NGT
Buty wspinaczkowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Buty wspinaczkowe (/thread-1693.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE:Buty wspinaczkowe - Rynio - 03-12-2007

zakładaj buty tak często jak tylko możesz i zobaczysz że z czasem ból będzie mniej odczuwalny a i buty dopasują Ci się do stopy. Miętol je, wypychaj czubki (oczywiście czystymi) skarpetkami ;-)... osobiście sprawdziłem i zdało egzamin.




RE:Buty wspinaczkowe - akacja - 03-12-2007

hmmm. ja nie zdecydowalam sie jednak na akcje pt ''zakładaj buty tak często jak tylko możesz i zobaczysz że z czasem ból będzie mniej odczuwalny a i buty dopasują Ci się do stopy'' bo po prostu nie bylam w stanie po ok 10 czy nawet wiecej akcjach tego typu buty ani drgnely, moje stopy cierpialy bardzo, a ja raz wlozywszy je na sciane nie bylam w stanie stawac palcami na chwytach - czyli nonsens... wiec zastanow sie dobrze czy dasz rade sie wspinac w nich.. moze w Twoim przypadku nie jest tak beznadziejnie jak w moim...:)




RE:Buty wspinaczkowe - milka - 06-12-2007

a co sądzicie o butkach: Five Ten Coyote Velcro 2007?




RE:Buty wspinaczkowe - Molu - 06-12-2007

mysle ze maja na nei calkem wfajna promocje o tutaj ;)
http://tiny.pl/j6rk

a tak juz powazniej to sa to naprawde bardzo dobre buty, mialem okazje troche sie w nich wspinac, i byly naprawde ok, swietna przyczepnosc, wogoe stealth c4 to niemal doskonala guma, dobre wyczucie stopni pozatym dosc duzo osob ktore znam posiada te buty i chwali je sobie :)
osobiscie posiadam coyote lace up i jestem naprawde bardzo zadowolony (przekonalo mnei do nich to ze sa wiazane :) )

pozdrawiam




RE:Buty wspinaczkowe - ludz - 06-12-2007

coyote są fajne na niższe stopnie trudności - b. wygodne, zero zastrzeżeń i świetna guma. ale trzeba pamiętać że to symetryczne buty i na żaden ekstrim się nie nadają... choć ci co robią jakieś ekstrim to o tym wiedzą :)




RE:Buty wspinaczkowe - Simba - 06-12-2007

Ja Coyoty odradzam - polecam przejść na stronę 18 niniejszego wątku...




RE:Buty wspinaczkowe - Tomek - 06-12-2007

Ja Coyoty zalecam - polecam przejść na stornę 18 niniejszego wątku...
-------------------------------------------
Tomek




RE:Buty wspinaczkowe - Rojas - 07-12-2007

A jakie inne modele symetryczne byście polecali.
Dla mnie symetria jest najpiękniejsza i kluczowa.
Ze względu na dłuższy drugi palec stopy




RE:Buty wspinaczkowe - yautay - 13-12-2007

W poniedziałek wybieram się do stolicy, czy moglibyście polecić jakiś dobry sklep gdzie jest duży wybór obuwia wspinaczkowego...?
Będę bardzo wdzięczny....
Brgds!




RE:Buty wspinaczkowe - milka - 21-12-2007

mam jeszcze jedno, małe pytanie:P
Jakie ma znaczenie to że buty są wiązane, zapinane czy wkładane?
To jest wprowadzone tylko dla wygody czy może niekture(np.wiązane) lepiej się trzymają nogi czy coś... jestem kompletnie zielona:P




RE:Buty wspinaczkowe - Rojas - 21-12-2007

yatuay -
sherpa.pl na Żelaznej 59,
HiMountain na Krakowskim przedmieściu
Multanex - Jana Pawła 2/ róg elektoralnej
Alpin Sklep koło metra pole mokotowskie

milka -
na rzepy szybciej sie zakłada i zdejmuje, wiązane jak się rozczłapią łatwiej docisnąć do stopy. nie przychodzą mi do głowy żadne zalety baletek... Może ktoś inny będzie bardziej doświadczony




RE:Buty wspinaczkowe - miljon - 28-12-2007

Witam
tak jak wiekszośc mam problem ze swoimi pierwszymi butami! zastanawiam sie nad mammutami ale czy to dobry wybór?
-------------------------------------------
miljon




RE:Buty wspinaczkowe - marecki - 06-01-2008

Siema wszystkim kilka lat temu troszke sie wspinalem na sztucznych scianach...
a dzisiaj po wizycie na scianie postanowilem do tego wrocic i chce kupic
jakies buciki ... co byscie polecili do 250zl ? zastanawiam sie co bedzie
lepsze czy nizsze modele czy wyszukanie jakiegos powazniejszego tematu ...
zalezaloby mi zeby buciki ktore kupie byly w miare mozliwosci trwale ... za
stanawialem sie nad :
- LaSportiva Kumo
- FiveTen Coyote Lace- Up
- Evolv Bandit
- RP MOAB VELCRO
- RP PEARL VELCRO
- MR Flash
- MR Mugen

z czego najpozwanizje mysle o flashach,mugenach i kumo.. ewentualnie o banditach .. mozecie cos o nich napisac ?
moze macie jakies inne propozycje ... buty beda w zasadzie wykorzystywane
tylko na sztucznej scianie




RE:Buty wspinaczkowe - semow - 06-01-2008

Flashe bardzo gorąco polecam. Szóstka za trwałość. Jak będziesz je mierzył - weź pod uwagę że są skórzane, w związku z czym lekko się rozciągną. Poza tym można je dostać nawet za 180 zł ;)
-------------------------------------------
http://www.semow.cba.pl




RE:Buty wspinaczkowe - marecki - 06-01-2008

no i wasnie wszystko wskazuje ze wybor padnie wlasnie na flashe, swietnie wypadly w teascie i sporo o nich pozytywnych opinii ... kusza mnie jeszcze lasportiva kumo ale wydaja mi sie gorsze no i nie moge znalezc na ich temat zadnych opini... jest jeszcze ta opcja na evolvy bandit ale malo o nich opini ... takze najblizsze poki co wyboru sa flashe




RE:Buty wspinaczkowe - marecki - 06-01-2008

ostatnie pytanko z mojej strony... czy mugeny 2 roznia sie czyms konkretnym od flash'y ? bede wybieral spomiedzy tych dwoch modeli




RE:Buty wspinaczkowe - semow - 06-01-2008

mugeny są z jakiegoś syntetyka i mają podeszwę wykonaną w taki specyficzny sposób - na krawędzi jest taka ''podkowa'' z grubszej gumy. Ogólnie to ludzie raczej narzekali na to rozwiązanie.
-------------------------------------------
http://www.semow.cba.pl




RE:Buty wspinaczkowe - marecki - 07-01-2008

a co powiecie na temat rozbijania sie modelu flash i mugen ? o ile mniejsze warto brac te buty ?




RE:Buty wspinaczkowe - Rychu-TM - 01-02-2008

Hej!

Zamierzam kupić swoje pierwsze buty wspinaczkowe.
Po rozejrzeniu się w sklepach zostanawiam sie nad kupnem modelu Millet ROC VELCRO (w dość przystępnej cenie)
Czy ktoś używa i może coś o nich powiedzieć?
---
Edytowany: 2008-02-02 03:04:55




RE:Buty wspinaczkowe - Spineless - 01-02-2008

semow ma rację, flashe są świetne, podobnie jak stare mugeny. nowy model to syntetyk, nie rozciąga się prawie w ogóle z czasem, ale podeszwa jest zupełnie beznadziejna no i to but przede wszystkim do przewieszeń, okapów etc. wszędzie gdzie używasz haczenia piętą.
flashe są bardziej uniwersalne, ale lepiej leżą na stopie i jakoś bardziej komfortowo się ich używa.

mieliśmy na ścianie możliwość wypróbowania wszystkich modeli Mad Rocków i flashe wraz ze starym modelem mugen wypadły najlepiej.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...