NGT
[Obuwie]Obuwie górskie - zakup niskobudżetowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie]Obuwie górskie - zakup niskobudżetowy (/thread-1107.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dym - 20-06-2016

Hej,

tak dla jasności - bardzo konkretnie przeczytałem ten temat :)

ja mam bardzo sprecyzowane potrzeby ;) Już lata nie byłem na wędrówce, a chciałbym zobaczyć czy nadal to lubię. Potrzebuję buta 200-250-300 zł na 2 - 3 sezony.
Planuję wyjazdy wrzesień 3-dniówka, październik 2-dniówka.
Trasy w tatrach - różne :)
Także powinno być raczej ciepło, pewnie może popadać jak to w górach, ale terminy mam bardzo elastyczne, także będę je dostosowywał do prognoz pogody.

W Łodzi mam masę sklepów do wyboru, w tym Decathlona w którym przymierzałem Forclaz, ale z uwagi na totalny brak doświadczenia (kiedyś chodziłem w górach -tatry- w glanach wysokich, zarówno w lipcu jak i we wrześniu) wolę podpytać speców na jakie buty zwrócić uwagę w tej cenie.
Fajnie by było - w miarę lekkie, wysokie, trochę wodoszczelne? oddychające?

Na co zwrócić uwagę? :)
---
Edytowany: 2016-06-20 15:31:34




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Butchy - 20-06-2016

W Tatrach możesz mieć we wrześniu lato a w październiku zimę. Taki mamy klimat ;)




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dym - 23-06-2016

A może lepiej buty podejściowe po prostu?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - adrianadik - 26-06-2016

Witam

Jestem na etapie zakupu butów, rozpoczynam przygodę z turystyką i szukam czegoś na dobry początek. Od razu dorzuciłem ''marketowe'' marki i szukam czegoś markowego w rozsądnej cenie.

Znalazłem Salomon Manila Mid GTX w cenie 209 zł, mój rozmiar, jest membrana, jest contragrip. Piękne nie są, ale za taką cenę bym chyba nie wybrzydzał. Sęk w tym, że to chyba jakiś stary model i nie mogę nic znaleźć w Internecie na ich temat. Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tymi butami? Czy też polecicie coś innego?

Mierzyłem jeszcze Tecnica Starcross V GTX - Salomony wygodniejsze.
-------------------------------------------
Adrian




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - karysek - 27-06-2016

Witaj na forum :)

określ Twoje maximum cenowe, i warunki użytkowania, tylko lato?, czy także jesień zima, .....?

k.
---
Edytowany: 2016-06-27 06:47:06
-------------------------------------------
.....szczęśliwe i zadowolnione......:D




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dym - 27-06-2016

Ja podałem, ale propozycji nie dostałem ;)




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - siedem - 27-06-2016

Bo to nie jest forum, na którym użytkownicy będą za Was przeglądać sklepy i rzucać w Was linkami. Zaangażowanie innych dostaniesz, jeżeli sam na początku pokażesz zaangażowanie w swoje poszukiwania.
Jest jeszcze temat ''Buty na lato bez membrany'', na którym padają podobne pytania więc zachęcam do przeczytania.
-------------------------------------------
7




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - adrianadik - 28-06-2016

Maksymalna cena w okolicach 300 zł - buty głównie na lato, choć biorę także pod uwagę wczesną jesień.

Tutaj jeszcze zdjęcie Salomonów o jakich wspominałem w poprzednim poście:
http://allegro.pl/buty-trekkingowe-salomon-manila-368798-r-46-5-ost-i6211474459.html




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - whst - 28-06-2016

Salomony raczej nie mają dobrych opinii, także ja bym jednak przycelował w coś innego (najczęściej polecane marki: Aku, Asolo, Chiruca, Garmont, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Mammut, Meindl, Millet, Salewa [tylko niskie], Scarpa, Trezeta, Zamberlan [lista subiektywna, oparta na tym, co tu wyczytalem, mogę się mylić, nie biorę odpowiedzialności itp. itd.]).

Sam zamówiłem dziś Zamberlany Crosser RR GTX, bo na jednym z większych sklepów są w ciekawej promocji - około 370 zł.

@Dym skoro już narzekasz:
Jeśli w Tatry, to przydadzą Ci się buty wysokie, tym bardziej, że to już październik, więc śnieg jest mocno możliwy. Albo z GTXem i materiałów syntetycznych albo z całego płatu skóry (wtedy już GTX nie jest taki potrzebny). Sugeruję wejść na stronę pewnej porównywarki cenowej, włączyć sobie filtr na powyższych producentów, posegregować po cenie rosnąco i wybrać co Ci się podoba. W cenie około 300 masz kilka modeli Zamberlana, Aku, Garmonty Tundra itp. Warto śledzić wątek z promocjami, można trafić na bardzo fajne promocje. Ostatnio widziałem link do zagranicznego sklepu, na którym wyższe modele Asolo były w cenach ~350.

@adrianadik w jakie góry się wybierasz?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Piotrunio - 28-06-2016

@adrianadik, wyglądają na typowe Salomony, więc będą wygodne i dosyć trwałe, ja z podeszwy Contagrip byłem bardzo zadowolony. Z tym, że jeżeli na lato, to raczej nie brałbym z GTX, po co ci gotowane stopy?




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dym - 30-06-2016

Hej hej, dzięki serdecznie wszystkim za odpowiedź :)

Przeglądam od kilku tygodni różne sklepy ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, stąd pytanie w tym wątku. dzięki za info apropo innego tematu, w którym mogę też trochę wiedzy zdobyć.
Dam znać jak tylko coś wybiorę.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Lukas86 - 10-07-2016

Witam. Wróciłem własnie z Beskidów i myślę, że nadszedł czas na zmianę. 3 sezony wytrzymały mi buciki HI-TEC BARRYT MID:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/buty-trekkingowe-hi-tec-barryt-mid-41-42-43- 44-i5231537522.html

Użytkowane lato w górach, jesień i wiosna na wycieczki i spacery po lasach parkach itp. Z plusów tych butów to jak dla mnie oddychalnośc była bardzo dobre, nawet w upalne dni podczas wędrówki górskiej noga sucha. Dobrze leżały i trzymały kostkę. W zasadzie to dalej buty są dobrze utrzymane mimo, że dosyć sporo w nich chodziłem poza górami jedynie to podeszwa się starła.

Minus - podeszwa szybko się starła i słaba przyczepność na mokrych kamieniach.

Chcę kupić buty na wyjazd na jesień w tym roku oraz na kolejne sezony letnie.

Teren: niższe góry jak beskidy, pieniny (tatry ale to łatwe szlaki bez włażenia na rysy itp. np Kasprowy, z Kasprowego na halę). Większość osób co widziałem śmiga po takim terenie w adidaskach/sandałkach ale ja potrzebuję dobre trzymanie kostki.

Mam problem od lat ze stawem skokowym więc nie chodzę na całodniowe wyprawy ale dobieram zawsze trasy na max 6 godzin. Priorytetem dla mnie jest jak najlepsze trzymanie kostki oraz dobra przyczepność na mokrych szlakach no i podeszwa na której nie czuć kamieni ale nadaje się też na wycieczki w okolicach mojej wioski ( chodzi o to aby się nie zdzierała w 2 sezony )

Nie zależy mi na membranie.\

Do 300 zł kupię coś pod takie wymagania?

Aha w góry co roku na około tydzień latem i tydzień albo późna wiosna albo wczesna jesień więc łącznie to około 2 tygodnie w roku (dlatego nie chcę wydać np 500 zł na buty)

Pozdrawiam

P.s. Jedynie Katowice czy tam aglomeracja sląska albo Częstochowa wchodzą w gre ze sklepów stacjonarnych.
---
Edytowany: 2016-07-10 18:51:55
---
Edytowany: 2016-07-10 18:53:21
---
Edytowany: 2016-07-10 18:56:06
---
Edytowany: 2016-07-10 19:00:27




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Piotrunio - 10-07-2016

300, sporo kasy, a jeszcze wydane na przecenie, to spoko wystarczy. Ja od wiosny do późnej jesieni chodzę w Salomonach Exit Aero, za całe 230 zł. Po Tatrach też chyba, że zamierzam gdzieś zabłądzić, to wtedy biorę jakiegoś solidniejszego buta.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - gluestick - 10-07-2016

Witam, mało wiem o butach tekkingowych więc jak napisze jakąś herezję to proszę o wyrozumiałość ;) Jadę w sierpniu w Tatry (planowane wejście na Rysy) i poszukuję w miarę budżetowych butów 200-250, przebrnąłem już przez wszystkie wątki o butach quechua, jednak obawiam się że mogą być za słabe, konkretnie mówię o modelach

http://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-forclaz-100-high-mskie-id_8287390.html

http://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-mskie-forclaz-100-mid-fresh-id_8316065.html (na temat tych mało wiem więc jak ktoś coś to pisać)

Kolejne które mnie zainteresowały to

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-51002-Buty-trekkingowe-meskie-Koven-Mid-WP-Keen.html

Co do tych to jest też wersja przed kostkę w tej samej cenie, miały bardzo pochlebne opinie

Ostatnie które znalazłem to

http://allegro.pl/buty-salomon-meskie-eskape-aero-trekkingowe-i6235012530.html

Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie kilku rad :)




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Piotrunio - 10-07-2016

Dlaczego Quechuy mają być za słabe? Chcesz na górkę wejść, czy ją rozkopać? Ja bym wziął któryś model bez membrany. Te Forclazy 100 Mid ciekawie wyglądają, trzeba by je przymierzyć.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - Dwusłodowy - 10-07-2016

A to muszą być aż takie ciężkie buty ?
Dużo chodzisz po górach ? Może zwykłe adidasy wystarczą ?
Mi się fajnie sprawdzają jakieś trailowe buty z decathlonu upolowane na wyprzedaży poniżej 100pln.
Jak nie decathlon to moze sportsdirect masz w okolicy i tam można zgarnąć salomony poniżej 200pln.




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - gluestick - 10-07-2016

Powiem tak, chce wejść na Rysy od strony Polskiej i absolutnie nie zamierzam nic nimi kopać ;)




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - sebastian_ck - 10-07-2016

@gluestick - może zabrzmi to dziwnie, ale ... Planujesz wejść na RYSY , a dopytujesz jakie buty kupić na tę okoliczność??!!
No proszę Cię. Czy nie porywasz się czasami z motyką na słońce?
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - gluestick - 10-07-2016

może tak, ale spokojnie, mam zdrowy rozsądek, dobrą kondycję gdy dojde do naprawdę groźnego fragmentu odpuszczę
---
Edytowany: 2016-07-11 01:38:51




RE:[Obuwie] w góry - zakup niskobudżetowy +/- 300 zł - karysek - 11-07-2016

gluestick.....nikt nie zamierzał Cię tutaj obrażać czy cosik, :)

chodzi tylko o to, że Twoje pytania wskazują na delikatnie mówiąc niewystarczające doświadczenie na Rysy...., kondycja to nie wszystko naprawdę....

jeżeli to jest Twój pierwszy wyjazd w Tatry, szczerze odradzam Rysy.....
-------------------------------------------
.....szczęśliwe i zadowolnione......:D