NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - grendel306 - 16-08-2008

mozecie polecic jakas trase na pierwszy - jednodniowy wypad do slowackiego raju,zeby jak najwiecej zobaczyc i jak najbardziej sie nim zachwycic :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - rwąca rzeka - 16-08-2008

ja też dostałam mmsa, traktuje to jako dowód że BYLI :P
---
Edytowany: 2008-08-16 21:42:36
-------------------------------------------
Rób rzeczy ważne a nie pilne.




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - dgim - 16-08-2008

Wracam wlasnie z kilkudniowego wypadu rowniez na Slowacji. Mialem przyjemnosc byc 3 dni. A co polecam ? Zdecydowanie czerwona lawke. Udalo nam sie pobic ostatni czas wejscia ~20 minut ;) stricte fragment po lancuchach. Na szczycie Mirko bo zdaje sie tak sie nazywa macho z Terrego szkolil piekna blondi... Po zejsciu do zbojnickiej zdecydowanie polecam Mala Vysoka. Kapitalny widok. Chyba jeden z lepszych jakie widzialem. Wysokosc tez ciekawa ponad 2400m. Polski grzebien wg mnie nieciekawy. Wejscie po zwirze. Rohatka moze jeszcze wczesniej - ciekawe podejscie czy tez zejscie. Lancuch/klamry. Co mi sie nie podoba w Slowacji ? Ano cennik. Koszt podlogi w zbojnickiej 420sk zdecydowanie za wysoki. U Terrego 340. Co rok do gory idzie. Co przy 20zl u nas w 5tce jest juz solidna roznica. Druga kwestia to zdecydowanie zalosna kuchnioa slowacka serwowana w schronach na Slowacji. Z calego menu sens maja tylko buchty na pare. Reszta jak chocby gulasz 4 kromki bulki sos i 5 kawalkow miesa sa smieszne. Tu zdecydowanie polskie schroniska maja lepsza oferte.
Reasumujac jezeli slowacja na 1 dzien chocby to smokovec zeby nie tracic czasu. Mozesz sobie nawet wjechac kolejka 60sk. Ladna dolinka przejsc do terrego lawka. Rohatka. Polski grzebien. Mala vysoka. Slaski dom. Zejscie do komunikacji. Mysle ze warto. Choc lepiej chyba na 2 dni to rozlozyc.
To tyle z Ernesta Malinowskiego ;)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jagular - 16-08-2008

natomiast schronu w zverovce nie polecam, zamykają o 22 giej i niema szans by dostać sie do środka. rohacze - fajne wyjscia i zejscia po łancuchach i czasem ciekawe bez nich. Strych zamiast podłogi w Żarskiej chacie 100 - 200 sk wiec drogo nie jest. jedzenie znośne choc bez rewelacji. ale ogólnie warte polecenia pochodzenie po zapadnich tatrach:) ludzi prawie niema choć dolinki bardzo głebokie i wyjscie na grań zajmuje troche wiecej czasu niż po polskiej stronie.
---
Edytowany: 2008-08-16 22:28:31
-------------------------------------------
hex omega




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - iduna - 16-08-2008

Czy był ktoś na Gaustatoppen? Potrzebuję info o niedrogich noclegach w pobliżu (np. w Rjukan). Wiem, że jest tam schronisko DNT, ale nie wiem, czy poza sezonem (październik/listopad) można tam zahaczyć się na nocleg :-)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - braavosi - 17-08-2008

jagular,
a jak wygląda teraz sprawa noclegów w Żarskiej Chacie? Pamiętam stan przed remontem, teraz się pozmieniało...Podłoga/goła gleba? Czy jak zrozumiałem jakieś skupne leziszcze z materacami, za 100-200 SK?A jak ceny pokoi?




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - dgim - 17-08-2008

ostatnio dzwonilismy do Zarskiej, nieprzyjemna rozmowa z gosciem, ktory od niechcenia zdawkowo udzielal informacji, ale coz...
cena podlogi z materacem jakims zaczynala sie zdaje sie od 100 czy 200SK, moze komus sie przyda menu Ziarskiej http://www.dolinky.szm.sk/cennik_ZCH.xls z ich strony

w kazdym razie na pewno jest tam taniej niz w zbojnickiej i tych nisko polozonych schronach-hotelach




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jagular - 17-08-2008

no tak jak dgim napisał, ta podłoga to własciwie spanie na strychu z materacami, całkiem wygodnie choć luksusów niema, ale spało sie dobrze;) cen pokoi nieznam, bo nas nie interesowały

aha remont był podobno gruntowny całego schroniska.
---
Edytowany: 2008-08-17 21:25:16
-------------------------------------------
hex omega




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - dgim - 17-08-2008

przed remontem podloga chyba nie wchodzilaby w gre, gdyz z tego co widzialem na zdjeciach podloze to byl beton ;) na naprawde niezlych matach 4cm-> nalezaloby spac zeby byl komfort

u nich chyba faktycznie podlogi teraz sa na strychach, w zbojnickiem tez spalem na strychu, schody praktycznie w pionie, ekspozycja spora :D co idac z pelnym obciazeniem nie jest takie latwe i do tego niski sufit wiec mi najwygodniej bylo isc na kolanach... - ale czysto, kazdy materac odseparowany deseczka drewniana podobala mi sie ta koncepcja, choc cena nie adekwatna




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jagular - 17-08-2008

fakt, o mało z tej drabiny nie spadłem:) blaszany dach dobrze informuje czy pada deszcz czy nie.
-------------------------------------------
hex omega




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jędruś - 18-08-2008

Może ktoś ma ochotę dołączyć do wyjazdu w Dolomity.Termin wyjazdu to 5/6.09 powrót 13/14.09. Ruszamy z Wrocławia. Treking i ferratki. Mamy dwa miejsca w samochodzie. Koszt całej wyprawy (paliwo, campingi, ew. schronisko,ew.wyciąg - pomiędzy 700 a 1000).Więcej na priv.
---
Edytowany: 2008-08-18 14:03:40




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Mxer - 22-08-2008

III Nordszon
Podczas trzeciej edycji Pomorskiego Marszu Długodystansowego Nordszon powędrujemy przez najpiękniejsze zakątki Kociewia. Naszą bazę stanowić będzie jedna ze szkół w Pelplinie, miasteczku słynącym z gotyckiej katedry oraz zabytkowej Biblii Gutenberga. Spotykamy się już 12. września o godz. 16, żeby o 20:00 zasiąść wspólnie przy ognisku. Na szlak wyruszymy 13. września o godzinie 6:00, by powrócić do bazy o poranku, kolejnego dnia. Więcej informacji na www.nordszon.pl
Zapraszamy :)
-------------------------------------------
Mx




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pajacyk - 22-08-2008

linkuję relację Iny z naszej wyprawy, laska odwaliła kawał dobrej dokumentalistycznej roboty.
http://www.forum.outdoor.org.pl/karpaty_ukrainskie-t2368.15.html




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - semow - 25-08-2008

Właśnie wróciłem z Bośni oraz Czarnogóry. Czarnogóra to głównie relaks i nieudany atak na Durmitor, główną górską atrakcją stały się góry Bośni, które w kilku migawkach można obejrzeć:

Maglić:
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=semow&sid=10

i trasa w górach Bjelaśnica:
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=semow&sid=11

Poza górami w Bośni zobaczyliśmy m.in. Sarajewo, Mostar, bośniackie piramidy ;) i parę innych drobiazgów. Czarnogóra to głównie wybrzeże z piękną Boką Kotorską i Starym Barem na czele oraz Jezioro Szkoderskie no i ten Durmitor... który ciągle czeka na zdobycie :) Podsumowując - z całego serca mogę polecić podobną trasę.
---
Edytowany: 2008-08-25 18:21:17




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 23-09-2008

Planuje z Puszką w najbliższy weekend jako rekomepensate niebycia na ostatnim zlocie z przyczyn słuzbowych zrobic nocą karkonosze od szklarskiej i wylądowąc na wschodzie słonca na śnieżce. Ok 19 zamierzamy dotrzec do szklarskiej i porzucic tam auta i wio na spokojnie w góry. Zapraszamy




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - cantores - 23-09-2008

Super, dołączyłbym ale zona by mnie zabiła- i tak twierdzi, że za czesto myślę o górach :((((
-------------------------------------------
Dobrej pogody!!!




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 23-09-2008

cantores ja sie rozwodze ponoć, tak żona powiedziała mówiąc jednocześnie jedź ;)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Jachol - 23-09-2008

z kad ja to znam...
ale pomysl przedni...
-------------------------------------------
Nic to...




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 23-09-2008

gumi - zostwacie core dziadkom/wujkom, sasiadom i bierz tez zone....
-------------------------------------------
pracownik grappa.pl




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Puszka - 23-09-2008

ja forsuje pomysl wnoszenia rodziny w nosidełku, ale przeliczyłem, że mi sie nie zmieszczą.. :)