NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 20-07-2009

Witam.
Poszukuję plecaka 25-30l z przeznaczeniem na krókie wypady w górki oraz do codziennego użytkowania w mieście.
Co od niego oczekuję: żeby był stosunkowo zgrabny (niektóre worki są takie, że strach wychodzić) wytrzymały, nieprzemakalny (pokrowiec?), wygodny, żeby plecy się nie pociły na tyle na ile się da, uchwyt na kijki i jeszcze kilka bajerów mniej istotnych, ale przydatnych jak H2O...
Kasa raczej spora do wykorzystania, bo chcę coś na lata - powiedzmy 350.
Moje typy:
- Deuter Futura 28,
- Jack Wolfskin Bike & Hike 30 (tutaj cena masakra),
- Bergson Freeflow 30 (małozgrabny się wydaje),

Może macie jakieś konkretne propozycje? Rozważę każdą możliwość.
Oczywiście testy i to, co na forum było przeczytałem ;)
Z góry dziękuję za pomoc.
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 20-07-2009

Berghaus oczywiście miało być...
Szkoda, że nie mogę edytować.
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kww24 - 20-07-2009

No to w tym wypadku mogę Ci polecić Deutera Futurę 28. Może na miasto jest ciut za duży, ale to zależy co masz do spakowania.
Potliwość jest na przyzwoitym poziomie, jest bardzo mała powierzchnia styku z plecami.
Śmiało podwiesisz bukłak Deutera, z którego niewiele kapie.
Ma pokrowiec przeciwdeszczowy, który się nieźle sprawdza podczas ulewy.
Wszystkie zameczki chodzą OK.
Polecam!




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 20-07-2009

@kww24: rozumiem, że posiadasz ten plecak?
Jakie są tam zamki? Jakoś nigdzie nie widziałem, żeby się producent chwalił, że YKK...
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - -PITdoggy- - 20-07-2009

Marcinek, deuter stosuje YKK. Przynajmniej w moim ACT są takie.
---
Edytowany: 2009-07-20 19:47:11
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - azja - 20-07-2009

W mojej Futurze również...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - EmeryT - 20-07-2009

Witam
W sumie nie chwalą się tym w materiałach, a powinni według mnie.

Czy ktoś wie, czy w jakimś sklepie we Wrocławiu można znaleźć ofertę Deutera? Ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę po sklepach tych znanych i jakoś nie widziałem... Wolfskiny, Milo, Wolfgangi, Tatonki, Mammuty, Berghausy i kilka innych owszem.
-------------------------------------------
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 21-07-2009

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Dziwi mnie to, że Deuter nie wymienia komponentów uznanych firm w swoich produktach (chyba, że ja nie widzę?).

@kww: o jaki bukłak chodzi? O camelbaga, czy taki zwykły bidon?
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - vick grappa.pl - 21-07-2009

MarcinNEK<< bo większość producentów, którzy robią dobre produkty, nie pisze rzeczy oczywistych...
Poza tym w większości krajów na świecie kupuje się produkt o danym przeznaczeniu i ufa firmie, że będzie on działał, niezależnie od użytych komponentów - znam inne zamki równie dobre jak YKK...

Wydaje mi się, że to jest specyfika polskiego rynku - prześciganie się w opisach, co plecak ma, bo każde dodatkowe zdanie może zaważyć na wyborze produktu ''wezmę ten, bo tamten nie ma zamków firmy X i klamer firmy Y''.
Przykład - kiedyś plecaki F7 Pro miały klamry nexus, ale nie w systemie nośnym - w katalogu, więc pojawiła się informacja ''klamry Nexus'', zgadnijcie co się po obciążeniu plecaka psuło?

Edycja: żeby móc edytować posta, wystarczy się zalogować :)
---
Edytowany: 2009-07-21 14:47:30
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 21-07-2009

@vick: wiesz czasami bywa, że uznana marka wypuści jakiegoś ''bubla'', albo zastosuje gorsze komponenty... Chcąc wydać sporo kasy na plecak i zakładając, że ma to być zakup na lata, wymagam oprócz marki jakiegoś zapewnienia/zabezpieczenia, że materiały użyte są najwyższaj jakości.
Wiem, że na markę można liczyć - chciałbym mieć jednak podpórkę i dokładny opis. Myślę, że na te kilka zdań producentów dodatkowego opisu stać. Nie jest wielkim problemem napisać chociaż, że wszystkie zamki są tego producenta, a klamry tego. Rozumiem, że wypisywanie modeli może być kłopotliwe. Albo jeden konkretny wpis, że nasza firma stosuje wyłącznie komponenty takich, a takich producentów.
Ale rozumiem, że tego nie robią. Lepiej się upewnić ;)

Dzięki za odpowiedzi.
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - ludz - 21-07-2009

>>Albo jeden konkretny wpis, że nasza firma stosuje wyłącznie komponenty takich, a takich producentów.

dochodzi taki myk, że producentowi materiału płaci się za sam materiał i za mozliwość użycia metki. Niektórzy producenci (bynajmniej nie najwięksi, pokroju Deutera itp.) redukują koszty nie płacąc za metkę. W ten sposób możesz znaleźć np. buty na autorskiej membranie, która się okazuje Sympatexem, albo bluzę z dziwnego materiału wykazujacego własciwości powerstretchu.. ;) Oczywiście nie jest to bynajmniej regułą!

Oczywiście mozna opisywać swoje produkty w stylu namiotu z tesco, gdzie np. chwalą się podklejanymi szwami - tyle że powyżej pewnego poziomu możesz przyjąć to za standart...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - drzazga - 21-07-2009

EmeryT a patrzyłes w sklepie EMTI na Piłsudskiego ??
-------------------------------------------
mam słabość do Milo




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - EmeryT - 21-07-2009

@drzazga: dzięki za podpowiedź. Faktycznie nie zaglądałem tam z tego względu, że kojarzy mi się to miejsce z zupełnie innym asortymentem. Widziałaś tam może plecaki Deutera?
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kww24 - 22-07-2009

MarcinNEK: chodzi o coś w rodzaju camelbacka, ale autorski produkt Deutera. Bukłak naprawdę fajny w użyciu.
-------------------------------------------
KWW




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - -PITdoggy- - 22-07-2009

Ten bukłak to deuter streamer, opisywany na forum.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - marko77 - 23-07-2009

Witam. Zastanawiam się intensywnie nad plecakiem Deuter Futura 28. Wyczytałem na jakichś zagranicznych stronach, że wbrew opisowi producenta, plecak ten nie nadaje się na rower gdyż zahacza o głowę i nie jest zbyt wygodny z powodu kształtu sylwetki podczas jazdy.

Czy ktoś z użytkowników tego mdelu mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Dzięki.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kww24 - 23-07-2009

To zależy marko77 na czym i jak jeździsz. Jeśli to będzie rower trekkingowy, miejski i ew. cross, to plecak nie będzie tak przeszkadzał. Ja jeżdzę na crossie z mostkiem lekko podniesionym i jest OK. Zawsze można dopasować sobie wszelkie paski, szelki itd.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 24-07-2009

co do futury 28 - od niedawna mam ten plecaczek (model 2009), więc mogę parę wątpliwości rozwiać ;)

>Zamki jak i klamry - YKK (kilku przelotek nie bylem w stanie stwierdzić)

>Na rowerze trekowym - bez problemu, choć ''garba'' na pewno dokłada ;] - a siodło mam wysoko, więc pochylony na rowerku jestem raczej, choć pewnie fachowcy by na mą sylwetkę 'jeździecką' ponarzekali ;]

Ogólnie plecak sympatyczny bardzo, choć nie wiem, czy lekko wyłożyłbym na niego pełną cenę katalogową.
Kompresuje się bardzo dobrze - zawartość stabilna, walory estetyczne zachowane. do tego to konstrukcja panelowa, nie 'top-loader' z klapą, więc w sumie na 'dzienny' plecak nadaje się imho całkiem-całkiem, mimo, że spory.
System nośny spisuje się jak trzeba - tzn plecak trzyma się pleców dobrze, a wentylacja b. przyzwoita - dzisiejszy parogodzinny spacerek w pełnym słońcu po Zadarze i plecy właściwie suche tam, gdzie nie dotykały ich szelki czy paski. Pewnie nie jest tak superwygodny przy sporym obciążeniu, jak systemy z pasem biodrowym (w Futurze dół plecaka ledwo zahacza mi o górną krawędź miednicy...), nie 'zapomina się' tak łatwo o ciężarze, ale daje radę. Tym, niemniej polecam przymierzyć samodzielnie przed zakupem, bo nie każdemu musi ten system leżeć...
Minusem pewnym jest niemożność wyjęcia samego stelaża, co ułatwiałoby transport np. w większym plecaku (da się zdemontować cały system nośny wraz z szelkami, np celem wyprania worka. Tylko ciężko draństwo włożyć z powrotem trochę ;))...
No i jeszcze jedna rzecz - projektanci Deutera mogliby się nauczyć od Amerykanów (Osprey, Marmot) jak robić boczne kieszenie siatkowe - dostęp do ich zawartości podczas marszu jest żaden, przynajmniej moimi długimi, niezgrabnymi rękami ;]. Z drugiej strony - tak wygodniej władować tam dużą butelkę, mapę czy cokolwiek z kieszeni wystającego.

Co do innych propozycji w tym przedziale cenowym - przyjrzałbym się Ospreyom (talon, kestrel, stratos) - inna nieco filozofia, inny system nośny, wentylacja mniej oczywista, ale zbierają bardzo dobre opinie, sam się do nich przymierzałem, zanim nie znalazłem przeceny na Futurę...

A Deutery we Wrocławiu widziałem na Wita Stwosza, w Pietrosie - ostatnio jak szukałem butów to nie zerkałem w stronę worków co prawda, ale jeszcze pół roku temu były, bo mierzyłem AC Pro ;]

Co do Streamera zaś - dodam jeszcze, iż jest to produkt niemal identyczny z Source Widepac - inny jest bodaj ustnik, materiały i producent - te same. W Skalnikach (i w Pietrosie chyba też były...) osiągalne po całkiem przyzwoitych cenach, używam 2l i spisuje się doskonale.
---
Edytowany: 2009-07-24 23:41:37




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - EmeryT - 25-07-2009

Witam.
Dzięki k0n za sporo recenzję o sprzęcie.
Zwiedziłem dzisiaj Wrocław, W EMTI faktycznie ładna naklejka Deuter na drzwiach, ale w środku 3 plecaki... Pan powiedział, że to chwilowy kaprys szefa i z niekrytą ironią wysłał mnie do importera w Warszawie jak sobie chcę pooglądać.
Pietrosy odwiedziłem oba. W jednym i drugim wisi kilka Deuterów, ale niestety Futura 28 się nie znalazła. Goście z Jedności Narodowej zamówili i będzie w przyszłym tygodniu, więc sobie pooglądać będę mógł.

@k0n: gdzie, kiedy, za ile i jaki dokładnie kupiłeś na promocji (kolor, bo rozumiem, że nie AC)?
Jaka cena według Ciebie jest dobra za Source Widepack?
-------------------------------------------
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 26-07-2009

@EmeryT - kupiłem jakieś 3 tyg. temu w czeskim sklepie Blackcomb ( www.blackcomb-shop.pl ) - mieli (i może nadal mają) jakąś totalną wyprzedaż m.in. plecaków Deutera (ale byly też worki Black Diamond i Salewa np.) W tym była jedna, ostatnia z ostatnich sztuka Futury 28, kolor Fire/Cranberry , którą to nabyłem drogą kupna za 162 zł (sic!) z kurierem. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Czy to Futura AC czy nie AC - różnie to w sklepach piszą... Wydaje mi się, że jest tylko jedna wersja tak naprawdę - ja mam dokładnie ten model - http://www.bakosport.com.pl/katalog/deuter/produkt/futura-28 - kolory jak na pierwszej fotce z lewej, w rzeczywistości są mniej żarówiaste i ładniejsze, różowawa na zdjęciu 'żurawinka' to bardziej bordo i b.dobrze :D. Na metkach nigdzie nie ma 'AC' w nazwie modelu.

A - drobny update do 'recenzji' - zauważyłem kilka maleńkich przecierek na zewnętrznym materiale (tym cieńszym, nie na dnie) - uszkodzenie powierzchniowe co prawda, ale nie ciorałem go jakoś okrutnie - ot leżał parę razy na skale i może się go przesunęło po niej nieco. Przetarcia są w miejscach, gdzie o materiał opierało się coś sztywnego - np. narożnik plastikowego pudełka. Czyli trzeba uważać.
Co jeszcze... Udało mi się nieco zalać plecak od wewnątrz - bukłak był 'nadmuchany' do oporu (gazowana mineralka... nigdy więcej ;p), plecak leżał w samochodzie poziomo i przez jakąś minimalną nieszczelność plecak podmókł na plecach - materiał zaczął podciągać wodę i zanim się zorientowałem pół systemu nośnego było mokre, podobnie jak kawałek kanapy ;]. I tu dochodzimy do sedna - plecak, nie wystawiony nawet na słońce, wysechł bardzo szybko, pierwsze gąbki systemu nośnego, wkrótce potem pozostałe materiały - po jakiejś godzinie nie było ani śladu po 'potopie'. Zwyczajnie przepocone w marszu szelki wysychały jeszcze szybciej :).
No i po researchu okazało się, że nie jest to model 2009 bo... takiego nie było ;] Tak czy owak - najnowsza wersja.

Source Widepac - hm, ja za swój nie zapłaciłem nic (wiosenne 3 za 2 w Skalniku), ale 2l stał wtedy u nich za bodaj 99 zł. Uważam, że okolice 100-110 za tę pojemność to rozsądna kwota, bo bukłak naprawdę jest wygodny i solidny. Ale dosyć off-topicu, temat o Streamerze jest, a to produkt prawie identyczny.
---
Edytowany: 2009-07-26 20:28:22