NGT
Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy (/thread-1470.html)



RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - belivka - 09-08-2006

potwierdzam to co mówi kamilos - też tam już kupiłam pare rzeczy - pierwszą (woreczek na magnezję) przez internet na http://www.sportsklep.com/ a potem już zawsze bezpośrednio w sklepie. Jest tam taka fajna, ''kuplowska'' bym nawet powiedziała, atmosferka - na luzie, bez presji czasowej i wciskania na siłę... mam wrażenie, że dostaję obiektywne porady... Na prawdę z przyjemnością się tam chodzi, zwłaszcza, że jestem już rozpoznawana jako stała klienta i tak też traktowana...
lokal faktycznie mały, ale przyjemny. Mam stamtąd kilka ubrań, śpiwór, duży plecak - przy wyborach kierowałam się min. radami sprzedawcy i jak dotąd żadnego zakupu nie żałuję.
I też w najbliższym czasie zamierzam kupić tam buty na wyjazd:)




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Flavio - 27-08-2006

HM w Katowicach w Silesia Center.
Sprzedawca przygotowany do obsługi klienta. Cierpliwie tłumaczący laikowi złożoność problematyki doboru obuwia zimowego do chodzenia głównie po mieście.
Uprzejmie i naprawdę miło.
Żadnego ''wciskania'' towaru. Priorytetem jest zadowolenie klienta.
Było więc czterdzieści minut przymierzania róznego obuwia i wręcz zachęta do długotrwałego spacerowania po sklepie w butach.
Na koniec informacja o szukanym przeze mnie obuwiu w innych sklepach sieci HM.
Polecam wszystkim i raz jeszcze dziękuję.
-------------------------------------------
Flavio




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ronin20 - 28-08-2006

No to moze ja jeszcze cos napisze na temat HiM.
dwa tygodnie temu bylem w Tarnowie po kurtke wszedlem z tata do HiM na ulicy Krakowskiej, sklep jest ogromny maja duze zaopatrzenie czesc TNF, Begsona, Salomona, Campusa i HiM. W sklepie pracuje chyba 5 pracownikow i zaden z nich nie zainteresowal sie moja osobka, a byly to godziny przed popoludniowe pracownicy wspominali miedzy soba wieczor. Chodzilem po sklepie dobre 30 minut i nikt sie nie zapytal czy w czyms pomoc. Kurtke kupilem i tylko wtedy pracownik zainteresowal sie jak musial skasowac.
Nie wiem jak z ich wiedza na temat sprzetu, moze ja maja moze nie ale napewno nie maja dobrego podejscia do klienta. Mam nadzieje ze to sie zmieni.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Boguś - 28-08-2006

no wiesz jak potrzebujesz pomocy to pytasz sprzedawce. Ja na przykład wolę jak ekspedienci nie liżą dupy i jest spoko.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - gumibear - 28-08-2006

Krew mnie zalewa jak od progu sklepu mam ogon który snuje się i pyta co 5 minut czy w czymś mi pomóc. Jedni lubią tak a drudzy tak, a biedny spzredawca często jest między młotem a kowadłem. chyba ciężko wypośrodkować.
Nie bronie nikogo absolutnie tylko zauważcie że jedni nie lubią jak sie ich od progu wita słowem w czym moge pomóc a inni wolą posnuc sie najpierw po sklepie a potem zapytac się sprzedawcy. To co dla jednego jest ok dla drugiego jest wadą i słabością sklepu i na odwrót.
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - rumcajs - 28-08-2006

ale zupełne olewanie klienta chyba jest średnio ok?
również nie cierpię nadskakiwania, tym bardziej, że po trudniejszym pytaniu sprzedawcy zwykle zaczynają z siebie robić idiotów próbując wybrnąć z sytuacji lub uciekają
dla mnie optimum to krótkie: w czy mogę pomóc?
moje krótkie warknięcie: w niczym, ignorantko blondynko
i potem już spotyklamy się przy kasie (albo nie)

żart!
:)
-------------------------------------------
... meno me impune lacessit ...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - gumibear - 28-08-2006

''w czy mogę pomóc?''
zgadzam sie że to w zupełnosci wystarczy. A klient albo pociagnie temat bo tak lubi i to go kręci albo podziekuje bo poradzi sobie sam.

-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Barsus - 28-08-2006

Tylko my klienci także wykażmy się wyrozumiałością, a nie irytujmy się bo ktoś zapytał w czym może pomóc.
Także nie lubie wazeliny u sprzedawców.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Sorc - 28-08-2006

ronin : czesto bywam w RajSporcie przez Ciebie wspomnianym i tez zauwazylem ze sprzedawcy nie nadskakują dla mnie to + z ich wiedzą jest roznie raz PacLite'a chcieli wcisnac kolesiowi ktory prosil o wytrzymalą kurtke na skalki ;) ale ogolnie to najwiekszy sklep w Tarnowie i nie jest tam najgorzej :) szkoda ze rzadko mają jakies przeceny [brak dobrej konkurencji w miescie] ;/




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ronin20 - 28-08-2006

Sorc => jestem z Nowego Sącza u nas w miescie wogule nie ma takiego duzego sklepu HiM. Jest tylko jakies takie male stoisko w centrum ale facet ma tam tylko pare polarow, pare kurtek, i duzo plecakow firmy f7pro.
Jest jeszcze jeden sklep w Nowym Sączu nazywa sie Alpin na ulicy Dlugosza ale kolo ktory tam sprzedaje soli straszne ceny naprzyklad spodnie Jaxy model trekker kosztuje u niego 220 zl, ceny ma z kosmosu. Ma wiedze ale traktuje ludzi z wyzszoscia i na kazdym kroku pokazuje ze ma wiedze, podkresla to swoim wygladam i zachowaniem. Psuje sobie tym opinie i zraza ludzi do siebie. Wiec odradzam kupowac sprzet i odziez w Alpinie na ulicy Dlugosza w Nowym Sączu. Taki mały apel : Panie Krzysku wiecej serca dla klienta dla takiego co przyszedl po impregnat za 23 zl i dla takiego co kupuje kurtke za 1000 zl.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - lider - 05-09-2006

Nie wiem skąd w tym temacie tyle kontrowersji związanych z rabatami: czy mozna prosić, czy wypada, itd.

Prawo do negocjacji cen jest ustawowo zagwarantowane, więc nie widze powodu dla którego miałoby się z niego nie korzystać. Inna sprawa że sprzedawca może sie zgodzić albo nie.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Tomek - 05-09-2006

''Prawo do negocjacji cen jest ustawowo zagwarantowane''

W ustawie nie dopisano jednak że o rabat należy prosić uprzejmie i z szacunkiem dla drugiej strony. Stąd chyba problem, że wielu traktuje rabat jak NALEŻNOŚĆ i jest wielce zbulwersowana gdy spotyka się z odmową.
-------------------------------------------
Pozdro




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - rumcajs - 05-09-2006

tak mi się przypomniała ostatnia akcja z jednego warszawskiego HM-a: przeglądałem sobie spodnie, podchodzi sprzedawca i zagaja, czego potrzebuję?
próbuję odpowiedzieć w dwóch słowach, że z schoellera albo coś podobnego, równocześnie przerzucam gacie z dynam typu expert series
sprzedawca na to, że jeśli potrzebuję takie profesjonalne, to tylko z membraną, bo są przeciwiatrowe i najlepiej oddychają
ja na to, że nie chcę membranowych tylko z schollera, na to on, że najlepsze będą membranowe
ja z lekka zirytowany, wypalam coś w rodzaju: co Wy z tymi memebranami ciągle? może i są nieprzewiewnw, ale oddychalność jest żadna w porównaniu z takimi, jakie szukam...
i tu koniec mojej wypowiedzi trafił w pustkę, bo sprzdawca nic nie mówiąc czmychnął w te pędy, albo obrażony, albo przerażony
gratuluję wiedzy i profesjonalizmu!
rozumiem, że zasobność finansowa społeczeństwa i poziom wiedzy o technologii w naszym kraju nadal stawia ***iane spodnie z jakiegoś hydro 5k na piedestale wyobrażeń u sprzedawców, ale dla czego traktują klientów jak ograniczonych baranów, którym można wcisnąć każdy kit?
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - bikersnake - 23-09-2006

Witam!
Tak sobie czytam ten watek i troche mnie krew zalewa. Tak sie sklada,
ze jestem sprzedawca w jednym ze sklepow outdoor'owych w miescie X(nie
podam jakim,bo byloby za latwo trafic na ten sklep). Z outdoor'em mam
do czynienia od kilkunastu lat.Praca w sklepie byla dla mnie mozliwoscia
zdobycia nowych doswiadczen,wiedzy o sprzecie i,nie ukrywam,podratowania
budzetu na wyjazdy.Jednak nie o tym chcialem napisac.
Piszecie tu o tym,jak to pracownicy swieca niewiedza i sa ignorantami.
Po czesci sie z tym zgadzam,widzac nowych sprzedawcow w sklepie w ktorym
pracuje.Ci ludzie nie maja czesto zielonego pojecia o turystyce,nie
mowiac juz o podstawowej wiedzy na temat materialow i technologii.Co
gorsze,to nie wykazuja najmniejszej ochoty do poszerzania swojej wiedzy,
a inni,doswiadczeni pracownicy sa dla nich obiektem kpin. Proba szkolenia
takich ludzi konczy sie fiaskiem(''posciemnial,posciemnial,a teraz mozna
poplotkowac o tej rudej z...(tu wstaw sklep dowolnej branzy)'').
Po drugiej stronie barykady sa klienci.Tak,tak,moi drodzy.Oni tez nie
sa swieci. Wielokrotnie spotykam sie z sytuacja,gdy probuje przedstawic
chocby odrobine informacji na temat danego towaru,czesto na podstawie
swojego doswiadczenia,klient reaguje jakby mu te informacje nie byly
przydatne. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze,taki niedoinformowany
''na wlasne zyczenie'' klient jako pierwszy popedzi do sklepu zrobic
karczemna awanture o to,ze mu cos nie pasuje.Oni po prostu nie chca by
ktos im rzetelnie doradzil,ale wine zrzucaja potem na sprzedawce.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - ciap=) - 23-09-2006

->biker snake
dokładnie. w 100% się z Tobą zgadzam. Sprzedawcy często są niedouczonymi ignorantami albo po prosto debilami
(przykłady:
1. wciskajacy najgorszy chłam sprzedawca, który chce się czegoś pozbyć
2. plastikowo różowa blondyneczka, która nie ma zielonego pojęcia o odzieży/sprzecie/czymkolwiek technicznym a wymyślajaca najdziwniejsze zalety tegoż...
3. sprzedawca, który tylko liczy czas żeby wyjśc ze sklepu i załatwiający klienta na odpie...l
4. sprzedawca krwiopijca - wyssać z klienta jak najwięcej kasy)

ale dokładnie w takim samym procencie zdarzają się klienci idioci , którzy zadają po prostu debilne pytania(''panie! jak jeden rozmiar 41 mnie ciśnie a 42 jest wygodny, to który wybrać?''), rozpieprzają cały towar po sklepie, zachowują się gorzej niż trzoda w chlewie(po co coś odkładać na miejsce???),wymalowane panienki, niedomyci panowie który zakładają ciuchy za nic mając ich stan po przymierzeniu, domagający się rabatów, reklamacji(mój ulubieniec który ewidentnie wyprał buty w pralce na gotowaniu - ''panie, coś pan- przecież to od chodzenia!!!'').

Tak, też pracuję w handlu. Tak, zdarzyło mi się obsłużyć klienta na odpieprz. Tak, irytują mnie klienci wychodzacy z postawy roszczeniowej.
Tak, sam kupując coś w innych sklepach oczekuję od sprzedawców profesjonalizmu - ale sam też staram się być miły i profesjonalny jako klient.

we wszystkim trzeba chyba znaleźć złoty środek....
-------------------------------------------
drzazgę w oku brata widzisz a belki w ....




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - CanisVulpes - 23-09-2006

Zazwyczaj w sklepach outdoor powinien się znajdować choćby jeden profesjonalny sprzedawca, reszta dziewczynek i chłopców wziętych z ulicy nie ma większej wiedzy o sprzedawanym sprzęcie i wykorzystują ludzką niewiedzę opowiadając niestworzone historie na jego temat.

Kiedy szukałem plecaka (30L) to w zaden sposób taka dziewczynka nie mogla zrozumieć, że szukam czegos do max 250zł. Ja rozumiem, że markowym produktem sieci sklepów Horyzont jest Jack Wolfskin i możliwe, że ich plecaki mają wiele zalet i warte są swojej ceny ale nie każdy taki plecak chce albo może sobie na niego pozwolić. W czasaie kiedy ja oglądałem wywieszone plecaki do 250 zł ona opowiadała mi o zaletach plecaka za blisko 400zł mimo tego, że dwukrotnie jej mówiłem co mnie interesuje. Ostatecznie poirytowany wyszedłem i kupiłem plecak w konkurencyjnym sklepie i jestem z niego strasznie zadowolony mimo tego, że to nie Jack Wolfskin.




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - adi - 24-09-2006

canis; a o jakim piszesz sklepie, bo horyzontow pare jest :)

a jam inne wrazeni co do horyzontow (moze miales pecha ).
Pomimo ze mam sporo rzeczy wolfskina; i lubie ta firme :) To przy zakupie kolejnej kurtki typu paclite sprzedawca idealnie odczytal moje potrzeby i kupilem `paclita` Milo za polowe ceny normalnego goresia. Co najwazniejsze to byla moja decyzja a uwagi sprzedawcy w tym temacie byly celne poparte wiedza praktyczna , teoretyczna... Zamiast goreteksa kupilem fajna kurtke milo i rewelacyjna bielizne z power stretchu za porownywalna kaske.
Jak dla mnie obsluga w horyzontach jest powyzej sredniej

Ja bywam czesto w Gdanski Horyzoncie i raz na jakis czas w Warszawskim
-------------------------------------------
adi




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - Tomas - 24-09-2006

JA ZA TO BYWAM W HI-MOUNTAIN ARKADIA PRACUJE TAM DWOCH BLODYNÓW<SYNPATYCZNI LUZACY> , WIEDZĘ NA TEMAT BUTÓW I RZECZY Z GORE-TEXU MAJĄ NA WYSOKIM POZIOMIE SZCZEGOLNIE JEDEN GOSC Z OBSLUGI POLECIL MI DUZO PATENTOW NA PIELEGNACJE MEMBRANY .JESTEM POD WRAZENIEM .P.S NIE POLECAM PYTAC PANI W CZARNYCH WLOSACH WIECZNIE ''ZABIEGANA'' I DORADZA JAK BY CHCIALA WCISNĄĆ TOWAR .JESLI KTOS CHCE ROBIC DUZO ZAKUPY W HIMOUNTAIN ARKADIA RADZE PYTAC BLONDYNÓW .POLECAM
-------------------------------------------
Tomek




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - kakato - 24-09-2006

adi,
jakiego paclite'a kupiłeś?? pytam z ciekawości bo jestem posiadaczem Lecko i moglibyśmy wspólnie wysmazyc jakiś teścior




RE:Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy - adi - 25-09-2006

kakato; moj to evin czy jakos tak. Ale nie kojarze innych kurtek milo tego typ. Czy lecko to kurtka typu paclite???
-------------------------------------------
adi