NGT
Przedszkole NGT - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Przedszkole NGT (/thread-10189.html)Przedszkole NGT - BialyXXL - 17-05-2023

W związku z posiadaniem potomstwa od zeszłego roku chodzi mi po głowie pomysł na "Przedszkole NGT". Przestrzeń na umawianie się na aktywności skierowanej do NGTowców z dziećmi. Z doświadczenia z moimi dziećmi wiem, że często jest łatwiej gdy mają towarzystwo rówieśników, łatwiej ogarniać grupę niż jedno :-), łatwiej motywować i zabierać w teren na kolejne przygody i noclegi, a i cała wyprawa wygląda trochę inaczej ...
Proponuje wpisywać tu informacje o planowanej aktywności, termin, wiek dzieci uczestniczących, a szczegóły dogadywać już wewnętrznie.
Wydaje mi się, że tego na NGT jeszcze nie ma.

Na początek:
W najbliższym czasie, jeszcze przed wakacjami, chcę zabrać Jasia ( lat 6 ) na nocleg w lesie. Być może ktoś chciałby do nas dołączyć z swoimi pociechami. Propozycja zapewne przede wszystkim dla osób z Warszawy i szeroko pojętych okolic.

Plan taki:
Sobota ok godz. 17.00-18.00 spotkanie w lesie na parkingu, okolice Otwocka.
Zwiedzanie, bunkra, schronu, okopów i wydmy śródlądowej. Bunkier i schron są niestety zamknięte i nie można wejść do środka, ale bardzo fajne plansze z rysunkami i informacjami. Wydma tj. ogromna piaskownica.
Szukanie miejsca na nocleg.
Niedziela leniwie, bez pośpiechu, w zależności od sił i chęci możemy pójść (<4 km) pobliskie jezioro Torfy.
Las o którym Wam piszę to teren Lasów Państwowych, w części teren programu zanocuj w lesie. Można używać kuchenek gazowych.
Miejsce wydaje mi się fajne m.in dlatego, że można wjechać samochodem do lasu i miejsce w którym zatrzymamy się na noc nie będzie daleko od parkingu, jednocześnie będzie daleko od zabudowań i nie będzie trzeba daleko nieść bagaży :-) .

Weekendy w które mamy z Jasiem czas na taką wyprawę to:
27-28.05,
3-4.06,
8-9.06 (czw-pt),
10-11.06,
24-25.06.

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć dajcie znać. Jeżeli pogoda będzie dobra pojedziemy pewnie 27-28.05 ale jak będą chętni to pewnie chętnie pojedziemy jeszcze raz.


RE: Przedszkole NGT - grendel - 17-05-2023

Pomysł mi się podoba. Zdecydowanie jestem otwarty i chętnie wezmę w takich projektach udział. W każdy, dający nadzieję na jakąś tam bezdeszczową pogodę weekend.

O ile miejsce będzie w odległości do 200 km od Szczecina. Nasza latorośl liczy obecnie 4 lata 8 m-cy. A śmiga z nami od drugiego miesiąca życia.


RE: Przedszkole NGT - kouczan - 25-05-2023

Fajny wątek. Jak by ktoś miał chęć pokręcić rowerem w okolicach Częstochowy, to Janek (lvl 9) z rodzicami są na tak. Trasy teren + asfalt nieśpiesznym tempem, dystansowo w granicach 50km. Jak byśmy ruszali na szlak pieszy to się odezwę wątku.


RE: Przedszkole NGT - sebastian_ck - 29-05-2023

Pomysł zacny. Ja planuję tuż z początkiem wakacji tj. 27-28 VI spływ kajakowy rzeką Nidą z nocowaniem na dziko. Odcinek spływu do ustalenia, w zależności od poziomu wody no i pogody. Wiadomo, że jak prognoza będzie kiepska to odpuszczamy. Skorupa z wypożyczalni. Córka ma 14 lat.