NGT
pranie kurtek z membranami - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: pranie kurtek z membranami (/thread-1676.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE:pranie kurtek z membranami - raffi - 06-03-2007

kardi >>
pamiętamy, pamiętamy - ktoś tam wyżej kupił już nikwaxy i pytał co się z nimi robi
Myślę że sklepom najwięcej zależy na sprzedaży tych środków do prania.
-------------------------------------------
Stat crux dum volvitur orbis.




RE:pranie kurtek z membranami - drodar - 08-03-2007

Witam !
Mam kuretkę z Lowe Alpine z membramą triplepoint ceramic.
Czy do impregnacji mogę użyć środka TOKO Textile Proof, czy są jakieś przeciwskazania. Jeżeli ma ktoś doświadczenie w tym kierunku proszę o info.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
drodar




RE:pranie kurtek z membranami - magda_s - 23-03-2007

kurtki z membranami nalezy prac w spedjalnych płynach impregnujacych.Ja pracuje w sklepie i mam kilka przykładów prania w proszku znajoma wyprala kurtke z gore-tex za ponad 1500zł i po wypraniu nadawała sie do wyrzucenia a szkoda tyle kasy.......kazdy sprzedawca powinien poinformowac o plynach do membran i sposobie impregnacji
-------------------------------------------
magda_s




RE:pranie kurtek z membranami - Rzez - 23-03-2007

Spodnie z gore i kurtke z omniclimy piorę mydłem ''Bialy Jeleń'' i jak na razie jest w porządku.

pozdrawiam
-------------------------------------------
Rzez




RE:pranie kurtek z membranami - mis - 24-03-2007

siemanko, mam kurteczke patagonii softshel, po wypraniu w polecanym przez producenta plynie kurteczka zaczela przeciekac, czynnosc powtorzylem i dalej to samo, co z tym fantem zrobic? nie chce jej wyrzucac a ze zwrotem bedzie klopot , bo to nie po tej stronie globu ja kupilem:( dzieki i podrawiam
-------------------------------------------
misiek




RE:pranie kurtek z membranami - Wydra - 24-03-2007

W sumie to normalne że softshell przecieka. Szczególnie jeśli to ''prawdziwy'' soft, bez membrany. Dziwne jest tylko to że z tego co piszesz wynika że kurtka przed praniem nie przeciekała a teraz jest jak sito, tak było? Jaki to soft? Ma membranę czy nie?
-------------------------------------------





RE:pranie kurtek z membranami - mis - 25-03-2007

bylo dokladnie jak wydra piszesz, na poczatku podczas kilku naprawde potężnych ulew nie puszczal ani kropelki , teraz jak sito... a problemem teraz jest to ,ze nie mam zielonego pojecia jaki to rodzaj softu, na kurtce nic nie jest napisane, jak mam to sprawdzic?
-------------------------------------------
Malysz jest fantastyczny




RE:pranie kurtek z membranami - rumcajs - 26-03-2007

na wewnętrznych metkach w kurtkach paragonii są numery katalogowe RN, Cut i Style - spróbuj poszukać po tych nr w necie
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:pranie kurtek z membranami - KiD - 26-03-2007

Najśmieszniejsze jest to że kupiłem kurtałe Pajaka Szron Man, nie prałem jej ani razu a i tak jest jak sito. Moje pytanie czy impregnacja coś pomorze. Dwa tygodnie temu rekreacyjnie wszedłem sobie na Czantorie przy niewielkim deszczu, przy górnej stacji kolejki z kurtki wode można było wyżymać. Sądziłem że za tą cene Pajak oferuje coś trwalszego :/




RE:pranie kurtek z membranami - gumibear - 26-03-2007

KiD przekazałem info o Twoim poście sasq z pajaka




RE:pranie kurtek z membranami - sasq - 27-03-2007

Przeczytałem dostałem

Sprawa jest dziwna bo sam chodze w szronie i trzyma (kurtałke mam od roku)

Próbowałeś reklamować w Pajaku??




RE:pranie kurtek z membranami - mihal - 20-05-2007

a ja sie musze pochwalić, mam pewną kurtke campusa od 3 lat, piorę w proszku, nie impregnuje, chodze w niej wiosna, jesień, zima, i dalej mi nie przemokła :D
-------------------------------------------
gg 104 70 56




RE:pranie kurtek z membranami - mihal - 20-05-2007

aha, czemu nie powinno sie prać w proszku do prania?
-------------------------------------------
gg 104 70 56




RE:pranie kurtek z membranami - Wydra - 20-05-2007

Usuwasz w ten sposób DWR
-------------------------------------------
TwoRightsDoNotMakeaWrongButTwoWrightsMakeaPlane




RE:pranie kurtek z membranami - Krzychoo - 20-05-2007

I zapychasz membrane.
-------------------------------------------
Krzychoo




RE:pranie kurtek z membranami - silowski - 13-06-2007

hymmm uprałem małachowskiego climber 3L w nikwaxie i co i dupa!!! zabrudzenia zostały :-/ ani na gardzie zabrzudzenia sie nie sprały ani na rekawach. Nie sa to przeciez jakies tragiczne plamy z nie wiadomo czego tylko zwykłe zabrudzenia od uzytkowania na koncowkach rekawow i gardzie oraz w miejscach wkładania rak do kieszeni. Co z tym zrobic jak to uprac ??
-------------------------------------------
silowski




RE:pranie kurtek z membranami - yaro1986 - 13-06-2007

Musisz najpierw te zabrudzenia mokra szczotka albo gabka przetrzec, a dopiero potem uprac. Czasem nawet zwykly proszek i wysoka temperatura nie daja rady, szczegolnie gdy kurtka byla dawno prana bo brud wtedy sie mocno wciera i zasycha dlatego najpierw musisz poszorowac potem dopiero uprac.
-------------------------------------------
yaro




RE:pranie kurtek z membranami - silowski - 14-06-2007

noi tak własnie chyba zrobie tylko boje sie troche o materiał zewnetrzny zeby sie nie pomechacił... w sumie to on sie nie powinnin mechaci ale ogolnie włokna materiału moga zrobic sie takie..... hymmm no nie wiem luzniejsze :-/ ale coz bede probował
-------------------------------------------
silowski




RE:pranie kurtek z membranami - Krzychoo - 14-06-2007

Nie powinny, czysc miekka szczotka do paznokci.
-------------------------------------------
Krzychoo




RE:pranie kurtek z membranami - korek - 12-07-2007

W czym\ jak prac kurtke TNF z Hyvent-em?
-------------------------------------------
Podpis