NGT
[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów (/thread-1858.html)



RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MarcinNEK - 27-07-2009

Witam.
Rzeczywiście w Blackcomb ma bardzo fajne ceny. Ale niestety Futury 28 nie ma już w ofercie... Aż nie chce mi się wierzyć, że kupiłeś za tak niską cenę ten plecak :O
Ogólnie Futura 28 AC i nowasza Futura 28 różnią się znacznie i trudno nie zauważyć różnicy chociażby na pierwszy rzut oka:
http://www.bakosport.com.pl/img/deuter_photo/cache/409x480_Futura28_749_08.jpg
http://www.draussen.de/img_pro/422_img3_598x1196.jpg

Mi osobiście patrząc na zdjęcie te kolory nie odpowiadają, ale faktycznie rzeczywistość może być zupełnie inna.
-------------------------------------------
Gościniec mroczny i wciąż wyboisty...




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 27-07-2009

Mi też średnio odpowiadały, gdybym miał wybór, wziąłbym pewnie czarny ;] Ale mieli tylko fire/cranberry, tylko jedną sztukę. Ostatki zawsze najbardziej obniżone :). A ostatecznie okazał się być całkiem ładny, więc w ogóle full satysfakcja :d




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Michał S. - 27-07-2009

Witajcie
Poszukuje opinii na temat plecaka DEUTER RAZOR 18 lub 23l
Jeśli ktoś uzywa, używał będę wdzięczny za parę słów
Poszukuje niewielkiego plecaka, w góry, na rower, snowboard, jestem ciekaw jak sprawdza sie ten deuterowski protektor na plecy
Pozdrawiam




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 27-07-2009

@Michał S. - protektor jest atestowany, więc na pewno spisuje się dobrze jeśli o ochronę chodzi :). Oczywiście pod warunkiem dobrego dopasowania modelu do długości pleców.
Czy system równie dobrze odprowadza wilgoć z pleców - to już inna sprawa. Ale deuterowskie gąbki są pod tym względem b.dobre.

Fajny plecaczek całkiem, jakbym potrzebował 'żółwika' to też bym się nim zainteresował :)
---
Edytowany: 2009-07-27 21:53:34




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - marko77 - 28-07-2009

@k0n

o ile to nie kłopot, to czy mógłbyś zamiescic jakąś fotę jak ten plecak leży na plecach? nie mam gdzie przymierzyć, a chciałbym zobaczyć czy rzeczywiście tak wysoko jak piszą.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 28-07-2009

@marko77 - ok, postaram się coś zrobić. Tylko będziesz musiał wziąć poprawkę, że ja mam 195cm wzrostu ;]




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Michał S. - 28-07-2009

Ja mam 170cm, który Razor będzie dla mnie lepszy 18 czy 23 l ?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 29-07-2009

@Michał S. - zmierz sobie plecy - w opisie tych plecaków na stronie Deutera jest zaznaczone, jaki model do jakiej długości. Pytanie jeszcze, gdzie wg. nich plecy się kończą, a gdzie zaczynają ;]

EDIT@down

@PITdoggy - no właśnie, mi pas stabilizujący w Futurze 28 przebiega po brzuchu właściwie i nie jest to jakaś straszna niedogodność...
Ale w wypadku Razora ma długość pleców znaczenie z powodu protektora.
---
Edytowany: 2009-07-29 11:23:39




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - -PITdoggy- - 29-07-2009

Mój deuter jest raczej przeznaczony dla nieco niższej osoby niż ja, ale jezeli chodzi o niewielkie plecaki to pas przecież raczej je stabilizuje a nie typowo przenosi ciężar, tak więc nie odczuwam z tego powodu większych niedogodności.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - MaciusKrk - 04-08-2009

Co możecie powiedzieć o HImountain shadow??? Chcę go uzywać w szkole i na wycieczkach i najbardziej zależy mi na trwałości plecaka:-))) Proszę o pomoc... Z góry dziękuje :-)))
-------------------------------------------
macius




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Biała Dama - 05-08-2009

Potrzebuję plecaka do 30l, bardzo mi się spodobał ___deuter Act 28___ - na krótkie wypady wydaje się idealny, tym bardziej, że nie jestem zbyt duża i to też ma znaczenie, że plecak pasuje wielkością, ale... no właśnie
znalazłam też ___deutera Act 32___ i teraz pytanie: jest tylko 50g cięższy i zastanawiam się, czy nie lepiej wziąć ten nieco większy. Niestety nie mam możliwości go przymierzyć, można go jedynie sprowadzić. Czy ktos z Was miał okazję porównać te dwa modele? Który byście wybrali?




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Ruda grappa.pl - 06-08-2009

Zakładam, że piszesz o ACT Trail.

Różnica miedzy tymi plecakami jest taka, ze ACT Trail 28 SL to plecak damski a ACT Trail 32 jest plecakiem przeznaczonym dla mężczyzn.
Co za tym idzie, oprócz pojemności i wagi, plecaki różnią się: kształtem szelek, szerokością szelek, odległością wszycia szelek, położeniem i stopniem regulacji opasa piersiowego, kątem położenia pasa biodrowego, wyprofilowaniem pasa biodrowego.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - -PITdoggy- - 06-08-2009

No wlasnie, nie wiem czemu Deuter tak różnicuje i akurat 28 zrobił dla kobiet. Sam szukałem plecaka o tej pojemności i gdyby istniał ACT trail 28 w wersji męskiej, to bym go brał. Nie było, więc mogłem wybierać tylko między ACT 24 i ACT 32. A to już spora rozpietość. I zdecydowałem się na 24 jednak.
Zastanawiam się jak by się nosiło plecak w wersji damskiej, czy odczuwałbym dużą różnicę.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Ruda grappa.pl - 06-08-2009

Choćby Deuter zrobił każdy model w pojemnościach co 5 litrów, też będą pretensje. Dziś zebrałam awanturę, że nie ma Futury PRO 38 litrów. Jest 34 litrowa, ALE pani CHCE 38 więc dlaczego nie ma? A gdyby była to i tak kolor by nie pasował :)))
Zróżnicowanie pojemności damskich i męskich plecaków tego samego modelu pozwala klientowi a przede wszystkim sprzedawcy uniknąć pomyłek.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - -PITdoggy- - 06-08-2009

Akurat ostatnia osobą do której bym się przyczepił, ze producent nie ma czegoś w ofercie- byłby sprzedawca :-D
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Biała Dama - 07-08-2009

Ruda, odezwałam się do Ciebie na prv ;)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Agata - 26-08-2009

Przymierzam się do kupna plecaka 20- 30 l i mam parę rzeczy na oku:
1) deuter spider 24 l

2) Deuter Futura 28 ac lub po prostu 28
http://www.robinson.poznan.pl/?tid=148&a=1

3) Deuter Trans Alpine 26 SL

4) Alpinus Pampero:
http://www.alpinus.pl/strona.php?p=2&_sec=product&_pID=7741

5) Alpinus Zonda:
http://www.alpinus.pl/strona.php?p=2&_sec=product&_pID=7743

6) Wolfgang Guide 28

7) Wisport Canyon

Chodzi mi o plecak na codzień, na uczelnie, ale i na 1-2 dniowe wypady w góry. Zależy mi żeby był przede wszystkim wygodny, wytrzymały i... ładny ;) Podoba mi się Futura 28 ac, ale nie wiem czy jest sens aż tyle za niego płacić. Wizualnie ładne są alpinusy.

Jeśli mieliście do czynienia z tymi plecaczkami będę wdzięczna za radę :)




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - k0n - 07-09-2009

o futurze 28 pisalem dosc obszernie - dla mnie jest warta tych pieniedzy, ktore za nia dalem, a nawet wiecej. z pozostalymi nie mialem do czynienia.

a moze fjord nansen freki? niezla cena, kolezanka ma go juz jakis czas i jest zadowolona, jest tez test tutaj na engiecie...
---
Edytowany: 2009-09-07 02:13:21




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Kelemes - 16-09-2009

Czesc
Szykuje sie juz od baardzo dlugiego czasu do kupienia plecaka z przeznaczeniem glownie na rower i torche na wycieczki. Nie mam pojecia co wybrac. Ostatnio zainteresowalem sie wolfgangiem hikerem bo nie widzialem siatki dystansowej w plecakach za taka cene. Niestety design mi nei pasuje... Czy warto go wziac? Mam 150zł + wysylka maks do wydania wiec mzoe jakies inne propozycje.




RE:[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów - Matthew - 21-09-2009

Gallery Air 30+5

Nie będe zanudzał powiem krótko, za nie duże pieniądze plecak na wysokim poziomie, na 3-4 dniowe wędrówki, wypady, do pracy do szkoły i wogóle wszechstronny.
Zakupiłem do w HiM i dokonałem dobrego wyboru, nie będe robił mega długich wywodów i opisów ale konkretne- niemieckie wykonawstwo firmy VAude mowi samo za siebie.
Polecam wszystkim z całego serca.Konkrety -felsztynscy@neostrada.pl
Matthew from Coselheim
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora