NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Korbi - 06-12-2005

Chrosciel przszukalem caly ten temat i nie znalazlem, szukalem tez przez szukaj jeszcze raz i nic ! niedawno ten watek zostal obciety wiec moze dlatego tego nie ma ;/
-------------------------------------------
Damian




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kakato - 06-12-2005

ceny raczej nie są wygórowane, później zorientuje się dokładnie bo kumpel który był tam miesiąc temu teraz jest nie osiągalny, ale znajomi spali w hotelu i dużo nie zapłacili, tylko że hotel też nie był rewelka ale przynajmniej czysty




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Korbi - 06-12-2005

chodzi o dostep do cieplej wody :) bo jada dziwczyny( nie turystki) i o spanie moze byc na podlodze ! chodiz o to aby bylojak najtaniej :) gdyby chodzilo o jakies luksusy to nie pisalbym na ngt

-------------------------------------------
Damian




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Antek - 07-12-2005

no to ja zapraszam na mojego bloga
http://andy2005.blox.pl
gdzie mozecie poczytac relacje z mojej wyprawy do ameryki poludniowej, przede wszystkim kordyliera.
Tam tez opisuje obecnie na szybko i goraco moje subiektywne wrazenia z uzytkowania, co niektorych produktow.

czesc zdjec mozna zobaczyc na stronie
http://andy2005galeria.blox.pl

pozdrawiam,
-------------------------------------------
Antek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tomi - 26-12-2005

Witam, zrodziła sie we mnie mysl, by na najbliższe wakacje pojechać na daleki wschód, w miejsca bardzo mało dotkniete przez cywilizacje, i szukam wszelkich informacji na ten temat. Pisze o tym tutaj, gdyż jakiś czas temu na tej stronie był link do strony w której autor opisał bardzo dobrze wszystkie sprawy związane z wyjazdem na daleki wschód. Oczywiście wszelka inna pomoc mile widziana. Pozdrawiam




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 26-12-2005

słuchaj poszukaj w necie kontaktu z Romualdem Koperskim- facet zjechał autem Syberię i pontonem zdziełał spływ Leną. na pewno ma dostęp do tamtejszych map i to z uzupełnionymi wiadomościami. tak ot polecam jego książkę ''Pojedynek z Syberią''. jeśli będzie trudno znaleźć do niego dostęp to zapodaj się do tego tematu, może coś się da załatwić nieoficjalnie, bo to kumpel mojego kuzyna...
-------------------------------------------
chrosciel@ngt.pl; 5030355




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Yanas - 26-12-2005

Tomi - mam troche informacji na interesujacy Cie temat,pisz na priva grandbleu@interia.pl
pozdrawiam




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Starszy_Pan - 26-12-2005

Tomi=> trochę map posiada Sklep Podróżnika w W-wie na Kaliskiej
-------------------------------------------
Czasami ... jeszcze coś pamiętam




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 26-12-2005

jeśli chodzi o rejony Rosji to może być problem z mapami, bo kompletnie nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego:///. nawet te kupowane na miejscu, mogą, a nawet bardzo często nie zawierają danych, w szczególności jeśli chodzi o istnienie miast (co chyba jest sprawą dość istotną). spowodowane to jest, wiadomo, funkcją jaką spełniały...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Starszy_Pan - 26-12-2005

Poszukaj tutaj ale temet jest ''niemodny'' (demode'). W ksiegarniech będa patrzyć na ciebie dziwnie - sprawdziłem na własnej skórze.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tomi - 27-12-2005

Dziękuje, szczególnie Yanas'owi.

A jeszcze jedno pytanko. Dobry przewodnik może dużo dać ale z tego co przeczytałem, to polskie przewodniki np. Pascal, to daja rade ale jak sie jedzie na wycieczke zorganizowana, a nie samemu. Polecany jest loney planet, ale wolalbym cos po polsku.Znacie jakies dobre przewodniki po azji?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - nuklear - 27-12-2005

Gdzie dokładnie masz zamiar jechać? Rosja czy gdzieś bardziej na południe (Wietnam, Laos itp)?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Yanas - 27-12-2005

Tomi - Dobry przewodnik to Lonely Planet,Rough Guide tudzież np.Bezdroża (jeśli chodzi o Bajkał i okolice).niestety pascal (pomimo tego ze to przedruk LP) jest nieaktualny,bo informacje biora z LP roku poprzedniego a pozatym pascal ma dziwna tendencje do rezygnowania z opisu niektorych waznych prowincji (np. w chinach).troche ciekawych informacji i bardzo dobre zdjecia maja przewodniki National Geographic.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kayack - 27-12-2005

jeśli chodzi o syberie to bardzo polecam strone http://anisko.net
mozna na niej znalezc opis spływu leną, szczegolnie polecam pamietnik sporo informacji o realiach, co dla mnie jest najciekawsze to poddanie w watpliwosc wyczynu R. Koperskiego... ponizej link na splyw lena na stronie rowniez opis wyprawy na bajkał.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 27-12-2005

słyszałem, że Koperski to faktycznie niezbyt przyjemny człowiek, ale, żeby od razu poddawać w wątpliwość jego spływ, na podstawie tego, że nie życzył jedynie powodzenia to z deka dziwne...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Tomi - 27-12-2005

Właśnie chodzi o to że jeszcze nie mam sprecyzowanych planów. Yanaspolace Kirgistan i Tdżekistan oraz bajkał, i bardzo możliwe, że i te miejsca odwiedze. Ale podkreślam, żę chce zderzyć sie z tą obcą kulturą, ale nie mam zielonego pojecie gdzie jak i co. Dzieki za dotychczasową pomoc i czekam na następna ;) Pozdrowionka dla życzliwych ludzi ;)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jarekUR - 29-12-2005

Witam wszystkich

Wielka prośba do tych ludzi którzy byli na krymie w zimie, szczególmie interesują mnie połączenia Lwów - Symferopol (styczeń, luty) czyli na feriach zimowych ceny i wszelkie informacje są przyjmowane i już kłaniam się nisko za pomoc oczywiście postaram się odwdzięczć
Pozdrawiam Jarek

jaros19@wp.pl
-------------------------------------------
jarek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kayack - 29-12-2005

chróściel: chyba nie doczytales, w relacji sa ''bardziej przekonywujace argumenty'', ale nie uważam, że koperski nie spłynął leną, aczkolwiek opis wyprawy na anisko.net daje do myslenia...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - chróściel - 29-12-2005

to na pewno...
znam Koperskiego jedynie z jednego spotkania na lotnisku w Toruniu, gdzie opowiadał o przejechaniu Syberii i nie wyglądał ani nie sprawiał wrażenia człowieka kłamiącego... dość dobrze zna się z nim mój kuzyn, ponieważ obydwaj są pilotami i twierdzi, że facet nie bajerzy w przeciwieństwie do wielu innych pilotów:)))... ale wiadomo, różnie mogło być...
-------------------------------------------
chrosciel@ngt.pl; 5030355




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Yanas - 29-12-2005

jak dla mnie to argumenty uczestnikow splywu kajakowego sa strasznie naciagane.. bo tak : - nie splynal bo nurt rzeki po 5 latach był inny(słabszy)
- nie splynal bo akurat nikt ze spotkanych miejscowych go
nie pamieta
- nie splynal bo w okolicach jakucka plywal motorowka
- nie splynal bo w tiksi tez spotkani autochtoni go nie
pamietali

no cuż,argumenty raczej zadne a dziwi jakas wrecz nienawisc i zazdrosc w stosunku do koperskiego przejawiana w tym reportazu ze splywu ( jakkolwiek byl lub nie byl by mily tudziez sympatyczny).