NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - zeralda - 12-09-2018

Może nie na temat ale sprostuje - szefem kolei był były prezes PKP Cargo - Wojciech Bałczun (zresztą już dawno złożył rezygnację). Nowak jest szefem agencji zarządzającej drogami (Ukrawtodor).




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PRS - 12-09-2018

Masz racje - zedytowałem.
-------------------------------------------
wynik mierzy siły




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - traszan - 12-09-2018

Przecież w tej marszrucie było świetnie:))




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ludz - 12-09-2018

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno będę jeszcze o coś dopytywał, ale muszę posiedzieć w domu nad mapą.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kniazix - 12-09-2018

Z IF to nigdy nie widzialem zeby cos bezposrednio do Dzembronii jechalo. Tylko do Verhovyny i tam przesiadka. Chyba, ze jakis zamowipny bus. Wszystko zalezy skad wyjezdzasz i o ktorej bedziesz w IF, a najlepiej byc tam rano. Mozesz wystartowac tez z Worochty, przeleczy Krivopilskiej i dojsc do Dzembronii. Albo jak koledzy pisali isc od Voronienki albo Jasinii. No chyba, ze sie uparles najpierw dojechac do Dzembronii :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PRS - 12-09-2018

W tej co nie przeszła by Przeglądu Technicznego?
Mówiłem, że miłośnik :) :) :)
Mnie się bardziej podobało w czerwonym Żyguli ;)
(też by nie przeszedł ;) )

@ludz nie wiem skąd i jak będziesz jechał ale uwzględnij parogodzinną poprawkę na przekroczenie granicy jeżeli to będzie autobus. Jak pójdzie w miarę gładko to będziesz miał czas na jakieś zwiedzanie, etc.

Obecnie z za granicy w Medyce odjeżdżają tylko 3 pociągi do Lwowa (0549, 0748, 2010 ale czasu Kijowskiego, tak więc dla nas to będzie np. 0648) i jeżeli chodzi o nasze PKP nie ma (chyba) nic sensownego co by w sposób płynny umożliwiało wbicie się w te pociągi. Neobus także zasadniczo odpada bo przyjeżdża (rozkładowo) o 0640 pod Biedronę. Oczywiście z Medyki można pojechać marszrutką ale trzeba uskutecznić kolejną przesiadkę bo nie dojeżdża ona do centrum Lwowa.
Gdybym miał nadmiar czasu to wolałbym przyjechać do Przemyśla na godz. 1406, klepnąć kwaterę w PTSMie, zostawić graty, pozwiedzać miasto i próbować dostać się do medyki na 0530 - 6 rano.
---
Edytowany: 2018-09-12 16:02:14
-------------------------------------------
wynik mierzy siły




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - golek - 12-09-2018

@ludz
A skąd jedziesz z Polski?
Z Lublina ( Warszawy ) najprosciej nocny autobus do Kołomyi. Tam można z rana łapać marszrutkę do Żabiego/Dzęmbroni.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ludz - 12-09-2018

Hej, do Przemyśla na pewno jedziemy autem, więc o której tam będziemy to kwestia naszego upodobania. O czasie na granicy wiem, bo kiblowałem tam nieraz.
Nowością jest dla mnie to, co piszesz, PRS - dlaczego marszrutka nie dojezdza do centrum lwowa? Jak jechałem na Krym, to zatrzymywała się dokładnie pod dworcem głównym (fakt, że to daleko od rynku).

Nocleg w Lwowie raczej zakładam, że jest pewny, a nawet wskazany :)
CO do reszty, w tym miejsca startu/końca - jak zajrzę w mapę, to powiem więcej. :)
-------------------------------------------





RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - traszan - 12-09-2018

Macie rację, przesiadałem się w Worochcie. Całkiem mi to wyleciało z pamięci.
P.S. Elektriczki też lubię:))




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maykel - 12-09-2018

Ludz,
Z tego co mi powiedziano jak byłem w maju we Lwowie to władze chciały zmniejszyć ruch w centrum i dlatego przy dworcu kolejowym zostały tylko nieliczne autobusy np. do Truskawca czy Doliny. Marszutki z Medyki zatrzymują się na dworcu zachodnim, zaraz po wjeździe do miasta, naprzeciw jest duża galeria Metro. Niestety nie wiem w jakich innych kierunkach odjeżdżają stamtąd busiki. Jest jeszcze przynajmniej jeden duży dworzec (południowy?). Gdzieś w internetach czytałem o tych zmianach ale nie mogę tego teraz znaleźć.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kniazix - 12-09-2018

przeniesienie marszrutek odjezdzajacych na granice na автостанція ''Західна'' tak to sie dworzec nazywa to juz nie taka nowosc

jesli dworzec dworzec kolejowy daleko od rynku to teraz jeszcze dalej ;)

problemu z dojazdem do centrum nie ma jesli jedziecie w kilka osob to taxi wyjdzie wam za przyslowiowe frytki
Teraz przejscie z buta granicy Medyka-Szegini to chyba najszybsza opcja przekroczenia granicy PL-UA i odwrotnie. Nie jezdzilem w swieta itp i nie zajmowalo mi to dluzej niz 30 min




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - nathaniel - 12-09-2018

Od zeszłorocznych wakacji dwa razy jechałem tą trasą i zawsze dojeżdżałem do dworca kolejowego, a kolega raz się wybrał i wysadzili go przy Metrze. Można zawsze na początku zapytać kierowcy dokąd jedzie, ale jaką masz pewność, że w trakcie mu się nie zmieni plan?

To, że ''władze chciały zmniejszyć ruch w centrum'', nie oznacza że busiarze chcieli tego samego. Dla nich to potencjalna strata, więc dalej jeżdżą jak dawniej (możliwe, że łamiąc jakieś miejskie przepisy).

Ot, Wschód :)

@ludz
Skoro zakładasz zwiedzanie Lwowa i jakoś bardzo ci się nie śpiesz to rozważ jeszcze opcję pociągową - od jakiegoś czasu na trasie Przemyśl - Lwów (i dalej na Kijów/Odessę) jeździ ukraiński InterCity: dwa razy dziennie 13:10 i 15:45, przejazd trwa 2 godziny, kontrola paszportowa i celna w trakcie przejazdu. W weekendy wakacyjne ma pełne obłożenie, więc warto kupić bilety wcześniej w kasach PKP lub przez https://booking.uz.gov.ua
Jedyna wada to cena: 230 hrywien, czyli ok. 30 zł.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ludz - 12-09-2018

Dobra, uściślając to, co zostało tutaj napisane, rysuje mi się wstępnie banalny plan przejścia z Dżembroni granią do Pietrosa i powrót np. z Kwasów:

1) Zakładam, że dane o pociągach z uz.gov.ua są nadal wiarygodne - prawda?
2) Z Worochty do Dżembroni na pewno jest jakaś marszrutka?
3) Jeśli tak, czy są mniej więcej cały dzień czy np. tylko z rana?
4) Czy nadal konieczna jest rezerwacja powrotów z góry?
5) Czy jest gdzieś dostępny rozkład elektriczki?
-------------------------------------------





RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PRS - 13-09-2018

Ad.5 http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/
Jak nie czytasz cyrylicy lub nie kumasz o co chodzi to napisz co chcesz.

Jeżeli chcesz się poruszać marszrutkami to musisz zdobyć informacje czy nie są gdzieś zerwane mosty lub/i obsunięcia gruntu i naderwanie dróg. W zasadzie całe lato tam lało niemiłosiernie.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - traszan - 13-09-2018

Ad.2 Z Worochty nie na pewno jest jakaś marszruta. Możliwe, że trzeba będzie wziąć taxi (raczej drogo), lub dogadać się z miejscowym(lepsza opcja), albo łapać stopa. Zdarzało mi się, że miejscowi chcieli kasę za stopa, ale nie zawsze, lepiej zapytać o to zanim się wsiądzie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kniazix - 13-09-2018

Na marszrutke do Dzembroni musisz dojechac do Verhovyny. Albo wysiasc wczesniej w Ilcach i tam lapac marszrutke albo okazje.
Do Bystreca taxi z Verhovyny chyba cos w okolicach 250 UAH, do Dzembroni nie wiem. Musialbys do Kuby uderzyc z tym pytaniem.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - nathaniel - 13-09-2018

No to idealnie moja trasa sprzed roku :) Polecam browar w Kwasach i nocleg nad jeziorkiem Brebeneskuł

1) tak. A jakbyś dalej nie ufał to mam zdjęcia tablic odjazdów z Lwowa sprzed miesiąca ;)
Notabene, moim zdaniem PKP mogło by się dużo nauczyć od UZ w temacie robienia przejrzystej strony do rezerwacji.
2-3) tak jak napisał kniazix. Musisz jechać najpierw do Wierchowiny/Ilci i tam łapać busa. Jest dokładnie jeden w ciągu dnia ok. 12:15. Tutaj masz rozkład:
http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=261800&r=39%CF%D0%C2%C2
4) nie - primo jedziesz poza sezonem, więc obłożenie powinno być małe; secundo pociąg jedzie z Rachowa, więc wsiadając w Kwasach powinien być prawie pusty.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ludz - 13-09-2018

Dzięki serdeczne za wszystkie informacje! :) Sprawa wygląda nienajgorzej.
Jak kogoś spotkam na zlocie (o ile sam dotrę) to nie omieszkam wyrównać rachunku piwkiem :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PRS - 30-09-2018

Ponawiam
Jak zdrowie pozwoli to wybieram się w połowie października w Sudety Środkowe i Zachodnie (GSS) z minimalną ilością noclegów w schronach/kwaterach (zależy od pogody) - raczej biwakowanie w wiatach. Trasa z Nowej Rudy do Świeradowa.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 30-09-2018

PRS finał na zlocie?