NGT
Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy (/thread-1470.html)



RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - boguś b - 05-02-2014

Nemesis kupowałem tam kilka razy,zawsze bezproblemowo.Ale dzięki za info,zrobiłbym tak samo jak Ty.Przelał kasę od razu,mając w pamięci udane zakupy.Właśnie szukałem kabla optycznego,kabli głośnikowych oraz pendriva,teraz już na pewno tam nie kupię.
Link do FB
https://www.facebook.com/pages/kurtmediapl-niezadowoleni-klienci/556694381030093




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - botx - 05-02-2014

jest tam już opis Nemesis
-------------------------------------------
botx




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - leppy - 05-02-2014

Mnie ten sklep wyglądał na szemrany od dawna, odkąd kiedyś próbowałem tam kupić plazmę. Programowo omijam.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Kris@Bia - 05-02-2014

Ja wartościowe rzeczy kupuje tylko z płatnością przy odbiorze i w renomowanych sklepach , przesyłkę sprawdzam przy kurierze i wtedy płace, inna opcja nie wchodzi w grę chyba ze kupuje ciuchy lub rzeczy mniej wartościowe. Proceder znany, nie lubiany, ale wiadomo że jak mają 3 aparaty w promocji to te 3 dostana osoby które kupią z płatnością przy odbiorze a reszta będzie czekać. Sklepu nie znam . Dzięki za info.

OT sprzęt np foto warto kupować w salonach firmowych i najlepiej sprawdzić ,a obiektywy porównać czyli biorę 3-4 takie same i klepię serie na potem porównuję wyniki np na lapku, można się bardzo zdziwić jak różne mogą być wyniki , nie ma z reguły z tym problemu , chyba że mają jeden egzemplarz . Kolejna sprawa to sprawdzać rzeczywisty przebieg użycia migawki . czyli na lapka instaluję sofcik darmowy , robie fote testowa zrzucam i otwieram w programie (np OPanda) i w exifie mogę zobaczyć np 10-200 klatek to ok , ale były tez przypadki kiedy ludzie kupowali nowy aparat a potem się okazywało że ktoś ''wystrzelił '' z niego kilkadziesiąt tysięcy razy !!! to już nie przelewki , no pan ze sklepu przez rok używał sobie aparacik prywatnie ;) . pozdr




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Nemesis - 05-02-2014

Obiektywy ściągam właśnie po 3-4 sztuki danego ze względu na front i back focusa, bo też nie widzi mi się za chwilę odsyłać do Gdyni na kalibrację.

@Boguś b, dobrze wiedzieć, że przynajmniej część zamówień normalnie realizują. Cieszę się, że nie spotkała Cię taka przygoda jak mnie.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Szmen - 11-02-2014

Ja chciałbym pochwalić Pana Krzysztofa Hatke z Ullmax Polska za profesjonalne i miłe traktowanie klientów.
Kupiłem zestaw koszulek Micro, z czego jedna koszulka okazała się wadliwa (z dziurką), po krótkiej wymianie maili ustaliłem formę reklamacji, po dwóch dniach nowa koszulka była u mnie w domu, starej zwracać nie musiałem.
btw. fajne koszulki, dają radę przy niezłym wycisku




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - wiktorgu - 12-02-2014

Ja z kolei chciałem pochwalić sklep Skalnik, a w szczególności Pana Dawida Puchalskiego.
Nie chce mi się dokładnie opisywać całej sytuacji, ale za popełniony przez sklep błąd został mi zaproponowany rabat o wartości 50 zł, dodatkowo Pan Dawid, biorąc pod uwagę wcześniejsze zakupy w sklepie skory był do ''przygotowania specjalnej oferty'' na interesujący mnie produkt. Na prawdę świetne podejście do klienta, dobry kontakt, wszystko na plus.
Osobną sprawą jest kwestia przyjęcia towaru niezgodnego z umową (czołówka z wadą konstrukcyjną) i oddanie mi kasy ''od ręki''. Sprzedawca wcale nie ma takiego obowiązku, bo w takim wypadku przysługuje mi prawo do reklamacji. Skalnik przyjął towar z powrotem, oddał pieniądze a towar reklamował na własną kieszeń.

Ogólnie: to się ceni i choćbym miał zapłacić parę zł więcej za dany towar w Skalniku niż w innym sklepie - kupię właśnie tam.
---
Edytowany: 2014-02-12 02:35:55




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Bleys - 12-02-2014

wiktorgu - cieszę się, że załatwili bez problemów, ale to akurat należy do ich obowiązków. Obowiązuje przecież zapis o rękojmi - art. 556-576 kodeksu cywilnego. ''Rękojmia za wady fizyczne jest skuteczna przez okres jednego roku''. Sposób reklamacji wybiera kupujący, a ma prawo do:

- może żądać obniżenia ceny; obniżenie ceny powinno odzwierciedlać rzeczywiste obniżenie wartości sprzedanej rzeczy;
- może żądać usunięcia wady; jeśli sprzedawca jest zarazem producentem kupujący może żądać naprawienia rzeczy;
- może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad; sprzedawca ponosi wszelkie wynikłe z tego tytułu koszty, np. transportu, ubezpieczenia, pakowania itp.;
- może odstąpić od umowy, ale tylko w przypadku, gdy wada jest istotna, tzn. nie pozwala na użytkowanie przedmiotu zgodnie z jego przeznaczeniem.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - wiktorgu - 12-02-2014

Prawo cywilne... Nigdy go nie zrozumiem. Ja odniosłem się do praw przysługujących z tytułu niezgodności towaru z umową.
http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html

Kiedyś w salonie telefonii komórkowej dostalem telefon z wada, która wyszla kilka godzin po kupnie. I co? Reklamować...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - yaro1986 - 12-02-2014

Rekojmia nie jest stosowana dla firm, dla osob prywatnych jest niezgodnosc towaru z umowa. Roznica jest dosc istota, bo rekojmia jest na rok, a niezgodnosc na dwa lata i w obu przypadkach do pol roku to sprzedawca musi udowodnic ze usterka byla z winy uzytkownika aby odrzucic reklamacje, po pol roku to konsument musi wykazac ze byla to wina produktu zeby uznana zostala reklamacja




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Bleys - 13-06-2014

Jakis czas temu w dziale o namiotach pisałem o moim nowym nabytku z eBay - Easton Kilo 3P. Fajny namiot, niestety radość zakupu popsuły nieoryginalne szpilki oraz brak 2 linek naciągu. Sprzedający o nicku usznik72 zarzekał się, ze taki komplet kupił w sklepie, wiec napisałem do Easton z opisem sytuacji i z prośbą o potwierdzenie jakie części sprzedają w swoich oryginalnych kompletach. Firma bez żadnej prośby czy sugestii z mojej strony sama zaproponowała, ze dostarczy mi oryginalnych 10 szpilek i 2 brakujące linki. I dzisiaj, po tygodniu od ostatniego maila dostałem paczuszkę z Stanów z wszystkimi częściami!!! Kupuje dużo szpeju za granica i wielokrotnie doświadczałem pozytywnego podejścia tamtejszych sprzedawców do klienta, ale tutaj bylem naprawdę pod olbrzymim wrażeniem.
Pewnie to naiwne życzenie, ale chciałbym aby moje wnuki doczekały się takiego traktowania przez polskich sprzedawców i dystrybutorów, bo obawiam się ze ja tego nie dożyję.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Szpiglas - 12-08-2014

Pod https://ngt.pl/thread-1237.html&page=999 dodałem opinię dotyczącą liny Edelweiss. Reklamowałem u sprzedawcy: camper.pl. Otrzymałem zwrot towaru z imputowaniem, ze lina była używana w granicie, zlepieńcu, piaskowcu i panelu i oplot naturalnie się zużywa.... Sprzedawca dokonał oceny liny metodą organoleptyczną , a odnośnie torby, że jest to dodatek marketingowy i można go wyrzucić w przypadku uszkodzenia. Nie miałbym kupując towar żadnych pretensji do sprzedawcy, jeżeli na stronie, pod ofertą liny napisałby, ze: ''lina zużywa się w tempie ekspresowym, a gratis w postaci worka na linę jest badziewny i można zaraz wyrzucić''. W tym kontekście, w moim odczuciu towar sprzedawany jest niezgodny z opisem i w takich sytuacjach proponuję zaskarżyć sprawę do Sądu Konsumenckiego i do PIH-u, co oczywiście uczynię. Dodam, że tą drogą można skutecznie reklamować inne elementy szpeju.
---
Edytowany: 2014-08-12 15:48:24




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - horus - 12-08-2014

Tak czytam teraz, i dziwi mnie to aktualne zachowanie campera. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zrobiliśmy tam trochę zakupów (akurat nie linę bo nie miał takiej co chciałem), ale trochę innego szpeju, i butów - i muszę przyznać że jak dla mnie - to zawsze był to jeden z solidniejszych sprzedawców - konkretny i elastyczny.
Jeżeli miałem jakieś wątpliwości co do oferowanego opisu towaru to po każdym zapytaniu mailowym była szybka konkretna odpowiedź, a w przypadku gdy potrzebowałem odpowiedzi szybko - to dzwoniłem i też nie było problemu by mi nie poświęcił chwili czasu na wyjaśnienie ewentualnych nieścisłości, i nie była to nigdy rozmowa w stylu ''mój sprzęt jest super-hiper i lepszego nie znajdziesz''
W przypadku zakupu butów - brałem 3 pary, wybierałem te które najlepiej leżały, resztę odsyłałem - nadpłata wracała w ciągu 48 h

Dlatego jak wspomniałem - dziwna jest dla mnie ta postawa, więc jeżeli camper tutaj bywa - to chętnie również przeczytałbym jego stanowisko - bo powyższy post obrazuje bardzo podobną sytuację, która rozegrała się jakiś czas temu na innym forum.
---
Edytowany: 2014-08-12 22:25:24




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - gumibear - 03-10-2014

test




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ludz - 04-11-2014

kolejne przeprawy z 8a....
Co prawda sklep zmienił siedzibę na sporo większą, ale problem różnic w asortymencie między stroną i sklepem pozostał.
Teoretycznie oczywiście można zamówić rzeczy do sklepu z wyprzedzeniem i wszyscy są szczęśliwi.
W praktyce, próbowaliśmy kupić butki wspinaczkowe dla dziewczyny. I się okazuje że nie można zamówić więcej niż 2 sztuk danego typu rzeczy na sklep. A to przecież taka niemożliwa sytuacja, że ktoś chce porównać 2 rozmiary z 2 różnych modeli. Nic, tylko odwiedzić sklep 2 razy, no przecież! :) Ew. pójść za sugestią ludzi z obsługi i wybrać coś z modeli dostępnych na sklepie (czyt. na ogół - spoza promocji)

Inna sprawa, trochę dawniejsza - kwestia tego, co się dzieje jak już zamówimy towar do przymierzenia na sklep. Nie powiem, że za każdym razem, ale zdarza się, że zwyczajnie którejś części naszego zamówienia nie dostarczono (pomimo maila z informacją, że się udało). Mnie się to przydarzyło raz w ostatnim czasie, parę razy w sumie, byłem też świadkiem podobnych sytuacji z innymi klientami.

Słowem, system zamówień i dostępność towaru w stacjonarnym sklepie 8a są nieco żenujące, jak na XXI wiek i podobno jakąś konkurencję na rynku.
---
Edytowany: 2014-11-04 01:55:54




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - bartolini - 04-11-2014

''że ktoś chce porównać 2 rozmiary z 2 różnych modeli''

abstrakcyjne! myślałem, że mowa o dwóch rozmiarach tego samego modelu. ale doczytałem i się za głowę złapałem. przecież mogę kupować dla siebie model X w rozmiarze xx, i dla kogoś innego model Y w rozmiarze yy.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ludz - 04-11-2014

w sumie, chciełiśmy dostać 4 pary do pomierzenia. To chyba nie jest jakaś niemożliwa do ogarnięcia ilość.

Pamiętam, że kiedyś ktoś miał również problem z zamówieniem, w którym były 3 pary butów: 2 męskie i 1 damska :D




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Jurek Cezar - 04-11-2014

Miałem przyjemność być w tym nowym sklepie, i z tego co pamietam, to wybór butów wspinaczkowych jest ogromny. Po co zamawiać buty do mierzenia, skoro pewno tam są?
Poza tym, jezeli nie wiesz jaki chcesz rozmiar czy model, to czy zamowisz 2 czy 10 par, to obojętne. I tak masz małe szanse trafić.
Dla mnie to typowe polskie cżepianie. Pewno z tego narzekania Empik daje zamkniętą paczkę, bez możliwość oglądania.
-------------------------------------------
Jurek




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ludz - 04-11-2014

Wybór różnych rzeczy na miejscu jest tak ogromny, że często zwyczajnie nie ma tego co chcę. A żeby być bardziej perfidnym, to nie chcę czegoś co akurat jest na sklepie, tylko to konkretne coś, co znalazłem w necie. W szczególności, w sklepie stacjonarnym często brakuje produktów w niższych cenach (co jest poniekąd zrozumiałe, bo np. jest nowa kolekcja albo inny sezon)

Jeśli wiem jaki mam rozmiar w przypadku obuwia, to jest to świetny punkt odniesienia by właśnie zamówić 2 pary i je porównać. Branie jednego w ciemno, szczególnie w przypadku butów wspinaczkowych, jest zwyczajnie bez sensu.

Nie jest to typowe polskie czepianie, tylko problem z 8a. Problemy są 2:
1) Nie ma dostępnych rzeczy ze strony od ręki w sklepie stacjonarnym.
2) W przypadku, kiedy mam ograniczenie na ilość zamawianych sztuk, nie jest to pisane jawnie przy składaniu zamówienia, tylko jest ono później anulowane. W dodatku w sposób zdradzający braki w dobrej woli bądź logicznym myśleniu.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Farfura - 04-11-2014

Zgadzam się z ludz i wcale nie uważam jego argumentów za niestworzone wymysły zblazowanego konsumenta.
Poza jednym zarzutem:
''nie ma dostępnych rzeczy ze strony od ręki w sklepie stacjonarnym'' - to akurat potrafię zrozumieć.