NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 15-01-2006

~cali jak najbardziej powinny pasować, na wszelki wypadek zmierz jeszcze to wiązanie - w jakimś wcześniejszym pości pisałem dokładnie w kktórym miejscu powinny być te 75 milimetry. Jeżeli tak będzie w przypadku Twojego wiazania - kupuj




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - pl - 16-01-2006

heckler - tak czy owak, daj krótką relację jak już przeorasz parę kilometrów na swoich Horyzontach. Jestem bardzo ciekaw wrażeń, tym bardziej że ja mam 177 cm wzrostu i ważę 78 kg więc będziesz dla mnie idealnym testerem :))
Pozdrawiam




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - halicz - 17-01-2006

astro_1
No właśnie - musisz się określić, że tak powiem, stylowo...
A jak bardziej biegowo - sportowo, to na ile faktycznie docelowo wyczynowo :-))
Coś mi się właśnie przypomniało a propos wagi i doboru nart, a mianowicie test z kartką papieru, którą wkładamy pod kieszeń smarną albo łuskę pod butem i stajemy na narcie. Jeżeli kartka z oporem wychodzi, narta jest mniej więcej odpowiednia do naszej wagi. Nie jest jeśli nie da jej się wyciągnąć albo wychodzi zbyt łatwo. Oczywiście dotyczy to nart sportowych i (moim zdaniem) raczej do klasyka, bo daje pojęcie o tym czy strefa smarowania '' na trzymanie'' będzie chwytała podłoże. To pewnie pomoże wszystkim, którzy wagowo przymierzają się do nart.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Rudziaszek - 19-01-2006

Mam pytanie do Sołtysa

bardzo proszę o radę, chcę kupić biegówki, rozważam Snowscapy Salomona, bo podobno są dość szerokie, ale nie mogę w żadnym sklepie znaleźć nikogo kompetentnego. Chcę dopiero pouczyć się jeździć, ale chciałabym aby te biegówki posłużyły mi kilka lat i planuję jeździć raczej na łonie przyrody, ale nie przesadzajmy, myślę o trochę takich ubitych dróżkach. Ratuj!!!!!!!!!! Sołtysiku!!!!!!!!!!!
-------------------------------------------
Rudziaszek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Marek - 19-01-2006

Witam! Mieszkam koło Gorzowa Wlkp. kupiłem nowe narty biegowe i wiązania. Nie wiem w jakiej najbliższej miejscowości montują takie wiązania do nart.
-------------------------------------------
Marek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Ola - 21-01-2006

w tamtym roku kupiłam deski do nart biegowych ale mam problem z zamontowaniem wiązań SNS. Mam nadzieję że ktoś pomoże mi z tym problemem bo nie wiem w którym miejscu mam je zamontować.
-------------------------------------------
ola




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 21-01-2006

Ola, przejrzyj dokładnie ten wątek, było już o tym trochę (o montażu samodzielnym / o montażu w serwisach) + przeczytaj to co jest w linku:




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - koperek - 22-01-2006

Witam, mam pytanie odnosnie wiercenia otworow pod narty biegowe.
Mam wiazanie NN75 i chciałbym wywiercic sobie otwory w nartach pod to wiazanie. Teraz mam pytanie czy zrobic to malym wiertelkiem do drewna o mniejszej srednicy niz jest sruba a pozniej wkrecic srube tak zeby sama nagwinowala drewno? A moze jakos inaczej to trzeba zrobic?
Prosilbym o szybka odpowiedz.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - halicz - 22-01-2006

Średnica nie musi być dramatycznie mniejsza. Większy problem to grożba przewiercenia narty, jeśli nie ma się odpowiedniego wiertła. Ja sobie odmierzałem długość śruby (np. 13mm) i na wiertło nakładałem odpowiednio przycięty twardy korek z wina, tak że długość wystającego z niej wiertła odpowiadała długości wkręta.
Jeżeli masz drewniane narty, to oczywiście możesz bawić się w gwintowanie, ale po zwykłym wkręceniu śruby predzej czy póżniej po prostu wylecą.
Wykręć otwory o odpowiedniej średnicy, WYPEŁNIJ JE OPIŁKAMI I WIÓRAMI Z WIERCENIA, NAPAKUJ DO DZIURY DOBREGO KLEJU DO DREWNA I TWORZYW SZTUCZNYCH, nałóż wiązanie i wkręć śruby. Odczekaj przynajmniej 12 h i atakuj śniegi.
Patent sprawdzony i zalecany zresztą np.na szablonach montażowych Rotofelli.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - koperek - 22-01-2006

czy klej typu poxipol ( z zywicy dwuskladnikowy) bedzi odpowiedni do utwardzenia sruby-otworow-wiorow?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - halicz - 22-01-2006

To ten, który się miesza? Spokojnie.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - koperek - 22-01-2006

spoko, dalem jakos rade:] zobaczymy jeszcze jak to sie bedzie w praktyce spisywac:P
Toszke dzis zimno ale moze pod wieczor jeszcze sproboje wyskoczyc na narty :]
dzieki wielkie za rady.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Baszan - 22-01-2006

Witam
Zastanawiam się nad zakupem zestawu z wiązaniami Geze 50. Czy ktoś z was jeździł na tego typu wiązaniach - proszę o opinie jak się sprawują.
Czy pomiędzy Geze 50 a SNS jest przepaść, czy może różnica nie jest duża?


-------------------------------------------
Baszan




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 25-01-2006

~Baszan
jeżeli wiązania GEZE 50 to wiązania GEZE systemu NN (Nordic Norm) 50 , czyli takie wąskie ''kacze dzioby'' to przepaść.

Do NN50 będzie Ci trudno kupić dobre buty, SNS Profil jest dużo bardziej uniwersalny, poza tym ma lepsze właściwości (kontrola narty, stabilność)
-------------------------------------------
do kasacji?




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Starszy_Pan - 25-01-2006

Maciej => np. w niedziele na stadione Olimpii przy Górczewskiej jest facet co handluje sprzętem narciarskim. Stoi w ''głównej alejce'' ale od strony wejscia od Parku Moczydło ( od Czorsztyńskiej )
-------------------------------------------
Czasami ... niedoinformowani żyją dłużej




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Bartek - 25-01-2006

Witam Szanownych Kolegów Biegaczy,
przygoda z BC rozpoczeta ze 20 lat tem wiec nie sprzet a o dostepnosc.
Czy był ktos moze na giełdzie w Warszawie na Stegnach ? Jestem Mazurem na emigracji wiec musze tu szlaki w Kampinosie przetrzec by nie zapomniec jak to było w lesie zimną :)
Pozdrawiam - a gdyby ktos jakis wypadzik planował to prosze o kontakt
zawsze chetnie zagadam




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - ttomma - 26-01-2006

a to sklep netowy wyzej wymienionej firmy agal. Troche taniej ale i tak drogo.
Taniej (ze 30%) jest na www.globetrotter.de ale to w Niemczech i jeszcze przy zakupie zestawu narty-buty-wiazania. No chyba, ze kto zna niemiecki i lepiej przetlumaczy ;)
Wysylaja do Polski za ok. 15eur. Byla juz gdzies opinia na forum




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wojtek - 26-01-2006

Witam

Czy jest ktoś z Poznania lub Wrocławia? Gdzie w tych miastach są porządnie wyposażone sklepy ze sprzętem biegowym? Szukam butów Fischer BCX6 lub podobnych (solidnych, terenowych)i jakichś nartek BC z porządnymi wiązaniami.

Pozdrawiam,
Wojtek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tadeklodz - 28-01-2006

kto ma jakąś praktykę z nartami Fisher model Jupiter ew.Summit Crown?
-------------------------------------------
tadek




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - weronika - 28-01-2006

Witam
Mam wokół domu świetne warunki do biegania i nabrałam ochoty żeby spróbować.Poczytałam was trochę i mam pytanko gdzie w Poznaniu albo okolicach znajdują się jakieś sklepy z takim sprzętem. Najlepiej używanym, dla nowicjuszy.:)Acha, mam 150cm/50kg, czy powinnam kupować narty dla dzieci?:)
pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź!
-------------------------------------------
weronika