NGT
PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. (/thread-1017.html)



RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Warzyn - 03-04-2008

Po pewnych zaistniałych komplikacjach, dam Ci jeszcze znać.
-------------------------------------------
Będziesz wielki jak ciągnik IVECO z naczepą




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - jędruś - 04-04-2008

jedziemy w Dolomity na ferraty - druga połowa czerwca (dwa tygodnie) i drugi tydzień września(na tydzień) .
Może ktoś ma ochotę się przyłączyć - wyjazd partnerski, koszt(paliwo, spanie,kolejki - ok. 750 zł) plus żarcie.
Więcej tutaj :
http://www.tatry.netmark.pl/viewtopic.php?t=2964
w razie pytań proszę o emeila

Zapraszam :)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kazzperr - 04-04-2008

moze to nie zabrzmi oryginalnie - ale po prostu Karkonosze zimowo (luty) to jest cos cos innego...ale ta biala pustynia... slonce... wiatr... mroz...

i co najlepsze mozna tam byc totalnie samotnie albo tylko z tymi ktorymi sie chce... i wcale nie sa takie grzeczne jak sie niektorym moze wydawac... polecam :))))
-------------------------------------------
http://www.canyon-tech.com/products/sports




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - kolumb - 08-04-2008

planujecie coś na długi weekend majowy (1-4) ?
chyba z wyjazdu zagranicznego nici więc będę się chciał gdzieś poszwędać po kraju, jeśli ktoś będzie chętny zapraszam
-------------------------------------------
Od śmierci w dolinach zachowaj nas Panie




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - regedarek - 08-04-2008

Witam, mamy w planach odwiedzić w weekend majowy Słowacki Raj, oczywiście podreptałem do biblioteki i wypożyczyłem przewodnik z `99 roku, przeraziłem się gdy przeczytałem, że 3 najciekawsze szlaki są zamknięte miedzy 01.11 a 30.06, tzn te z Podlestoka na wschód i południe, było by to zabójcze dla naszej wycieczki ;], szukam w internecie i narazie potwierdzenia, że te szlaki są zamknięte nie znalazłem, był ktoś lub ma jakieś pewne informację na ten temat,
z góry dziękuję
EDIT chodzi mi głównie o szlaki:
niebieski 2819 przełom hornadu
8772 - velky sokol-glacka cesta
---
Edytowany: 2008-04-08 23:45:15
---
Edytowany: 2008-04-09 00:02:18
-------------------------------------------
Jestem Darek i jestem z Krakowa




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - gumibear - 11-04-2008

Ponawiam post ze strony 39....

Nakręcony przez Puszkę gdzie skoczyć w długi majowy weekend wybrałem polecaną agroturystykę Karioka w Karpnikach u podnóża Rudaw Janowickich z których wszędzie blisko ..... z 7 miesięcznym dzieckiem:)

Jako, że Puszka też sie wybiera z kinder to zapraszamy na mały mini Zlocik NGT ''bejbi'' Rudawy Janowickie spring chalange trophy od 26.04.2008.

Z tego co juz wiem pajacyk with family tez tam sie zjawi. Oraz @rek, mika & dzieci. Trwają prace nad raffim:)

Ponoc pstrąga i pierogi mają tam rewelacyjne!

P.S.
W rudawach siedze od 26 do 30 kwietnia:) także zapraszam chocby na 1 dzien.
---
Edytowany: 2008-04-11 12:43:26




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - ptb - 11-04-2008

regedarek
Mam w miarę nowy przewodnik po Słowackim Raju (kupiony 2 lata temu razem z mapą), robiony przez Słowaków i drukowany na Słowacji w tłumaczenu na nasze i szczerze mówiąc nic takiego nie znalazłem. Jedyne co wiem to że jest zamknięte ujście Kyseľu do Bieleho potoku, z powodu pożaru z 1976roku i odbudowy drzewostanu (schodzą tam lawiny kamienne)- jest otwarta trasa zastępcza
http://www.slovensky-raj.sk/?objekt&oid=164&eid=&PHPSESSID=eee24a3e29beba57598 9ad5e0dfca82e
http://www.wspinanie.pl/topo/slowacja/slowacki_raj/kysel.htm
http://www.slovenskyraj.sk/pl.html
---
Edytowany: 2008-04-11 13:05:28




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Ptrk - 12-04-2008

Witam wszystkich.

Chciałbym Was prosić o pomoc w zaplanowaniu trasy na:
- 3 dniowy (2 noclegi) wypad w Tatry.
- Termin to koniec maja.
- Nocleg w schroniskach.
Doświadczenia nie mam za wiele, trochę teorii (zresztą głównie z NGT). Kondycyjnie chyba nie jest najgorzej, ze sprzętem raczej tez dam radę (tyle, że nie zimowym). Nie chciałbym przepychać się w tłumach innych turystów, dlatego może coś mniej uczęszczanego?
Dobrze by było żeby start i początek były w miejscach z/do których łatwo się do/wydostać pociągiem albo PKS-m (z Katowic), może to być oczywiście to samo miejsce.
Na pewno byliście w miejscach do których chętnie wracacie i da się z nich wybrać cos na 3 dni w tym okresie.
Jeżeli będzie jakaś ciekawa propozycja mówiąca, że trzeba to przedłużyć do 4 dni to trudno – niech stracę ;)
Jak już pisałem raków ani nic typowo zimowego – niet, ale czy bez stuptutów da rade?
I jeszcze mi się nasunęły takie wątpliwości:
- Czy jest szansa, że docierając w tygodniu (poniedziałek – piątek) do schroniska przed 18 nie będzie już łóżek?
- Czy w przypadku „gleby” w schronisku konieczna jest karimata, czy udostępnią mi coś?
- I na koniec jak bardzo trzeba pilnować swojego dobytku w schronisku?

I to chyba tyle z góry dzięki za każdą pomoc.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Ptrk




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wiki - 13-04-2008

przewodniki Lonely Planet - ku przestrodze :o)

<http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5114518.html>
| Autor licznych przewodników znanego na całym świecie
| wydawnictwa ''Lonely Planet'' ujawnił, że zmyślił lub splagiatował
| wiele z zawartych w jego książkach anegdot i informacji, zaś w
| niektórych opisywanych przez siebie krajach nigdy nie był
| - informuje australijski tygodnik ''Sunday Telegraph''.
</>
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pajacyk - 13-04-2008

Wiki no własnie to czytałem na WP.PL. NIezłe jaja, ja jakoś nigdy nie miałem przekonania do przewodników tego typu więc z nich nie korzystam :-). DObra mapa i zdrowy rozsądek wystarczą

Gumi my już mamy zarezerwowany pokój i nosidełko :-)
---
Edytowany: 2008-04-13 10:52:42




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wiki - 13-04-2008

> pajacyk
> ja jakoś nigdy nie miałem przekonania do przewodników tego
> typu więc z nich nie korzystam :-).

przewodniki to jest fajny katalog tego co zobaczyć, gdzie poleźć

> DObra mapa i zdrowy rozsądek wystarczą

ano :o)
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - warzyn - 13-04-2008

Sam kożystałem z przewodnika Lonely planet po Anglii i było OK.
Nie zawsze mapa wystarczy zwłaszcza jak się czegoś chcesz dowiedzieć o regionie, kulturze i tanio zjeść :P




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - MarekLew - 13-04-2008

To, że mapa i zdrowy rozsądek wystarczą, żeby dokądś dotrzeć, to prawda, ale trzeba jeszcze wiedzieć, gdzie się w ogóle skierować. Można zawsze iść i eksplorować region żywiołowo, ale nie wiedząc o nim uprzednio zupełnie nic taka podróż będzie wymagała absurdalnie dużo czasu.

Sam korzystam z Lonely Planet regularnie i sobie ich bardzo chwalę. Oszczędzają mi godzin grzebania po necie, prób zrozumienia opisów w języku, który rozumiem piąte przez dziesiąte - nie wszystko jest po angielsku albo niemiecku :), wreszcie zawierają informacje zazwyczaj zgodne z rzeczywistością. OK, czasem ceny się zmieniły, czasem akurat cośtam zamknęli na remont, ale nie trafiłem jeszcze na jakiś totalny absurd, jak np. u MarcoPolo. Słowem: nawet, jeśli były tam fragmenty opracowane ,,zdalnie'' to i tak za dobrym skutkiem.
-------------------------------------------
Marek Lewandowski




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - pajacyk - 13-04-2008

ja jednak wolę łazić ''na żywca'' chociaż przyznaję że w ten sposób można coś stracić ale i coś zyskać :-).
Na przykład kiedyś jak się z kumplami szwendaliśmy po Amsterdamie to doszliśmy na przedmieścia, tam gdzie są bloki takie jak w Polsce itd, w żadnym przewodniku tego nie znajdziecie :-)




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - MarekLew - 13-04-2008

A dlaczego się znalazłeś w Amsterdamie? Raczej nie jeździłeś po Holandii na oślep, patrząc, w którym tu się mieście zatrzymać, nie?
Nie dawniej jak w lutym jechaliśmy do Włoch z tym właśnie problemem: ''gdzie pojechać, gdzie jeszcze nas nie było?''...
-------------------------------------------
Marek Lewandowski




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - wiki - 13-04-2008

to chyba zależy od ilości czasu w danym miejscu...

jak jest go mało (ograniczenie planem podróży, kasą czy innymi jakimtam), to lepiej jakiś zgrubny plan pobuty wymyslić... a potem go modyfikować

a jak czasu dość... to mozna (i należy) sie powłóczyć, pozwiedzać, poszukać...
i wtedy się przydaje bardziej ktoś, kto tam był albo jest (choćby żeby kierunek szwędania wstepnie określić), albo... internet :o)
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Makbet - 13-04-2008

W 21-szym wieku internet wypiera przewodniki. Są fora podróżnicze takie jak travelbit czy thorntree. Albo pojawiło się np takie couchsurfing, które jest moim zdaniem rewolucją. To jeśli chodzi o planowanie przed podróżą. Ale nie zgadzam się do końca z tym co powiedział pajacyk, że dobra mapa i rozsądek wystarczą kiedy jesteś już na miejscu. Dobrze jest znać np rozkłady jazdy kiedy dojeżdżasz do jakiejś zadupiastej wioski, szczególnie jeśli coś stamtąd odjeżdża 2x na tydzień, a wtedy dobry przewodnik się przydaje.
-------------------------------------------
Michał




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - akacja - 13-04-2008

w swoich trzech ubieglorocznych podrozach w strony nieznane bo zagraniczne korzystalam trzy razy z roznych przewodnikow roznych wydawnictw.
gdyby nie przewodniki i rozne ulotki zbierane na targach turystycznych, konsultacje i rady osob ktre juz byly w tych terenach, foldery od organizacji turystycznych danych panstw - nie zobaczylabym tylu pieknych rzeczy. Po prostu nie mam y pojecia o tym co ciekawego maja strony swiata nam nie znane, a mapa nieczesto o takich perelkach nam moze opowiedziec :)
-------------------------------------------
pracownik GRAPPA.PL od 4.02.08




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - MarekLew - 13-04-2008

Makbet: Planowanie przed podroza - fajna rzecz i net sie do tego przydaje. Ale jak juz sie jest w drodze, to jednak niezastapiony jest material w garsci :)
-------------------------------------------
Marek Lewandowski




RE:PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc. - Makbet - 13-04-2008

Marek: chyba to dokladnie napisalem, nie ?
-------------------------------------------
Michał