NGT
Buty wspinaczkowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Buty wspinaczkowe (/thread-1693.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE:Buty wspinaczkowe - miki - 30-09-2006

Mam możliwość kupić tanio butki, które sie zazywaja ''bufo''. Co to za dziwolągi, zna ktos moze, a moze ktos z Was uzytkowal. Wygladaja solidnie. I inne pytanie: jak to jest z rozmiarami, czy faktycznie kupuje sie buty nr mniejsze. Zalozylem te buty na stope, posiedzialem w nich pol godziny, troche pochpdzilem po domu i myslalem, ze mi stopy odpadna. Czy to normalne, faktycznie buty wspinaczkowe maja byc takie ciasne?
-------------------------------------------
miki




RE:Buty wspinaczkowe - Edtheduck - 01-10-2006

miki>>
Buty wspinaczkowe muszą dobrze obejmować stopę, palce mogą być lekko podkurczone. Przeważnie po jakimś czasie lekko się rozciągną.

Bufo to czeska firma, na początek mogę je polecić, nie kosztują dużo, a można się w nich dobrze wspinać.




RE:Buty wspinaczkowe - Bart - 01-10-2006

> Bufo to czeska firma, na początek mogę je polecić, nie kosztują dużo, > a można się w nich dobrze wspinać.

Co nie zmienia faktu, że nie ma już chyba gorszych butów wspinaczkowych niż Bufo :-)

-------------------------------------------
Pozdrawiam




RE:Buty wspinaczkowe - silowski - 02-10-2006

==>Bart no jesli chodzi o buty Bufo to sie grubo mylisz to ze Bufo produkuje sporo modeli z nizszej połki jest spowodowane tym ze poprostu nastawili sie na ta grupe klijentow i podejrzewam ze zarabiaja spora kase bo ilosc ludzi kupujacych ich buty jest duzo wyzsza niz np.Five Ten`a ktory ma bardzo dobre buty ale drogie i nadaja sie w wiekszosci dla zaawansowanych wspinaczy a przeciez kazdy musi zaczac sie wspinac od poczatrku i najlepiej w troszke tanszych butach. Jesli chodzi o Bufo to robia buty (nie wszystkie modele oczywiscie) bardzo wytrzymałe i na panel czy pierwsze wypady w skały nadaja sie idealnie a dopiero potem jak juz ktos zuzyje swoje pierwsze butki do wspinu moze myslec o kupnie czegos lepszego czegos co jest ukierunkowane na dana formacje skalna dajmy na to na polska jure gdzie jest sporo dziurek itd.
-------------------------------------------
silowski




RE:Buty wspinaczkowe - Bart - 02-10-2006

silowski - no jesli chodzi o buty Bufo to sie grubo mylisz

Wkładasz w moje usta słowa których nie powiedziałem :-) Nie napisałem, że buty Bufo są złe, bo domyślam się, że jak ktoś się nie zna to je kupuje i sobie chwali. Napisałem, że nie widziałem w sklepach butów gorszych niż Bufo - a to oznacza, że nawet jeżeli Bufo są świetne to wszystkie inne firmy są lepsze :-)
-------------------------------------------
Pozdrawiam




RE:Buty wspinaczkowe - sasq - 02-10-2006

Mam pytanko na absolutny początek (choc niby się okazyjnie wspinam od 9 lat) jakie radzicie buty?? Bo tenisówek z Auchan czy Tesco mam juz dosć. Korkerów nigdzie nie ma. Więc pozostaja jakieś tanie wspinaczkowe... Waltz Triopa?? czy może cos innego?? (jeśli chodzi o trudności to absolutny max to VI.1 a i to z rzadka)




RE:Buty wspinaczkowe - Dawids92 - 03-10-2006

To Bym Ci Radził Rock Pillars Maob Velcro Bardzo tanie i bardzo dobre mój kumpel je ma
-------------------------------------------
Dawids92




RE:Buty wspinaczkowe - afro_paul - 03-10-2006

wiadomo ze rock pillars gym na poczatek elegancko;)




RE:Buty wspinaczkowe - mathe - 03-10-2006

--->sasq idż do sklepu, przymierz wszystkie, które odpowiadają ci ceną, skup się raczej na miększych i mniej asymetrycznych(ale nie traktuj tego jako żelaznej zasady), po czym wybierz te które najlepiej pasują do Twojej stopy. Spytaj na forum o te modele które Ci leżą, poczekaj na rozsądne komentarze , dowiedz się jak mocno sie rozbijają, idź jeszcze raz do sklepu, wybierz odpowiedni rozmiar mając na uwadze jak się który będzie rozbijał, i kup.


-------------------------------------------
m




RE:Buty wspinaczkowe - Satan - 06-10-2006

Witam! czy testował ktoś może buty mad rock mugen 2006? jeśli tak to czym różnią się one od mugenów z 2005r, i co o nich sądzicie, gdyż stoje przed wyborem butów dla początkujących i zastanawiam się między mugenami a Boreal Laser.
Może ktoś z was podzieli się ze mną swoim doświadczeniem. Konstruktywne komentarze mile widziane ;)
-------------------------------------------
Satan




RE:Buty wspinaczkowe - Dawids92 - 07-10-2006

Ponoć Mad Rock Mugen przy czestych treninach sie psuja a te 2006 to ponoc wyrąbisty but ja je mialem miec ;P ale bardzo ciasna stope i piete:P
-------------------------------------------
Dawids92




RE:Buty wspinaczkowe - braavosi - 14-10-2006

chuchać na nie i dmuchać.napisane.:D
a tak na serio powiesić na kołku i nie używać:D
a tak na serio serio wypadałoby je umyć czasem po bieżącą wodą, jak nie lubisz brzydkich zapachów, to kup tez sobie scholla odświeżającego, tylko pamiętaj: buty do wspinaczki muszą capić;))),taki mus




RE:Buty wspinaczkowe - bernatka - 23-10-2006

witam mam chciałam sie poradzić w sprawie butów .... zastanawiam sie nad kupnem Bufo Pharao ale jestem laikiem we wspinaczce :) i nie wiem czy warto w te inwestować.... proszę o pomoc !:)




RE:Buty wspinaczkowe - bernatka - 23-10-2006

a jeszce ktoś mi polecał Boreal Crux ale ciezko mi stwierdzic czy to dla mnie. Jak na razie wspinam sie tylko po ściance




RE:Buty wspinaczkowe - Edtheduck - 23-10-2006

bernatka >>>>
Pytanie brzmi ile te buciki kosztują, oraz czy jest Tobie w nich w miarę wygodnie?
Boreale są butami lepszej klasy, ale na początek nie trzeba inwestować w drogie buty, bo i tak szybko się zużyją ;-)

Pharao to dobry asymetryczny model, sznurowany, jeśli Tobie pasują a cena nie jest przesadna, to ja bym je wybrał. Po pewnym czasie sama będziesz wiedzieć, w jakim modelu wspina się Tobie najlepiej.




RE:Buty wspinaczkowe - Rojas - 01-12-2006

Czy ktoś używał butów Rock Pillars Red Rock? Potrzebuje czegoś jak najtańszego, a boje się Quechua kupić..




RE:Buty wspinaczkowe - swoj chlop - 01-12-2006

hmm...czy ktos ma doswiadczenie z butami ze zmieniona podeszwa ''Przezelowanymi'' te sa chyba dobre, hmm... dzieki:
http://tiny.pl/9skk
-------------------------------------------
hmmm...




RE:Buty wspinaczkowe - simba - 02-12-2006

Rojas,

Quechua są bez porównania lepsze niż Red Rocki. Tarcie git, lekko asymetryczne, czubek spoko. I co najważniejesze - są trwałe. Mój partner się w nich wspina i naprawdę jest zadowolony (ja z Rock Pillarsów nie byłem). Nie jesteśmy mistrzami jak na razie, ale 6.2 w nich robi, więc chyba nie są takie złe...

Pozdrawiam




RE:Buty wspinaczkowe - Rojas - 06-12-2006

ja jak miałem forse miałem Rock Pillarsy Zerocks i byłem zadowolony tylko, że za małe kupiłem




RE:Buty wspinaczkowe - booyakassh - 12-12-2006

Witam Wszystkich

Jestem tutaj nowy i dopiero zaczynam przygodę ze wspinaczką. Już dawno chciałem tego spróbować, ale jakoś nigdy nie doszło to do skutku. W tym roku zrobiłem Via Ferratę i na nowo urodziła się we mnie nieodparta pokusa wspinu ;)

...co za tym idzie, potrzebuje butów :) Przeczytałem wszystkie 17 stron, żeby nie zadawać głupich pytań. Chciałem tylko podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami oraz chciałbym się dowiedzieć co i Wy o tym myślicie.

Mianowicie, doszedłem do wniosku, że skoro buty wspinaczkowe tak szybko się niszczą, chyba nie ma sensu (bynajmniej w moim przypadku) wydawać 3 czy 4 stów na buty, które i tak przez całą zimę będę używał tylko i wyłącznie na sztucznej ściance. Po zimie będę chciał jechać na skałę i myślę, że to będzie dobry moment na zakup przyzwoitych butów. Poza tym, rozmawiałem z bardzo miłą panią w jednym z warszawskich sklepów na ul. Pieknej, która wyperswadowała mi, że nie ma potrzeby używania drogich butów, których przeznaczeniem ma być tylko ściana (zaznaczam, że na początek) oraz zrozumiałem drobną aluzję, że wygląda to niepoważnie, jak ktoś przychodzi w super ekstra butkach na ściane i jest totalnym amatorem (takim właśnie jak ja) który nie ma zielonego pojęcia o wspinaczce :D

Upatrzyłem sobie więc te butki:
Red, Gym i Wall Rock Pillarsa.

Które z nich moglibyście mi polecić i co wogóle sądzicie o moim wyborze? I oczywiście ewentualne inne propozycje mile widziane ;)Przypominam, że mamy teraz zimę i w stolicy pozostaje mi tylko, i wyłącznie sztuczna ścianka.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Rafał