NGT
[Obuwie]Obuwie górskie - zakup niskobudżetowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie]Obuwie górskie - zakup niskobudżetowy (/thread-1107.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Butchy - 11-07-2016

Jakież to doświadczenie trzeba mieć by wejść na Rysy? Kolega bedzie przecież szedł szlakiem w lecie. Nie przesadzajmy.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Piotrunio - 11-07-2016

@gluestick, po co drążyć temat? Zadałeś konkretne pytanie, dostałeś odpowiedź, co ci jeszcze trzeba? Ma się ktoś za ciebie kopnąć na te Rysy? A ty męczysz sprawę w dwóch wątkach. Każdy z zaproponowanych przez ciebie i 95% innych się nada. Na lato warto brać lżejszego buta bez membrany. Jedno co powinien mieć, to w miarę sztywną podeszwę, czyli jeżeli palcem wygniesz ją bez problemów, to po mojemu nie warto kupować. Co więcej, to gadki dla zamożnych onanistów sprzętowych. I zamiast je uskuteczniać, to zrób wszystko by buty mierzyć i tak je porównywać. Ja byłem kilka razy na Rysach w ''adidaskach'' z Krosna, raz nawet jakoś krzywo od Żabiego Konia i dałem radę bez profi sprzętu.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - gluestick - 11-07-2016

Dziękuję




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - parszywiec - 12-07-2016

Witam!
Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tych keenach (Keen Koven mid) o których wspominał wcześniej kolega. Potrzebuję butów na jesienny wypad w bieszczady i możliwe że również zimowy wypad także w bieszczady, no i oczywiście zwykłe użytkowanie w mieście podczas zimy. Czy warto w nie zainwestować?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Banan1311 - 12-07-2016

Chciałbym kupić buty do ~400zł. Na jesieni jadę do Gruzji i chciałbym tam sobie trochę pochodzić po górach. Dodatkowo chciałbym by służyły też w Polsce.
Póki co w oko wpadły mi:
http://olimpiasport.pl/produkt/521.4405.2.htm
http://8a.pl/buty-trekkingowe-zamberlan-fox-gt-brown-beige.html#opis

Co sądzicie? A może coś innego?
-------------------------------------------
Banan1311




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dym - 13-07-2016

gluestick - Rozważ podejściówki - np. Adidas AX2. Na wyprzedaży można dostać za 250 zł. Ale trzeba sprawdzić na nodze. Są lekkie, nie mają membrany, dobra podeszwa, chociaż nie wiem czy nie będzie zbyt miękka na taką trasę - dodatkowo są to buty niskie, więc nie ma tej psychicznej świadomości, że coś trzyma kostkę.

Ja przymierzałem, były ok i mam je nadal zapisane jako do ewentualnego zakupu


I tak jeszcze od siebie dodam do wszystkich poszukujących bo sam tu zamęczałem ludzi - najlepiej jeździć po sklepach i przymierzać, przymierzać, przymierzać.
Zwróćcie uwagę na to czy jest otok gumowy - jak wysoki, jak jest szyty but, jak sztywna jest podeszwa, jak Wam leży w nich noga, ile jest przestrzeni, jak nisko jest wiązanie (czy jesteście na różnych wysokościach stopy ustalić różne naprężenie sznurówki), czy język jest wszyty i jak się układa po wiązaniu, czy materiał po zawiązaniu się nie marszczy.
Nikt za Nas tego nie zrobi ;) Dopiero potem jak już wybierzecie sobie z 2-3 pary można podpytać na forum co o nich myślą inni użytkownicy :)
---
Edytowany: 2016-07-13 13:00:45


Ostatecznie po długich przymiarkach zdecydowałem się na:
http://pl.sportsdirect.com/karrimor-ksb-cougar-mens-walking-boots-182763?colco de=18276318
Z ręką na sercu przyznaję, że wygrały ceną. Zobaczymy jak z jakością i użytkowaniem po kilku miesiącach.
---
Edytowany: 2016-07-19 11:02:40




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Krzysztof Krawczyk - 20-07-2016

Witam,
chciałbym poznać wasze propozycje dotyczące obuwia wysokiego, najlepiej sztywność B2, tak żebym mógł śmiało założyć raki koszykowe. Służyć miałyby podczas zarówno zimowych (wraz z rakami) wypraw, jak i do letniego wędrowania po górach m.in. polskich i gruzińskich.
I teraz największy problem, cena do 500 zł.
?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - whst - 20-07-2016

Jeśli chcesz w nich chodzić w lato, to polecam z jednego płata skóry licowej lub nubukowej, bez membrany. Ja osobiście kupiłem półtora roku temu Asolo TPS 535 (właśnie w cenie 500 zł, widzę że dalej można je dostać w tej cenie), myślę jednak, że można też kilka innych modeli o podobnej specyfikacji w takiej cenie dorwać.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Krzysztof Krawczyk - 21-07-2016

@whst znalazłem jedną ofertę, z jednym rozmiarem (nie moim), więc chyba trudno dostać w tej cenie. Głównie lato, ale chciałbym ich również użyć na krótkie zimowe wejścia w Tatrach czy Karkonoszach. Czy w takiej sytuacji odpowiednie byłyby również buty B1 z rakami C1?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - stojak66 - 07-08-2016

Buty sportowe. Podejściowe niskie buty trekkingowe. Przeznaczeniem będą doliny, skały. W tym roku pochodzę po Wysokich Tatrach. Wybór padł na dwa modele

- Aiddas [ model TERREX SWIFT R wersja bez GTX za 299 zł ]

- Adidas [ Adidas Buty Sportowe Bundeswehr ] http://armyworld.pl/product-pol-1075-Adidas-Buty-Sportowe-Bundeswehr-art-nr-9155 00-Oryginal-Stan-Bardzo-Dobry.html

Solidne wykonanie butów Bundeswehry, które nie ujrzały światła dziennego w sklepach kuszą solidnym szyciem. Być może i właśnie one dłużej wytrzymają niż terrex swift r

Mieliście możliwość obycia z tymi butami ?
Dziękuję
---
Edytowany: 2016-08-08 00:06:18
---
Edytowany: 2016-08-08 00:06:35
-------------------------------------------
Nic wielkiego.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - turysta - 08-08-2016

Hmmm, w adidasach w góry, do tego Tatry Wysokie. Naprawdę myślisz, że to rozsądny pomysł?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - stojak66 - 08-08-2016

Buty chowam do plecaka. Odpalę je zawsze na mniej wymagające szlaki. Dłuższe przemarsze, doliny, lekkie podejście. Nie będę użytkował zimą. Wiadomo. Z drugiej strony często patrząc widzimy biegaczy górskich, którzy w butach sportowych stworzonych do biegów górskich przemierzają niezłe kamloty
-------------------------------------------
Nic wielkiego.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dwusłodowy - 08-08-2016

turysta - te terrexy jak najbardziej w tatry wysokie
od dłuższego czasu w okresie wiosna-jesień tylko adidasy w góry zabieram
nogi mają lżej, o niebo wygodniej, mniej otarć i odcisków
można pobiec łatwiejsze odcinki
jak dla mnie same plusy
nie ma co demonizować i powielać mitów na temat innych butów niz tylko masywne i za kostke




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - turysta - 08-08-2016

''Demonizowanie'', ''mity'' - wielkie słowa.
Po prostu elementarne doświadczenie i zdrowy rozsądek.
Nie przypuszczałem, że na Forum ngt trzeba kogoś przekonywać, że wyjście w góry w adidasach, to niemądry pomysł. Naprawdę myślisz, że TOPR i GOPR maja za mało pracy?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - ns - 08-08-2016

To ja musiałem/muszę być bardzo nierozsądny wybierając się w góry w niskich, podejściowych butach w teren (i pogodę), który wg mnie wydaje się perfekcyjnie nadawać do tego typu właśnie butów. I nie sugeruję żeby chodzić w takich butach w zimą.

@turysta
Wydaje mi się, że pod nazwa adidasy wziąłeś buty jakim w Polsce zwykło określać się buty do zwykłego uprawiania miejskich sportów na osiedlu przez zwykłych amatorów (po ang. trainers, sneakers), do chodzenia po mieście dla ich wygody, itp. - a nie buty marki ''adidas''.
A czy te konkretnie modele butów marki adidas podane przez stojak66 nadają się w góry, to nie wiem. Czy sródpodeszwa (tak to się zwie??) ma odpowiednią sztywność, podeszwa przyczepność (rodzaj gumy),? Bieżnik na zdjęciu wydaje się w miarę ok. Po przejęciu przez adidasa jakiś czas temu marki 5.10 to jest możliwe, że guma do podeszwy jest wzięta od nich lub wykorzystano ich know-how. Buty mogą być warte rozważenia i się sprawdzić, ale nie używałem ich, nie widziałem, nie wiem... A że maja 3 paski? Co z tego?

A zresztą czy TOPR-owcy czy np. przewodnicy alpejscy nie ''biegają'' w butach niskich, nie wspominając o biegaczach górskich jak np. Kilian Jornet?
---
Edytowany: 2016-08-08 16:45:25




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - stojak66 - 08-08-2016

Stabilizacja stawu skokowego jest rzeczą ważną,ale nie każdemu pasują buty za kostkę. Ja po kilku przemarszach decyduję się właśnie na podejściowe niskie obuwie. Zima - tam tylko zachowam buty wysokie. Cały czas przymierzałem siędo Scarpy Zodiac. Mają niestety bardzo sztywną podeszwę. Wracając do marki Adidas. Te z bundeswehry mogą być dobrą partią, ale obawiam się o jedno - poślizg na skałach. Wydawać by się mogło, że podeszwa w nówkach Terrexach eliminuje ślizgi na skałach, ale nie dokońca przekonuje mnie wytrzymałość obuwia. Jak zdecyduję się na Bundeswehr, to postaram się napisać recenzję.
-------------------------------------------
Nic wielkiego.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dwusłodowy - 08-08-2016

turysta - widziałeś apele ratowników górskich aby nosić tylko i wyłącznie buty za kostkę przez każdego ? daj linka, oraz do jakichś poważnych badań które pokazują wyższość buta wysokiego (chętnie bym zobaczył statystyki g/topor odnośnie skręceń kostek i noszonych butów ale pewnie nikt takich nie prowadzi)
moje i moich sporej ilości znajomych doświadczenie pokazuje że but niski sprawdza się znakomicie
wielkie słowa zostały użyte z premedytacja bo jak widać po tobie są potrzebne i nadal mity krążą wśród ludzi
poczytaj http://natropie.zhp.pl/index.php/skrecajcie-kostki/
poszperaj w necie (mi wyszło ze opinie są podzielone jakoś 50-50 i jestem skłonny założyć że za butami wyższymi w większości opowiadają się osoby mocno starsze co jest trafnie wyjaśnione w linku powyżej i ja to kupuję, ty nie musisz i nikogo do tego nie zmuszam, każdy sobie może przeczytać i wyciągnąć wnioski)
już wyszło więcej niż chciałem a jest do takich rozważań wątek nawet na NGT
szkoda tylko tak patrzeć na kogoś z góry jeśli tylko ma inne zdanie
może warto sie wypowiadać mniej kategorycznie i przyjąć do wiadomości że co dla ciebie jest dobre niekoniecznie sie sprawdzi u innego bo możesz zniechęcić ludzi do wyjścia w góry jeżeli zobaczą że but musi kosztować minimum 500pln inaczej lepiej z domu nie wychodzić
ja już wiem, że nigdy nie wrócę do ciężkich butów

i tak na koniec, sugeruję się przyjrzeć co teraz noszą ludzie na szlakach, w czym po tych szlakach biegają w coraz większej ilości zawodów górskich
za swoje trailowe buty w deku dałem w promocji niecałe 80pln, jestem przezadowolony
z mojej strony to koniec tematu chociaż mierzi mnie niesamowicie wciskanie wszędzie wysokich butów bo tak się komuś wydaje i koniec
pozdrawiam i sry za chaos, niestety umysł ścisły




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - turysta - 09-08-2016

@ns, dwusłodowy, stojak66
Zadaliście sobie nieco trudu aby polemizować z tym, czego nie napisałem.
Więc powtarzam, wyjście w góry w adidasach to niemądry pomysł.
I nie kontynuujcie o wyższości butów niskich nad butami wysokimi i odwrotnie.
---
Edytowany: 2016-08-09 07:16:56




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - whst - 09-08-2016

Wyjście w góry w ''adidasach'' to niemądry pomysł.
Wyjście w góry w butach typu Adidas Terrex to mądry pomysł.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - ns - 09-08-2016

@turysta
A czy jeśli wyjdę w góry w butach marki Puma, Nike, New Balance, etc. to uznasz/pogodzisz się z tym, że to dobry pomysł?
---
Edytowany: 2016-08-09 09:50:19