NGT
Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. (/thread-1679.html)

Strony: 1 2 3 4


Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 26-12-2004

Mam pytanko odnośnie okularów przeciwsłonecznych (np Julbo)
Otóż, interesuje mnie to czy można zamówić takie okulary ze szkłami korekcyjnymi? Jestem krótkowidzem (standardowo - bez cylindrów) ale nie mogę nosić soczewek... Jest to dość kłopotliwe... zwłaszcza w górach...
Jeżeli nie można takich oklurarów nigdzie dostać to poradźcie co zrobić? Wymiana samych szkieł w jakimś zakładzie optycznym byłaby chyba bezsensowna... Wspinam się już parę ładnych lat i postanowiłem w końcu coś z tym zrobić...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - vick grappa.pl - 26-12-2004

Julbo ma w sprzedaży same oprawki - specjalny model dla ''okularników'' koszt ok 90 zł. a szkła można sobie właśnie u optyka wprawić.
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 26-12-2004

Dzięki vick!!!
W takim razie mam jeszcze pytanko odnośnie jakości szkieł, filtrów itd. Czy te ''dorobione'' u optyka będą miały taką samą wartść użytkową i ochronną jak te oryginalne ''niekorekcyjne''?
Wiem, że być może uznasz, że po prostu zawracam Ci niepotrzebnie d***, ale musiałem spytać... :)
-------------------------------------------
...kto pyta, nie błądzi...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - vick grappa.pl - 27-12-2004

mmm... powiem szczerze, że nie mam pojęcia - osobiście używam okularów Quark za 40 zł z plastikowymi szkłami bez korekcji i porównania nie mam żadnego - spójrz do wątku z linka - może tam sie więcej dowiesz:
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 27-12-2004

Jeżeli masz ochote pogadac na ten lub tez inne zwiazane z turystyka i wspinaniem tematy to:
My GG: 7462708...
Pozdr i jeszcze raz thx
-------------------------------------------
...kto pyta, nie błądzi...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Faber - 27-12-2004

Mateo: mam ten sam problem. Okazuje się niestety, że standardowe, nawet mocno przyciemniane szkła korekcyjne nie mają tych samych właściwości co szkła w które wyposaża się okulary przeznaczone w wysokie góry i na lodowce. Sprawdzałem ostatnio u dobrego optyka opcję wymiany standardowych zerówek w moich Julbo na specjalne ''ofiltrowane'' szkła korekcyjne. Kosztuje to majątek. O ile pamiętam, skalkulowano taką operację na ok 600 czy 700 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że wady wzroku mają to do siebie, że się w czasie zmianiają wygląda to niezbyt zachęcająco...




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 27-12-2004

To rzeczywiście niezbyt pocieszające...
Bez szkieł korekcyjnych da się co prawda przeżyć ( ja ma ok.-3 w kazdym oku... ) ale wrażenia są nieporównanie uboższe niż w przypadku korzystania z okularów... ;( Nie dostrzegalne jest wiele elementów otaczającego nas świata... A szkoda...
Jest to zwłaszcza dokuczliwe przy wspinaczce... bez bryli po prostu nie dostrzegam szczegółów rzeźby skały... chociaż na tych mniej trudnych drogach w Tatrach, gdzie nie ma jakiegoś wielkiego prawdopodobieństwa, że odpadne, nie zdejmuje okularów... ale są to zwykłe korekcyjne, które w alpach czy na kaukazie nie ochronia oczu...
Pozdrawiam




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - arad1304 - 27-12-2004

Witam!
Sam jestem okularnikiem( też -3) i również mam ten problem. Póki co rozwiązałem go nosząc nakładki ze szkłami ciemnymi na zwykłych okularach mocowane na magnesach. Jest to dobre rozwiązanie i trwałe, tylko z nakładkami jest problem w momencie kiedy już ich nie potrzebujesz i nie ma możliwości w danej chwili schować do futerału, dlatego moje są już mocno porysowane ale mają już 2,5 roku. Wtedy kosztowały ok 250 zł bez szkieł. U każdego optyka znajdziesz takie oprawki. Polecam




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - bulaj - 27-12-2004

To jest dziwne. Kiedyś w sklepie nurkowym dowiedziałem sie ze bez problemu mozna wstawić szkło korekcyjne do maski. Fakt ze o cenę nie pytałem. Musi być jakś sensowna oferta dla górołazów.




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - snickers - 28-12-2004

witam
prawie kazda firma produkujaca okulary z TZW Wyzszej olki ma w swojej ofercie model z doczepianymi korektami. Wyglada to tak ze z przodu masz normalne okulary a z tyu dostawke z korekcyjnymi. Koszt to przewaznie 200-300 z




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Faber - 28-12-2004

Owszem, to prawda. Sam mam takie ''wysokopółkowe'' okulary rowerowe Rudy Project za 700 zł. Do tego trzeba doliczyć jakieś 200 zł za przyzwoite plastikowe soczewki. Dobrze, że w ogóle są. Z ciemnymi, cywilnymi okularami też sobie spokojnie radzę wybierając po prostu oprawki i szkła w dowolnym kolorze u optyka. Te w zupełności wystarczają do zwykłego trekingu. Można sobie wybrać coś bardziej sportowego (choć jest problem z mocno giętymi oprawkami). Kłopoty pojawia się jednak gdy trzeba kupic cos w wysokie góry. Rok temu na Kaukaz zabrałem zwykłe Julbo i znosiłem uroki nieostrego obrazu.




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - turbo - 28-12-2004

fakt jest to problem ja mam na szczęście -0,5 więc po prostu w skały czy tatry na wspin zabieram tylko przyciemniane (korekcyjne do plecaka) (Julbo Pamir) ale przy większej wadzie był by kłopot większy

Pozdrawaim
PS. Na Brytanie (www.wspinanie.pl) był kiedyś watek o szkłach jak odszukam to wkleje link...
-------------------------------------------
turbo




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 28-12-2004

Znalazłem chyba ten link do forum o którym mówiłeś, Turbo...
Ale to i tak niestety wszystkiego nie wyjaśnia...

Pozdrawiam




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Tomisiek - 29-12-2004

Hej;) Ja tez mam -2,5/-3. Sprawę załatwiają nieźle okulary korekcyjne ze mocno ciemnymi szkłami, plus powłoka UV. Ja takie mam i do wysokości alpejskich wystarczają. Nie ma co przesadzać, jeśli nie wybierasz się w Himalaje, to jakieś ''hi-techy'' nie są niezbędne.
Wprawdzie moje mają tę wadę, że nie najlepiej osłaniają z boków, ale zamierzam kupić inne i wstawić szkła (polaryzacyjne) u optyka.
Na zdjęciu po linkiem poniżej , widać, jakich szkieł używam:-)

Aha, do maski nurkowej też wstawiłem szkła - tyle, że nie u optyka, a w sklepie, w którym kupowałem maskę. Koszt chyba jakieś 150 zł.

Pozdrówka





RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - mateo - 31-12-2004

Jest jeszcze taka opcja... ale ta cena... zdecydowanie ''zaporowa'' i to mowiac dosc delikatnie... :)

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Dlaczego to musi tyle kosztowa??? :)




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - arad1304 - 31-12-2004

Znalazłem w sieci:
We Wrocławiu, ta sama cena, ale dostajesz kredyt na 12 miesięcy 0%, 1 wpłata 800zł + 12x333 zł.
Brzmi lepiej, ale to i tak bardzo dużo :-(

Pozdrowienia dla wszystkich okularników :-))))))




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Faber - 31-12-2004

Tomisiek: Przychylam się. Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Można też kupic przyzwoite sportowe oprawki i znaleźć czujnego optyka który wstawi w nie szkła. Ciekawostka: dziś trafiłem w sklepie Adidasa na ich okulary z opcją korekcji. Bardzo lekkie i rachityczne, nieparujące. Cena okularów z możliwością wymiany przedniej szyby 600 zł. Do tego szkła korekcyjne we własnym zakresie. Za taką kasę można sobie zrobić w zasadzie dowolne okulary.
-------------------------------------------
mf@post.pl




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - rapmih - 20-12-2006

Witam
Mam pytanko. Co sądzicie o takich okularach??

http://www.allegro.pl/item151952414_okularo_gogle_x_trem_z_wkladka_korekcyjna_.html

Chce je używać na nartach. Warto?? Ewentualnie jakieś inne propozycje okularów/gogli korekcyjnych za rozsądną cenę ;)

Jak to ktoś kiedyś napisał:
'' Thanks from the mountain'' ;)

-------------------------------------------
Rapmih




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Elsie - 04-04-2007

Witam, chcę coś zapytać, otóż niedawno byłam u okulisty, który stwierdził, że mam nosić okulary: dioptria 0, ale cylinder +2,5. I właśnie... czy cylindry mogą sie wyleczyć...????? napiszcie:D
-------------------------------------------
Elsie




RE:Pytanie dot. okularów, szkieł korekcyjnych, oprawek, etc. - Wydra - 04-04-2007

Nie nie mogą. Ewentualnie można próbować ingerencji chirurgicznej albo ortokorekcji. Masz astygmatyzm. Koryguje się je tzw soczewkami cylindrycznymi, ewentualnie można dobrać soczewki kontaktowe. Spróbuj zasięgnąć dalszych porad u lekarza okulisty a nie na forum poświęconym sprzetowi górskiemu :) Nastepne pytania zadawaj już w gabinecie lekarskim a nie tu.
-------------------------------------------