NGT
[Akcesoria] Termosy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Termosy (/thread-1581.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE:[Akcesoria] Termosy - Arni - 16-06-2007

a ja wolę przeczytać obie informacje w jednym teście:-)))




RE:[Akcesoria] Termosy - Endrju - 17-06-2007

Ok sprobuje w sieci odnalezc jakies testy z zagranicznych magazynow i moze porownamy wyniki z NPM oraz na stronie czwartej ktos zamiescil wyniki z miesiecznika-Motor.ale dziwi mnie fakt iz sporo czesc ludzi jest zadowolona z Tatonki a w NPM-ie firma wypadla co niemiar blado???Moze by do nich skrobnac maila. Ja nie posiadam owego wydania ale wiem ze oni zawsze opisuja gzie co i jak.
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta




RE:[Akcesoria] Termosy - Endrju - 17-06-2007

Quechua lepsza ot Tatonki???Hmmm przeciez to taki francuski Campus-nie ublizajac oczywiscie Campusowi;)
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta




RE:[Akcesoria] Termosy - Leszek - 17-06-2007

Ubliżyłeś ale Quechui i to mocno :)




RE:[Akcesoria] Termosy - Arni - 17-06-2007

to tak samo jak z ilością ludzi zadowolonych z marketowych termosów. Trafiają się dobre ale i trafiają się tragiczne. Markowe pewnie dają większą gwarancję trafienia na dobry produkt.
Poza tym ten test był wykonany tylko na jednym egz. danego modelu. Aby był całkowicie miarodajny trzeba by wykonać go powiedzmy na 10szt.
Myślę, że należy go traktować orientacyjnie, jako ciekawostkę.

Co jest jeszcze ciekawe. Taki FN wypada w modelu 1l jak i 0,7 bardzo dobrze, a ten Quechua już nie.
Więcej, jeśli jest faktycznie tak jak w tym teście to może to potwierdzać, że wszystkie one są produkowane na wschodzie (i pewnie tak właśnie jest) a wiemy że tam z kontrolą jakości już różnie bywa.




RE:[Akcesoria] Termosy - wagon - 03-07-2007

Proszę semow, przekonaj mnie dlaczego termos Colemana 1 l za 79zł to taka okazja i na czym polega jego wyższość np nad termosami Tatonki.




RE:[Akcesoria] Termosy - sledziu - 03-07-2007

jesli chodzi o kupowanie termosow to stanowczo odradzam kupowac z plastikiem na zewnatrz obudowy, osobiscie sie ''sparzylem''takim oplastikowanym nansenem ktory niestety mi pekl po tym jak plecak nieco sie tlukl w luku bagazowym; poza tym moim zdaniem zdecydowanie slabiej trzymaja takowe termosy temperature od tendencyjnych ''blaszakow''; no i oczywiscie tradycyjny zakrecany korek a nie ten ''pstrykany''badziew ktorego po dluzszym czasie zaczyna sie zdrowo lac. pewnie ze ten niby pstrykacz byl poreczniejszy ale niestety najprawdopodobniej produkowany przez male zolte chinskie raczki bo nie przetrwal nawet dwoch wypadow w Bieszczady a byl to wypad raczej rekreacyjny;) osobiscie jestem teraz szczesliwym posiadaczem terrmita i jestem z niego naprawde zadowolony i dalem za niego jakies 69zl. goraco go polecam
-------------------------------------------
Nie wierz w cuda, polegaj na nich;)




RE:[Akcesoria] Termosy - AndrzejS - 04-07-2007

Kupiłem w połowie czerwca termos litrowy TERMITE,wlewam wrzątek i już po chwili zewnętrzna ścianka jest tak gorąca że prawie nie da się dotknąć.Nie wpadam w panikę,mam kwit i pamiętam coś o błędzie statystycznym,idę do sklepu są zdziwieni bez problemu dają inny egzemplarz,wlewam wrzątek i ..zewnętrzna ścianka jest zimna, po 1godz. dalej zimna,termos trzyma wyśmienicie przez 24 h.Tak już dzisiaj jest,nikt nie jest żółtodoskonały,tam miliard niskich i jeden najwyższy na świecie się trafił to co tu o doczesnych towarkach gadać




RE:[Akcesoria] Termosy - sledziu - 07-07-2007

>>AndrzejS
hehe to ja miałem identyczny problem z kubkiem z tej firmy-przypadek?:)
-------------------------------------------
Nie wierz w cuda, polegaj na nich;)




RE:[Akcesoria] Termosy - Andy - 03-10-2007

Już była mowa o termosach polskiej firmy TaDAR. Podobno bywają w supermarketach typu Tesco czy Kaufland. Ceny bardzo atrakcyjne, a jakość podobno nie gorsza od Tatonki, Fjorda czy Colemana. Pamiętam, jak kolega wziął kiedyś na wyjazd i rzeczywiście trzymał bardzo dobrze. Jak nie znajdę u siebie w mieście, to przymierzam się do zakupu na http://sklep.tadar.com.pl. Może ktoś jest posiadaczem i ma jakieś ciekawe opinie na temat tych termosów?




RE:[Akcesoria] Termosy - Andy - 03-10-2007

A może lepiej Promisa (http://promis.pl/sklep/index.php?cat_id=20)?




RE:[Akcesoria] Termosy - -PITdoggy- - 03-10-2007

Właśnie porównuje dwa termosy- Fjord Nansen 0,7 i ''no name'' 0,7. Nansen świeżo kupiony. Wlałem do niego wrzatek i obudowa po jakimś czasie zrobiła się bardzo ciepła. ''Noname'' natomiast pozostaje całkowicie chłodny. Nagrzewają się wam obudowy w metalowych termosach? Zastanawiam się czy nansen nie jest wadliwy.

no i do wymiany, na szczęscie kompetentny sprzedawca w sklepie stacjonarnym szybko udzielił odpowiedzi.
---
Edytowany: 2007-10-11 15:10:40
---
Edytowany: 2007-10-11 15:27:48
-------------------------------------------
Pies i nóż - najlepsi przyjaciele człowieka.




RE:[Akcesoria] Termosy - Łuki - 30-10-2007

Szukam termosu, który jest w stanie utrzymać goracą wodę przez pare dni.
Kiedyś słyszałem o czymś takim co nawet po tygodniu miał ciepłą wodę, ale kosztował jakieś 800 zł. Jeśli ktoś ma namiary na tego typu termos to proszę o pomoc.




RE:[Akcesoria] Termosy - Andy - 16-12-2007

Zrobiłem test mojego egzemplarza Tatonki 1l (analogicznie do testu vick-a) .
Termos nowy, jedno wgniecenie na dnie (jeszcze nie wiem, czy go nie wymienię, przez nie się trochę kiwa)
Test przeprowadzony w temperaturze pokojowej, pomiary wykonywane za pomocą termometru rtęciowego, laboratoryjnego.

Przebieg testu:

1. wlanie wrzątku w celu wstępnego rozgrzania termosu (na kilka minut)

2. wlanie 1 litra wrzątku, temperatura =97'C

3. pomiar po 5 h = 85'C

4. pomiar po 15,5 h = 65'C

5. pomiar po 24 h = 55'C

6. pomiar po 48,5 h = 38'C

Wnioski:
Mój egzemplarz wypadł nieco gorzej od vick-a, ale i tak bardzo przyzwoicie. Czynniki mogące wpłynąć na niepewność pomiaru to różnica w ilości wlanej wody w celu rozgrzania ścianek (nie mierzyłem dokładnie, ale raczej więcej niż 200ml, a mniej niż 500ml), wgniecenie na dnie. Wygląda na to, że Tatonka robi na prawdę dobre termosy, a wynik testu z ''Motor'' (Nr 1 (2742) 2.01.2006r.) to chyba rezultat trafienia na felerny egzemplarz (które, jak sądzę po opiniach innych użytkowników, u Tatonki nie zdarzają się często)




RE:[Akcesoria] Termosy - miyu-n - 18-12-2007

cześć.. czytam posty, czytam... i już wiem!:)
chciałabym w wawie kupić TATONKĘ 1l, na prezent... świąteczny...
ech, i nie mogę znaleźć..
czy KTOŚ Z PAŃSTWA WIE, gdzie mogę go kupić w WARSZAWIE???
TO WAŻNE...
:))
z góry baardzo dziękuję za re!




RE:[Akcesoria] Termosy - Warzyn - 18-12-2007

http://www.alpinsklep.pl/product_info.php/products_id/205 na ten przykład :D
http://tiny.pl/px3c

tyle powiedziały google :)
---
Edytowany: 2007-12-18 12:04:26
-------------------------------------------
Permision to speak, sir....




RE:[Akcesoria] Termosy - miyu-n - 18-12-2007

ach, to super!!:))
i jak szybko!!
dziękuję bardzo, jutro jadę kupić!:)




RE:[Akcesoria] Termosy - Zbynek Ltd. - 20-12-2007

Ech, Andy. Siła marketingu jest powalająca. Po 15 godz. 65 stopni. Mój noname z Makro po 24 h tyle miał.




RE:[Akcesoria] Termosy - Draaco - 24-12-2007

witam czy obudowa kubka termicznego powinna się nagrzewać? Temperature trzyma, ale obudowa jest dość ciepła, jest to kubek Termite.




RE:[Akcesoria] Termosy - Warzyn - 25-12-2007

Lekko tak. zwłaszcza w Termitach :D