NGT
pranie kurtek z membranami - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: pranie kurtek z membranami (/thread-1676.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE:pranie kurtek z membranami - kawal62 - 25-11-2011

tak pralka ale jakie środki piorące.
pozd
-------------------------------------------
sk




RE:pranie kurtek z membranami - desper1962 - 26-11-2011

zabrudziłem swojego north faca farbą chyba olejną, jak mogę ją wyczyścić czy same pranie wystarczy
-------------------------------------------
desper1962




RE:pranie kurtek z membranami - Blatio - 26-11-2011

Jeśli to farba olejna, to niestety jesteś z góry na przegranej pozycji. Żadne pranie tego nie ruszy, rozpuszczalnikami ryzykujesz zniszczenie kurtki.




RE:pranie kurtek z membranami - desper1962 - 26-11-2011

dzięki bardzo spróbuję uprać ją w płatkach mydlanych będzie jedynie czysta z plamami
-------------------------------------------
desper1962




RE:pranie kurtek z membranami - pajet - 13-12-2011

Ja mam dziwny problem.

Kupiłem w lumpeksie kurtkę zimową Regatta z Hydrafortem za 40zł (stan wizualny igła). Wyprałem to coś i zaimpregnowałem w Nikwaxie. Wszystko cacy, membrama sprawna, zero przemakalności, ale jest mały problemik ...

Mam wrażenie, że ktoś, kto prał kurtkę przed wrzuceniem na sklep, nie do końca ją ''dosuszył'' i wrzucił do plastikowego wora. Kurtka wydziela specyficzny zapach, jakby przemokniętego namiotu, którego nie moge sie pozbyć (kojarzy mi się także, ze świeżo otwartym kompletem chińskich lampek choinkowych). Środek podbity jest polarem i tam jest w porządku (nic nie czuć), ale niestety warstwa zewnętrzna, wciąż wydziela specyficzny zapach.
Zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle jest sens z tym coś robić. Szkoda trochę kurtasa, bo faktycznie wszystko sprawne, ale drażni mnie ten ''specyficzny''zapach (nie jest to smród) i na pewno nie jest to grzyb !
Czy kiedyś ktoś miał taki dziwny problem?

Podpowiedzcie coś, bo pomysłów brak :-(




RE:pranie kurtek z membranami - endless - 13-12-2011

Mam pytanie jeden taki wyprał kurtkę jakąś him-a w ciepłej ale nie wiem jak bardzo, ręcznie i chyba w jakimś płynie do prania. Po wyschnięciu na kurtce porobiły się plamy/zacieki da radę to odratować?




RE:pranie kurtek z membranami - pet77 - 14-12-2011

Kurtawe trza plukac trzy razy po praniu.Jesli plyn byl ze zmiekczaczem, jakas lanolina, czy cos, to mogly sie porobic zacieki. Niech wypierze jeszcze raz w mydle od Nixwaksa, Grangersa albo Szarego Jelenia, ewentualnie w lekkim detergencie i wypluka j/w.
Jesli nie pomoze, to ratuje tylko list do Sw. Mikolaja.




RE:pranie kurtek z membranami - endless - 14-12-2011

Dzięki szare mydło nie pomogło, chyba pozostaje list :)




RE:pranie kurtek z membranami - PRS - 14-12-2011

@pajet a prałeś/impregnowałeś już coś w ecosyfie Nikwaxa?
Bo po takim ,,zabiegu'' odzież wydziela specyficzny zapach (mnie przypomina zapach octu winnego).
Zdania na forum są podzielone, każdy okopał się na swojej pozycji i trwa. Ja po tym jak załatwiłem HS przy pomocy pralki i Nikwaxa czyszczę powierzchniowo przy pomocy gąbeczki do naczyń i łagodnego detergentu. I zasada - nie prać ile można.




RE:pranie kurtek z membranami - pajet - 14-12-2011

Kurtka wydzielala taki zapach w momencie kupna. Wypralem ja w Nikwaxie I zaimpregnowalem w pracle (pomimo tego ze podbitka jest polarowa). Wszystko wyszlo lepiej niz dobrze, bo kurtka nie przemaka, splywa po niej jak po kaczce ;-) Nie moge narzekac na tego nikwaxa I nie mam zadnych plam. Zastosowalem sie w 100 procentach do opisu na preparatach. Caly czas jednak z zewnetrznej warstwy kurtki nie moge pozbyc sie tego specyficznego zapachu, ktory po prostu mi przeszkadza. Z wewnetrznego polara zapach wyszedl po praniu.




RE:pranie kurtek z membranami - carlla - 06-01-2012

Ja ma podobny jak ''Ptasiek'' problem z kurtką Campus Ariana. Trochę jestem załamana. Wygląda to tak, że na śniegu kurtka marszczy się. Co mam robić? Wyprałam ją pralce na 30 stopni w płynie do odzieży sportowej, później impregnant do płukania i po wyschnięciu tak jak wcześniej pisałam.Pomocy!!!Co teraz robić?
-------------------------------------------
carlla




RE:pranie kurtek z membranami - -PITdoggy- - 06-01-2012

Pajet, to może być zapach środka, którego używano do dezynfekcji odzieży. Mogła być później wrzucona do szczelnego worka i pewnie to się utrzyma dłuższy czas.
-------------------------------------------
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.




RE:pranie kurtek z membranami - Lenka - 17-01-2012

Ten sam problem co ~desper1962, wyszłam z mieszkania i widzę, ze gość maluje balustrady rozwalony na schodach a drugi coś maluje na półpiętrze. Popatrzyłam, ominęłam pana na schodach i... rękaw zahaczył mi o farbę... jak się okazało pomalowali ściany wcześniej. Nikt mnie nie ostrzegł... moja nowa kurta North face (ma 2 miesiące) ma zielone smugi na rękawie...dobrze że ona też jest zielona, ale wygląda to fatalnie a chodzę w niej wszędzie, do pracy, na wyjazdy itp. Czy da się to jakoś usunąć? czy lepiej nie ruszać, żeby nie zniszczyć. Brudny jest tylko dół jednego rękawa. Czy ktoś czyścił kiedyś kurtkę z farby olejnej?




RE:pranie kurtek z membranami - cierpietnik - 18-01-2012

Cześć,
Kupiłem sobie używaną kurtkę The North Face z membrana DRYLOFT. Wypełnienie to puch gęsi. Jednak problem w tym, że gdy pada deszcz lub śnieg to wszystko wsiąka i zostają paskudne zacieki. A mocno to widać, szczególnie na rękawach, bo kurtka jest w żółtym kolorze. Bardzo Was proszę, doradźcie mi co z nią robić. Wyprać ją w jakimś impregnacie? Jeśli tak, to w jakim? A może kupić jakiś impregnat w sprayu? Pomoże to w ogóle w jakiś sposób? Bardzo liczę na Was! :)
Z góry dziękuje, pozdrawiam.




RE:pranie kurtek z membranami - słowik - 20-01-2012

Wiele tu ''mądrości'' przeczytałem na temat prania i obawiam się ,że nikt z doradców nie potrafiłby uprać nawet podkoszulka,dobrze znoszonego.Wiedza o materiałach i sposobach ich prania to ogromna rzadkość w pralniach ale zdarzają się wyjątki.Pralnia BEATA na Ursynowie. Perfekcyjna znajomość materiałów i sposobu ich prania. Właścicielka absolutnie nie sugeruje się naszywanymi metkami.Potrafi uratować każdy ciuch,chyba ,że jest spalony.
-------------------------------------------
słowik




RE:pranie kurtek z membranami - Białek - 20-01-2012

Nie każdy mieszka w Warszawie - tam też robią lipę i to na dużą skalę ale masz widocznie szczęście. Jak będę miał coś trudnego, może się wybiorę.
-------------------------------------------
Białek




RE:pranie kurtek z membranami - martinck - 20-01-2012

a ja jeszcze raz wspomnę o moim problemie. smar na materiale rip stop. kurtka primaloft. czym to mozna zmyc zeby nie zaszkodzilo materialowi i nie wplynelo jakos to na loft? prosze o pomoc




RE:pranie kurtek z membranami - puchacz - 11-02-2012

Cześć,

Czy moglibyście polecić jakąś pralnię we Wrocławiu gdzie piorą, dobrze piorą (czyszczą) kurtki puchowe z membraną?
-------------------------------------------
puchacz




RE:pranie kurtek z membranami - pajet - 22-02-2012

Zastanawiam się nad jedną rzeczą.
Mam kurtkę TNF z shellu na Gore. Kupiłem ją za jakieś śmieszne pieniądze, czyli 29 PLN :-) Wyglada jak nowa.
Wyprałem ją w Nikwaxie TECH IN, a potem zaimpregnowałem w TX. DIRECT WASH IN, równiez Nikwaxa.
I teraz jest tak, po wyschnięciu, po testach, nazwijmy to wodnych, kurtka obficie polewana strumieniem wody nie przemaka do wewnątrz, ale z zewnątrz jednak ''pije'' tę wodę. Nie ma tutaj efektu ''kaczki''.
Zastanawiam się czy to jest już nienormalne,czy jeszcze mieści się w granicach normy?
Niestety, nie mam pojęcia kto tę kurtkę uprzednio prał, jak i w czym, ale faktem jest to, że nie przepuszcza wody do środka, ale jednak z zewnatrz namaka :-(

Jeszcze jedno. Niektórzy z forumowiczów, twierdzą, że impregnacja zewnętrzna jest bezpieczniejsza, bo nie impregnuje się podszewki i potem, cytuję ''pot spływa rękawami''. To w takim razie, dlaczego i po co taki, np. Nikwax, sprzedaje produkty do impregnacji ''IN'' ??? Przecież niezależnie, czy to będzie siateczka, czy polar, czy nic nie będzie (oj, tutaj piszę jak Kononowicz Krzysztof), to i tak, jeśli się użyje tego środka, to nie przepuści potu na zewnątrz.
Nie rozumiem tego jakoś.




RE:pranie kurtek z membranami - pajet - 22-02-2012

No i oczywiście, moje TNF ma siateczkę transportującą wilgoć i po impregnacji typu ''IN'', niestety, ale akurat po niej spływa jak po kaczce. W ogóle nie przepuszcza wody. Rozumiem, że zepsułem sobie kurtkę, czyli wilgoci nie wyrzuci na zewnatrz ? Niestety, szczegółowej informacji na produkcie Nikwaxa, o takich rzeczach nie ma :-(. Dowiedziałem się o tym post factum, więc teraz jestem w d ... e.
Po co mi teraz kurtka z membraną, która nie bedzie spełniać swojej podstawowej funkcji ?