NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - pandi - 09-11-2012

Odnośnie moich poprzednich dylematów, pragnę poinformowac że wkońcu zakupiłam -> deuter sub 28 < - w promocyjnej cenie 180 złotych. Dziękuję wszystkim za rady!
-------------------------------------------
pandi




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Pandi - 12-11-2012

Zakupiłam tego deutra 28, jets generalnie fajny ale męczy mnei jednak kilka rzeczy! natomiast zastanawiam się czy go nie oddać
1. brak systemu h2o, kieszeń na bukłak tak, wyjście na rurkę nie (w sumie mogli już zrobić tą dziurkę... ale nie bo po co :) )
2. Po zamówieniu doczytałam że nie ma najlepszego systemu wentylacyjnego ale może ten mimo tego nie jest taki zły?

1. Pierwsza sprawa, czy jeśli osoba dla której to kupuję ma 163 cm wzrostu, jest grubsza i ma z tego względy bardzo duży biust nadal powinna mieć plecak rozmiaru SL?? czy jednak wersja normalna będzie lepsza (ten SUB 28 to wersja unisex, taki PACE i FUTURA mają rozróżnienie)
Wiem że najlepiej byłoby po prostu przymierzyć ale nie ma takiej opcji zważywszy że to prezent.


2. PACE VS FUTURA, który system wentylacyjny na rower lepszy?

Jak sądzicie?
-------------------------------------------
Pandi




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 12-11-2012

OT i do kasacji - Gumi co z obowiązkiem logowania się? vide temat zablokowany odnośnie Deutera, pisanie pod róznymi nickami i pisanie postów pod postami ( bez czytania czegokolwiek o rzeczach o które się pyta nie mówiąc już o czytaniu ze zrozumieniem ;) )




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Pandi - 12-11-2012

Wogóle nie do kasacji, nie znalazłam tematu apropo rozmiarówek na forum. Wcześniej załozyłam temat ale moderator nakrzyczał i kazał mi go gdzieś indziej wrzucić i w sumie racja, pasuje najbardziej tutaj, a że już w tym temacie pisałam to użyłam tego nicka. Gdyby możliwa była edycja postu to nei pisałabym jednego pod drugim tylko użyła prostej funkcji ''edit''.

Proszę nie usuwać, to dla mnie ważne.

Dlaczego? żaden z tym systemów ani w SUB ani PACE ani FUTURA nie jest typowo rowerowy (orientowałam się na stronie deutera, choć czasami im więcej człowiek czyta tym głupieje), jednak z tymi systemami to może być tak że któryś może być totalnie nietrafiony a któryś lepszy od drugiego, tego chcę uniknąć jeśli postanowię wymienić zakupiony plecak.
-------------------------------------------
Pandi




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - admin - 12-11-2012

pandi zostawimy zostawimy. Pisz pod jednym nickiem. Niedlugo wejdzie logowanie wiec takie sytuacjie zostaną ograniczone do minimum




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 12-11-2012

@Pandi nie chodzi o usunięcie Twojego posta tylko mojego (teraz to już dwóch)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Lupus - 12-11-2012

A co sądzicie o THE NORTH FACE Surge? Tutaj jest review: http://www.youtube.com/watch?v=mwjgxsxUcYY
Zastanawiałem się nad tym i nad Vaude Wizard Air 30+4. Cena porównywalna. Który z tych 2 byscie wybrali jako uniwersalny do turystyki, na 1 dniówki w góry i do użytku codziennego?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Lupus - 12-11-2012

I ten wyglada tez ciekawie ale nie moge wyszukać żadnych info o tym plecaku:
http://www.ebay.pl/itm/Deuter-Mogul-30-Rucksack-30-Liter-rot-NEU-TOP-SCHNAPPCHEN-/300810370231?pt=DE_Sport_Camping_Outdoor_Rucks%C3%A4cke&hash=item4609b1fcb7#ht_4450wt_1344




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Farfura - 12-11-2012

@Lupus
pomieszanie z poplątaniem.
Zadaj sobie najpierw pytanie, czego oczekujesz od plecaka?
Dwa pierwsze plecaki, to zupełnie różne modele.
Chcesz miliona kieszonek (w jakiejś tam mierze wpływa to na komfort podczas codziennego użytku - no ale nie przesadzajmy, część to zwykły haczyk na klienta) czy suchych pleców w upalne lato?
F.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Lupus - 13-11-2012

Pisałem ze zależy mi na plecaku uniwersalnym tzn wyposrodkowane między miejskim a górskim. Rozumiem że masz doświadczenie że w któryms z tych plecaków system odprowadzania powietrza to lipa a w innym nie? Z kontekstu domyslam się ze ten słaby to Surge? A co z tym deuterem w takim razie? I czy ktoś miał styczność z plecakami Salomona? Jak ich jakość w porównaniu do deutera np?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Farfura - 13-11-2012

Lupus, poczytaj wątek, wiele się dowiesz.
F.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - PRS - 13-11-2012

Ten TNF to wygląda mi na plecak miejski... z zastosowaniem typu chodzisz na prezentacje z lapkiem (i czasami rzutnikiem), musisz mieć trochę miejsca na materiały A4 oraz ,,milion'' kieszonek przegródek na mniejszy format czyli foldery, ulotki, wizytówki - a wszystko to w największym porządku bo musisz sprawiać dobre wrażenie by sprzedać produkt ;).
Masz tu reckę popełniona przez patyki https://ngt.pl/thread-7479.html to poprzednik http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/3203/Vaude_Plecak_Wizard_Air_30%2B4?productReferer=Category&context=4
plecak ma dobre opinie.
W zasadzie każdy plecak z siatką będzie miał ,,o niebo'' lepszą wentylację niż taki z najbardziej wybajerowanymi kanałami, piankami etc. Minusem jest ograniczenie przestrzeni ładunkowej poprzez wyprofilowanie w łuk. W niektórych modelach jest to bardziej w innych mniej doskwierające. Jest jeszcze Creon Pro Mammuta w litrażach 30, 38, 45l z mozliwością ,,płynnej'' regulacji siatki. Reckę Creon Pro 38 popełnioną przez Piotrunia znajdziesz na sąsiednim forum.
http://tiny.pl/hk531




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kivak - 13-11-2012

Generalnie Salomony są lżejsze ale szybciej sie rozsypuja. Oczywiście zależy od modelu itp.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Lupus - 13-11-2012

Dzięki za informacje PRS. Vaude Wizard Air fajny z tym że własnie natrafiłem na negatywne opinie dla tego plecaka dla wysokich a tak sie składa ze mam 2 metry. Ta seria EL deutera to każdy z plecaków ponad 500 zł. Wiadomo coś na temat jak się takim dryblasom nosi ten Mammut Creon Pro?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 13-11-2012

Ja mam 176 i nosi się świetnie, a nawet lepiej niż świetnie. Creon ma jeden rozmiar i standardową regulację. Przy Twoim wzroście to chyba trzeba mierzyć wszystko? ;)
Swojego Creona kupiłem za jakieś 400 zł.
---
Edytowany: 2012-11-18 16:05:11




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Pandi - 18-11-2012

Chyba tu jeszcze zagoszczę:) tym razem szukam plecaka dla siebie , naprawdę taniego, przeznaczenie do miasta, zakupy i na rower, żebym go ponosiła z pięć lat. Cena do 160 zł.
Znalazłam takie modele, niektóre już analizowałam przy zakupie dla koleżanki ale nie były wspomnaine w tym zestawieniu.

Campus jump II 30 > Fiord Nansen Freki 30 > Quechua Arpenaz (w tym modelu mało jest informacji o wentylacji , tylko że jakaś pianka- dwa modele obok zdają się mieć fajny przewiew)
-------------------------------------------
Pandi




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Pandi - 18-11-2012

Okay aktualizacja :
Campus jump II 30 > Fiord Nansen Freki 30 > Quechua Arpenaz 30 > SALEWA Baegdoo 28 > HUSKY Stingy 28

Który spełni najlepiej swoją rolę? [rower, zakupy, miasto. Przyznam że ostatni mnie mocno zainteresował, odkryłam go przed chwilą, ta salewa też wygląda Ok ale spotkałam się z opiniami o beznadziejnym wykonaniu i w sklepach sie go normalnei nei sprzedaje tlyko jest prezentem w pakiecie lojalnościowym.

Chciałam się zarejestrować przeedytowac poprzendi post ale nadal sie nie da, prosze o wyrozumiałosć dla mojej osoby:)
-------------------------------------------
Pandi




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Avat - 19-11-2012

Jak pisałem wcześniej, dzięki waszej pomocy kupiłem Vaude Wizard Air 30+4.

Przez niecałe dwa miesiące chodziłem z nim pustym, lekko wypełnionym i tak wypchanym, że ciężko go było domknąć.

Rozmiar jest taki fajny, że w wersji powiększonej mieści się jako bagaż podręczny do Ryanaira (jeśli jest wypchany ubraniami, które da się ścisnąć przy wciskaniu do koszyka). Bez powiększenia według moich pomiarów powinien wejść do Wizzaira, ale doświadczalnie sprawdzę to dopiero w lutym.

Co do wygody noszenia: duża. Pusty i z bagażem nosi się komfortowo, można go szybko wyregulować, żeby nic nie wisiało i nie obijało się na plecach. Wypełniony ciężkimi rzeczami zaczyna lekko uwierać (za dużo kilogramów wisi na szelkach) nawet kiedy pas biodrowy dobrze przylega i opiera się na biodrach. Raczej nie jest to wada, bo plecak wtedy miałem dosyć przeciążony i nawet miło się zaskoczyłem, że wcale nie jest tak źle.

Pas nośny dobrze zrobiony, prześwit naprawdę pomaga w wentylacji.
Przydałaby się jeszcze jedna kieszonka lub obecna w innym miejscu. Pełny plecak zabiera jej całą przestrzeń, i wszystko w środku jest dociśnięte i pogniecione.

Jestem zadowolony i oprócz pojedynczych wystających gdzieś nitek nie mam plecakowi nic do zarzucenia.

Noszony był w temperaturach od 0 do 15 stopni, na lato i mocną zimę jeszcze czeka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Farfura - 19-11-2012

@ Avat
Niezależnie od oceny plecaka - fajnie, że pamiętałeś, aby opisać wrażenia po zakupie. Wielu o tym zapomina.
F.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - wymyslony - 21-11-2012

Mój stary Natalex (drop 20l ) z cordur'y rozpada się. Przetarł sie materiał na szelce, tak że wystaje pianka i tylko dla tego go zmienie..

Potrzebuje plecaka z którym będę chodził do pracy i czasami poza miasto na wycieczki jednodniowe. Dobrze by było, aby miał plecy suche latem i nic nie zamakało po deszczu. Natalex był 20L, a to troche za mało o 5L i cholernie przylegał do pleców.

Najlepszym wyborem będzie coś pomiędzy deuterem a osperyem ?

btw Jakość i wygoda.