NGT
Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy (/thread-1470.html)



RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Juno - 08-06-2009

@wagon
O ile pamietam, jesli hipermarket podaje, ze cos jest w ''promocji'', mimo, ze na polce lezy w tej cenie od dawna to moze dostac kare. Taka ''promocja'' co nia nie jest, w innych branzach tez chyba jest karalna.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - bociek - 08-06-2009

wystarczy zgłość do urzędu ochrony konkurencji i resztę urząd pociągnie ''z urzędu'' - a jak udowodnią (co jest banalnie łatwe w tym przypadku) to dospypią solidną karę pieniężną i skończą się oszustwa w biały dzień - bo nie będzie się opłaciło ryzykowac setki tysięcy kary.

Z drugiej strony tyle gadania na forum o uczciwości a nikt nie raguje na jawne PERMANENTNE oszustwa, a niby porządni forumowicze biora w obronę macherów - cóż jak mówią liberałowie - PIERWSZY MILION TRZEBA UKRAŚĆ. Traci na tym i tak już wątła wiarygodność forum a brak reakcji adminów jest wiele mówiący...
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 08-06-2009

uśmiech na mej twarzy się pojawił...

bociek wyjaśnij mi czego nie wiem o adminach: tragedy@wp.pl
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - warrad - 08-06-2009

@wagon
wyznaję taką zasadę jak Ty - jeżeli odpowiada mi towar i cena to kupuję i mam w nosie czy to promocja, wyprzedaż czy inny markietyng ;)

@bociek
1. ja nie mam zwyczaju marnowac swój czas pisząc posty na forach, które wg mnie są mało wiarygodne
2. jeżeli pasuje Ci postawa ''liberałów'' to kradnij z nimi
3. ''wiele mówiący brak reakcji adminów'' - wszyscy wtajemniczeni wiedzą, że Spineless to ksywka znanego hamerykańskiego speca od sabotażu gospodarczego, podobnie Gumi i Tytus (ten ostatni to chyba nie jest z CIA tylko z Mossadu) a tak poważnie to porzuc Forythe'a a poczytaj L.M.Montgomery

do wszystkich:
w tym kraju nie istnieje coś takiego jak NAKAZ KUPOWANIA.
przerwijcie tą debatę bo prowadzi donikąd.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - nik - 08-06-2009

Temat jest o sprzedawcach i ich praktykach, jeśli dobrze doczytałem wiec Twoje dywagacje idą w złym kierunku.
Powstał chyba między innymi dlatego ,żeby demaskowac pewne działania i pochwalać inne.

Nie chodzi wcale o to że ktoś musi gdzieś kupować czy nie.
Chodzi czasmi o to ,żeby przestrzec ludzi przed tzw ,,okazjami ''

Jeśli wali Cie to ,że ktoś cie robi w balona to twój problem.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Diablak - 08-06-2009

Reasumując całe dewagacje o promocjach to trzeba powiedzieć żeby do tych promocji podchodzić ostrożnie żeby się nie naciąć. Handlowcy często wykorzystują fakt że hasło PROMOCJA działa na klientów jak płachta na byka i lecą oni nieraz bez zastanowienia się bo uważają że PROMOCJA to znaczy taniej. No a faktycznie często tak nie jest. Niestety żeby zorientować się czy promocja w danym sklepie jest faktyczną okazją do kupienia taniej trzeba śledzić w danym sklepie ruch cen a to przeważnie niewielu się klientom chce. Mam tu na myśli normalnych klientów a nie internetowych wyjadaczy którzy nieraz przekopywują cały internet w szukaniu okazji. Tych faktycznie ciężko nabrać ale takich klientów którzy zaglądają do sklepu 2-3 razy do roku już nabrać łatwo. Mnie zastanawia też fakt że praktyki rodem z supermarketów wkroczyły też do często niewielkich specjalistycznych sklepów turystycznych. Nie dziwiłby mnie taki fakt w Decathlonie, Go Sporcie czy Intersporcie ale dziwi już w Horyzoncie, Skalniku czy Polarsporcie.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Warzyn - 08-06-2009

Liberalni źle, jak wycinamy to jesteśmy stronniczy... i do tego jeszcze ten mosad...

Brutalna prawda jest taka, że jak widzimy słowo promocja to nam się wszystkim oczka świecą...

Noi Diablak mnie swoim postem ubiegł, a w większości się z nim zgadzam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - warrad - 08-06-2009

@nik

Temat jest o promocjach i wyprzedażach.

O sprzedawcach i ich praktykach to raczej tu:
https://ngt.pl/thread-1470-page-71.html

Jeżeli mam kaprys kupic za 500zł kurtkę wartą 100zł to mój problem, moja sprawa i moje pieniądze. Jeżeli ktoś mnie robi w balona świadomie i dla chęci zysku to ten ktoś ma poważny problem. Z sobą. I w takim przypadku masz rację: wali mnie to.

Poza tym kupowanie superodzieży outdoorowej za duże pieniądze na wędrówki po beskidach, biesach czy tatrach nawet w prawdziwej promocji jest robieniem siebie w balona. Zapewniam, że te góry równie pięknie wyglądają gdy patrzę na nie w podartych spodniach, flanelowej koszuli i zdartych traperkach.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Diablak - 08-06-2009

warrad, temat jest o promocjach i wyprzedażach. Chyba nie masz nic przeciwko żeby ujawniać w tym temacie fakty robienia klientów w balona.? Poza tym chciałem zauważyć że to forum jest publiczne i nie stworzone tylko dla Ciebie. Nie wszyscy co je czytają to starzy wyjadacze
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - warrad - 08-06-2009

diablak
piszesz, że prawie skusiłeś się na kurtkę bo była przeceniona na 199zł po czym okazało się, że taka jest jej cena katalogowa.
tego właśnie nie rozumiem: jeżeli dałbyś za nią 199 to znaczy, że tyle była dla Ciebie warta więc jakie ma znaczenie czy to cena katalogowa czy promocyjna?
ujawnianie oszukańczych promocji to ''neverending story'' - przecież żaden sprzedawca nie może stracic na transakcji. zdecydowana większośc promocji to robienie klientów w balona. takie czasy... :)

nie wydaje mi się, żebym gdziekolwiek pisał, że to forum dla mnie.

panowie admini: proszę o usunięcie moich postów, przepraszam za O
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Zbynek Ltd. - 08-06-2009

Warrad, mylisz się. Złotówka złotówce nie równa. Jeśli mam wybrać między kurtką w nominalnej cenie 199 a przecenioną z 399 na 201, to jak myślisz, którą wybiorę? Któraś z nich, nie bez powodu była droższa.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - shadow86 - 08-06-2009

I tak to wytna wiec dorzuce 3gr.a jesli jest taka sytuacja ze sklep kupuje cos po powiedzmy 4 zl i musi stosowac sie do przymusu producenta i sprzedawaqc po 5zl.robi zapas powiedzmy 100szt.po czym po tygodniu producent wpada na pomysl ze bedzie sprzedawal po 3zl a wymog sprzedazy ustawi na 4zl.ico ma zrobic sprzedawca ktory zaopatrzyl sie przed promocja???wszedzie bedzie ten towar po 4zl,a on powiedzmy wystawi przecene z 5na4.wszyscy beda sie oburzac ale dla niego to bedzie faktycznie promocja. przyklad jest okrojony ale z zycia wziety,wiec wiem o czym mowie.a potem przychodzi klient i ma pretensje ze za rogiem jest 4 bez promocji:)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - warrad - 08-06-2009

Diablak
przepraszam Cię bardzo - ta dyskusja zaczęła się od postu Domwara
i moja wypowiedź odnosiła się do niego. Pomyłka - przepraszam.

Zbynek
tu chodzi o TEN SAM towar a nie o dwa różne.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Zbynek Ltd. - 08-06-2009

Wiem, że ta sama. Jednakże wolę kupić kurtkę przecenioną z 399 na 199, niż taką o cenie wyjściowej za 199. Oszustwo z zawyżeniem ceny przed ''promocją'' sugeruje że towar jest bardziej wartościowy niż ten tańszy. Teraz rozumiesz, o co chodzi z oszustwami pseudopromocyjnymi?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - shadow86 - 08-06-2009

wpis ''jaar'' z poprzedniej strony.koles twierdzi ze kilka miesiecy temu ta kurtka kosztowala wiecej,a potem zrobili na nia promocje ktora byla opisana ''promocja'' zarowno na stronie horyzontu jak i fjorda(to prawie to samo)problem w tym ze ze strony fjorda ow napis zniknal a ze strony horyzontu nie. zwykle niiedopatrzenie,a Wy robicie z tego afere jak ze slynnym ''i czasopisma''
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Darek e-horyzont.pl - 08-06-2009

diablak napisal; Ale ty ściemniasz. Przecież marka Fjordnansen, sklep e-horyzont.pl to wszystko ta sama firma.

- nie robimy z tego specjalnej tajemnicy, ale oddzielamy te 2 tematy. Tym bardziej wiem jak byla cena katalogowa kurtek FN i ze na stronie FN jest pomylka. Ale widze ze dla ciebie... to juz malo istotne. Wolisz kogos obsmarowac i powtarzac w kolko to samo :(

diablak; Nie ściemniaj też że nie stosujecie takich praktyk jak pisałem wcześniej bo byłem świadkiem że stosujecie - ten przypadek spodni o których pisałem wcześniej nie był jedynym przypadkiem lipnych promocji w waszych sklepach. Wiem że się pilnujecie żeby takie sprawy nie wychodziły na jaw ale od czasu do czasu gdzieś coś przeoczycie.

- co ty piszesz jakie sprawy :), nie mam czego pilnowac bo polityka firmy jest klarowna. Z reszta w dobie internetu taka polityka o ktorej piszesz ma krotkie nogi. No chyba, ze masz nas za kretynów. Pisz konkrety, co z Twoimi spodniami. Jaki masz problem.

nik napisal;
Kurtka Daman była przeceniona tylko nie u Was
Kosztowała ok 640 zet w Waszym sklepie
Ja kupiłem ją w Intersporcie za 399
Teraz kosztuje w Horyzoncie 699 zł !
Ale z pewnością zaraz ją obniżycie na 640 zet !
Tak wyglądają wasze ,,promocje

- Nie zamierzamy jej przeceniac na ta chwile. Dajemy sobie rade z cena 699. Intersport wychodzil po prostu z milo, bergsona... i dlatego przecenial. Wykorzystales ten fakt i tylko pozostaje sie cieszy :) ale po co zaraz wysnuwac jakies teorie spiskowe??? Jest wolny rynek.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - domwar - 08-06-2009

ludzie
gdybym wiedział jakie piekło się rozpęta po moim ostatnim poście to prawdopodobnie dałbym sobie spokój, ... a może jednak nie :)

warrad:
tytułem wyjaśnienia i komentarza z mojej strony :
diablak ma rację, inaczej podchodzisz do czegoś co jest w cenie nominalnej 199 a zupelnie inaczej jak ta cena jest wynikiem niemalże 50% upustu.
Ponadto nie kupiłem jej od razu, bo już mam jedną kurtkę a w tym przypadku skusiła mnie cena, ale w sumie zrezygnowałem.
Co nie zmienia faktu że z cenami i promocjami w firmie FJ / horyzont
dzieją się różne dziwne rzeczy.
I to nie pierwszy raz.


Darek e-horyzont:
nie pisz proszę o ciągłych pomyłkach systemu, ludzi itp.
Bo to się momentami już żenujące robi.
Sam zajmuję się handlem i marketingiem i rozumiem, że sklepy w każdej branży (generalnie firmy handlowe) to nie instytucje charytatywne i zarobić jakoś muszą ale te Wasze pokrętne tłumaczenia po wykryciu dziw, które się z promocjami u Was dzieją to czasem nawet o śmiech przyprawiają.

Cholera, lubię Was, a Wasz gdanski sklep nawet bardzo ale takie działania pozytywnie na mnie jako klienta nie wpływają.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Darek e-horyzont.pl - 08-06-2009

Odpowiedz z dzialu zajmującego się edycja;
To sa ograniczenia techniczne strony FN, gdzie aktualna cena nazwana jest „cena katalogowa”, niestety ceny promocyjne, wyprzedażowe sa w tym systemie pokazywane jako ceny katalogowe :( http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=0&prod=470
Będzie to zmienione przy najbliższej przerobce grafiki strony FN. Na razie najprościej nam dodac pozycje stara cena. Co zostanie zrobione ale raczej po Bozym Ciele
K

domwar napisal; Sam zajmuję się handlem i marketingiem i rozumiem, że sklepy w każdej branży to nie instytucje charytatywne i zarobić jakoś muszą ale te Wasze pokrętne tłumaczenia po wykryciu dziw, które się z promocjami u Was dzieją to czasem nawet o śmiech przyprawiają.
Cholera, lubię Was, a Wasz gdanski sklep nawet bardzo ale takie działania pozytywnie na mnie jako klienta nie wpływają.

Ok. bierzemy to do serca. W kazdym razie my glowy w piasek nie chowamy co moze swiadczyc, ze nasze intecje sa dobre.
Dodam też , że takie uwagi wysylane info#e-horyzont.pl nagradzamy suvenirami, specjalnymi rabatami. Na ta chwile prosze uwag nie wysylac w temacie strony e-h bo trwaja zmiany ... Ale za jakis czas sam poprosze was o takie uwagi ale jak juz skonczymy poprawki.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - wagon - 08-06-2009

Z wypowiedzi Darka e-horyzont.pl wynika, że Diablak jest związany z jakimś sklepem? Czy to prawda? Czy ktoś jeszcze reprezentuje jakiś sklep?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Darek - 08-06-2009

wagon - Czy ktoś jeszcze reprezentuje jakiś sklep? - rozśmieszyłeś mnie do łez:))))
Tutaj krecia marketnigowa robota to spora część wpisów - czasami zastanawiam się jakie trzeba mieć poczucie bezkarności (gumi) by udawać że wszystko jest ok. Wojny o to wybuchają co jakiś czas ale wszystko jest zamiatane pod dywan (cięcie i przenoszenie niewygodnych wpisów - ten wątek też już idzie pod nóż i slad nie zostanie po wpadkach - pytam po co usuwać regulanie wpisy z tego wątku? ano po to by nie dało się po roku sprawdzić co miało jaką cenę itd,). Doszło do tego że w tym bajzlu nawet jawne formy ''wkręcania'' jakie uprawia np. wagabunda i jego klony uchodzą zupełnie ''niezauważone'' - ale za takie pytania to usłyszysz od właściciela:

Poszli mi stąd!

i to jedyna dopuszczalna forma dyskusji w pewnych tematach.

Ps. motto tego forum: ''Czytaj szybko - zanim wytną''
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora