NGT
Buty wspinaczkowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Buty wspinaczkowe (/thread-1693.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE:Buty wspinaczkowe - Msk - 10-03-2006

Na ściance to nawet w sandałach można się wspinać :-) Natomiast w skałach sytuacja przedstawia się trochę odmiennie. Ja swoje Mad Rocki dobiłem na ściance i mam juz spokój. Natomiast jak obejrzałem evolvy to zdanie mam identyczne - buty nowe a już gną się na boki bo chyba producent na grubości i ilości gumy oszczędza co by cenę niską zrobić. Więc również muszą się szybko rozciągać. Zresztą po co mi buty które mi nie będą stopy trzymać? Co będzie po miesiącu czy dwóch?
-------------------------------------------
Msk




RE:Buty wspinaczkowe - Simba - 10-04-2006

>>sołtys. Ja też chodzę na ściankę, na którą wielu klubowiczów przychodzi wspinać się Mad Rockach. Ale powiem Ci dlaczego ich tak dużo i nikt nie narzeka - bo szkoła wspinania im je stawia, a jak za darmo mają, to narzekać tak nie bardzo ;-).
-------------------------------------------
Simba




RE:Buty wspinaczkowe - silowski - 11-04-2006

a ja powiem tak jesli chodzi o MAD ROCKa wspinam sie w modelu PHEONIX i jedyne zastrzezenie to to ze były drogie jak je kupowałem (jakies 2 lata temu) i moge powiedziec ze buty po dokładnym zasznurowaniu idealnie leza na nodze i owszem sa miekkie ale to pomaga lepiej czuc stopien, ludzie stawijacy pierwsze kroki powinni kupowac buty ze sztywna podeszwa a i jeszcze do wypowiedzi ~Msk ktory powiedział (napisał) tak :''Na ściance to nawet w sandałach można się wspinać :-)'' uwierz mi nie nie mozna wspinac sie w sandałach nasza sciana moze jest nie wielka i przewieszona na nie wielkim odcinku ale sa wycenione drogi takie jak np 6+,6.2 czy nawet 6.2+ i owszem da sie to zrobic w sandałach ale jak sie bedzie szło na samych rekach a biorac pod uwage to ze sa duzo wieksze i lepsze sciany niz nasza to nie moge sie zgodzic z twoim ww zdaniem :-))
-------------------------------------------
silowski@wp.pl




RE:Buty wspinaczkowe - piwowar - 06-05-2006

Dawno temu miałe laserki boreala. Po jednym sezonie rozciągnęły się jak ... . Potem kupiłem mythos z La Sportiva - rozciągnięć zero. Inna sprawa to komfort wspinania (udzielam się tylko na skałkach).
Czy ktoś miał bezpośrednią styczność z Rock Pillars Wall ? Co powiecie na kupno tych butków dla kogoś kto dopiero zaczyna ?

Już na pierwszy rzut oka dziurki nie są najmocniejsza stroną tego pantofelka. Tylko co jeszcze !
-------------------------------------------
Pozdrawiam,




RE:Buty wspinaczkowe - Climber83 - 06-05-2006

W ogole to nie rozciagaja sie 5.10, kupujesz but i dopoki gumy nie zedrzesz to pasuja do stopy jak na poczatku (gora 0,5 nr sie rozbija).




RE:Buty wspinaczkowe - Sarvath - 16-05-2006

Witam,
jak wielu powyżej szukam butków na początek...(na razie na panel) - w przystepnej cenie do 250zl
Mierzyłam mad rocka ''mugen'' (spora promocja) w sumie 3 wymiary... i nie wiem czy ktorykolwiek mi odpowiada... 5,5 - ałłaaa w zgięcia w palcach 6 to samo(te malo mierzone w sklepie) i 6,5 chyba zbyt duze...
Po tych w sumie 3 mierzeniach (ok 10min) wróciłam do domu a moje zgięcia u palców - dużego i środkowego były tak czerwone (i z pęcherzami???) i bolą cały dzień już...
to daje do myślenia czy one się nadają?
pozatym
sprzedawca mowił ze przy wspinaniu (dostępny mini panel do prób) podwinięte palce powinny się lekko ''prostować'' w sensie odginac w stronę normalnego ułożenia....
w żadnym mierzonym bucie tego nie było pomijając największe które wydawały się luźne (mierzyłam je na koniec)
Nie wiem na co w ogóle zwrócić uwagę, a do sklepu wracać marudzić też lipa zwłaszcza po tym co mówił sprzedawca (ze mugeny sie troche naciagna?)
może ja histeryzuje?
Doradźcie proszę

-------------------------------------------
można się wkręcić...




RE:Buty wspinaczkowe - Waldi - 16-05-2006

Temat rzeka :-)
Jedne buty rozciągają się mocno, inne wcale.

Dosyć sensownie dobór rozmiaru wytłumaczony jest tutaj:
http://www.fiveten.pl/index.php?cms=5
-------------------------------------------
Waldi




RE:Buty wspinaczkowe - mutee - 17-05-2006

kwestia rozciagania zalezy przede wszystkim od skory, jezeli jest ona naturalna to z buta po jakims czasie robi sie kapec (przyklad: rapy triopa i miury). natomiast buty ze skory syntetycznej sie nie rozciagaja w ogole, jezeli juz to mniej niz 0,5 numeru. polecam od razu kupic sobie buty ze skory syntetycznej i nie kombinowac z naturalna.

moge spokojnie polecic buty evolv. swoje bandity mam do teraz
-------------------------------------------
mutee




RE:Buty wspinaczkowe - turbo - niezalogowany :) - 17-05-2006

piwowar, na początek sa ok w blizniaczych GYMach wspinałem sie pierwsze 2 sezony.




RE:Buty wspinaczkowe - Poldek - 02-06-2006

Cóż. Mam niemały problem i to jak najbardziej dosłownie. Mam stopę nr 50. I tu sie wszystko rozbija. Korkerów nawet nie mogę znaleźć na siebie. Jedyne co udało mi sie znaleźć w necie to Gym Rock Pillars. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Ewentualnie, jak wygląda rozmiarówka Rock Pillarsów, czy 15UK to normalna 15 czy już pomniejszona?
-------------------------------------------
Poldek




RE:Buty wspinaczkowe - TomMa - 03-06-2006

Poldek - na 8a.pl jest ostatnia para Rock Pillars Gym w rozmiarze 50 za 99 zł :-)

http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=1275&kat=&podkat=&subkat=
-------------------------------------------
TomMA




RE:Buty wspinaczkowe - monia - 13-06-2006

czy ktos wie gdzie w warszawie moglabym kupic La Sportivy mythos?? i co sadzicie o modelu La Sportiva Barracuda
-------------------------------------------
monika




RE:Buty wspinaczkowe - salvador - 13-06-2006

mythosow w wawie niestety nie uswiadczysz :(
w zasadzie z tym modelem jest ogromny problem w calej Polszy [kwestia ''niesolidnego'' dystrybutora] - widzialem ostatnio jedna pare (rozm. 40 w krakowskim PolarSporcie w promocyjnej cenie. i przy okazji zdziwilem sie - noszac na codzien buty 42-43 ta 40ka byla zdecydowanie za duza nawet jak na but do uzytku gorskiego (zeby bylo smieszniej miury mam 40ki i dopoki sie nie rozbily ledwo dalo sie w nich wytrzymac)
najsensowniej bedzie jesli poszukasz mythosa za granicami Polski.

jesli szuka Pani jeszcze butow ala mythos polecam zerknac do Bezdrozy przy Rondzie Jazdy Poslkiej - maja tam bardzo fajny model Red Chili, rowniez nieasymetryczny, wygodny(idealny na gory) i maja bodaj dwa rozmiary 45 i 38




RE:Buty wspinaczkowe - Sarvath - 23-06-2006

Mam pytanie
Czy Lasery boreala mocno moga sie naciagnac?Nie znalazlam info czy syntetyki czy skora naturalna...
I to samo pytanie o Triopy Salsa (czy np ma sens kupowanie 2 numery mniejszych bo sie sporo rozczlapia...)




RE:Buty wspinaczkowe - mutee - 01-07-2006

kupowanie butow triopa to pomylka. nawet jesli wezmiesz najmniejsze w jakie wejdzie ci noga to po pol roku bedziesz mogl w nich spokojnie biegac maratony
-------------------------------------------
krzysiek




RE:Buty wspinaczkowe - bakter - 04-07-2006

witam,

mam pytanko odnosnie butow boreal joker (chodzi mi o wersje velcro).
na swoich stronkach boreal zachwala ze super wygodne, itd itp.
Wiec pytam czy ktos uzywa i jak sie sprwoja/sprawuja? (zachowanie, tarcie, wygoda, scieranie-wytrzymalosc)

pozdrawiam
-------------------------------------------
bakter




RE:Buty wspinaczkowe - snickers - 04-07-2006

monia
wspinam sie w baracudach niezadlugo bo ok 2 miesiecy z tego co zaobserwowalem:
- jak dla mnie najwygodniejsze buty jakie kiedykolwiek mialem szczegolnie jak sie wezmie pod uwage ze normalnie nosze 46-47 a baracudy mam 42
- super na dziurki i krawądki, wedlug mnie bardzo uniwersalny but
- bardzo dobre tarcie w wapieniu
-super sie uklada do stopy
-rozbija sie ok 0,5 rozmiaru i to dosc szybko dalej nie :)
generalnie polecam, mailem kupic miury ale jak dla mnie te byly lepiej dopasowane
aha no i naprade bardzo przyzwoite chaczenie piętą

poldek: spróbuj la sportivy baracudy, sa w rozmiarówce do 47 bodajze czyli jak u mnie jest taka roznica w rozmiarowce to powinny ci spasowac

sarvatch: boreale lasery mialem dosc dawno ale z tego co pamietam nie rozbijaly sie zbyt mocno, trupy sobie odpusc szkoda kasy....

salvador mythosy gdzies w warszawie widzialem... tylko nie pamietam gdzie nie wiem czy nie na krakowskim przedmiesciu




RE:Buty wspinaczkowe - mutee - 05-07-2006

ja kupilem barracudy i na drugi dzien byla reklamacja. nie wiem czy czesto sie rozkleja ta pieprzona siateczka, ale w moim odczuciu lepsze sa miury
-------------------------------------------
krzysiek




RE:Buty wspinaczkowe - o!struś - 02-08-2006

stoje w obliczu kupna butow do wspinaczki. jesli chodzi o moje zaawansowanie, to chodzilam na sztuczna scianke raz w tyg przez pol roku i teraz po dluzszej przerwie powrocilam do wspinania. poki co zdecydowalam sie jedynie na firme rock pillars, jednak nie wiem ktory model wybrac, gdyz nie wiem, czym sie poszczegolne modele w uzytkowaniu od siebie roznia. dlatego prosze o porade i opinie na temat nastepujacych modeli:

gym
moab velcro
moab gym

i jeszcze uzytkowanie: panel i jura




RE:Buty wspinaczkowe - viky - 04-08-2006

Heja,
mam pytanko, jestem wlasnie w USA i mam zamiar sprawić sobie buty 5.10 Anasazi z tym, ze nie wiem która opcja wybrać... :/
Byłem już zdecydowany na Velcro (V2) ale są pogłaoski, że ten model sie rozlatuje...
Moze wiec jednak wersja LACE-UP,
Porszę o radę, najlepiej użytkowników ;P


-------------------------------------------
viky