NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - if - 12-09-2012

KupiłAM ;-) tego ze ''szkieletem jaszczurki'' , który w rzeczywistości jest w kolorze szaro/beżowym, niekrzykliwy....
Córka do szkoły używa 3 rok Wolfganga Włóczykija 24, który nadal nie ma oznak zużycia i tego LA jej nie dam.Przeznaczam go na jednodniowe treki, wszelkie inne wypady wymagające wrzucenia paru rzeczy i ''na zakupy do Lidla po sprzęt prawdziwie outdoorowy'' :D




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - nonek - 12-09-2012

witam

zastanawiam się nad zakupem plecaka
freki 30 https://ngt.pl/thread-6293.html
lub:
campus horton 30 http://www.sklep-presto.pl/product-pol-24152-Plecak-trekkingowy-Horton-30-Campus.html

Proszę o pomoc w wyborze gdyż nie znam się i nie wiem który jest lepszy, lub jeśli znacie jakieś godne polecenia w podobnej cenie to proszę polećcie coś dobrego. Zastosowanie: ok 2 razy w roku spokojne spacery po górach i noszenie zaopatrzenia na wycieczkach objazdowych za granicą.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam:)
-------------------------------------------
Daniel




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - boguś b - 12-09-2012

Freki Fn to plecak rowerowy,ogólnie polecam.Mój w maju miał 4 rocznicę żywota.Oczywiście po górach też można z nim chodzić
Campusowi mówię stanowcze nie




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - nonek - 13-09-2012

Witam

Dzięki za szybką odpowiedź:) w takim razie będę decydował się na plecak freki.

pozdrawiam
-------------------------------------------
Daniel




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kivak - 13-09-2012

if - po roku suwania po ziemi, matrix zaczyna sie zuzywac na rogach. Za rok syn zmienia szkole to i tak bedzie musial miec cos wiekszego. Dla mnie najlepsza jest reka wylazaca ze srodka, ta jaszczurka (myslalem ze to dziobak, pozniej cos z dinozaurow) srobiona ze szpeju DMM tez jest super. Widzialem tez ten plecak w innych kolorach taniej gdzie indziej ale nie wiem jak z przesylka do pl. W FnT jest dla kobiet swietny PS z Lowe Alpine za grosze. Niestety meskie sprzedaja drozej.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - V_N_Cf - 13-09-2012

@ ~nonek
odnośnie freki to został trochę zmieniony:
*System usztywniający plecy - Obecnie są to 2 pionowe listwy połączone z 1 poziomą na wysokości pasa biodrowego. Ta pozioma jest wygięta w półkole , całość tworzy stałą przestrzeń oddzielająca od pleców.
Z tego co mówił sprzedawca to bardzo trudno jest całość wyjąć niczego nie uszkadzając , dla mnie osobiście wygląda jak na stałe (poprzednio były tylko 2 pionowe listwy w takich jakby tunelach wszytych w tylną ściankę plecaka , zapinane na rzepy, bardzo łatwe do wyjęcia )
Taka konstrukcja spowoduje że pojemność plecaka będzie stała ( poprzednio wygięcie można było regulować tym samym regulując objętość plecaka).
*Pas biodrowy - przez pas w okolicy kręgosłupa jest przestrzeń wentylacyjna która ma poprawić cyrkulację, i zapewne poprawi bo poprzednio przy dużym wysiłku był z tym problem . Skrzydła pasa biodrowego 1/3 długości poprzednich .
*Wyjście Hydronation obecnie jest na górze plecaka ( poprzednio z boku)
Nadal : bardzo mała kieszonka z przodu ( poprzednio też - dla mnie to minus) , pokrowiec koloru żółtego w denku . zamki Ykk , klamry Dura flex. 2 siatkowe kieszonki( 1.5 litra wchodzi) , po 1 troku. Wewnątrz na plecach kieszeń na bukłak . Odblaski , linka gumowa z przodu.
I raczej nie jest to już freki 30 litrów tylko, z tym systemem, mniej ;) .

Jeżeli jesteś w stanie zrezygnować z tego siatkowanego systemu nośnego ( campus chyba ma podobny ) bo tym chyba się kierowałeś , to może się zainteresujesz modelem GERANGER 30 L , moim zdaniem ciekawa opcja .
2 małe kieszonki ta z przodu większa niż we Freki , spokojnie kilka rzeczy wrzucisz, Portfel itp, Druga na górze plecaka mniejsza , na podręczny szpej , np czołówkę .
2 troki zamiast 1, no i raczej jest to 30 l , we Freki mniej .
Co do minusów to brak systemu wentylacyjnego . Jakieś tam pianki ale 4liter nie urywają , więc z cyrkulacją powietrza może być problem .
Pas biodrowy to raczej taśma niż pas . No i wiadomo pokrowiec w denku, kieszeń na bukłak . kieszonki siatkowe po bokach ( spokojnie 1.5 l wejdzie) , odblaski , guma linka z przodu. Wyjście hydro z boku .
Oba plecaki w wyprzedażach . Freki 139pln , GERANGER 149pln
---
Edytowany: 2012-09-13 19:53:27
---
Edytowany: 2012-11-05 12:31:17




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Avat - 25-09-2012

Witam,

Przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale im większy mam wybór tym większy mętlik w głowie.
Szukam plecaka ok. 30 litrów do wszystkiego, czyli codziennie na miasto, na narty w zimie, na jednodniowe spacery w górach, wyjazdy kilkudniowe z zakwaterowaniem, czasem na rower itp. Raczej bez hardkoru.
Bardzo ważny jest dla mnie system nośny (najlepiej siatka wentylowana)

Postanowiłem kupić coś markowego na lata i wstępnie ograniczyłem wybór do dwóch:
Deuter Futura 26 - 410zł
( http://www.deuter.com/en_DE/backpack-details.php?category=11&artnr=34231 )

Jack Wolfskin Atmosphere 30 - 480zł
( http://sklep.jack-wolfskin.pl/atmosphere-30-men_74347t )

Celuję w wysoką półkę, ale chcę żeby był to sprzęt bardzo dobry i na conajmniej 5 lat ciągłego użytkowania.
Czy w tej cenie wybór to już tylko moja subiektywna decyzja czy za którymś z plecaków przemawiają jakieś istotne cechy?
Czy warto dopłacić 70 złotych do Atmosphere?

Pomóżcie proszę, bo niedługo zwariuję i nic nie kupię :)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - ludz - 25-09-2012

Kupujesz plecak za 4-5 stów i pytasz, czy warto dopłacić 70zł. Lepiej obejrzyj te dwa plecaki i oceń, który ci bardziej pasuje :) Jakościowo obu nic nie brakuje.
---
Edytowany: 2012-09-25 22:51:00




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Farfura - 25-09-2012

Ja stojąc przed podobnym problemem zdecydowałem się na http://tnij.org/r93r
z którego jestem BARDZO zadowolony.
Tak czy siak bardzo drogie te plecaki, ale jeśli chcesz tyle wydać - absolutnie Twoja sprawa, nic nam do tego.
Obie firmy ok.
Moje drobne 3 grosze:
Ten Deuter to już niezła maszynka i imho do codziennego ''miastowania'' średnio się nadaje - chyba, że lubisz ten lans (np. chodzisz w jakimś Mammucie Extreme po deptaku w Sopocie).
Jest dobrze wyposażony, ale ...ciężki. Cięższy niż np. ACT Lite 40 + 10.
W góry, na narty ok. Na rower gorzej, do miasta ''niet''.
Ale tak czy inaczej to świetny plecak.

JW robi dobre wrażenie, zwłaszcza ten zielony kolorek mi się podoba (nadaje mu świeżości i powiem łobuzerki).
Fajny, ale drogi. JW się ceni.

Do miasta i na takie ''wałęsanie się'' oraz drobne wycieczki osobiście brałbym plecak z siatką, lekki i z zamkiem a nie z komorą zamykaną na klamry. Klamry kojarzą mi się stricte z górami.
Jeśli ma być przewaga miasta, wziąłbym JW, jeśli gór, to Deuter.

A jeśli masz gdzieś w okolicy Himountain - wstąp i zobacz jeszcze tego Wizarda (ma zmienną pojemność 30 + 4). Czasami się przydaje.
System nośny - bajera :)
F.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 26-09-2012

Dlaczego ten plecak jest taki drogi?
Jack Wolfskin Atmosphere 30 - 480zł
( http://sklep.jack-wolfskin.pl/atmosphere-30-men_74347t )
Koś wie?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Farfura - 26-09-2012

Bo poczujesz się w nim innym, lepszym człowiekiem?
;)
F.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - salleh - 26-09-2012

...bo 150zl to kosztuje sama lapa wilka na klapie ;)
-------------------------------------------
salleh




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 26-09-2012

Łapa?
Wolałbym jakieś wymarłe zwierzę... ;)

Albo może jakiś ptok? Morski... ;)

A na poważnie pytam, bo jakoś nie wygląda.
---
Edytowany: 2012-09-26 12:46:46




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - salleh - 26-09-2012

Mammut juz Ci sie znudzil?
-------------------------------------------
salleh




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 26-09-2012

Nie, ale obecnie częściej używam Ospreya Stratosa. Jest mniejszy i też wygodny.
I kieszonek ma więcej, na komure, na lipstik, jakieś szmatki... ;)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - salleh - 26-09-2012

Stratos dobrze pomyslany ale ten jeb*ny stelaz daje po posladkach :)

ATMOSPHERE 30 wyglada na fajny ale musialbym mierzyc... ;/
-------------------------------------------
salleh




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Piotrunio - 26-09-2012

Mnie do pośladków nie sięga. Może się boi. ;)
To dobry plecak. Jakieś uwagi bym miał tylko do kieszonek przy komorze głównej i braku jakiejś siateczki na grzbiecie.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Avat - 26-09-2012

No to szukam tańszego :)
150 zł za logo to trochę dużo, myślałem że w tej klasie sprzętu cena jest adekwatna do produktu.

Vaude Wizzard Air przymierzałem i średnio przypadł mi do gustu, pas biodrowy był nie bardzo wygodny.

Aha, i absolutnie nie chodzi mi o lans. Ma być ładny i podobać się mnie, a nie innym.
Chcę po prostu zainwestować w coś naprawdę porządnego, ale też nie chcę niepotrzebnie przepłacać.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Avat - 26-09-2012

Ale jeszczę wybiorę się do Himountain (to trzeci raz będzie) i może jednak coś się znajdzie ciekawego.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kivak - 26-09-2012

Avat - zamiast deutera futury wybralbym deutera spectro - lzejszy i komora ma lepszy ksztalt. Nowy berghaus freeflow tez ma fajna komore, no i przynajmniej w mojej okolicy to firma duzo tansza od deutera. Osprey robi fajne plecaki, lekkie i z dobrymi plecami.
Jak jezdzisz duzo na rowerze, to moze rowerowy Deuter Race Air? Wielkosc ma zblizona, na zgietych plecach lepiej polezy.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.