NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Krogulec - 23-07-2016

Futury mają wygięte plecy, więc trudniej tam wpakować coś dłuższego i prostego.
Litrów pewnie ma tyle ile podają, tylko o tych plecach trzeba pamiętać, bo może sprawiać wrażenie, że jest mniej miejsca niż powinno.

Zależy jeszcze ile masz wzrostu, powyżej 180 to pas biodrowy wypada dosyć wysoko, bo same plecy (od szelek do pasa) są dosyć krótkie.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - czarlik - 23-07-2016

Wzrostu mam ok 182 i jestem raczej szczupły ( niecałe 80 kg ). Długiego i prostego raczej nie będe ładował typu laptop itp. Raczej codzienne rupiecie pokroju jedzenia ciuchu picia itp itd. Co do litrażu Futury to wiem, tylko jak sie ma litraż starego Karrimora do prawdy ? Bo większośc pisze ze Futura 28 jest dosć duża a 22 jest optimum. Nie chciałbym tylko aby pod względem pojemnosci była mniejsza.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - jareklie - 23-07-2016

Najprościej: kup wysyłkowo - spakujesz, porównasz, przymierzysz itd.
Jeśli Cię nie zadowoli, to po prostu stracisz 15 zł i odeślesz...
-------------------------------------------
JL




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 23-07-2016

@czarlik jak masz tego Karrimora to wsadź worek na śmieci, nalej wody i zmierz (lub odwrotnie wlewając wodę licz ile ,,litrów'' wchodzi).
F22 i F26 ma odmienne zamykanie komory.
Na miasto lepiej sprawdza się suwak, w górki klapa lepiej chroni zawartość.

Między F22 a F28 jest tylko 40 g różnicy (plecaki w tym litrażu podchodzące pod 1200 g obiektywnie są ciężkie), a wymiary ,,większej'' są o... 4 /1 /3 cm większe.
Ogólnie to plecaki fajne ale ciężkie i drogie. Na miasto zawsze się przyda ciut większy (zakupy), a w góry na jedno-dwu dniówki także warto mieć trochę luzu, choćby po to by w chłodniejsze dni zabrać jakiś sweter czy kurtkę puchową.
---
Edytowany: 2016-07-24 11:07:43
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - czarlik - 24-07-2016

@ PRS , a jaka to różnica ? Dla mnie tylko z zamkiem. Na co dzień dużo wygodniej ;), a właśnie , miałem kiedyś krótko w rękach plecak Lowe Alpine Air Zone 25. Albo bardzo podobny model. Moze ktoś wie jak ma się do jego wielkosci F22 ? Bo mniej więcej pamietam jego wielkość ;). A z worem ciekawy patent ;) Pozdro ;)
Teraz dopiero zauważyłem, ze pisałeś o F26 ;), Dzieki , teraz już mniej wiecej ogarniam. Pomyślę , poczytam i zamówię ;)
---
Edytowany: 2016-07-24 12:34:33




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - 123asia1 - 26-07-2016

Hej, może coś doradzicie, bo przeglądam wątek ale informacji nie znalazłam. Szukam plecaka dla siebie, czyli drobnej dziewczyny o wzroście 164cm. Powinien mieć od 20 do max 30 litrów, będzie służył na co dzień i na wycieczki 1-2 dniowe w górach latem. Nie ukrywam, że cena gra rolę, tzn im taniej tym będę szczęśliwsza :)
---
Edytowany: 2016-07-26 17:10:33
-------------------------------------------
Asia




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - m - 26-07-2016

serio? na 55 str wątku o plecakach 20-30l nie znalazłaś informacji o plecaku 20-30l? znaczy nie szukałaś
znaj moje dobre serce - jak ma być tanio i niezłej jakości to decathlon, potem długo, długo nic i polskie firmy (wisport, fjord nansen itd) a później tzw. ''firmowe'' czyli deuter, lowe alpine, osprey itd.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 27-07-2016

Ja także w ramach ,,miłosierdzia'' i Światowych Dni Młodzieży
Plecak 22 L Junior Forclaz Air
wymiary: wys. 50 x szer. 32 x gł. 26
http://www.decathlon.pl/plecak-22-l-junior-forclaz-air-zielono-szare-id_8243265.html
P.S. Filmik i prawdopodobnie komentarze nie są od tego plecaka :)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - 123asia1 - 27-07-2016

super ten plecak z decathlonu! Muszę tylko zmierzyć bo od 11 do 15lat to nie wiem czy wzrostowo się mieszczę :P
-------------------------------------------
Asia




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Jakub Giria - 16-08-2016

Deuter Trans Alipne 30:
Co sądzicie o owym produkcie? Czy jest wart swojej ceny (obecnie ~400zł)?
Szukam plecaka na krótkie weekendowe wypady w góry czy do lasu. Dodam, że bardzo dużą rolę odgrywa aspekt wizualny, który ten plecak w zupełności dla mnie spełnia. Może macie inne propozycje?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 16-08-2016

W Skalniku jest obniżka 25% i Osprey Stratos 26 idzie kupić za niecałe 400 zł. Dobry plecak, miałem poprzednika, mam ten od kilku dni i jest OK.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wie.karo - 02-01-2017

Pytałem już raz o plecak i w sumie kupiłem osprey stratos 26. Obecnie znowu szukam plecaka, ale tym razem innego. Chodzi mi o plecak do max. 20l (chociaż raczej mniej), główne przeznaczenie to jazda rowerem (głównie po mieście), ale również plecak do miasta. Obecnie mam jakiś z deca 10l w sumie to daje radę ale mogłoby być lepiej przy dłuższej jeździe mało wygodny.
Myślałem nad czymś wielkości 15l w miarę wygodny, bez dużej ilości pasków na zewnątrz, najlepiej z odpinanym pasem piersiowym.
Dobrze by było jakby miał jakieś odblaski, w miarę jednolity poza nimi kolor (najlepiej czarny).
Mile widziana kieszonka w środku na dokumenty, jakaś przegródka (ale to nie mus).
Opływowy kształt. W miarę lekki, wentylowane plecy.
Kwota do 250.

Patrzyłem na internecie na modele:
- osprey AXIS 18 - taki sobie
- Speed Lite 15 - fajny lekki i dość tani ale czy nie będzie się człowiek w nim mocno pocił?
- Deuter Race Exp Air 12+3 - fajny, dość ciężki jak na wielkość, system nośny może utrudniać wkładanie przedmiotów, dużo droższy od lite 15 (+100)
- Deuter Cross Air 20-exp. - jeszcze cięższy, duży (20+4), raczej za drogi (330)
- Axon Supreme 18 - plecak rowerowy 18 L w sumie nie podoba mi się w nim ta klapa zapinana jak w plecakach w góry - wolałbym na zamek odpinaną komorę
- Wisport Pear 24 - w sumie podoba mi się ale dość duży, cena ok (170), cordura, wydaje mi się że system wentylacji słaby ale może złudzenie, przypomina mi mojego starego natalexa (bardzo wytrzymały plecak), waga średnia (750)

A może coś jeszcze ciekawego?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Leśna - 02-01-2017

Mam tego Deutera Race Exp Air, to mój plecak rowerowy do miasta/na zakupy. Wentylacja działa wyśmienicie, kieszonek pełno, kształt mi nie przeszkadza, bo wszystkie moje plecaki są takie, spokojnie pakuję butelki i wszystko inne. Tylko szelki są zbyt blisko siebie położone i ocierają mnie w szyję. Na rowerze ok, ale pieszo niewygodnie. Ciężki jest bardzo, to prawda. Bywał do zdobycia za 200.
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wie.karo - 03-01-2017

Z ceną jeszcze bym się zmieścił w zakładanym limicie, tylko waga prawie kilogram. Przypuszczam że przez system nośny.
W sumie szelek nie brałem pod uwagę że mogą ocierać, pakowania się trochę obawiałem co prawda mój stratos 26 ma system też siatki z dystansem ale dostęp jest ok (ale też i większa pojemność).




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Maślan - 03-01-2017

@wie.karo - ja mam Deutera Speed Lite, ale w wersji 20l. Sprawia się bardzo dobrze jako codzienny plecak. Waga rewelacyjna - 500g. Do tego można wyciągnąć metalowy pałąk (stelaż), dużo kieszonek i regularny kształt. Minus to plecy - wydaje mi się że w lecie może być ciężko, ale dzięki płaskim plecom jest bardziej pakowny.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wie.karo - 03-01-2017

Udało mi się zobaczyć w sklepie Deutera Race Exp Air (leżał dobrze) i stwierdzam, że jest za duży dla mnie. Fajny sporo kieszonek dodatkowa siatka na kask itp. wszystko fajnie ale ... spory. Niestety z innych plecaków które wymieniłem nie było nic ciekawego.
Były plecaki spokey (ale nie zachwyciły mnie), już ciekawiej wyglądał campus (nie pamiętam modelu), ale pomimo że mniejszy też duży, carrimory jakieś tam widziałem ale nic ciekawego a w dodatku drogo.
Szkoda że tego Speed Lite nie znalazłem.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wiktorgu - 04-01-2017

Trzymając się tego co napisałeś o wielkości plecaka (15l) to może ogarnij sobie osprey viper 13 z bukłakiem? Na olx masz sztukę w twoim budżecie - plecak + bukłak 3l.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wie.karo - 04-01-2017

Ok ale:
1 Na olx nie widzę go (chyba że się skończyła aukcja)
2 Małe prawdopodobieństwo, że będzie osoba z mojego miasta więc trochę też ryzyko
3 Osprey viper 13 ma łączone górą szelki (taki szeroki pas z otworem czy to nie przeszkadza? to jest przedłużenie pleców czy jak?
4 W sklepie internetowym cena jaką znalazłem najtaniej to ok. 350 zł




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wiktorgu - 04-01-2017

1. No wczoraj jeszcze był, może znowu się pojawi (kosztował 250 zł)
2. Jedynie ryzyko, że nie przypasi, wysyłka ze sprawdzeniem odbioru jest ok, pewnie byś wytargował darmową.
3. jak ja mierzyłem to mi to nie przeszkadzało, chodzi tu chyba o większą powierzchnię przylegania w celu zwiększenia stabilności plecaka przy ostrej jeździe terenowej

Ja jestem ''fanbojem'' Ospreya. Mierzyłem sto różnych plecaków, wiele chciałem kupić (przed przymiarką) i mam tylko Ospreye w szafie. Dla mnie nie mają konkurencji.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - jender17 - 27-03-2017

Witajcie!
Mam do Was prośbę o pomoc/doradzanie w wyborze plecaka. Będzie mi on służył na jednodniowe wypady turystyczne do miasta lub w plener każdego rodzaju. Zależy mi na tym żeby miał jakiś system wentylacji pleców bo niestety dość mocno się pocę a z plecaka będę korzystał raczej w cieplejsze dni. Do tego byłoby super gdyby miał jakieś kieszonki / przegródki na jakieś drobiazgi, typu klucze, scyzoryk, latarka, mapa, przewodnik itp. Zależy mi też żeby plecak był wygodny w noszeniu i był solidny. Generalnie robię w domu za muła jucznego więc plecak będzie zawsze porządnie zapakowany. Zastanawiam się dlatego czy byłby wskazany jakiś stelaż i lub pas biodrowy. Wybaczcie, że tak chaotycznie ale starałem się znaleźć coś własnymi siłami, trochę poczytałem ale mimo to mam mętlik w głowie. A no i budżet. Chciałbym się zmieścić w kwocie 200-250 zł. Bardzo ładnie proszę o porady i propozycje.
---
Edytowany: 2017-03-27 12:23:58
---
Edytowany: 2017-03-27 12:24:52