NGT
Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy (/thread-1470.html)



RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kazzperr - 23-10-2007

a najlepsze jest to ze na metce softshella milo jest napisane nie impregnowac...:)
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ludz - 24-10-2007

gratulacje dla Summita na pl. Wolności w Katowicach... gorszej obsługi dawno nie widziałem - poza Cerro Torre, ale tam przynajmniej są mili i kitu nie wciskają.... przeglądaliśmy dzisiaj z kumplem buty, bo się zastanawia między La Sportiva Tibet a Meindl Engandin.... w Summicie nie mieli rozmiarów powyżej 43 bodaj a życzliwy pan poinformoał że większych się NIE PRODUKUJE... no po prostu jakiś smutny joke.. już to, że patrzał się na nas jak na złodziei i mówił tonem typu ''czego?'' przemilczę... a szkoda bo dotychczas nie miałem tam żadnych niemiłych doswiadczeń...
---
Edytowany: 2007-10-24 19:17:00




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Matek - 24-10-2007

ludz- no to pan sie skompromitował bo sam kupowalem u nich tibet w rozmiarze ....48 ;) a tak na marginesie- bierz engadiny.
-------------------------------------------
www.maroko2006.ovh.org




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - akacja - 24-10-2007

jako cd poprzedniego mojego postu z poprzedniej strony: dzis w tym samym sklepie, ale inny sprzedwca - na prawde pelna klasa, 200% cierpliwosci i taktu w obsludze pewniej starszej i nielatwej w obsluzde pani, rzetelne informacje, umie dobrze szukac w magazynie, jest kompetentny, mily i szczery, na prawde pozytywne bardzo wrazenia, jakich juz dawno nie wynioslam z tego sklepu. moje uznanie:)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 05-11-2007

byłem dziś w HiMountain na Zyblikiewicza w Krakowie; w części odzieżowej szanowne Panie, choć niewątpliwie miłe pojęcia o odzieży turystycznej raczej nie mają, na pytanie ''czy ten windstopper i tamten softshell mają membrany'' odpowiedziały ''yyy chyba tak, nooo powinny mieć, ale nie jestem pewna, nie, chyba nie'' cóż, może za dużo oczekuję. w części z butami, plecakami i śpiworami prosiłem o jakiś śpiwór do 1,2 kg, szanowny ekspedient pokazał mi Alpinus Jaguar (1,5 kg) i jakiś model Cavery (1,75 kg) eh...

w Grappie natomiast buszuje pies zboczeniec - miejcie się na baczności ! ;))
---
Edytowany: 2007-11-05 20:40:25
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Mataj - 05-11-2007

pies? Saba? :P

A ja chcialbym podziekowac za rozmowe Alkowi z e-horyzontu na Mariensztacie nt. kurtek damskich Milo (min. Devi).
-------------------------------------------
We gotta get out of this place!




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Ruda grappa.pl - 06-11-2007

Pies - Frędzel.
W ogóle nie wiem co mu do głowy strzeliło... Nigdy sie tak nie zachowywał...
Zwykle się łasi jak kociak, a tu Spinelessa potraktował jak śliczną labradorkę :)
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 06-11-2007

Ruda czuję się zaszczycony :)) ale ja chyba wiem o co chodzi; Frędzel zobaczył te konserwy ''po środziemnomorsku'', napalił się na nie, a że nie mógł jeszcze ich zjeść swoje emocje wyładował na takim sznaucerze jak ja...:)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Mataj - 07-11-2007

Z godnie z tym co pisalem w watku o promocjach....
Sklep e-Krok. Dokladniej chlopak, ktory odbiera telefon i zajmuje sie sprzedaza (nie wiem czy tylko internetowa, bo wiem, ze sklep naziemny tez jest) jest osoba konkretna, uczynna i bardzo cierpliwa ;) Skusilem sie na promocje Milo Avalan'a Lady zakup przebiegl bardzo prawidlowo i szybko. Doradzil, dokladnie pomierzyl. A przy okazji dorzucilem do zakupow kubek FN (nota bene tez to doradzil), dzieki czemu nieplacac za przesylke za kubek zaplacilem 29pln (de facto 19pln po odliczeniu potencjalnych kosztow przesylki).
Podsumowujac: Bardzo polecam. Ja jak narazie jestem zadowolony z zakupow (kurtka sliczna, kubek tez fajowy), zwlaszcza od strony obslugi. O uzytkowaniu kurtki przez moja piekniejsza polowke to moze za jakies co najmniej pol roku w nieco szerszej formie recenzji.

Zeby bylo jasne, ja mieszkam w Wawie, sklep jest w Elblagu. Pierwszy raz kupowalem w tym sklepie i mam z nim tyle wspolnego co z samochodami, drogimi... Wiec nie jest to zadna kryptoreklama. ;)
-------------------------------------------
We gotta get out of this place!




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kazzperr - 08-11-2007

a ja chcialbym baaaardzo pozdrowic baaaaardzo mile Panie z gosporta z tulipana w lodzi, ktore mimo soboty, wprowadzaniu nowego towaru i wielu innych pomogly mi w znalezieniu ostatniej przecenionej upragnionej kurtki czerwonej milleta...i generalnie znosily mnie..:)))
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Blatio - 11-11-2007

Ja chciałem tutaj bez cienia kryptoreklamy obsypać pochwałami dobrze niektórym znany sklep Grappa.pl :)
Dziękuję za cierpliwość i zamówienie niemal specjalnie dla mnie Buffa w nieco nietypowym wzorku... Od wczoraj jestem jego posiadaczem i już mi się zdążył przydać, hie hie :D
Poza tym bardzo miłe zaskoczenie ilością ulotek i katalogów w paczce z przesyłką, oczywiście wszystko błyskawicznie i bez opóźnień. Paczka nadana jako list wartościowy - pełen profesjonalizm. No i oczywiście świetny kontakt i święta cierpliwość Vicka i Rudej dla uporczywego klienta o nieco wykrzywionych wymaganiach, czyli mnie :P

Polecam!
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Makbet - 24-12-2007

Pora troche obrzucic blotem HiMountain. Pare dni temu kupilem w tym sklepie w Gdyni kurtke softshellowa True North z Aquatexu dla Mamy. Byla przeceniona z bodajze 359 na 199 zl. Mile zaskoczenie przezylem, kiedy znalazlem ja w necie za 159 _bez_ przeceny, a takze w kilku sklepach za 189. Kurtka zostanie zwrocona do HiMountain a ja zaoszczedze 40 zl, a moja noga w tym sklepie wiecej nie stanie.
-------------------------------------------
Michał




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - cypis - 24-12-2007

Miałem fajną przygodę z naszą ''ulubioną'' siecią sklepów (wysokie górry czy cóś :P) będąc w jednej placówce przymierzyłem sobie butki i jak się okazało nie ma odpowiedniego rozmiaru w danym kolorze. Miły pan z obsługi powiedział że nie będzie problemu z sprowadzeniem i dał mi numer telefonu jakbym się zdecydował. Kilka dni później dzwonie do sklepu, rozmawiam z tym samym jakże miłym panem, zamawiam parę butów zostawiam swoje namiary. 7 dni później z powodu braku kontaktu ze mną dzwonię do placówki, odbiera równie miła pani i informuje mnie że nie sprowadzą mi bucików bo wystąpiły jakieś problemy z formalnościami, BARDZO PODZIĘKOWAŁEM ZA INFO. (nikt łaskawie nie poświęcił 3 minut na telefon do mnie z taką informacją ). Ponieważ strasznie napaliłem się na te butki zadzwoniłem do innej placóweczki, która była w moim zasięgu. Pani poinformowała mnie że na Śląsku nie są dostępne i jak chce mogę zamówić sobie w Łodzi, pan w Łodzi nie wiedział czy przesyłka będzie na mój koszt czy na ich. W okolicy miałem jeszcze inną placóweczkę więc sobie zadzwoniłem i proszę znalazły się BUCIKI. W końcu kupiłem gdzie indziej bo miałem dość już tego PING-PONGA.
---
Edytowany: 2007-12-24 13:58:40




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Mataj - 25-12-2007

Makbet, troszke nie rozumiem? Znaczy sie, kupiles cos co wydawalo Ci sie okazja, a jak okazalo sie, ze gdzies indziej mozesz kupic taniej, a Ty o tym nie wiedziales to jest be? I ze to wina sklepu, ze zaakceptowales ich cene jako atrakcyjna mimo, ze taka nie byla?
Btw. zeby nie bylo, w zaden sposob z Hi Mountain powiazany nie jestem, nie bylem i zapewne nie bede...
-------------------------------------------
We gotta get out of this place!




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ludz - 25-12-2007

Mataj: jednak ustalanie fikcyjnej promocji JEST nielegalne i trochę racji Makbet ma ;) a że kupił tak bez sprawdzania uprzedniego cen itp to inna sprawa ;)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Warzyn - 25-12-2007

qrcze ludzie (nie ludz :) ) trochę Was nie rozumiem. To nie do sprzedawcy należy szukanie Wam zabawek ale to wy powinniście ich sobie szukać.
Sprzedawca może ale nie musi szukać wam w placówkach tej samej sieci towaru. Zabieracie sobie całą przyjemność zakupów.

HiM sprzedaje po takiej cenie (widocznie mieli jeszcze drożej) i ich święte prawo (po nowelizacji ustawy będzie to wyglądało trochę inaczej ale mniejsza o to).




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Mataj - 25-12-2007

Ludz, owszem, zgadzam sie, ale nie calkiem.
1. HiMountain chyba nie napisal na tej promocji NAJTANIEJ W POLSCE.
2. Jak to jest fikcyjna promocja? Wczesniej mogli sprzedawac za 359pln wiec przecenili SWOJA cene na 199 cena jest nizsza a promocja jest realna (czyt. legalna). Inna sprawa, ze kompletnie nieoplacalna z tego co pisze Makbet.

Wiesz, w watku o M65 co i rusz pojawia sie specjalista, ktory sie dziwi, dlaczego nie klaszczemy, ze kupil Miltec'a. Wystarczy przed zakupem troche sie zastanowic, poczytac, a sam zalowac nie bedzie. Jednak ludziom tego sie nie chce robic, a pozniej rozgoryczeni pisza na forum, ze jakis sklep jest bee, bo np sprzedawca napisal, ze kurtka taka jak w Vietnamie, a nie jest oryginalna, czy kontraktowa, czy tez kupil ja znacznie drozej niz mozna bylo. Makbet udowodnil tylko, ze w Polsce wystarczy nakleic na cos haslo promocja, a wszyscy to kupia bez zastanawiania sie czy warto...

Warzyn - jakiej nowelizacji ustawy? Bo nic nie wiem :P
-------------------------------------------
We gotta get out of this place!




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Warzyn - 25-12-2007

Konsument Góra :D
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art389.html




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 25-12-2007

>>Makbet kurna krew mnie zalała jak przeczytałem Twój post - czy to wina HiMu, że przepłaciłeś te 40 złotych więcej ? czy kupując w promocji przykładowo PreCipa za 379 mam się buldoczyć, bo gdzie indziej znalazłem za 349 ? JKJP a sprawdziłeś może rozmiarówkę w tych sklepach, bo za chwilę może się okazać że tyle kosztują tylko konkretne rozmiary, np XXL, dolicz sobie jeszcze 15 złotych za paczkę, prawie tydzień czekania i przemyśl ewentualne reklamacje i teraz spytaj się sam: czy się opłaca ?

>>Mataj, może być opłacalna, jeśli spojrzysz na tę kurtkę zrozumiesz dlaczego :) kiedy dowiedziałem się, ile kosztują kurtki bez marży na Gore XCR, które sprzedawaliśmy za 899 złotych to aż mnie ścięło...:))


a tak na marginesie krótka historia:
kiedyś weszła do sklepu w którym pracowałem kobieta, kupiła sobie uprząż Lhotse za bodaj 115 złotych (czyli standardowa cena tej uprzęży), dzień czy dwa później przyjechała z awanturą, że podbijamy ceny, zżynamy kasę z klientów bo znalazła w Polarsporcie na wyprzedaży taką uprząż ale za 99 złotych.
dla mnie oczywiste jest, że to klient ma się martwić o to, by jak najtaniej kupić, sprzedawca jest od odwalania zupełnie innej roboty...
---
Edytowany: 2007-12-25 22:57:38
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kazzperr - 25-12-2007

ja przyjalem prosta zasade - gdy potrzebuje czegos to szukam najtanszego takiego jak potrzebuje - znajde takie jak mi odpowiada cenowo - kupuje i nie patrze czy przypadkiem ktos nie ma taniej...bo po kiego...kupilem mam - proste...i nie mozna tu na kogos sie obrazac - szczegolnie na tzw. sprzedawce - no bo co biedaczek winien..

a co do marzy - takie zycie :P
-------------------------------------------
lajf iz brótal ent fól of zasackas - az dej sej...