NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - JANUSZ003 - 07-07-2014

Dzięki @nayael cenna uwaga .




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 07-07-2014

JANUSZ003 zimą na jednodniówki paradoksalnie możesz zabierać mniej rzeczy do wora. Przykładowo w lecie idziesz w szortach ale w plecaku masz dł. spodnie i czasem przeciwdeszczówki etc. Zimą masz prawie wszystko na sobie, do worka wrzucasz kurtkę puchową/waciak, zapasowe rękawiczki, termos itp. Wody w PETach bierzesz mało bo i tak zamarznie itd.
Raczej na jednodniówki nie ruszasz jak się załamuje pogoda, jest śnieżyca, mgła itp.

W Ospreyu nie korzystam z systemu chwilowego troczenia kijków na Samuraja. Prz wypchanych kieszeniach streczowych butelkami jest to mocno upierdliwe. Do tego kijki zazwyczaj są ubłocone a strecz w tych plecakach łatwo się brudzi i ciężko czyści.
Zazwyczaj kijki rozkładam po dojsciu w teren a przestaję korzystać jak dochodzę do asfaltu. Jestem wtedy zmachany i lubię skróconymi kijkami podnieść plecak podkładając je pod dno wora. Każde kijki o dł. dłuższej od wysokości plecaka będą kłoptliwe w transporcie.
Bukłaki mają niewątpliwie zalety. Ale mają też wady. Główne to:
- mogą cieknąć
- trudno się czyszczą
- są drogie
- są niekompatybilne z plecakami konkurencji.
Dlatego ja używam Converttuby, która jest wad tych pozbawiona. Ale jestem otwarty na sprawdzenie jak zmiana umiejscowienia 2-3 kg ciężaru wpłynie na komfort noszenia plecaka.
-------------------------------------------
PRS z PKP




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - nayael - 07-07-2014

''- są niekompatybilne z plecakami konkurencji.''

Tzn.?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Lukasz_waw - 08-07-2014

Cześć, może doradzicie mi jaki wybrać plecak do pracy i na miasto (zakupy, wycieczka)? Do codziennego użytku w graniach 200 zł?

Podobają mi się te, ale który będzie bardziej uniwersalny?:

Pilot 21/Wolfgang
Berghaus Terabyte 25
Berghaus REMOTE 20
Berghaus 20FOURSEVEN 20l

Obecnie noszę jansport RPM i już mi się znudził :)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - JANUSZ003 - 08-07-2014

Dziękuje PRS z wyczerpującą odpowiedź szczególnie jeśli chodzi o chwilowe troczenie kijków .




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mudra - 09-07-2014

Kupiłem MH Fluid 26 (stara wersja) i pierwsze spostrzeżenie dotyczące plecaka, to że jest on jakiś długi (wysoki) taki, jak by z dedykacją do osób o nieco dłuższym korpusie. Efekt przy niewyładowanym worku jest taki, że lekko wygina się na wysokości od łopatek do górnych lędźwi, jeśli pas biodrowy jest zapięty. Może to kwestia porządnego wyregulowania bądź większego załadunku, a może jednak nie do końca optymalnej budowy mojego ciała.
Tu pytanie do posiadaczy tego modelu w innych gabarytach: wiktorgu, klajso, carlosmuz - macie podobne spostrzeżenia?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - beskidbike - 09-07-2014

Mój przylega idealnie, wersja 26l, szczególnie jak mam włożony usztywniany bukłak Ospreya.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mudra - 10-07-2014

@beskidbike
Ile masz wzrostu, jeśli mogę spytać? Przypuszczam, że będzie się on lepiej układał na wyższych osobach.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - beskidbike - 10-07-2014

175cm




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - carlosmuz - 10-07-2014

Mudra - może masz wersję M/L. Fakt, jest długi, ale nie jakoś przesadnie. Wygodny worek.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - klajso - 10-07-2014

Mam 183 cm wzrostu i plecak w rozmiarze M/L pasuje idealnie. Moja dziewczyna ma 162 cm i jak w sklepie mierzyła S/M to powstawał właśnie taki efekt jaki Mudra opisujesz, dlatego wybrała inny
---
Edytowany: 2014-07-10 14:20:50




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mudra - 10-07-2014

Mam faktycznie rozmiar M/L, bo tylko taki był dostępny - a ja skuszony byłem Waszymi pozytywnymi opiniami sprzed kilku stron tego wątku. A że przyleciał zza oceanu, nie byłem w stanie go przymierzyć. Przy moich 171 cm wzrostu tak się widocznie on zachowuje, co zresztą potwierdzacie. Nie jest to połączone na szczęście z jakąś szczególną niewygodą, po prostu przyzwyczajony jestem do sztywniejszych worków. Może pełen załadunek albo faktycznie bukłak jakoś pomogą, zobaczymy.
W każdym razie dzięki za odzew.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - spoon - 21-07-2014

witam was
stosunkowo szybko muszę kupić plecaczek bo wybieram się w góry z rodzinką
będą to wypady jednodniowe, ale wiadomo że to ja będę dźwigał co trzeba dla żony i dziecka 6l
poza tym będzie funkcjonował jako plecak miejski + rowerowy, w większości rowerowy
mam upatrzone 3 modele, jako znawców zapytam, wg was który:
1. Fjord Nansen Geranger 30 + bukłak
2. 4F Aletsch 25
3. Spokey Lance 25

dzięki za odpowiedzi
-------------------------------------------
spoon




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Sedac - 21-07-2014

W sobotę kupiłem plecak Wisport Pear. Jest uszyty z Cordury co jest rzadkością na rynku. Może ten byłby odpowiedni dla Ciebie.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - ludz - 21-07-2014

trzeba chyba powiedzieć: jest JUŻ rzadkością na rynku... ;)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Sedac - 22-07-2014

Tak bo reszta idzie na łatwiznę i szyje z poliestrów by było taniej i szybciej można się było dorobić.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Jazz- - 25-07-2014

Panowie, aktualnie używam plecaka Wisport Pear 24L. Potrzebuje czegoś większego. Pracuję niekiedy po 24h i dłużej, więc muszę zmieścić sporo rzeczy w tym ręcznik i kosmetyczkę, trochę ciuchów. Myślicie, że Wisport Sparrow 30 będzie dobrym wyborem?
-------------------------------------------
Jazz




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - christie - 26-07-2014

wybieram plecak na prezent dla męża - przeznaczenie jednodniowe max. weekendowe wypady w góry, rzadziej na rower. pojemność 30-35l. priorytety - dobry materiał i dobry system wietrzenia pleców. z mojej strony chciałabym również, by był system nawadniający.

w związku z tym, że plecak nie będzie szalenie często używany ani w bardzo ekstremalnych warunkach, to budżet też jest ograniczony - koło 200zł.

przejrzałam wątek, parę artykułów i chciałam zapytać o poradę między tymi dwoma modelami:

NANSEN GERANGER 30L (http://allegro.pl/plecak-fjord-nansen-geranger-30l-buklak-2l-i4431399636.html#tabsAnchor)- wydaje się solidniej wykonany, jest lżejszy, ładniejszy, jednak nie wiem jak z efektywnością tej pianki na plecach. plus nie ma pasa biodrowego z prawdziwego zdarzenia, ale tu nie wiem, czy przy takiej pojemności i nie noszeniu wielkich kilogramów jest on konieczny.

HI-TEC ASILA 35L (http://allegro.pl/plecak-turystyczny-hi-tec-asila-35l-z-199-na-128zl-i4457469427.html) - wydaje się być gorszej jakości, nie ma bukłaka w komplecie, jednak jest pas biodrowy i siatka na plecach (intuicyjnie sądzę, że to lepszy sposób)

podsumowując - czy potrzebuję pasa biodrowego z prawdziwego zdarzenia? oraz który system na plecach zapewni większy komfort?

z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania oraz inne kwestie, na które ja jako amator nie zwróciłam uwagi. pozdrawiam serdecznie.
-------------------------------------------
christie




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - pnd - 26-07-2014

@chrisite, nie wiem, czy nie uderzasz w za duży litraż.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wiktorgu - 27-07-2014

Z tego co piszesz to zdecydowanie litraz jest za duży. Myślę, że 25l to max na takie zapotrzebowania.
Pisząc o systemie nawadniającym masz na myśli, że plecak jest dostosowany do buklaka? Bo plecakow z buklakami w komplecie jest bardzo malo i sa drogie (np. niektóre ospreye z serii hudration czy jakos tak).
Pas biodrowy imo powinien być, miękki, skromny ale powinien.
Najlepsza wentylację maja oczywiście plecaki na siatce dystansowej. O ogólnym komforcie nie napisze bo każdy człowiek i plecak jest inny.

Teraz jest sporo różnych promocji i przecen, na pewno cos znajdziesz. Za 200zl mozna kupić fajny, markowy plecak jaki się dobrze poszuka.. Na wynalazki hiteca szkoda kasy. Niech to będzie prezent na lata