NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - numix - 09-07-2012

ja mam dokładnie taki
http://tnfbagsatbp.multiply.com/photos/album/4/Electron_26#
pojemność 26l wcale nie jest zawyżona to jest naprawdę duży miejski plecak z Cordury w sklepach polskich fakt nie można go kupić na zagranicznych portalach jest , podejrzewam że przestali już go produkować i dlatego nie ma u nas (no chyba że ktoś go sprowadzi i wystawi na all.)
---
Edytowany: 2012-07-09 13:02:16




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - xeg - 09-07-2012

No właśnie też nie mogłem znaleźć tego Electrona w sklepach, a tu na allegro podejrzanie niska cena i litrarz wydaje się być zawyżony jak na podane wymiary plecaka. I tak bym nie kupił takiego pomarańczowego koloru, jak dla mnie lepsze są ciemne a najlepsze czarne.

Znalazłem plecak który najbardziej mi odpowiada, w prawdzie wykracza po za temat o całe 2litry, ale zacząłem i skończę tu moje poszukiwania.
Plecak to Jansport REVOLT i posiada wszystko (no prawie, nie ma troków/uszek mocujących pod spodem) czego brakowało mi we wcześniej faworyzowanym SKAGICIE.

Revolt posiada wszystko czego oczekuje od plecaka:
Dwie kieszenie, jedna z przybornikiem.
Nie za duży do miasta i nie za mały na krótkie wypady. 32L
Pasy, biodrowy i piersiowy.
Ekspander od frontu.
Jakiś tam kosmiczny super hiper system wentylacji. (ciekaw jestem jak się sprawuje)
Boczne pasy ściągające, które bez problemu mogą służyć jako troki na dodatkowy bagaż.
Boczne siatki.
Raczej jest lekki.
30 lat gwarancji (taaa...)
Fajny design

mam nadzieję że, jest wygodny bo niestety nie mam możliwości przymiarki na miejscu.

Zamówię go jeśli nie znajdę lepszego do wieczora.
http://tnij.org/rcwo




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - piteros - 09-07-2012

Kiedyś była mowa o tych Electronach,że TNF prawdopodobnie nigdy nie wypuścił na rynek plecaka o takiej nazwie i że jest to wymysł małych żółtych rączek.:-)
https://ngt.pl/thread-2178-page-20.html
---
Edytowany: 2012-07-09 16:10:29




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - piteros - 09-07-2012

Ale jaja




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - gumibear - 09-07-2012

nie mozna:) chwilowy jakis bład w skrypcie


test
---
Edytowany: 2012-07-09 16:10:44




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Jarek - 16-07-2012

Można gdzieś kupić sam pas biodrowy do plecaka? Nie jestem do końca zadowolony ze skromnego pasa w plecaku (krótkie 'testy' w Tatrach) i się zastanawiam, czy nie da się czegoś z tym zrobić?
Plecak to Berghaus Remout II 25 i ogólnie wypada bardzo dobrze, nie licząc tego pasa, to nie mam się do czego przyczepić.
-------------------------------------------
Jarek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - V_N_Cf - 16-07-2012

Gotowy może dostałbyś u któregoś z polskich producentów plecaków, zadzwoń i dowiedz się np do Wisportu , Pająka . Lub jakiś krawiec, kaletnik,
Wisport ma kilka modeli z wypinanym pasem biodrowym .




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - dntsln - 16-07-2012

Zdecydowanie polski Wisport.

Cordura teoretycznie ma swoją wagę, jednak w przełożeniu na wytrzymałość tego materiału i łatwość czyszczenia - nie ma ona znaczenia.

Osobiście posiadam model Pear, testowałem jednak Canyon i obydwa są super. Mają swoje wady i zalety o których można poczytać w recenzjach/testach.

Mi po 3 latach naprawdę codziennego użytkowania powoli wysiada 1 ekspres [ykk] i nadłamało mi się usztywnienie pleców od noszenia ciężkich rzeczy w górnej saszetce. Kolor i generalnie wizualne walory praktycznie niezmienne.
-------------------------------------------
dntsln




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Ropen - 17-07-2012

Właśnie minęły dwa lata odkąd użytkuję Wisporta Pear i jeśli chodzi o wytrzymałość - absolutna rewelacja, praktycznie żadnych uszkodzeń, naderwań, przetarć. Jest bardzo wygodny, dobrze wyprofilowane szelki, jak i ściana tylna. Gorzej z wentylacją, czego zresztą byłem świadom od początku, w końcu to prosty plecak bez kosmicznych rozwiązań w tym zakresie. W temacie wytrzymałości na deszcz - dłuższej ulewy nie wytrzyma, ale przy lekkim padaniu nie ma skłonności do szybkiego nasiąkania.

Ale jeśli chodzi o pas biodrowy, to ten model nie miał go w standardzie, choć producent pozostawił odpowiednie wypustki z klamrami celem jego wpięcia - z tym, że nie wiem, czy prowadził/prowadzi sprzedaż pasów osobno (ja wpiąłem pas z dobitego Alpinusa Ayton).




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Marcinekk - 29-07-2012

Pytanie o Wisport Pear:
Jak sztywne są w tym plecaku plecy? czy po załadowaniu czy wypychają się?
Usztywnienie pleców to jakaś plastikowa płyta?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Peterson - 05-08-2012

Hej hej, potrzebuję pomocy. Szukam małego plecaka miejskiego (20-25l). Byłem zdecydowany na Wisport Pear, ale martwi mnie mierna wentylacja. Jest to dla mnie stanowczo priorytet. Co polecacie o podanej pojemności, ale z lepiej rozwiązaną kwestią wentylacji pleców? Mile widziany (choć niekonieczny) byłby jakiś organizer i możliwość zmieszczenia laptopa 15''.

Pomożecie? ;)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Marcinekk - 05-08-2012

Wchodzisz na eplecak.pl i tam sam konfigurujesz sobie plecak - wybierasz opcje, wypisujesz życzenia. Firma Wisport oferuje taką możliwość.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Peterson - 05-08-2012

Faktycznie, przyjemna strona. Teraz pytania - czy do modelu Pear mogę dorzucić inny system nośny i nie będzie to wyglądało... cóż... dziwacznie? Nie wiem, mam wrażenie, że systemy Air Back i SAS są zarezerwowane dla większych plecaków, niekoniecznie dla plecaka przede wszystkim na uczelnię. A kusi mnie ten Air Back - chyba najlepszy pod względem wentylacji. Drugie pytanie - czy do 20l plecaka zmieszczę laptopa 15'', czy powinienem patrzeć raczej na 25l?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - V_N_Cf - 05-08-2012

Raczej nie będzie wyglądało dziwnie - system Air Back jest użyty w modelu Bike Bag i jest ok , więc pewnie zostanie odpowiednio 'dopasowany' do Pear.
Co do samego systemu AB to musisz brać pod uwagę, że w tym systemie, może wygiąć się tylna ścianka plecaka co spowoduje zmniejszenie pojemności plecaka - piszę to na podstawie używania podobnego systemu w FN Frekki 30 .
Co do pojemności to u mnie (wg producenta 30l.) czasami brakuje tych kilku litrów - mówię o typowo miejskim wykorzystaniu .
Dobrze byłoby porównać Twój stary plecak do Pear o określonej pojemności i zobaczyć ile byś chciał/musiał dodać litrów.
Laptop - tu chyba powinieneś skontaktować się z producentem i zapytać jak to wygląda w połączeniu z systemem AirBack - wygięcie tylnej ściany. Ewentualnie sam sprawdzić osobiście w jakimś sklepie.
Ogólnie to firma jest bardzo elastyczna i nastawiona na współpracę z klientem , więc możesz sobie poszaleć ;)
---
Edytowany: 2012-08-05 22:36:12




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Peterson - 05-08-2012

Teraz mam 32l i jest to stanowczo za dużo. Plecak cały czas skompresowany pasami, co wygląda beznadziejnie i uniemożliwia postawienie plecaka (taka jakaś dziwna konstrukcja). Ale może faktycznie, 25 będzie bardziej uniwersalnym wyborem. Zaraz wystukam jakiegoś maila do Wisportu.
A jeszcze odnośnie systemu Air Back - czy ma on sens bez korzystania z pasa biodrowego? Bo jeśli jest on w jakiś magiczny sposób niezbędny do funkcjonowania systemu to chyba sobie odpuszczę. :P




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Peterson - 07-08-2012

Anybody?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - V_N_Cf - 07-08-2012

W tak małym litrażu pas biodrowy służy bardziej do stabilizacji niż do przenoszenia ciężaru, więc można się z bez niego obejść - u mnie zazwyczaj skrzydła pasa biodrowego są zawinięte pod tą część która opiera się na biodrach. Fajne ułatwienie , w ogóle nie widać że mam jakiś pas, nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu , a jak jest potrzebny to łatwo go ( skrzydła) rozłożyć - tylko wyregulować .

W BackAir pas jest zdejmowany więc pewnie można używać plecaka bez tylko czy jest to wygodne ?
Co do litrażu to Wisport trochę inaczej liczy litry ;) więc dlatego pisałem o pojemnościach , a z systemem Back Air może ci zabierać trochę miejsca, więc proponuję więcej litrów .
W każdym razie wybierz taki żeby był odpowiednio dobrany dla Ciebie .

Jeżeli chcesz to mogę poszukać w kilku sklepach plecaka Wisportu i porównać jak wygląda BackAir i system FN .




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - ktm - 07-08-2012

Najlepszy plecak miejsko-jednodniowo-rowerowy jaki używałem i aktualnie używam to Deuter Speedlite 20 (jest z tej serii też wersja 15 i 10 litrów). Plecak bardzo lekki nie czuć go na plecach ale cholernie wytrzymały. Ergonomiczny dopasowane regulowane szelki i pasek piersiowy. Posiada tez pasek na dole. Łatwo się otwiera zimą w rękawicach - ma duże plastikowe kółeczka na zamku. Bardzo solidnie wykonany. No i jest (moim zdaniem) ładny ale to subiektywne odczucie.
Miałem Wisporta Pear. Taki sobie. Wytrzymały to fakt.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - ktm - 07-08-2012

Jeszcze słowo uzupełnienia. Cena. Ja swój Deuter Speedlite 20 kupiłem w promocji bez vat za 180pln z groszami. promocji takich w tym sezonie jest pełno. Częściej są niż nie ma. Ale nawe bez nich dostaniemy Deutera Speedlite 20 od 199 pln. Nowy Pear Wisportu na stronie wrocławskiego producenta jest po 189.90 cóż chya komentarz zbędny a wybór prosty. Nawet jak znajdziemy w sieci Pear-a o dwie dwie dychy taniej to cz dla tych kilkunastu złotych warto pchać się w Wisporta (jest niezły i tylko niezły) czy lepiej wziasc sprawdzona solidna znana pewna markę?
Ja wybrałem Deutera Speedlite i jestem zachwycony. Pear wywalony.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - kivak - 07-08-2012

Ktm - dopisz sie do recenzji tego plecaka. Ja mam wersje Speedlite 10. Uzywam codziennie (w dni robocze) od czterech lat.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia