NGT
Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy (/thread-1470.html)



RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - pajacyk - 06-06-2007

Gumi a niby jak maja zareagowac? przeciez to niewielka konkurencja. Ja jak mam cos powaznego do zalatwienia i tak wole isc do Skalnika niz do Galerii Grunwaldzkiej




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - gumibear - 06-06-2007

pajacyk a ja do hima:) a powaznie, ty tak myslisz, paru jeszcze a wiekszosc?

Moim zdaniem ciezko bedzie wyzyc 3 sklepom które w wiekszości liczą na klienta jak np. Ty Jacek. Czyli wymagającego względem sprzętu. Albo sie upodobnią albo adios. Takie moje zdanie. choc moge nie miec racji. Obym nie miał.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - góre-tex - 06-06-2007

No troche się musza martwić, ale nei tak do końca. Zaopatrzenie HiM czy Campus-a jest na tyle słabe (low-end), że chcąc kupić jakieś porządniejsze buty i tak musisz pójść do Skalnika czy Horyzont-u. Poza tym w ostatnio wymienionych zazwyczaj pracują ludzie z pasją a nie jak niektórzy w HiM pracujący za karę i beż żadnego pomysłu. No ręce opadaja jak sie na takiego popatrzy - syn włascicielki, czy co...
-------------------------------------------
No more Karrimor!!!




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Matek - 06-06-2007

no dobrze- polar (polartec???), a używałeś innych produktów? nie generalizuj proszę...
-------------------------------------------
być albo nie być- oto jest teoria




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - gumibear - 06-06-2007

góre-tex znam kilku ludziów w Himie we wroc. Oj tam tez są z pasją. A co do przykładu z butami to masz racje. Ale ilu weekendowców wyjdzie z klimatyzowanej galerii i pojdzie po buty do skalnika czy horyzontu, który jest 10 metrów obok (niemal doslownie tyle).




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - pajacyk - 06-06-2007

w sumie moze i racja , myslalem o sobie i mnie podobnych, a takich malo :), na szczescie czy niestety.
MOze byc ciekawie bo cenami raczej nie powalcza, wiec moze elastycznoscią w podejsciu do klienta




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 06-06-2007

na szczęscie pajacyk, na szczęście...;))

ja tam myślę, że za często to z nimi nie piję :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Leszek - 06-06-2007

Matek > polar z polartecu 200 model chyba ''base'' sie nazywał mogę sprawdzić, nie generalizuję kupiłem tam również kije, plecak, buty.
O kijach już tu pisałem , buty w reklamacji sa w tej chwili.

Plecak kupiłem bratu do celów transportowych dom - pociąg - kwatera i jak narazie jest ok, ale po doświadczeniach z reszta produktów bałbym sie go uzywac do czego innego




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Munkas - 06-06-2007

HiM, Bergson, F7 pro Leszek to firmy wiodace??? coz mamy widac inne wyobrazenie o jakosci i inne potrzeby. poczytaj moze troche o firmach nie z kaczolandu. Bergsonowe buty w tym roku w Chamonix lanserskie nie sa:-)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Leszek - 06-06-2007

Munkas trochę żartem, trochę z przekory tak napisałem:)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Munkas - 06-06-2007

heh leszek domyslam sie i dlatego to ostatnie zdanie wstawilem :-)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wiesiek - 06-06-2007

~Spinless nie wiem czy masz o tym pojęcie ale chyba nie więc Ci wytłumaczę jeśli chodzi o Decathlon. Jeśli znajdziesz już w Decathlonie jakiś produkt dobrej firmy typu Asolo, La sportiva, Camp, Deuter itp. to w 99% są to modele których nie znajdziesz w aktualnych ofertach tych firm. Powód ? Są to przeważnie modele pozakatalogowe ( czyli druga lub trzecia jakość) robione specjalnie na zamówienie do Decathlonu. Jeszcze inna sprawa jeśli chodzi o tzw.markety sportowe typu Go Sport czy Intersport to tam dobrego produktu można szukać ze świecą ( mam na myśli potrzeby prawdziwych turystów)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wiesiek - 06-06-2007

Munkas, Leszek napisał wiodące w cudzysłowie więc ma chyba takie same podejście do jakości różnych firm jak Ty.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Munkas - 06-06-2007

wiesiu a Ty edition zrob bo chyba mojego postu ostatniego nie czytales. A dobra firma predzej w recycling niesprzedany towar pusci niz 3 gatunek sprzedawac bedzie. taniej mozna kupic starsze nieprodukowane modele. pozagatunkowa sprzedaz to geszeft ktory ma bardzo krotkie nogi. Nie pije do Ciebie bron boze ale to typowa gatka sprzedawcow chlamu na allegro. Firma to firma obojetnie co produkuje. Kaczoland to oczywiscie margines i z tym rynkiem sie nikt nie liczy ale napisz maila do znanych firm gdzie mozna kupic ich wyroby 3 gatunku. pomysla ze z psychiatryka ktos pisze. W cywilizowanym swiecie nie ma miejsca na takie kompromisy. Adwokaci tylko czekaja na takie okazje




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Spineless - 06-06-2007

zgadza się Wiesiek jeśli chodzi o Decathlony, ale też nie do końca, bo sprzęt wspinaczkowy mają ''normalny'' czyli katalogowy, ba windstoppery Milleta i kurtki TNF w decathlonie to też ''zwykłe'' katalogowe modele każdej z tych firm. Sprawa ma się inaczej jeśli chodzi o buty, bo to rzeczywiście są produkty robione specjalnie dla nich, plecaki Deutera zresztą też.
Natomiast GoSport ma w większości katalogowe modele, wiem, bo byłem oglądałem ostatnio plecaki i polary Milleta, a najpierw znalazlem je w katalogu internetowym Milleta. pojęcie mam Wiesiek, przynajmniej tak mi się wydaje.

a co do Twojego zdania o dobrych produktach i ''prawdziwych turystach'', kto jest prawdziwym turystą ? ileś trzeba przejść żeby nim zostać, jakieś drogi w skałach zrobić, wielowyciągówki na Elcapie, czy pieczątki ze schronisk na kartce poprzybijać ?

mam kupę rzeczy z Decathlonu, jeżdżę w góry średnio co dwa tygodnia na cały weekend albo i dłużej, wspinam się w nich, jeżdżę na rowerze, chodzę w nich na codzień i powiem że za takie pieniądze to naprawdę DOBRE produkty.
---
Edytowany: 2007-06-06 14:51:42
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - yaro1986 - 06-06-2007

Spineless, z butami w Decathlonie tez nie do konca. Buty za kostke zazwyczaj sa robione na zamowienie ale buty turystyczne do kostki to czesto katalogowe modele.
-------------------------------------------
yaro




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kazzperr - 06-06-2007

a ja bede bronil, ale tylko oferty, go-sport - maja, jako nieliczni dosc duzy wybor rzeczy colemana, a chyba nie jest cienizna.

co do wiedzy sprzedawcow, no to chyba roznie bywa - zdarza sie niektorym klips zabezpieczajacy walnac na kurtce z membrana wlasnie przez membrane...i mysle ze nie tylko u nich...w jakims HiM tez cos takiego widzialem na wieszaku..
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr/SPISGAL.htm




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - NDC - 06-06-2007

spin, mysle że wieśkowi chodzi o takich''prawdziwych'' turystów co mają konkretne wymagnia sprzętowe:))) a nie biorą co ładniejsze i bardziej oczo... z napisem eksretem:P jeśli chodzi o sieciowe sklepy typu him to co do niego zaglądałem lub sie pytałem to nic nie mają...:((( może mam jakieś wypaczone potrzeby?:)
-------------------------------------------
Odi profanum vulgus...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - braavosi - 06-06-2007

No dobrze, to też coś dodam, bom własnie świeżo po zakupach w Him;)

w nd. kupowaliśmy memu ojcu kurtkę p/deszczową( na wyjazd nad morze, chodziło o coś dobrze uszytego, ale bez bajerów, lekkiego i niekoniecznie na duży wysiłek fizyczny, a bardziej na spacery nad morzem - wiatr i w razie niepogody) Jako,że korzystam z rabatów HiM i była nd. (godz. 19;) pojechaliśmy w Gdańsku do jednego z centrów, gdzie HiM posiada jeden ze sklepów.
Wchodzimy, Panie dwie, jedna gdzieś zniknęła za chwilę, rozglądam się i na pytanie przedstawiam nasze oczekiwania i limit cenowy: Pani z usmiechem prowadzi nas do... HiM Beryl;))), musiałem ponownie wyrazić nasze potrzeby,(że nie na narty i alpinistycznie ani nie zima, itd.)
dopiero wtedy wyjęła kilka kurtek, w większości Cacti i Volcano (ktoś wie co to jest:?), jakość sprzętu podejrzana, mierzymy długo, Pani ewidentnie chce do domu, pomaga zapinać zamek człowiekowi, co okularów zapomniał(mój Tatuś;)), ale rada jakąś fachową nie bardzo służy. Rozejrzawszy się po sklepie wyciągnalem z wieszaka kurtkę Him z jakąś Hydro2K, no i zapytałem się, czy jest rozmiar, po poszukiwaniach znalazł się, ale kolor nie podpasował (sic!), Pani coraz bardziej znurzona, usiadła sobie na kartonie i obserwowała, więc dalej zacząłem grzebać i znalazłem Vaude Escape, prosząc o znalezienie rozmiaru i koloru, w międzyczasie przewinęła się druga Pani, ale zaraz zniknęła.Kurtkę, którą kupiliśmy była Vaude.
Gdyby nie moja wścibskość i znajomość asortymentu firmy, Pani nie byłaby fachowym sprzedawcą, a mój ojciec kupiłby jakiegoś Volcano, albo inny cud, za te same pieniądze.
Pani nie wiedziała, ile naliczyć rabatu na legitymację przewodnicką, dzwoniła do Drugiej, która coś tam robiła w innym sklepie.Tłumaczyła się,że pracuje od niedawna.Z miny wnioskowałem,że ma dość pracy w ten dzień.Pytanie: jakiej pracy????

i tu dochodzę do wniosku, który powyżej ktoś napisał - w centrach handlowych inny jest tzw. TARGET, więc i sprzedawcy mniej fachowi są zatrudniani, takie mam wrażenie.
na porównanie postawię sklep HiM na Szerokiej w Gd.Trzon załogi ten sam od ładnych 2 lat.Fachowcy, wspinający się, uprzejmi i gotowi służyć pomocą i wiedzą.Czy tak nie może być i w centrach handlowych?Może, ale
i po co???;)
kończąc ten przydługi wywód pozdrawiam wszystkich sprzedawców:)#braav
---
Edytowany: 2007-06-06 16:35:02




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kardi - 06-06-2007

Ndc- tylko cos mi sie wydaje , ze prawdziwy turysta olewa w czym i za ile idzie w plener... co innego sprzetowi maniacy , jesli nie mają czegoś Top lista Ten- to wycieczka sie nie udała ;D a nie daj Boże wyprzedzi go ktos na szlaku z plecakiem lub innym badziewiem campusa lub himu...bo przeca lans is top!