NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - dgim - 16-08-2017

Smoki - dzieki za info. Ja mam coraz wieksze problemy z kregoslupem, czesto mam problem szybko wstac z lozka i wyprostowac sie... Kiedys przy okazji badan z medycyny pracy lekarz mi powiedzial, ze nie umie tego merytorycnzie wytlumaczyc, ale widzi u mnie cos co nauczyl go jakis starszej daty lekarz, co bedzie skutkowac problemami z kregoslupem i mam. Co prawda trekku juz w zasadzie nie uprawiam na rzecz wspinu, to jednak problem z plecami, spaniem na macie pod namiotem i w domu zostal. Juz dawno przerzucilem sie z ciezkich butow trekkowych typu Hanwag Alaska na podejsciowki Salewy chocby, ale jak mowisz z amortyzacja niewiele pewnie maja wspolnego.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Bart_NSW - 21-08-2017

w Lidlu od dziś jest plecaczek 25l
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=110952

Pewnie nie pierwszy raz się pojawia w ofercie, ktoś widział, używał jakieś opinie. Cena tylko 69 zł a przy ponad 400 za markowy produktów to zastanawiam się czy warto przy używaniu średnio 4-5 razy w roku przez 4 dni?
-------------------------------------------
Bart




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Maślan - 24-08-2017

Oglądałem go wczoraj. Pierwsze wrażenie dobre - fajny krój i duży plus za pokrowiec przeciwdeszczowy. Po bliższym przyjrzeniu się - materiał wydaje się ''szmaciany i niezbyt wytrzymały'', szwy w porządku, ale w połączeniu z tym materiałem nie wzbudza mojego zaufania. W wersji budżetowej myślę że odrobinę bardziej zaawansowany model Decathlona wytrzyma więcej.

Edit: Zapomniałem wspomnieć o wyglądającym nieźle systemie nośnym - wygięty w łuk zapewniający cyrkulację powietrza.
---
Edytowany: 2017-08-24 11:39:12




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Olaf R - 16-09-2017

Witam.

Mam pytanie co kupić. Szukam plecaka w okolicach 20L, do pracy, na miasto, czasem na kilkunastogodzinne (1 dniowe) wypady. Budżet to okolice 150zł. Cenie sobie raczej trwałe rzeczy, wygląd jest mniej istotny ale też jakoś ważny.

Plecak często jeździ komunikacją miejską, preferuję stylistykę stonowaną, co naprowadziło mnie na pojęcie plecaka miejskiego. Można jeszcze mówić o rowerze, ale to tylko ostatnia opcja najmniej ważna.

Plecaków używam praktycznie od zawsze. Nie umiem się bez nich obyć. Do tej pory używałem ''no name'', potem pojawiły się markowe i pierwszą była JanSport. Niestety z tej marki zadowolony nie jestem. W sumie miałem dwa które miałem miały system Airlift, jednak zamki to moim zdaniem bolączka tej firmy.

Kolory ciemne, szary czarny granatowy powinny przeważać.

Czytałem oczywiście trochę różnych rzeczy, tu na forum, ale i w sieci, ale wszystkiego pewnie nie wyłapie. Udało mi się wytypować jak na razie dwa, trzy modele które się mieszczą w tym co napisałem: Winsport Pear, Deuter City Light, Salewa Urban 22

Być może znacie jeszcze jakieś przeceny, okazje? Coś co zmieści się w moich widełkach?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - beskidbike - 16-09-2017

na iBood był ostatnio taki plecak za 99,95 zł
http://tinyurl.com/y9kzgr4h
Może wkrótce zaś się pojawi. Kupiłem z ciekawości ;) Być może będzie na sprzedaż jak sobie pooglądam ;)
---
Edytowany: 2017-09-16 22:51:59




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - dave. - 17-09-2017

Olaf, jeśli wytrzymałość jest priorytetem, to Wisport będzie nie do pobicia. Wadą jest dla mnie brak zintegrowanego pokrowca przeciwdeszczowego.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Olaf R - 17-09-2017

@beskidbike
Możesz napisać coś więcej o tej stronie? Oferty są ograniczone czasowo, że już nie ma możliwości zakupu?
Plecak jakoś mieści się w moich widełkach. Firma chyba znana bardziej z tematu akcesoriów foto no i może laptopów.

@dave.
Czy zintegrowany pokrowiec deszczowy jest dużo lepszy od takiego który będzie dodatkiem? Raczej od deszczu stronię, więc w tej chwili nie biorę tego pod uwagę. Chętnie jednak dowiem się czegoś w tym temacie. O pokrowcu pisano kilka razy w dziale recenzji i w temacie plecaka na forum.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - beskidbike - 17-09-2017

iBood to oferty czasowe, ale 19-20 września zapowiadają jakąś ich wyprzedaż. Może ten plecak też będzie w ofercie. Zamawiałem już kilka razy i nigdy nie było żadnych problemów. trzeba tylko zwrócić uwagę, że towar jest wysyłany z pewnym opóźnieniem od czasu zamówienia, jest określone w jakim terminie
---
Edytowany: 2017-09-17 12:17:29




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - dave. - 17-09-2017

Olaf, plecaki ze zintegrowanym pokrowcem mają kieszeń na niego przeznaczoną, z reguły w podwójnym dnie, pomiędzy dwiema warstwami materiału. Wkładając tam mokry od deszczu pokrowiec, nie zamoczysz rzeczy, które nosisz w plecaku. Nadto masz pewność, że żadna wichura Tobie go nie zwieje, bo jest zamocowany na stałe. ;)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - m - 18-09-2017

Najczęściej jest przymocowany kawałkiem rzepa więc gdyby wiatr miał go zdmuchnąć z plecaka to tym bardziej poradzi sobie z kawałkiem velcro ;)
Ja bym zwrócił uwagę, że zasadniczo brak pokrowca w komplecie, jesli takiego chcesz używać oznacza de facto wzrost ceny plecaka o te 50-100zł
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - punix - 18-09-2017

Salewę Urban użytkuję po mieście dość długo - będzie pewnie już z 7-8 lat.
Jestem zadowolony, po tym czasie plecak wygląda nieźle, nie przemaka zbyt szybko, rozkład kieszeni też mi pasuje. Jak dotąd jeden większy mankament - w ciągu ostatniego roku przycina się jedna z maszynek zamka, na szczęście są 2, więc można dalej go używać bez konieczności wszywania nowego.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Olaf R - 18-09-2017

@dave.
Wyczerpująca odpowiedź, dzięki.

@m
Nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać. Napisałeś to w dziwny sposób, na szybko i nie dbale, wybacz.

@punix
Przez te lata o których piszesz plecak chyba trochę się zmienił?
Z tego co widziałem są różne zdjęcia co każe przypuszczać że odświeżono wygląd być może również teraz są inne materiały, inna budowa?

Winsport chyba zmienił się najmniej przez bardzo długi okres. Ktoś pisał o roku 2001.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - punix - 18-09-2017

Na żywo nie widziałem nowej wersji, także ciężko mi powiedzieć o materiale - ze zdjęć widzę, że są delikatnie inne szelki, zmienili uchwyt do przenoszenia (wygląda na lżejszy, ale mniej wygodny) i zamki na bryzgoszczelne.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - mniklas - 19-09-2017

Używamy rodzinnie Wisport Pear 24. Ja mam stary, nadal na chodzie model niebiesko-zielony z 1998! Młodzież ma nowsze, sprzed kilku lat, bo wkurzony nietrwałością szkolnych plecaków kupiłem coś, co wytrzyma wszystko i to założenie się sprawdza. Te nowsze mają fajniejszy system wentylacji pleców. Mają też kieszonkę od góry. Niestety, są one głównie czarne z małymi elementami w innych kolorach. Całego niebieskiego, czy czerwonego nie znajdziesz. Pokrowca rzeczywiście nie ma, ale bardziej brakuje mi wyjścia na rurkę i kieszonki na bukłak. Plecak jest wygodny i niezniszczalny.
-------------------------------------------
https://picasaweb.google.com/101891368622172825085




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Olaf R - 20-09-2017

No to powoli jakiś rekordzista się wyłania z tego plecaka, a może firmy? :)

Z plecakami do szkoły problem dopiero będę miał, w sumie chwilę wcześniej musiałem coś kupić dla ucznia pierwszej klasy, padło na Herlitz. Być może za trzy lata będzie to już typowy plecak?

Poszukiwania plecaka trochę nie udolne podjąłem już rok temu, skończyło się na zakupie czegoś takiego http://karbonowy.pl/plecaki/1306-buzzard-limpopo-22-plecak-czarno-czerwony.html

Wtedy nie miałem głowy do poszukiwań i funduszy.
Cena którą widać jest porażką już na wstępie, ale było ich masa na aukcjach i kosztował 30zł. Jednak wytrzymał dopiero rok i nadaje się do śmietnika. Obawiałem się o zamki ale problem pojawił się z innej strony. Sam plecak nie jest zły, ale materiał po prostu się rozlazł. No i jest za mały.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Olaf R - 29-09-2017

Dostałem propozycję zakupu plecaka Ampato 25L marki Active Leisure.
Wygląda tak https://www.obelink.eu/active-leisure-ampato-25.html
Cena 140-150zł.

Nigdzie nie ma podanej wagi. Ma pokrowiec i pas biodrowy.
EDYCJA - Po wysłaniu pytania o wagę przyszła odpowiedź - 1,1kg. To chyba dużo?

Ktoś coś więcej może powiedzieć o marce albo o samym plecaku?
---
Edytowany: 2017-09-29 12:35:50




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 21-11-2017

Zobaczyłem dziś na internetowej stronie Decathlonu plecak TURYSTYCZNY FORCLAZ 20 AIR + DAMSKI QUECHUA http://tiny.pl/gldxz cena 180 zł.
Jakoś pod koniec ub. roku zanabyłem dla córki ,,starą'' wersję bez ,,+'' za 40 zł.
Gdzieś o nim pisałem, ma pewne ,,braki'' ale cena...
Obecnie jest jeszcze do wyrwania model w kolorze czarnym za 80 zł.
Nowsza wersja poza większą ceną różni się ,,plecami''.
Stara to taka ,,uniwersalna'' czyli tarka z pianki pokryta siateczką. W lecie nie będzie dobrego ,,chłodzenia'', zimą może dostawać się śnieg i topić podczas noszenia (moczyć plecy). W nowej mamy rozpiętą siatkę coś na wzór Deuterowskiej Futury.
Teoretycznie w lecie powinno zapewnić to nam lepszą wentylację.
Minusy? Na ,,starej'' wersji powinniśmy bez obaw posadzić 4 litery, ,,siatkowca'' raczej bym tak nie potraktował ;) a przynajmniej nie moją nadwagą :)
Więc dla dzieci, na wycieczki/rajdy szkolne ta wersja może być trwalsza...
Kolejne różnice.
W ,,starej'' AIR dwudziestce mamy parę troków bocznych w układzie ,,Z''.
,,Nowa'' siatkowa ma pojedyncze troki z obu boków.
Wzrosła waga do 1100 g (deklaracja sklepu)
Nie ma ,,przelotek'' na klapie by puścić sznurkogumę i przytroczyć np. karimatę
To tyle minusów...
Z plusów
- płynna regulacja położenia paska piersiowego
- streczowa kieszonka na froncie
- układ troków ściągających klapę jest pionowy (można coś podłożyć)
- płaska kieszeń na mapę
- możliwość rozsunięcia przodu długim zamkiem by ułatwić dostep
- w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy
- ciut większe kieszenie na pasie biodrowym
- pas biodrowy jest zaciągany ,,do przodu'' tak jak w ,,markowych'' plecakach.

Z AIR + jest jeszcze wersja 30 L ale pozbawiona jest kieszeni bocznych w standardowym układzie czyli ,,szybkodostępnych'' na butelki (są długie zasuwane zamkiem błyskawicznym tu dobrze widać o co chodzi http://tiny.pl/gldgr )
Gdyby je miała... to mógłbym nawet przymknąć oko na jeszcze większą wagę - 1242 g bo byłby plecak prawie idealny...
nawet w tak wysokiej (jak na Dec) cenie 230 zł (za 30 L). http://tiny.pl/gldm6
Dwudziestka w ,,pistacji'' (czy tam turkusie) jest dostępna na Targówku, Okęciu, Zakopiance.
Czarny, który mi się mniej podoba http://tiny.pl/gldmk jest dostępny w większości sklepów tej sieci.
Muszę się ,,przyczaić'' na ,,pistację'' jak cena spadnie... ;)
I jeszcze rzecz fundamentalna...
Jak to się nosi?
Ma ktoś?
I czy jest znacząca różnica między wersją męską a damską czy to tylko taki ,,marketing''...
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny


[Obrazek: 1858-1177-1.jpg]


[Obrazek: 1858-1177-2.jpg]


[Obrazek: 1858-1177-3.jpg]




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - bommmbel - 03-02-2018

Do użytkowników wisport pear / canyon - do siateczkowych kieszeni bocznych wejdzie nalgienka? Dzięki.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - gresro - 11-06-2018

Witam wszystkich,
Szukam plecaka na treking 1-2 dniowy (nocleg w schronisku), z dobrym systemem nośnym oraz dobrym przewiewem, szczególnie w ostatnie upały. Czy jesteście w stanie coś polecić? Nie mam sprecyzowanego budżetu, ale chciałbym aby służył na lata (co się wiąże z wiadomo większą kasą).
Za wszelkie propozycję dziękuje
-------------------------------------------
GregMaster




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 11-06-2018

Witaj
Zrób nam grzeczność i poczytaj posty tak od strony 54.
Miłej lektury :)
-------------------------------------------
wynik mierzy siły