NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - conss - 11-04-2013

Czesc,

mam na imie Maciek, jest to moj pierwszy post na tym forum.

W marcu tego roku wraz z dwojka kolegow dokonalismy zimowego trawersu Hardangervidda (plaskowyz w Norwegii), poruszajac sie na rakietach snieznych. Wyprawa w modelu pelnej samowystarczalnosci, caly szpej podrozowal z nami na saniach.

O naszej wycieczce, nazwanej ZIMNY TRAWERS, naszym sprzecie, zarciu, trasie etc.. przeczytacie na http://www.zimnytrawers.pl

Zapraszam na www i polecam Hardangervidda.
Jesli macie pytania, to chetnie odpowiem.
-------------------------------------------
Maciek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Zbynek Ltd. - 11-04-2013

Fajna wyprawa, słuchałem waszego wywiadu w radiu.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - SR-71 - 27-04-2013

Witam. Mamy długi majowy weekend. Energia rozpiera, z kasą krucho?
Jeżeli masz ochotę na drobną przechadzkę po naszych dolnośląskich lasach, za dnia jak i w nocy, ze spaniem w lesie, z dala od cywilizacji, gorąco zapraszam. Możecie mi wierzyć, las nocą ma swój niepowtarzalny klimat. Na takiej wycieczce mooooożna się wyciszyć :-)
W grę wchodzą również lasy lublinieckie. Start z Wrocławia. Skromnie ale ciekawie.
Zapraszam.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - boguś b - 29-04-2013

Dostałem w końcu zielone światło od lekarza do wyjazdu w góry :D.Myślicie,że dobry sposób na rozruszanie to najpierw jura lekkie spacerki.
Potem Beskid Śląski i Żywiecki.Jakby ktoś polecił takie trasy na początek spokojniejsze,które w razie czego idzie skrócić,najlepiej pętla.W czerwcu jak wszystko będziek ok planuję powrót w Tatry,nawet jakbym miał wejść niezbyt wysoko i tylko posiedzieć to już będzie dobrze.Ostatnia bezczynność psychicznie mnie wykańczała :(




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Zbynek Ltd. - 29-04-2013

Gratulacje.
Dla ludzi aktywnych przymusowa bezczynność jest straszna.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - zając - 29-04-2013

@boguś b - w Żywieckim to z pętelek 1-dniowych można:
1. W Węgierskiej Górce skręcić w kierunku Żabnicy podjechać pod czarny szlak, nim np. na północ na Słowianke, potem czerwonym do Rysianki, dalej przez Lipowską na Halę Boraczą i czarnym do punktu wyjścia (lub w odwrotnym kierunku). Jest możliwość wariantowania szlaków i skrócenia z Rysianki zielonym w dół w kierunku Kamiennej.
2. Różne warianty pętelek w okolicy Rycerzowej - punkt wyjściowy Soblówka kościółek. W wariancie dłuższym można iść niebieskim przez Przeł. Kotarz na Mlada Horę, potem czerwonym na Rycerzową i zejście żółtym lub czarnym.
3. Z Kolonii Rycerki żółtym na Wielką Raczę, potem grzbietem wzdłuż granicy i zejście na Przegibek i zielonym w dół do punktu wyjścia.

W Śląskim ciężko mi idzie z petelkami jak na razie ;)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - V_N_Cf - 29-04-2013

ciężko, bo buty Ci się rozwiązują ;P




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - klajso - 30-04-2013

Krótsze w Śląskim:
1 - z Brennej Centrum czarnym szlakiem na Grabową, czerwonym na Klimczok, żółtym na Błatnią i zielonym do Brennej. Trasę można skrócić na Karkoszczonce
2 - z tego samego miejsca zielonym pod Równicę, niebieskim przez Orłową na Trzy Kopce, żółtym na Salmopol, czerwonym na Grabową i czarnym w dół do Brennej
3 - z Wisły Czarnego niebieskim na Baranią Górę, zielonym na Gawlas, żółtym na Cieńków i tuż przed wyciągiem narciarskim zejść w lewo w dół między domami do Wisły Czarnego
4 - z Salmopolu na Skrzyczne albo w drugą stronę na Baranią, niestety wracać trzeba tą samą drogą
5 - z Jaworza Średniego niebieskim na Błatnią, żółtym przez Klimczok Szyndzielnię z powrotem do Jaworza

w Żywieckim:
ad.1 - trasę Zająca proponowałbym w odwrotnym kierunku aby wysokość powoli zdobywać, czarny na Boraczą, Redykalny Wierch, żółty przez Rysiankę, Romankę na Słowiankę i czarnym do samochodu
ad.2 i 3 fajne trasy
4 - dłuższa trasa: z Sopotni Wielkiej czarnym niebieskim na Romankę, żółtym na Rysiankę, czerwonym na Pilsko, zielonym czarnym przez Uszczawne na Łabysówkę i żółtym do Sopotni, trasę można skrócić ale wtedy trzeba trochę (około 1h) asfaltem iść
5 - krótka ale o sporej różnicy wysokości, z Korbielowa niebieskim na przełęcz Przysłop, czarnym zielonym przez Uszczawne na Halę Miziową, Pilsko, z Miziowej żółtym na parking
-------------------------------------------
w robocie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - zając - 30-04-2013

@ klasjo - mi też się przydają Twoje pomysły (czasem trzeba blisko jakąś jednodniówkę zrobić), dzięki!

@ V_N_Cf - dobre :]




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - boguś b - 30-04-2013

Dziekuję za wszystkie wskazówki,odnalazłem jeszcze starą książeczkę got,też mi się jakieś trasy przypomną.Jutro Kroczyce i okolice może nawet lać ,wiać wszystko mi jedno :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - SR-71 - 08-06-2013

Tak jak wcześniej wspominałem, jak co miesiąc robię wypad do lasu, tym razem w okolicach Krzywczyc, poprzez piachy opustoszałych poligonów. Nocleg w lesie.
-------------------------------------------
konkurs




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Magilka - 09-06-2013

chciałabym się pochwalić zdjęciami z trekkingu i nie tylko
https://plus.google.com/photos/108300323319641749396/albums/5880494089156858657

Dzień po dniu pracowicie spisywałam relację z trekkingu. Dłużej trwa przepisanie i uporządkowanie wrażeń.
-------------------------------------------
Koty to dranie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Bleys - 09-06-2013

Dodasz komentarze do zdjęć? :-) Fotki super, ale z checią bym wiedział co oglądam i gdzie to się znajduje :-)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Magilka - 09-06-2013

postaram się uzupełnić opisy, jak uporam się ze swoim ''dziennikiem podróży''.
-------------------------------------------
Koty to dranie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - SR-71 - 09-06-2013

Magilka, zdjęcia super. Wycieczka marzenie.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - morgolith - 04-07-2013

Wybieram sie z panna i psem :/ (taka koniecznosc) na tygodniowy wypad gdzies w gorki. Jako, ze wybor jest bardzo ograniczony ze wzgledu na zakaz wjazdu psiakow do parkow, myslalem o Miedzygorzu i spenetrowaniu okolic Snieznika. Koncepcje opieram na rozsadnej ilosci szlakow w okolicy.

Myslicie, ze to dobry wybor czy moze ktos mi podpowie jakies inne sensowne lokalizacje?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sołtys - 04-07-2013

Amigas y amigos!

Za kilka tygodni wracam do Polski i wybieram się, niemal od razu, na kolejną wycieczkę. Po 9 latach wracam do Rumunii, by raz jeszcze zmierzyć się z Łukiem Karpat i samotnie przemaszerować z południowej Rumunii do zachodniej Słowacji. Powrót do korzeni, można powiedzieć :) Tym razem jednak w stylu ''light&fast'', z około 10-kilogramowym bagażem i w 2 miesiące. Start - początek sierpnia, meta - gdzieś w pierwszej połowie października.

Aby móc to zrobić, postanowiłem zebrać w całość wspomnienia z tamtej przygody. Przeczytać je, w formie elektronicznej książki, może każdy, kto wesprze organizację tej imprezy. Stąd prośba do Was wszystkich, szczególnie ludzi gór: jeśli pomysł takiej przygody się Wam podoba, czy dalibyście rade rozpuścić wieści o nim? Mogą to być fora, FB czy co tam jeszcze przyjdzie Wam do głów... Im więcej osób o nim usłyszy, tym większa szansa, że kolejne przejście Karpat dojdzie do skutku :)

Szczegóły: http://tnij.org/pustka-wielkich-cisz

Muchas gracias!
-------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - horus - 05-07-2013

dla PRSa
--------------------------------
W weekend prognozy nie są za bardzo optymistyczne na Tatry, ale poniedziałek albo wtorek może będę się pałętał w okolicach Kieżmarskiego lub Gerlacha
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - PRS - 05-07-2013

dla horusa
-------------------------------------
Szkoda, taka karma, że jak człowiek w robocie to super pogoda, a jak wolne to leje. Z cukru nie jestem, widoków nie będzie (fotek też) ale bilet już kupiony.
P.S. Próbowałem się wczoraj spakować do TEGO plecaka ale się dzisiaj wypakuję.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - SR-71 - 22-07-2013

Sierpień tuż tuż. Rowerami przez las. Start w Węglińcu, następnie lasami w kierunku Osiecznicy/Kliczkowa, dalej w kierunku Żagania. Następnie drogami leśnymi w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego, by jeszcze raz zobaczyć opustoszałą fabrykę materiałów wybuchowych z czasów II wojny światowej. Kompleksu wielu wielu budynków schowanych w lesie. Robi wrażenie. Żeby zrobiło jeszcze większe wrażenie, przed wycieczką proponowałbym obejrzeć film '' Lista Schindlera'' Pozdrawiam.