NGT
[Akcesoria] Termosy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Termosy (/thread-1581.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE:[Akcesoria] Termosy - Arni - 30-04-2013

kivak, jak widać różnie z tym bywa, los niestety. To że im mniejsza pojemność tym trzyma krócej to wiesz.




RE:[Akcesoria] Termosy - Jurek Cezar - 30-04-2013

Morgolith - przytaczasz opinie powiatowych rzeczników - to prawnicy niskiej, bardzo niskiej klasy. Żaden szanujący sie prawnik nie podjąłby sie takiej pracy. Jezeli wogole sa prawnikami. Na tym stanowisku nie jest wymagane wyksztalcenie prawnicze.

I w tej opinii piszą bzdury. Przeczytaj sobie ustawę, a nie wypociny tych Pan.
Sprzedawca, wbrew temu co piszą te Panie, nie ma wcale obowiązku rozpatrzyć reklamacji.

A tym bardziej, to co przytaszasz, nie potwierdza tego, co pisałes.
---
Edytowany: 2013-04-30 17:00:42
-------------------------------------------
Jurek Cezar




RE:[Akcesoria] Termosy - Michal_II - 30-04-2013

''Żaden szanujący sie prawnik nie podjąłby sie takiej pracy.''
No cóż. Patrząc na część środowiska można stwierdzić, że degrengolada tam występująca jest na podobnym poziomie co na warszawskich Szmulkach, ale ładniej opakowana.

Ad rem.
''I w tej opinii piszą bzdury. Przeczytaj sobie ustawę, a nie wypociny tych Pan.''
Zakładam - może błędnie - że kolega ma coś wspólnego z prawem. Zanim więc kolega zaczął ferować wyrok, uznając twierdzenie owych pan za wypociny niegodne prawdziwego prawnika, dobrze by było skonfrontować owe wypociny ze stanem prawnym jaki w owym czasie występował. Ale dla prawnika (sic!) to chyba oczywista oczywistość czy też nie? Żeby nie przeciągać, artykuł ów został napisany pod reżimem obowiązywania rękojmi z KC, które to zostały (w pewnym stopniu) zastąpione ustawą z lipca 2002 r. która to weszła w życie 1 stycznia 2003 r.




RE:[Akcesoria] Termosy - kivak - 30-04-2013

Arni - kiedys pamietam Thermos mial jakis termos, ktory byl bardzo lekki. Sa jakies lzejsze na rynku? Korpus aluminiowy, czy inszy tytanowy?

Jak kupie noname typu Karrimor, to ile wagi strace? 50g na pol litrowym, czy raczej 150g? O 50g kopii nie skrusze, ale za 150g to sie juz moge zastanowic.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Akcesoria] Termosy - PRS - 07-05-2013

kivak Ultimate Flask 0,8 po wywaleniu gumek waży 358 g (zważyłem i sprawdziłem poj. co do joty 0,8 L)
Ultimate Flask 0,5 L waży 305 g ale nie wiem czy z gumkami czy bez (gumki ważą 34 g )
Dla porównania Fjord Nansen One Touch 0,7 (bardzo popularny w Polsce) waży 424 g
UF 0,8 L jest tańszy od 0,5 L i kosztuje w przeliczeniu na złotówki ok 150 zł
---
Edytowany: 2013-05-07 20:59:37




RE:[Akcesoria] Termosy - kivak - 07-05-2013

Czyli roznica 50-100g. Dzieki
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Akcesoria] Termosy - klajso - 30-09-2013

Przeglądając stronę Termite zauważyłem u nich ciekawy termos http://termite.pl/5,10,2,68,termos-warhead-1-2l
pojemność 1,2l waga 510g i stosunek wagi po pojemności troszeczkę lepszy niż Ultimate Flask.




RE:[Akcesoria] Termosy - Maciej Wry - 30-09-2013

Tu masz całkiem spory wybór
http://www.evertrek.com.pl/pl/searchquery/termos/1/phot/5?url=termos

Kupił od nich rok temu Termos Salewy i do dziś mi służy...
Generalnie na Salewie jeszcze się nie zawiodłem.
-------------------------------------------
Maciek




RE:[Akcesoria] Termosy - Elessar - 09-10-2013

Cześć. Jestem posiadaczem termosu termite warhead wersji limitowanej z akcji NGT. Dotychczas byłem z niego zadowolony jednak ostatnio zauważyłem niepokojąca rzecz:
- rankiem zrobiłem do niego herbaty, zakręciłem i wsadziłem do plecaka, a plecak do samochodu. Później była 2h podróż i jeszcze nie całe 2h marszu. Chwila odpoczynku, odkręcam korek i okazuje się że herbatka w środku jest letnia, a cały termos ciepławy po zewnętrznej ściance...
Oczywiście przed zrobieniem herbaty napełniłem termos na jakieś 3-5min gorącą wodą, nie wrzątkiem ale taką z kranu.

Czy to znaczy że termos jest uszkodzony? czy może zużył się podczas użytkowania i już nie będzie trzymał temperatury? Jeśli to usterka to czy można to zareklamować.




RE:[Akcesoria] Termosy - -PITdoggy- - 09-10-2013

Czy po wlaniu wrzątku do termosu obudowa robi się gorąca?
-------------------------------------------
Gdy brakuje mi outdooru- jem obiad sporkiem.




RE:[Akcesoria] Termosy - maciejfloyd - 09-10-2013

Zapewne termos się rozszczelnił i dlatego obudowa na zewnątrz robi się gorąca. Swojego Colemana np. zawsze zalewam od razu wrzątkiem i nie bawię się w lanie najpierw ciepłej wody na parę minut a potem znowu już tej właściwej. I po paru godzinach jeszcze można sobie paszczę poparzyć herbatką. Jak masz termos na gwarancji to oddawaj do producenta, jak nie to kupuj nowy.
-------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/




RE:[Akcesoria] Termosy - piotr.r - 09-10-2013

Elessar, ja miałem tak samo. Bardzo fajny termos i do tego seria limitowana. Rozszczelnił się i do śmieci. 8(




RE:[Akcesoria] Termosy - PRS - 10-10-2013

Piotr jeżeli go dosłownie nie wyrzuciłeś to go odkupię - lubię zimną kawę. Oferuję przetwory domowe jakich w Paryżewie nie uświadczysz :)




RE:[Akcesoria] Termosy - piteros - 10-10-2013

Elessar masz maila.




RE:[Akcesoria] Termosy - Elessar - 10-10-2013

Tremos nie robi się gorący ale jest wyczuwalnie ciepły (czuć że ciepło bije ze środka), najwięcej na górze przy korku...




RE:[Akcesoria] Termosy - PRS - 10-10-2013

Przy korku to w 90proc. sprawnych termosów się nagrzewa.
Z inej beczki
Thermos UlFl 0,8L wygrzany w piątek ok 21 i zalany wrzątkiem w niedziele ok południa zaserwował ciepłą herbatę. Taką która by już nie rozgrzala. Miał prawo. Został więc opróżniony do połowy. W poniedziałek przed wylaniem zawartości do zlewu nalałem kubek na spróbę. Herbata miała zbliżoną temp. do tej z niedzieli.




RE:[Akcesoria] Termosy - piotr.r - 10-10-2013

PRS, przykro mi ale poleciał do śmieci, dosłownie. Teraz będę zbierał wszystkie zepsute termosy, po takiej propozycji mam motywację. 8)




RE:[Akcesoria] Termosy - PRS - 10-10-2013

Tylko takie które mają laserowe logo NGT i tradycyjny korek :)




RE:[Akcesoria] Termosy - piotr.r - 10-10-2013

A sam kubek? Może być?
Jakby co to pisz na maila.




RE:[Akcesoria] Termosy - -PITdoggy- - 10-10-2013

Ja odkupiłbym sam korek od termosu FN - bo termos i kubek mam dobry. Jezeli ktoś miałby zbędny- uprzejmie proszę o kontakt.
-------------------------------------------
Gdy brakuje mi outdooru- jem obiad sporkiem.