NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 04-11-2011

Mam tylko jedna wątpliwość, Quechua Forclaz 30 Air kosztuje ok 170zł, Deuter Futura 22 na ebayu ok 250zł, czy warto dołożyć? Czy może wystarczy ten pierwszy na conajmniej te 4-5 lat?
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - madtukan - 04-11-2011

Quechua pewnie wystarczy, lecz jeżeli możesz dołożyć to bierz Deutera.

PS. Najlepsze jest to, że swój wybór zaczynałeś od poziomu Campusa a pewnie skończysz na Deuterze :)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 04-11-2011

No może to i troche zabawne z powodu mojej kiepskiej znajomości tematu. A czym różni się Deuter od Quecha, prócz wyższej klasy. Leprze szwy...?
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - madtukan - 04-11-2011

Deuter uchodzi za jednego z najlepszych producentów plecaków. Wykonanie jest bez zarzutu. Dbałość o detale również. Jak z każdym plecakiem, najlepiej najpierw go ponosić na własnych plecach. Nie posiadam akurat tego modelu, ale na plecakach Deutera się nie zawiodłem (na Quechua również). W Futura 22 podoba mi się dostęp do komory od dołu (oraz dzielenie komory) czego nie ma Quechua, oraz lepsze wg mnie rozwiązanie wentylacji pleców.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 04-11-2011

Od razu pojawił się jakiś lepszy obraz wszystkiego.:) Dziękuję za pomoc, poszperam jeszcze po internecie i dokonam wyboru jednego z tych 2 modeli.
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - madtukan - 04-11-2011

Aha, cena tej Futury to ca. 215 PLN a nie 250

Przejdź się też może do jakiegoś sportowego sklepu i ponoś chwilę na plecach. To pomaga w dobrym wyborze. Udanych zakupów.
---
Edytowany: 2011-11-04 21:06:42




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 04-11-2011

Liczyłem z transportem:P
Mam taki zamiar. Jeszcze raz dzięki. Odezwę się po zakupie.
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - pablo - 05-11-2011

Witam,
wie ktoś może, gdzie w pl można dostac ''Vaude Gallery Air 30+5''? Najlepiej jakiś sklep w wawie, albo internetowy.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 09-11-2011

Witam. Po długim namyśle wybrałem plecak Deuter Futura 22. Nigdzie jednak nie znalazłem opinii na jego temat gdzie znalazł bym odpowiedz.
Czy powyższy plecak wytrzyma napór książek (ok 3kg)? - ma on siatkę przeciw poceniu się pleców do której przymocowane są szelki i jedna ''poduszka''. Widziałem ten plecak miałem go na plecach, jest idealny, ale czy szelki nie rozerwą tej siatki?

Dziękuję i pozdrawiam.
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - cookiejaaar - 09-11-2011

Nie ma takiej opcji.

(3kg to mało. Deuter to porządna firma. Tak rozedrzeć mógłby się nawyżej plecak z bazaru od chińczyków. A jeśli nawet wadliwy egzemplarz tak się rozpadnie, to masz zawsze gwarancję na takie plecaki. Mam nadzieję, że wyczerpałam temat :P)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 09-11-2011

tak, wyczerpałeś:) dzięki nic więcej nie wzbudza moich wątpliwości:) teraz pozostaje tylko zamówić.
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - madtukan - 09-11-2011

Mar123

gratulacje wyboru (od Campusa do Deutera, a nie mówiłem) :) aha tak jak cookiejaaar napisałA(!) Deuter wytrzyma twoje książki :)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Mar123 - 10-11-2011

Hah zanim wziąłem się za wybór uważałem campusa za najw. półkę:PP
Dzięki za pomoc wszystkim! :D
-------------------------------------------
Marek




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Linux156 - 21-11-2011

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego plecaka:
http://allegro.pl/plecak-deuter-gogo-kurier-gratis-i1950104500.html#delivery
Dobry wybór? Przeznaczenie raczej do miasta i z góry zastrzegam, że na nic droższego raczej nie mogę sobie pozwolić.
Rozważam też to:
http://www.wisport.com.pl/Pear-5,0,pr,shop.html?PHPSESSID=7f9c8512a06b354ed0947717f9b719f0
-------------------------------------------
Linux156




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - piotr.r - 21-11-2011

~Linux156- popatrz wyżej a sam sobie odpowiesz. 8)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - resmedia - 21-11-2011

~Linux156: bardzo dobry wybór. Z tych dwóch osobiście wybrałbym Deutera (bo taniej, więcej i lżej).
-------------------------------------------
Pozdrawiam




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Linux156 - 22-11-2011

Też się bardziej ku Deuterowi skłaniam, ale zauważyłem, że częściowo jest on zrobiony z poliestru, a czytałem dość niepochlebne opinie na temat sprawdzania się tego materiału w plecakach. Nie ma też nic konkretnego na temat użytych zamków napisanego.
Rozumiem więc, że zarówno materiał, jak i zamki stosowane przez Deutera są w porządku?
-------------------------------------------
Linux156




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Tomcio - 23-11-2011

~Linux156 - a przeczytales cos na temat reklamacji Deuterow? W moim miejskim (Giga) zaczely sie prucia (wewnatrz) i pojawily sie slady zuzycia po 5 latach intensywneo uzywania (~ 200 dni w roku x 5 lat, dzien w dzien do pracy - autobus, pociag, samochod, czasem samolot) - mimo to nadal zachowuje swoje funkcje i jest tak samo wygodny jak na poczatku. Estetyka mu troche siadla, a zamki jak byly sprawne tak sa (bez jakiejkolwiek konserwacji, czy napraw).
-------------------------------------------
Tomcio




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - salleh - 23-11-2011

http://www.tani-sport.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=Dachstein+DS28&x=11&a mp;a mp;a mp;a mp;a mp;a mp;y=9&szukaj_opis=1

Dowiedziałem się własnie z pewnych źródeł, że plecaki dlatego sa takie tanie bo nie posiadają gwarancji producenta ponieważ firma Dachstein wyprodukkowała je z zastosowaniem patentu firmy Deuter, z koleji ta, zabroniła sprzedaży tych plecaków na terenie Austrii.

Jutro możliwe, że dojdzie do mnie to napisz parę słów o moich wrażeniach organoleptycznych w konfrontacji z Ospreyem i Deuterem.

Edit.
Wiec tak...
Plecak porownam w odniesieniu do Deutera Futura 32 i Ospreya Stratos 24 [wer.1].

DACHSTEIN DS 28, kolor: rot/grau to ogolnie b.ciekawy plecaczek o wymiarach: 55x27x16 + gorna klapa ok.2l.

Material nie wiem jaki bo nie zaglebialem sie ale dobrze spasowamy o roznej gramaturze [dol grubszy], wyglada na mocny. Z czyszczeniem nie powinno byc problemu. Co do przemakalnosci to tez ciezko powiedziec ale na spodzie jest kieszen z zoltym pokrowacem [dokladnie taki sa jak jest w deuteroowskiej Futurze, jedynie bez zadnych napisow]. Gorna klapa z kieszenia odpinana na zamek od strony plecow wiec praktyczna i bezpieczna rzecz. W klapie wszyty karabinczyk na klucze.
W komorze glownej dosc sporo miejsca jak na 28l ze specjalna kieszonka na buklak i wyprowadzenie rurki na szelki.
Z plecakiem obciazonym do ok. 8 kg chodzilem przez 4h i musze przyznac, ze system jest bardzo wygodny, mnie osobiscie bardzo przypasowal. Pas biodrowy z krotkimi [miekkimi] bokami jest dosc komfortowym rozwiazaniem. Bocze siatkowe kieszenie to standard, dwie petelki do mocowania kijkow rowniez.

Ogolnie calosc na plus. Plecak swoja prostota wykonania i wygoda sprawil, ze dumam czy przypadkiem nie kupic jeszcze z 2 szt. dla siebie...
---
Edytowany: 2011-11-25 15:30:39




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Johnny - 10-12-2011

Witam wszystkich.

Mam pewien problem dotyczący plecaka. Chodzi mi tu dość konkretnie o wyszukanie plecaka który widziałem na jakimś człowieku w krakowie. Plecak zawierał się mniej więcej właśnie w przedziale 20-30l pojemności i miał 3 charakterystyczne cechy które zauważyłem
- po pierwsze stelaż (jeżeli dobrze rozumiem pojęcie stelażu, miałem coś podobnego w 35l plecaku campusa takie 2 pręty i siatka dzięki czemu plecak nie przywiera do pleców)
- na 100% plecak miał mocowanie na deskę snowboardową, i od groma pasków do wszelakiej regulacji
-logo jak się nie mylę to był jakiś ptak może orzeł? niestety nie dostrzegłem w porę co za marka, inaczej sam bym już znalazł dany plecak

Za wszelaką pomoc byłbym niezmiernie wdzięczny