NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - m. - 21-04-2009

Wojenny Mistrzu - takie pytania to nie tutaj, a raczej na travelbicie, to raz, A dwa Wenezuela hm, piękne miejsce, - mi najbardziej podobało się Los Llanos - btaka biebrza ale na rowniku, kamoany anakondy mnostwo ptakow, piekna sprawa, no i delta orinoko - ale ta czesc poludniowa - jest tam kolo ktory ma ze 4 narodowosci, wariat zupelny, zachody slonca nad orinoko wymiataja, z miast Merida jest bardzo fajna, mozna wjechac teleferiko cos na 4 tys. metrow i polazic, park narodowy canaima ten z salto angel jest ok. (SA w porze deszczowej moze byc imponujace, ja widzialem w pazdierniku i bylo slabe, wyspe margerite sobie odposc kupa turystow - taki sopot, archipelag los roqos - koszmarnie drogi, jesli juz plaza w Wenezueli to wschodnia czesc wybrzeza. Jedz duzo czekolady (czarnej) pij duzo soków, pij duzo rumu - ten z indianinem (glową) jest najlepszy.
transport do kolumbii nie powinien byc problemem, ale stracisz na to kupe czasu, ale gdyby byl kurs nocny to zaoszczedzisz na spaniu. Tak w ogole to ze 6-7 lat temu to policja lub jakies inne paramilitarne sluzby stale zatrzymywaly samochody, autobusy z nami i nam sprawdzali paszporty lub chcieli kase, nie bylo to fajne ale bez przesady.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jędruś - 23-04-2009

W tym tygodniu na weekend(sobota-niedziela) chciałbym spłynąć Odrą z Lubiąża lub dalej w stronę Głogowa i mam wolne miejsce w kajaku. Transport z Wrocka i z powrotem zapewniony - za free :) . Może ktoś chętny jest ? Zapraszam.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - idziaczek - 21-05-2009

LADAKH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://ngt.pl/users/idziaczek/?ladakh,40




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - DTH - 21-05-2009

Też bym tak chciał!!! Wyyyyypas!:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sasq pajak/grappa.pl - 22-05-2009

Wypas to jest mało powiedziane




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - rwąca rzeka - 28-05-2009

Za niecały miesiąc, 20/21 czerwca jest fajna impreza na Rycerzowej- Noc Kupały. Warto być :)
-------------------------------------------
niesamowity zbieg korzystnych okoliczności :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - sasq pajak/grappa.pl - 28-05-2009

rwąca tobie zawsze mało ;-)
hie hie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - angelika - 03-07-2009

Rumunia i dojazd w fogarasze
chciałabym spytac o ewentualność przejazdu pociągiem z Krakowa do Braszowa. W pkp doweidzialam się, ze w obie strony to koszt ponad 800 zl jedna osoba..e sporo
podobno jest możliwość kupowania biletów u konduktora??? od granicy do granicy? czy to możliwe? nie mam tego potwierdzonego
jestem zielona w te klocki, ile wtedy kosztuje bilet? dużo się oszczędza? będę wdzięczna za pomoc
kornflake@o2.pl
ps a może ktoś jeszcze jedzie 10 lipca w te rejony?
-------------------------------------------
angelika




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jacek.d - 03-07-2009

Angela - ja miesiąc temu zrobiłem tak:
Kraków-Budapeszt(Népliget) - Eurolinesem - 55 zeta
Budapeszt (Népliget) - Cluj - kameleonem - 75 lei (ich strona: http://www.kameleon.ro - mozesz bez problemu rezerwowac-po angielsku, rumunsku lub wegiersku:))
Z Cluju to bez problemu jedziesz koleja - mnie do Sibiu bilet kosztowal 34-35 lei cos kolo tego
(ceny podaje w jedna strone!)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jagular - 03-07-2009

angelika zależy na ile jedziesz ;) nasza ekipa wyjeżdża 5 tego lipca, najpierw do Bułgarii, i pewnie ok 17tego powinniśmy zawitać w Fogarasze.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 04-07-2009

Idziaczek, jakie treki robiliście w Ladakhu? Mam już bilety na wrzesień do Delhi a Nepal odpada ze względu na monsun, więc pewnie nas do Ladakhu właśnie poniesie :) Jestem na etapie ogarniania i planowania, więc wszystkie informacje cenne.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - idziaczek - 04-07-2009

pisze na priv:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - iduna - 20-07-2009

Kilka info z północnej Norwegii, może komuś się przyda.

Alta:
-najtańszy camping (30 min od lotniska pieszo)- Kronostad Camping
-ceny: 80 NOK za namiot, 350 NOK za 4-osobowy domek
-w cenie dostęp do prysznica, wc, kuchenki elektrycznej
-dla mniej wymagających- świetne miejsce na namiot nad rzeką, tuż z mostem i za free

Honningsvag:
-najtańszy nocleg- hostel The North Cape (15 min od centrum pieszo), 250 NOK za łóżko (50 NOK ekstra za pościel, więc lepiej mieć swoją, spanie w śpiworach w schroniskach i hostelach jest zabronione)
-8 km od miasta w stronę Nordkapp- Skipsfjorden Camping, 110 NOK za namiot
-13 km od Nordkapp w wiosce Skarsvag- Nordkapp Camping, 120 NOK za namiot

I oczywiście w drodze na Nordkapp pełno świetnych miejsc do obozowania za free :-)

Info dotyczące kursujących w pobliżu autobusów i inne dostępne na stronie www.nordkapp.no (dostępne również w wersji angielskiej)
-------------------------------------------
przepięknie jest, tylko tlenu mniej...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - McTofik - 21-07-2009

Semow, w połowie września w Nepalu jest już właściwie po monsunie a jeszcze przed najazdem turystów. Czasem warto zaryzykować trochę zmoknięcia. Zajrzyj na moj.ą stronkę, może znajdziesz jakieś info użyteczne dla siebie. www.pitfol.net




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - alpinek - 22-07-2009

Witam, jest ktoś w stanie polecić jakiś nocleg w Mikołajkach lub najbliższych okolicach? Planujemy się wybrać między 27.07 a 02.08 i szukam miejscówek.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 23-07-2009

Bardzo fajna relacja, McTofik! Przeczytałem jednym tchem. W kwestii Nepalu myślałem o Annapurna Circuit, bo masyw zasłania od południa - tam jest podobno lepiej. Ty z tego co czytałem, miałeś raczej średnią pogodę?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - McTofik - 23-07-2009

Pogoda była przyzwoita, z resztą wpływ monsunu na dużych wysokościach jest znikomy, tam jest juz raczej typowa górska loteria.
Jak chcesz na Annapurna Circuit, to zdecydowanie na początku sezonu, no chyba że preferujesz turystykę pielgrzymkową :) Jak chcesz więcej info to dawaj na priva nie będziemy czatować na forum:) jumbo (at) poczta.fm




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 31-07-2009

10 sierpnia wybieram sie do Norwegii. Samolotem do Oslo i dalej na stopa. Samolot powrotny 19 sierpnia.
Pytanie, co warto zobaczyc zeby spokojnie zdazyc na powrotny samolot??
Nie interesuja nas jakies tam zabytki czy inne muzea, tylko jakies atrakcje ''geograficzne'' np. fiordy, wodospady itp.
Myslimy nad udaniem sie stopem do Bergen i tam cos poogladac, ale moze warto pojechac gdzie indziej??




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ździwiony - 01-08-2009

trza było odrazu lecieć do bergen bo w oslo nic niema z tego co Cię interesuje. im dalej na północ tym piękniej. z bergen jak masz luźne środki to popłyń fjord expressem ok 220km w 5h w zasadzie samymi fjordami w tym najdłuższym www.fjord1.no i zobacz też http://www.visitnorway.com/
-------------------------------------------
ździwiony




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - yaro1986 - 01-08-2009

Dalamar ja teraz siedze w Norwegii tylko pogoda niestety nie rozpieszcza ostatnio. Jest wiele miejsc wartych zobaczenia kilka moich propozycji. Geiranger fjord, Trollstigen, Dalsnibba, Voringfossen, Lodowiec jostedal, Naeroyfjorden, warto przejechac droge nr55, prekestolen, Kjerag, droga Aurlandsvegen/Snovegen jest na niej bardzo ladny taras widokowy, mardalfossen, Trollveggen, trasa atlantycka, gory jotunheimen, dovrefjell. To tylko takie najbardziej znane miejsca, taka wizytowka Norwegii. Polecam rowniez malo znana a wysoka na prawie 100m zapore zkariasdammen.