NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Jonasz - 16-03-2006

U nas nie ma przygotowanych tras na biegówki/śladówki i w ogóle nigdy taką trasą jeszcze nie jechałem. Są leśne, nieprzetarte ścieżki ale ja lubię pojechać jeszcze bardziej na dziko między drzewami i krzaczorami (młodników unikam ;-) W ten sposób częściej napotykam sarny, jelenie i inne gady. Kieeedyś, dawno temu, krawędzie moich drewnianych polsportów były zupełnie zaokrąglone od takiej jazdy, a ściślej od przejeżdżania przez korzenie, konary i inne wystające spod śniegu lub ukryte w nim patyczaki, co oczywiście nie polepszało ich sterowalności ;-) Teraz postanowiłem wydać parę złotych więcej na krawędzie i na razie jestem zadowolony. Co do ciężkości narty: okrawędziowana narta forester 195 cm waży nie cały kilogram. Narty wyścigowe ważą pewnie mniej ale ze mnie żaden ścigacz i ciężaru tego zupełnie nie odczówam.
Konkluzja nie jest zbyt odkrywcza: wszystko zależy od tego co chce się robić... Pozdrawiam wszystkich narciarzy i życzę dobrych warunków na najbliższy weekend.
-------------------------------------------
Jonasz




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gÓral świętokrzyski - 18-03-2006

Witam

Wszyscy znajomi połamali narty albo zniszczyli wiązania ew czasu im brak.
Może ktoś chciałby wspólnie ze mną połazić po górach w marcowy weekend 25-26.

Chętnie połaziłbym po Sudetach ale jestem otwarty na inne góry.

Znajdzie się ktoś chętny?? :)

bartoszek4x4@wp.pl
GG 1675416







RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 19-03-2006

Góralu Świętokrzyski, w tym terminie warto wybrać się w okolice Śnieżnika i zobaczyć w akcji prawdziwych zawodowców:




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gÓral świętokrzyski - 19-03-2006

oooo

Dzięki wielkie nie wiem tylko czy dam rade na swoich BC
Zaraz się z chłopakami kontaktuje




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Jonasz - 20-03-2006

Z nart podczas weekendu niestety nic nie wyszło - za duża chlapa.
Biorąc pod uwagę oststnie prognozy pogody - dla mnie to chyba już po sezonie... Mając sprzęt, przyszły rozpocznę na pewno wcześniej.
A tymczasem pewnie niedługo trzeba będzie zmienić forum z narciarskiego na .... budowlane...

Co sądzicie o regeneracji spodów nart - podobno serwisy robią coś takiego...




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - michalisko - 21-03-2006

Witam. Przymierzam się do zakupu używanego sprzętu stąd też proszę o kilka rad.
Czy narty FISCHER CROWN ''850'' (z łuską ) to dobry sprzęt. Czy można na nich uprawiać klasyczne biegi, czy łyżwę także?
Czy wiązania ''SALOMON SNS (SR)'' są typowymi wiązaniami i czy nie będę miał problemów z zakupem do nich butów? Czy są to wiązania dobre, wytrzymałe? Na co należy zwrócić uwagę?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 21-03-2006

~michalisko
>> jak kupujesz przez allegro, to podeślij linka do aukcji, pooglądamy, poradzimy.
Generalnie kilka wiadomości, które mogą się przydać:
narty z łuską nie są do łyżwy, są do klasyka, a tak naprawdę do turystyki.... - narty do łyżwy mają się slizgać na całej powierzchni - więc przy nartach bez łuski nie smaruje się ich na odbicie
najbardziej popularne wiązania to salomon SNS Profil (ważne jest właśnie to, żeby był to Profil!)
Wiązanie SR (nie jestem pewien!) to może być stare wiązanie Salomona pasujące do butów z wystającą z przodu beleczką - takie buty są już ''na wymarciu'' - kwestię rozwiązałoby zdjęcie....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - modlishka - 21-03-2006

Kupiłam w tamtym roku nówki sztuki w MACRO w przecenie (bo był to juz marzec)- narty (łuska)z wiązaniami, buty i kijki.Duży wybór - szczególnie we Wrocławiu. Zapłaciłam ok 500 zł. W Jakuszycach są idealne trasy biegowe -prawie 100 km(www.bieg-piastow.pl) polecam
-------------------------------------------
modlishka




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - modlishka - 21-03-2006

PS. Zna ktoś jakieś fajne trasy biegowe bliżej Opola?

-------------------------------------------
modlishka




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - modlishka - 28-03-2006

Walter02 - dzięki wielkie - bardzo sie forum przydało. Pozdrawiam
-------------------------------------------
modlishka




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Ghost - 11-04-2006

czy ktoś mógłby mi powiedziec czy te narty nadają się dla początkującego na jakieś nieprzetarte szlaki
-------------------------------------------
piotrek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Ghost - 11-04-2006

FISCHER COMFORT CRUISER dł.189 cm.


-------------------------------------------
piotrek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Venom - 11-04-2006

a gdzie w necie można kupić buty ? Kupiłem na pchlim targu jakieś biegówki Fischera w stanie bardzo dobrym z wiązaniami za....30 PLN .Musze dokupic buty.Przynaje że na temat biegówek wiem prawie nic ale ...się dowiem ;-)
-------------------------------------------
venom




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gumibear - 11-04-2006

Venom looknij do maksa. Nie lubie tego sklepu osobiście bo nawet na promocjach są drożsi niż inni ale butki do biegówek mieli w calkiem w fajnych sumkach jak ostatnio u nich zabłądziłem bo myslelismy o biegówkach z żoną ale carvingi wygraly:) Ale wiem że na biegówki też przyjdzie czas bo wychodząc z domu praktycznie od razu jestem za miastem w lesie gdzie mam full tras i sciezek ze az grzech zimą nie skorzystac. Juz ci zazdroszcze tych nart
Fischery za dwie stówki. No ale chyba nie prowadzą sprzedazy przez sieć
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tadeklodz - 12-04-2006

Ghost.Mam ten wynalazek i uważam że na nieprzetarte szlaki się nie nadają.Zależy to od Twojej wagi.Długość 184 cm tj Llub XL a te są dla narciarza /XL powyżej 95 kg/ L 80- 95 chyba/Ja mam 100 kg i próba zejścia z ubitego śniegu kończyła się wpadaniem głęboko w śnieg.Na twardym śniegu jexdzi się b. przyjemnie
-------------------------------------------
tadek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 12-04-2006

gumibearMarcin >> te fishery, które polecasz, to ''Wersja damska.'' Co prawda, to nie mam pojęcia czym różni się damska od męskiej, ale pewnie czymś się różni...

~Venom - ważne są wiązania, buty mają pasowac do wiązań, zobacz, jakie masz wiązania, to podstawa




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - gumibear - 12-04-2006

Walter02 tak tak wiem ale byly tez meskie chociaz na stronce www wiszą tylko damskie. Wiesz ja tam nie rozrózniam. na narciochy ostatnio kupilem sobie spodnie hannaha damskie i zyje:) Nawet talia mi sie nie zmienila odrobine:) Nie widze róznicy w kroju.
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - ttomma - 12-04-2006

Venom ==> sprawdz najpierw jakie masz wiazanie, jesli zaplaciles 30pln to pewnie jakies starsze (moze NN75?). Nowe buty do takich wiazan - zobacz stronke przedstawiciela Botasa (www.botas.pl)
Jesli chcesz uzywane to allegoro (jest dzial z biegowkami) lub gieldy.

A tu masz linkacza gdzie znajdziesz linki do sklepow i producentow (w dziale ''linki'' ;) , oraz info o biegowkach:




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Ghost - 12-04-2006

chodzi mi o długość 189cm ja mam 67 kg wagi i 173 cm wzrostu sprzedawca oczywiście zachwala i mówi iz są odpowiednie
-------------------------------------------
piotrek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Venom - 13-04-2006

dzieki za wszytskim info .Co do moich nartek .Wiązanie wyglada n ato takie bardzopodstawowe czyli blikuje sie ''dziub ''buta i jazda .N amnie i tak styka bo nie jestem narciażem i mam zamiar wykorzytywac ten sprzęt dopsacerów zima po parku ,lesie itd .zadnej extremy .Tera zco do ceny .Te narty kupiłem na giełdzie gdzie przywozi sie sprzęt z niemeic.Wygladają praktycznie na nie używane .Brak oznak złużycia a włąsćiwe uzycia chociaz widac ze m,odel nei żaden 2006 tylko starszy . na tej giełdzie która odbywa sie coneidziele mozna kupić kopmplet ( narty+buty+wiązania+kije) do zjazdu za np 250 PLN .Dla porównania dodoam ze kupiłem tamkiedys dwa tyrystyczne czekany campa po 40 PLN sztuka .Jak kupowałem te biegki byłytez inne fischery .Z wiazaniami które wygladały na jakies autoatyczne (?),były taliowane i kosztowały ...50 PLN .
-------------------------------------------
venom