NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pikkupetari - 30-11-2008

Jasne , jak taniej niż w kraju to zawsze , coś słyszałem o tym miejscu .




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - yaro1986 - 30-11-2008

pikkupetari odezwij sie na gg to pogadamy
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - qwas - 15-01-2009

Witam, jestem nowy na forum i mam do was jedno pytanko. Do tej pory ze swymi znajomymi zawsze dreptaliśmy po naszych tatrach (oczywiście latem) preferując wypady kilkudniowe z nocowaniem w schroniskach. Latem tego roku po raz pierwszy wybieramy się na Słowację i tam chcemy zaliczyć taką małą pętelkę poczynając (przewidziana na około 3 dni) - Żiarska dolina - Baraniec - Smrek - Rochacze - Trzy Kopy - Hruba Kopa - Banówka - Pachoł - Spalona Kopa - Salatyn - Zejście do Jałowca. I tu pojawia sie problem nocowania - w rejonie jest tylko Żiarska Chata. Czy ktoś wie jak ten rejon wyglada pod względem ''noclegowym''. Wiem ze na Słowacji nie wolno nocować poza schroniskami ale jak nie wolno to szybko Smile Moze ktos wie o jakis deszczochronach (na mapie jest ich kilka ale ciekawe w jakim sa stanie???) badz innych dogodnych miejscach albo ma jakies inne propozycje i przemyślenia. Bedę dźwięczny. Pozdrawiam
-------------------------------------------
qwas




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Spineless - 15-01-2009

qwas skrobnij do mnie: tragedy@wp.pl
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Maverick84 - 15-01-2009

Hej! może jakby czasu nie wiele, ale... jesli ktos nie ma wiekszych planow i jest gotów nagle założyć plecak i ruszyć mam propozycje :)
Mam dwa wolne miejsca w aucie z Kato do Chochołowskiej na jutrzejszy wieczor. Plan przewiduje: sobota to nabieranie wysokości w okolicy, czyli może starorobociański z trzydniowiańskiego, niedziela: odwiozę na PKP tych, którym na weekend starczy. Dalsze dwa dni, bo tyle mam czasu, to ambitniejsze plany, ale wzystko wyjaśni pogoda. Juz w niedziele dojście na MOKO, poniedzialek Rysy. Wtorek juz na lekkim luzie lecz z samego rana, Palenica-Kuźnice-Kasprowy (nową kolejką, po co się męczyć;) i Swinica. Potem już tylko powrót na Śląsk :)
-------------------------------------------
bartek




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - rojas sklep Exped. - 23-02-2009

Czy ktoś ostatnio był w masywie Babiej? Szlaki przetarte? Jak wygląda sprawa noclegu w Markowych?
-------------------------------------------
www.expedition.com.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - rwąca rzeka - 23-02-2009

:)

szlaki raczej na pewno bedą przetarte,
nocleg na markowych tylko po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji..
-------------------------------------------
i porty wesołe - tawerny tańczące, góry moje..




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Dalamar - 24-02-2009

Czy kto jedzie na Biwak NPM?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 19-03-2009

hej. Mam taką sprawę.. W sierpniu planuję wyjazd do Kirgistanu na 1,5 lub 2 miesiące (sierpień, wrzesień).
Czy ktoś się orientuję jak najtaniej tam do lecieć? (przez jakie miasta). Chce dostać się jak najbliżej Biszkeku. Ja znalazłem na razie najtaniej przez Rygę do Ałma - Aty (Kazachstan przy granicy).

Może ktoś już leciał i ma jakieś cenne informację.
-------------------------------------------
dzienks z góry...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pieklo - 19-03-2009

Przy tak długim wyjeździe może warto pomyśleć o pociągu? Loty do Biszkeku (w sezonie) są raczej drogie, i jedynym miastem gdzie można jeszcze dosyć tanio dolecieć, jest właśnie Ałmaty. Wizę kazachską tranzytową i tak musisz kupić. Można poszukać czegoś do Uzbekistanu, właśnie z Rygi, lecz nie wiem jak tanio można dolecieć do Biszkeku...z drugiej strony droga lądowa na trasie Osz-Biszkek jest bardzo interesująca. Wizę tranzytową Kazachską dostaniesz na kilka dni - sprawdź czy w tym czasie wyrobią ci kirgiską turystyczną w Ałmacie. Jeśli wizę będziesz robił i tak w Berlinie, to możesz zastanowić się nad pociągiem:)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ranein - 31-03-2009

Hej. Wybieramy się na majówkę do Rumunii, w Alpy Rodniańskie. Na razie jest nas dwóch - studentów. Szukamy jeszcze dwóch osób. Byłoby nam bardzo miło gdyby np. dołączyły do nas jakieś panie. Trasa jest niezbyt długa, tempo dość spacerowe. Mamy już zaklepane 4 bilety na autobus.

Planujemy ograniczyć koszty do minimum (noclegi w namiocie, jedzenie ze sobą - w górach nie będzie możliwości zakupu).

TERMIN WYJAZDU: 30.04.2009 - 10.05.2009

Wszystkie szczegóły i ustalenia pod nr.gg 1945224

Jeśli kochasz/lubisz góry to zapraszamy!!!
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 07-04-2009

Na przełomie czerwca i lipca (24-22) wybieram się ze znajomymi do Wenezueli i mam takie pytanie. Czy może ktoś z was (może nawet niedawno) był i mógłby mi doradzić co moglibyśmy zobaczyć i jak ogólnie tam jest i na co zwracać uwagę. Jedziemy niestety w porze deszczowej (niestety cena biletu i pora wyjazdu nie idą ze sobą w parze) i wiem że wiele rzeczy przez to może być nieciekawych (np. Salto del Angel, czy Roraima), poza ty dość dużo trzeba płacić za to żeby zobaczyć te najciekawsze rzeczy a zależy nam na wydaniu jak najmniej.

Myślimy nad wybraniem się na wyspy Los Roques. Warto? Jak jest tam z rozbijaniem namiotu ?(podobno można wszędzie), czy łatwo można odwiedzać resztę wysepek poza tymi głównymi?

Myślimy także nad przejazdem do Columbii ponieważ słyszeliśmy ze w Wenezueli zrobiło się dość drogo dzięki działalności Chaveza. I tutaj takie samo pytanie co wyżej. Co warto tam zobaczyć? Chcielibyśmy zobaczyć dżunglę wiec w którym miejscu najlepiej to zrobić i ogólnie jak żeby nie było jakiejś nadmiernej komerchy.
-------------------------------------------
dzienks z góry...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ina - 08-04-2009

''Hej. Wybieramy się na majówkę do Rumunii, w Alpy Rodniańskie. (...)''
Zazdoszczę... ile temu to pod nimi staliśmy? 2 tygodnie temu? Kurcze, ale one piękne... Udanej wyprawy :) i powodzenia w znalezieniu studentek :P
-------------------------------------------
ina




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ina - 08-04-2009

Acha, przepraszam, że spamuję, ale nie pamiętam hasła :)
weźcie ze sobą szpej, może się przydać, lepiej nosić, niż się zdziwić...
-------------------------------------------
ina




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wojennymistrz - 09-04-2009

odświeżam pytanie. Może jednak się ktoś znajdzie kto był w Wenezueli. Patrz wyżej
-------------------------------------------
dzienks z góry...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - piotr.r - 20-04-2009

Hej! Mam małą prośbę: otóż latem wybieram się ze znajomymi w Tatry i kompletnie nie wiem jak mam zaplanować trasę, by była ciekawa i jednocześnie nie za łatwa. Nie jesteśmy bardzo doświadczeni, więc nie mamy zamiaru szukać powodu do złamania karku! Jeżeli znacie jakieś ciekawe miejsca, bądź schroniska, lub sami macie jakieś utarte szlaki po których chodzicie to pochwalcie się :). Mile widziane fotki, cenniki, linki i wszystko co pomoże mi zaplanować tydzień w Tatrach.
Dzięki!
piotr.r.19@interia.pl
---
Edytowany: 2009-04-20 14:34:55
-------------------------------------------
http://www.harmoszka.com/




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Puszka - 20-04-2009

piotr nie planuj tygodnia na zasadzie oblozenia czasu non stop, po 2-3 dniu ostrego łażenia nie zrobisz polowy zamierzonego czwartego dnia, zmeczenie da sie we znaki, moze lepiej zrob trasy trudne na zmiane z jednodniowymi ''spacerkami''. No i sprecyzuj jaka czesc tatr Cie interesuje, jaka liczna grupa. No i zamiast planowac idz na zywiol, improwizuj i ciesz sie zyciem :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Nemesis - 20-04-2009

Ja jak jadę w Tatry z jakimiś znajomymi którzy po górach chodzą od święta to przeważnie robię:
1. Dolina Białego do Czerwonej Przełęczy i na Sarnią Skałę (doskonałe widoki na panoramę całych Tatr, świetne miejsce żeby posiedzieć) - z Sarniej Skały powrót Doliną Strążyską. Na koniec dnia można zahaczyć o będącą nieopodal jaskinię Dziurę. Cała wycieczka z postojami powinna zająć maximum 5h
2. Dolina Chochołowska do schroniska na Polanie Chochołowskiej a później na Grzesia, powrót tą samą trasą - powinno zając około 6h wolnym tempem
3. Dolina Kościeliska zahaczając po drodze o Jaskinię Smocza Jama do Schroniska na Hali Ornak, wracając odbijamy na Smreczyński Staw, powrót tą samą drogą zaliczając jednak Jaskinię Mylną i Raptawicką - cała trasa około 6 - 7h spokojnym tempem
4. Do Morskiego Oka drogą standardową (nudny asfalt), z niego na Czarny Staw pod Rysami i powrót tą samą drogą - wycieczka oblegana przez turystów przez większośc drogi nudna, ale samo Morskie Oko i Czarny Staw obowiązkowo zaliczyć trzeba, poza tym Schronisko nad Morskim o ile sie postoi sporo w kolejce;]
5. Pięć Stawów - początek drogi tak jak nad Morskie Oko, ale przy Wodogrzmotach Mickiewicza odbijamy na zielony szlak Doliną Roztoki - wg mnie jedna z ładniejszych tras w naszych Tatrach - idziemy do Wodospadu Siklawa (obowiązkowo) następnie do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów a później po kolei od stawu do stawu w zależności od tego ile będziecie mięli czasu
6. Z Kuźnic Doliną Kondratową na Giewont, powrót Doliną Małej Łąki

Oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo chce się wam chodzić, jaki jest faktycznie wasz poziom doświadczenia itd. Po tym co napisałeś nie wiadomo nawet czy byliście w Tatrach, jeżeli nie, to myślę że to co napisałem wyżej powinno się świetnie sprawdzić
-------------------------------------------
www.nem.yoyo.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - piotr.r - 20-04-2009

Nie mam zamiaru przesadzać, choć lubię wysiłek w górach to jednak nie jestem szaleńcem. Jestem zainteresowany byciem w górach, a nie przejechaniem przez nie jak czołg i zgadzam się z Tobą Puszka, ale na improwizację to wole być przygotowany. Interesują mnie te wyższe partie Tatr, włącznie ze szczytami ( oczywiście jakieś łatwiejsze wejścia).
-------------------------------------------
http://www.harmoszka.com/




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - piotr.r - 20-04-2009

I oto mi chodziło! Nemesis, dzięki!
-------------------------------------------
http://www.harmoszka.com/