jeszcze starszych Fischerów 205 przy 172cm i sobie chwalę, tylko raczej na przygotowanych trasach. Leciutkie, szybkie, dobra łuska, świetnie idą w założonym śladzie, lecz w głębszym śniegu są porażką. W takich warunkach się człapie - i do tego człapania dostosowane są wiązania; NN75 są typowo turystyczne lub ewentualnie rekreacyjne, i akurat do tych nart pasują średnio, ale skoro już są... Jeśli pasuje Ci but to droga wolna




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - stork - 08-01-2007

czyli nie do końca jest to czego szukam. poza wypadami w góry zamierzam jeżdzić na nich tam, gdzie jeżdzę latem na rowerze. i raczej delikatny sprzęt nie do końca będzie dobry.
To może coś z tego?
http://www.allegro.pl/item152950133_narty_biegowe.html
z info od sprzedawcy wynika, że te golden team są mało używane? ale czy lepsze to niż te fishery?

-------------------------------------------
Bocian




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 08-01-2007

Miałem fachowca, który mi założył gniazda ''nyple'' i mogłem odkręcać i przykręcać wiązania stosuje się to przy nartach zjazdowych jak zostanie przekręcona śruba. Jeśli chodzi o łuskę to zdecydowanie prasowana. Cięta to jest nacinana na narcie bez łuski a prasowana podczas produkcji jest trwalsza, a gdzie zamawiasz, ja kupowałem w sorbie przysłałem im stare wiązania i za darmo mi założyli, jakie masz wiązania przy starych nartach
as
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 08-01-2007

nysa
W ciężarze nie ma dużej różnicy oczywiście jakaś jest bo są szersze
wiadomość wyżej jest do ciebie
as
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 09-01-2007

as

przy moich antycznych nartach mam zapiecia jeszcze na kaczy dziób. Zastanawiam sie moze w przyszłości kupie sobie drugą pare zapięc i po prostu bede miał narty na przełaj i na przygotowane trasy.
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 10-01-2007

Nysa
Jeśli tak to dokup wiązanie i po kłopocie te wiązania sa antyczne ale bardzo dobre, a gdzie je zamawiasz
as
-------------------------------------------
as




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - mw.nysa - 10-01-2007

waze 80kg i wzrost 184cm. Forestery mają długość 195 - 205cm
które brać te dłuższe? Boje sie ze beda za długie .Przypominam ze bede jezdził po trasach nie przygotowanych. To samo z kijkami jaką długość?
-------------------------------------------
Maciej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Giez - 10-01-2007

Wejdź na stronkę www.sporten.cz, tam masz dwie tabele, które wszystko Ci wyjaśnią. Druga dotyczy długości kijków / pierwsza rubryka to Twoja wysokoś, czwarta długość w turystyce.
-------------------------------------------
Giez




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Sklep Sorba - 11-01-2007

wejdz na stronę w sorbie na zakładkę porady

http://sorba.pl/index.php?k=strony_p&m=21&ns=36

wagę dobieraj z całym ubraniem, butami, kijkami i ewentualnie plecakiem dobór kijków masz też na tej stronie. napisz jak zostałeś obsłużony bo zbieram informację o sklepach i serwisach
as
-------------------------------------------
as