NGT
Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. (/thread-1889.html)



RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 13-01-2006

Wygląda na to, że to prawdopodobnie stare NN45, albo co gorsza jakiś ichni patent. Z butami do tego krucho. Nowych nie ma.

IMO: jeśli ma byc tanio to najlepiej kupić za 22 zł NN75 w Botasie (link poniżej), jeśli to NN45 to otwory pasują. Do tego Botasy Vega za coś koło 120 zł i po problemie.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 13-01-2006

Założyłem, że te wiązanie to jakiś staroć, bo kiedyś widziałem właśnie jakieś Geze NN45. A może to co masz to Nordic Norm 75??? Sprawdź, bo jeśli tak to buty wiesz już gdzie kupić.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 13-01-2006

Moje wiązania przypominają właśnie te do których dałeś link NN 75mm - WHITE (NN75mm)... ja sie dopiero ucze jeździć na biegówkach i na takie drogie buty sobie nie moge pozwolić ;p myślałem o czymś używanym ;]




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 13-01-2006

A tak na marginesie to jak bym ci tp na maila fotke przesłał z wiązaniami i spojrzał byś na to okiem fachowca to byś sam dokładniej mógł stwierdzić czy to te wiązania czy nie ;] bo wiesz ja w tym temacie jestem ciemny;]....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 13-01-2006

No to kacze dzioby (NN75) używki na allegro / giełdach. ''Przypominać'' mogą, bo NN45 sa podobne lecz węższe. Dobrze to sprawdż, powinno to być napisane (wybite) na wiązaniu. Albo szukaj na allegro / giełdach butów do tego co masz. Może się uda.

Pozdr!




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 13-01-2006

Na wiązaniu pisze GEza a pod spodem jest numerek 75 ... wiązanie ma jakieś 3 bolczyki ;] a na miejscu chyba na pięte jest taki hm.... trujkącik i na kazdym wierzchołku ma po bolcu ;]




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 13-01-2006

~cali
pisałem o tym na stronie 10 tego wątku, może przeoczyłeś:

w NN 75 odległość pomiędzy obejmami na linii bolców to właśnie 75mm (stąd ta nazwa), jeżeli tak jest, to butki będą pasować


to, co jest na pięcie (odbijacz) nie jest takie znów ważne....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - tp - 13-01-2006

Skoro jest numerek 75, to jest to wspomniany już poczciwy NN75 ''kaczy dziób''. Masz link do Botasa, wiesz więc jak powinien wyglądać przód buta. Sprawdź jeszcze czy na linii pinów wiązanie ma 75 mm szerokości. Butów na Allegro i giełdach (tańszych / droższych) do tego dostatek.

Poniżej masz wielce przydatny w dalszym ''biegówkiowniu'' link.

Pozdrawiam!




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - heckler - 13-01-2006

pl-w tym kraju(naszym)tak już przeważnie jest,tzn firmy ,drucik, i tacy sami przedstawiciele niby coś na stronce jest a w sklepie echo.zamówiłem w innej firmie Horizonty 190.szer.sie nie boje boje się długości!!czy nie będą za długie.bo wagowo sż przystosowane od 79-89kg.to może w całym osprzęcie +plecak do jakiś 80 się zbliże i będzie ok.zobaczymy,Horizonty już jadą.powinny być w poniedziałek ,lub wtorek.pozdr.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 13-01-2006

dobra dzieki więc kupuje te buty montuje je do nart ;] i czego mi brakuje :> kijków ;p jakie kijki mam kupić mam ok .... 190cm jakiej długości musiały by być te kijki ??




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 13-01-2006

~cali >> kijki mają Ci sięgać pod pachę




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 13-01-2006

tak, tak o ziemi pod pachę, co najmniej
pewnie dla Ciebie to będzie około 160 cm???




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 13-01-2006

prawie zgadałeś równe 150 cm wychodzi ;p a moze kupić troche wyzsze bo przeciez narta i buty dojdą....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 13-01-2006

dobrze jest, jeżeli są biegowe, tzna grot jest skierowany pod kątem, a talerzyki ''jednostronne'' tzn w formie np trójkąta (będziesz je wbijał pod kątem, więc symetryczny talerzyk będzie przeszkadzał) - ja na ciężkie warunki używam kijków z talerzykami na puch - ale do biegania nie są najlepsze....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 14-01-2006

Hehe i kolejny problem gdzie ja dostane takie kije.... przeglądałem strony typu allegro i nic :( może znowu ktoś pomoże w znalezieniu kijków ok. 160 (mogą być mniejsze ) z góry uprzejmie dziękuje




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - rumcajs - 14-01-2006

ja patrzyłem na ofertę i kje alpiny są do 160cm
albo mam coś z wzrokiem, albo na warsiawke są dłuższe :)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ....




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 15-01-2006

~aras
kijki mogą być ciut przykrótkie,
jeżeli buty pasują to deski są jak najbardziej OK pod warunkiem, że jesteś pewien że na Twoich wycieczkach będziesz wyłącznie JEŹDZIŁ na nartach, bo te buty w ogóle nie nadają się nawet do krótkiego, awaryjnego chodzenia




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - aras - 15-01-2006

Hm, w zasadzie to nie myslałem o chodzeniu ale zawsze moze byc taka potrzeba. Dzieki za sugestie. Jeszcze się troche porozgladam, może cos znajdę, bardziej uniwersalnego.




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - Walter02 - 15-01-2006

~aras >> jeżeli liczysz się z wydatkiem 300 zł za cały sprzęt, to jeżeli NN75 CIę nie zraża (moim zdaniem to, system pokazany na fotce nie jest dużo lepszy od NN75), to możesz wszystko kupić ''po sztuce'' dopasowując wszystko z osobna:

przykład:
wielkrotnie już tutaj wymieniane buty BOTAS-a Aspen lub Vega (nie pamiętam, który jest na NN75) - 130zł
wiazanie NN75 - 20-30zł
reszta idzie na narty i kijki i za taką kasę na pewno kupisz coś odpowiedniego, albo nawet zaszczędzisz.

Z systemem SNS Profil-a sprawa jest droższa właściwie o koszt wiązania - zamiast 30 zł - gdzieś 130 ....

Namawiam do kupna butów najpierw, a później do kompletowania reszty sprzętu - wydaje mi się, że przy takim postępowaniu są daleko większe możliwości manewru




RE:Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc. - cali - 15-01-2006

jeszcze jedno pytanko dla upewnienia czy BUTY BIEGOWE FIRMY BOTAS MODEL VEGA będą pasowały do wiązania Geze 75mm (wiązanie ma 3 bolczyki). Jak tak to zaraz buciki licytuje ze strony
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81213217